Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) vd1992


vd1992
tag

Az a helyzet, hogy elhagytam a féltve örzött HTC Universalomat, és olyan problémám van, hogy hiába tennék feljelentést, nem lenne semmi értelme, mert:
-a telót cseréltem, semmi papirom nincsen róla, hogy az enyém lenne
- egyszer betörtem a kijelzőt és vettem egy működésképtelen Universalt, és most annak az elő-hátlapja van rajta, amin más IMEI van, mint a telefoné

mivel az akksi alatt van az IMEI szám, a hátlapcsere miatt az az IMEI az itthon levő hibás alaplapé, szóval a hátlapon nem a készülék IMEI-je van írva, aztán, hogy papirom sincs róla, nemtudom mit tegyek....

feltűnő jelenség a telefon:

-t-mobile MDA ezüstszürkés előlap van rajta
-a hátlapja meg nagy foltokban itt-ott feketés (próbáltam lecsiszolni feketére, csak meguntam), itt-ott maradék fekete festékréteg is van rajta, valahol meg a gyári szürke szine van
-aztán 3350mAh -s akksi volt benne, egy papirfecnivel kitámasztva, mert mozgatásra kikapcsolt a telefon a papir nélkül

mit tudok tenni, hogy visszaszerezzem a telefont? nézegetem folyamatosan teszvesz-t/vaterát, hátha felrakják.

(#2) CoolBoy323 válasza vd1992 (#1) üzenetére


CoolBoy323
nagyúr

sim kártya volt benne? az alapján meg tudnák találni, ha akarnák :):P

(#3) vd1992 válasza CoolBoy323 (#2) üzenetére


vd1992
tag

volt benne, de az eltűnés után 2-3 órával hangposta volt.... PIN volt rajta... szal bukó...

(#4) CoolBoy323 válasza vd1992 (#3) üzenetére


CoolBoy323
nagyúr

jobban kellett volna rá vigyázni, ez már 6óra fakereszt :S sry

hogy nyúlták le amúgy?

(#5) vd1992 válasza CoolBoy323 (#4) üzenetére


vd1992
tag

nemtudom, hogy lenyúlták-e vagy otthagytam valahol, éjszaka többet ittam a kelleténél, és nem tiszta... mentem a petőfi hidon át, hogy borároson felszálljak a 923-asra... haverom mondta, hogy telefonáltam még a hid közepén, aztán a 923-asról mikor leszálltam, akkor már nem volt meg...

(#6) Lacazr93 válasza vd1992 (#5) üzenetére


Lacazr93
senior tag

Hát ezt már valószínüleg cseszheted :F Ezért érdemes egy olcsóbb régi telefont tartani bulik esetére(ilyen 3310es és társai :) )

(#7) vd1992 válasza Lacazr93 (#6) üzenetére


vd1992
tag

Azlesz ezek után...
De nemtudom, hogy akinél van mit akar vele csinálni... olyan szakadt állapotban úgysem fogja tudni eladni...

Olyannál sajnos biztos nincs, akitől visszalehetne várásolni, mert az nem kapcsolta volna ki.

(#8) Lacazr93 válasza vd1992 (#7) üzenetére


Lacazr93
senior tag

Valószínüleg eladja alkatrészként. Nekem innen fórumról nyúlták le az N95ömet :D :(((

(#9) vd1992 válasza Lacazr93 (#8) üzenetére


vd1992
tag

Hogy nyúlták le fórumról :F ?

(#10) CoolBoy323 válasza Lacazr93 (#6) üzenetére


CoolBoy323
nagyúr

vagy ezért nem kell bulizni/inni :P

(#11) Lacazr93 válasza CoolBoy323 (#10) üzenetére


Lacazr93
senior tag

Én személy szerint nem szoktam inni :D Nem azt mondom hogy utálom a piát, de anélkül is lehet valaki "partyarc" :) Bulizni is csak ritkán járok

(#12) Lacazr93 válasza vd1992 (#9) üzenetére


Lacazr93
senior tag

Volt egy fórumos. tyby7979 néven. És én meg meghirdettem az N95ömet, jelentkezett rá hogy elvinné 20k-ban. Mondom jólvan. Felajánlotta hogy előre utal.. Ő is Pesten lakik(mint én), de mozgássérült és kérte hogy adjam fel inkább neki, de ne legyen rajta elsőbbségi hogy ne kelljen érte bemászkálni a postára. Mondom jólvan. Feladta(elvileg) a pénzt, lefényképezte a csekket, és énis feladtam neki a telefont.(Ez történt hétfőn). Aztán Csütörtök fele gyanús volt, hogy nem ír, és hogy a pénzt sem kaptam meg. Úgyhogy betelefonáltam a postára, hogy legyenek szívesek utánanézni :) Bediktálam a számot a feladóvevényről, de itt jött a bukkanó.. egy szám hijányzott róla. Na itt kezdett gyanús lenni a dolog.. Fórumra nem volt bejelentkezve se, meg semmi. Mondom jólvan elmegyek lakásra.. Találkoztam a házmesterrel.. Kérdezi: "Kit keres?" énmeg válaszoltam szépen Neki hogy Tóth Tibort :) A következő kérdése ütött agyon kb ami így hangzott: "Magát is átverte?" :Y Kb leestem a harmadikról.. Aztán beszélgettem vele egy kicsit.. elmondta hogy a srác nem lakik a lakásban csak bérli, meg hogy van pár drogos albérlője.. 7évet ült, kis izomgyerek.. Feljelentést nem tettem, mert igazából kiröhögnének egy 20ezres tétellel, meg azért vannak neki sokkal nagyobb dolgai is az aktájában.. :) Egy kicsit hosszúra sikeredett remélem nembaj :D

(#13) CoolBoy323 válasza Lacazr93 (#12) üzenetére


CoolBoy323
nagyúr

én kivertem volna belőle :P:P

én utálom az alkoholt :D ezért se iszom, és partyface se vagyok :P
nah erre varrjál gombot :D

(#14) Lacazr93 válasza CoolBoy323 (#13) üzenetére


Lacazr93
senior tag

:D
Igen énis kivertem volna belőle mert mielött még elmentem a lakására vettem egy kis kézi baltát :D :((( De amúgy se találnám meg, mert mindig máshol van.. lakásán se szokott járni..Rendőrség se találja

(#15) vd1992


vd1992
tag

Ne az önbíráskodásról, meg az ivásról dumáljunk, mert megtalálnak a moderátorok.... bárkinek valami ötlet, hogy kaphatnám vissza a telóm?

(#16) CoolBoy323 válasza vd1992 (#15) üzenetére


CoolBoy323
nagyúr

nyugi, amit észreveszik amúgy is törlik :D

már leírtuk, h esélytelen :P

(#17) vd1992 válasza CoolBoy323 (#16) üzenetére


vd1992
tag

Asszem a következő PDA-m HTC Kaiser lesz. :DD

[ Szerkesztve ]

(#18) CoolBoy323 válasza vd1992 (#17) üzenetére


CoolBoy323
nagyúr

részvét... :D

(#19) Lacazr93 válasza vd1992 (#17) üzenetére


Lacazr93
senior tag

Szerintem nézz valami vékonyabb telót :)

(#20) Quasi_modo válasza Lacazr93 (#12) üzenetére


Quasi_modo
nagyúr

mert igazából kiröhögnének egy 20ezres tétellel
20 ezerig ráadásul csak szabálysértés. Ez bizony így lehetett eleve kitalálva.

valami

(#21) gyorsfröccs2


gyorsfröccs2
csendes tag

Kedves fórumozók!

Nem igazán találtam a gyorskeresőben a legjobb topikot, így ide írok és elnézést, ha a hely nem megfelelő. A probémám, hogy elveszítettem a telefonom (vagy ellopták, de nem szeretnék gyanúsítgatni ok nélkül) és számomra elég értékes. Mondhatnám, hogy inkább eszmei értéke van sem mint anyagi. A telefon egy k510i a sony ericssontól és próbáltam rendőrségi bejelentést tenni, de elhajtottak, hogy legfeljebb csak 8 nap után tudnék, mert elhagyásról van szó és akkor se lenne sok értelme, mert nincs nagy anyagi kár.
Próbáltam utána olvasni, mert nem vagyok tisztában a "tudomány" ezen ágával így arra jutottam, hogy van egy IMEI szám ami a telefont azonosítja. Ez a szám letiltható a szolgáltató álltal úgy mint a sim, és nem tudom van-e arra lehetőség a letiltás mellett, hogy megnézzék az adott imei számú mobillal milyen számmal (sim kártyával) léptek fel a hálózatra legutóbb. Így legalább egy sms-t tudnék küldeni, hogy visszavenném vagy adnék annyit érte amennyit bontóban kapna. A segítséget előre is köszönöm.

(#22) vrslszl


vrslszl
csendes tag

Segítségre lenne szükségem Vodafone 845-ösön nem tudom feloldani a biztonsági képernyőzárat sem jelszóval semmivel mivel nem lett megadva.Van e rá valamilyen megoldás vagy a szerviz?

(#23) Brotha00 válasza gyorsfröccs2 (#21) üzenetére


Brotha00
tag

Mindenképpen rendőrségi feljelentés kell ahhoz hogy lenyomozzák a számot! Emellett meg Imei alapján a szolgáltató tényleg tudja tiltani csak külön kérni kell!!

A kocka el van vetve...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.