Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) stifi


stifi
senior tag

sziasztok

tegnap este gépeztem, és hirtelen kifagyott minden, újraindítottam, és a 160 gigás maxtorom nem láttam.. szétszedtem a gépet, kivettem a vinyót, és ordenáré égésfoltok vannak a legkisebb négyzet alakú chipen... szóval ennyi, elfüstölt...

3 hónapos, 1 év garancia van rá, elvileg... csak azt kérdezem, visszaveszik-e, ha elmondom mi hogy történt?! a táp egy chieftec 420, arra is van még garancia, és ugyanott vettem, szóval ha azt mondják a táp a ludas, azt is az orrukba dugom, de vajon fognak-e más kifogást keresni? az előző vinyómat beviszgálás után (3 perc) cserélték, ezt is fogják vajon?

üdv

Nincs időm kedvesnek lenni!

(#2) Vangelis válasza stifi (#1) üzenetére


Vangelis
nagyúr

Akkor szerintem vidd be az egész gépet. És ki fogják cserélni.

@@@@ https://armegoszto.hu/deals/new

(#3) stifi válasza Vangelis (#2) üzenetére


stifi
senior tag

azért első nekifutásra nem szeretném bevinni, de akkor felkészülök, hogyha kérik, egyből jövök érte..

80 giga okosság ment el róla, de tanulva az első zárlatos maxtortól, semmi fontosat nem tároltam rajta :)
csak játék + film, a fényképek a másikon vannak

mondjuk a zenékért kár... de túlélem :)

miért van az hogy az 5-6 éves quantum fireball még mindig jó?

[Szerkesztve]

[Szerkesztve]

Nincs időm kedvesnek lenni!

(#4) bLaCkDoGoNe


bLaCkDoGoNe
veterán

Ha esetleg olyan szériahiba, mint anno a Quantumoknál volt (asszem Fireball), amiknél a Philips IC-vel szerelt vinyók előbb-utóbb elfüstöltek; akkor szerintem sima ügy. Táp esetén szintén sima ügy.
Egyébként csatlakozom az előttem szólóhoz, egyben vidd be a cuccot, ne is nagyon piszkáld addig, ne köthessenek bele semmibe.

Szerk: A fireballod valószínüleg a Panasonic IC-s szériából van. Ha Philipses lenne, már nem lenne jó. ;)

[Szerkesztve]

"«Fuck does Cuno care?» The boy turns to you. (He doesn't care.)" [+] "The parasite makes nothing for itself. Its only tools are taxes and tithes meant to trick you into offering what it has not earned. In Rapture we keep what is ours." [+] 

(#5) TommyGun válasza stifi (#3) üzenetére


TommyGun
őstag

Sajna manapság a sebssség rovására megy a minőség és olyan gyorsan változnak és nőnek a winyók hogy nicns elég idő korrektül kitesztelni a tervezési illetve konstrukciós hibákat....meg eléggé olcsók is a winyák ahhoz hogy űberminőséget csináljanak belőle...

Mellesleg a gép elindul ? vagy elszállt a táp is ?

[Szerkesztve]

"Vannak, akik azt hiszik, a futball olyannyira fontos, hogy úgyszólván élet-halál kérdése. Mindig elszomorít, ha ilyen véleményt hallok. Biztosíthatok mindenkit: a futball sokkal, de sokkal fontosabb."

(#6) cikasz válasza stifi (#1) üzenetére


cikasz
őstag

Ha fontos adat van rajta kérd meg a szervizt, hogy cseréljenek rajta elektronikát.

https://www.facebook.com/groups/775784742804666

(#7) stifi


stifi
senior tag

köszi a válaszokat

igazából azért nem szeretném bevinni a gépet, mert a táp a ház tetején van, a videókártyán is custom hűtés van, a házban kész a káosz, kábelek jobbra balra, és olyan redvás, hogy szégyen :D

alig fér be, meg ki a vinyó, nem akarom hogy megjegyzéseket tegyenek, meg belekössenek olyanba, amiért legfeljebb a kirakatbadobnám az egész gépet :)

igazából csak azért kérdeztem, mert amikor az előző megadta magát, alaki azt mondta:
- ha nincs rajta látható égés, visszaveszik

ezen pedig nemhogy látszik, de még a lábai is elégtek a kis fekete izének :)
meg a nyák is megpörkölődött :)

Nincs időm kedvesnek lenni!

(#8) Vangelis válasza stifi (#7) üzenetére


Vangelis
nagyúr

Akkor lehet hogy a tápra fogják kenni, de nem tuti....próba cseresznye.

@@@@ https://armegoszto.hu/deals/new

(#9) stifi válasza Vangelis (#8) üzenetére


stifi
senior tag

a tápra kenhetik, mert nem fogom megmondani hogy milyen, hanem odaadom a számlát, és megmondom hogy ugyanazt a molex csatit rádugtam a 6600 gtmre, és működik!

de persze ha okvetlenkednek, kicserélhetik a tápot is :D

Nincs időm kedvesnek lenni!

(#10) TommyGun


TommyGun
őstag

Ha nem a mistr@lba vetted akkor van esély hogy cseréljék ...

"Vannak, akik azt hiszik, a futball olyannyira fontos, hogy úgyszólván élet-halál kérdése. Mindig elszomorít, ha ilyen véleményt hallok. Biztosíthatok mindenkit: a futball sokkal, de sokkal fontosabb."

(#11) mr_ricsi


mr_ricsi
veterán

Túlmelegedésre fogják kenni, és nem cserélik.

(De ne nekem legyen igazam.)

Sokkal kellemesebb úgy hibát keresni, ha tudod, hogy másban kell!

(#12) velizare válasza stifi (#7) üzenetére


velizare
nagyúr

tegyél jót magadnak, és ne maxtort kérj helyette, ha lehet. kétszer már neked is bizonyított... :(((

Tudod, mit jelent az, hogy nemezis? Az érintett, erősebb fél kinyilatkoztatása a méltó büntetés mértékét illetően. Az érintett fél jelen esetben egy szadista állat... én.

(#13) Nimda


Nimda
addikt

Igazából nem tartozik ide,de én anno azt csináltam,hogy a maxtoromnál a melegedö IC-kre apró hütöbordákat tettem,és azóta gond nélkül müködik már vagy egy éve...azt nem tudom hogy ennek a jótékony hatása e,vagy csak szerencsém van?:)De mindenesetre nincs amperszag...:)
A cserénél ne hagyd magad befolyásolni,érvelj amiröl csak tudsz!Nehéz ilyen esetben a gyártó hibát bizonyitani,de rövidzárak új ''készüléknél'' is lehetnek...

(#14) stifi válasza Nimda (#13) üzenetére


stifi
senior tag

a vevőnek mindig igaza van.

átvették a cuccot max 60 napos, nem garanciális, gyártó által végzett javításra... ha meg tudják csinálni akkor elvileg 2500 Ft bevizsgálási díj (nem kötelesek égett termékre garanciát vállalni), a gyártó meg elvileg megcsinálja.. az ADX chip égett meg... na meg a nyák :D
mistral rulez!
a következő párbeszédet ajánlom:

- és a garancia?
- égett termékre nem vállalunk garanciát
- és ha valami egyszerűen szar, és zárlatos lesz, majd leég, akkor mi van?
- égett termékre nem vállalunk garanciát, benne van a szabályzatban
- jó én ezt értem, de attól még valami szétéghet önhibájából, és nem az enyémből

csak arra akartam kilyukadni, hogy ha mondjuk a 15e ftos chieftec tápom kinyírja az egész gépem, miközben 1 év garancia van rá, akkor így jártam? ha a vinyóm megbolondul, és szénné ég, akkor szintén? ha a gyárban azt moindják, hogy a táp a ludas, akkor azt is kicseréltetem.. még jó hogy a mistralban van formanyomtatvány a fogyasztóvédelem felé :D

túl nem melegedhetett, mert 2ventis hűtés volt rajta! 30 fok fölé nem ment.. meg ha túlmelegedik, akkor egyszerűen behal, és nem lehet használni amíg ki nem hűl.. nem kezd el lángolni :D

Nincs időm kedvesnek lenni!

(#15) stifi


stifi
senior tag

ja, és mondtam azt is, hogy MAXTORT mégegyszer ne!
persze ha megcsinálják... de ha levásárolhatom, tuti samsungot veszek...

Nincs időm kedvesnek lenni!

(#16) muad_dib válasza stifi (#15) üzenetére


muad_dib
tag

helyesen teszed. nekem bizonyitottak, soha eddig nem ment vinyom ilyen terheles mellett :) na jo, talan a regi 1,2-es seagate, esetleg 1-2 szerencses quantum..
halk, fujom rola le a meleget szal nem is forro, 2x vittem at a varoson lanpartyra es egy bad sector sincs egyiken sem.. szal nekem nagyon bejott.

Hogyan nősül a hálózati játék fanatikus? - Holtomiglan holtodiglan...

(#17) stifi válasza muad_dib (#16) üzenetére


stifi
senior tag

elhiszem, csak előbb derüljön ki mi van a leégett szarommal :D

Nincs időm kedvesnek lenni!

(#18) gorlin


gorlin
őstag

Nézd meg a maxtor oldalát ha nem múlt el egy éves akkor azonnal hozd el abból a jó boltból ,és add fel postán (nagyon sokan csinálják így ,eddig mindíg kaptak újat)a gyártónak.Itt is van a Ph-n a forumon szó rola,érdemes megnézni én nem hagynám hogy elb@sszák(még jobban)De persze csak akkor ha nincs rajta fontos adat.

(#19) gorlin


gorlin
őstag

''gyártó által végzett javításra'' most nézem mit irtál.Ezek szerint ők küldik el külföldre ezért 60 nap.

(#20) stifi válasza gorlin (#19) üzenetére


stifi
senior tag

vagy importőr által, fene tudja.. de ha nem csinálják meg és súlyos ezreseket akarnak kérni, akkor isszakérem, és vagy a kirakatot dobom be vele, vagy tényleg elküldöm postán :D

köszi!!

Nincs időm kedvesnek lenni!

(#21) Wini


Wini
aktív tag

Hy!

Ha már itt tartunk mennyi számít jó hőfoknak vinyók terén?

Nektek hány fokosak alapból, terhelve?

Nekem 4 óra játék után maximum olyan 48 fok szokott lenni!

Alapból meg 43.

Ja Maxtorom van 120-as és Panasonic IC-vel.(az egyik haveromnak is ez a chip égett ki és neki vmi szarság volt ráírva)

Várom válaszotokat!

Az ideális nő olyan mint a Hold. Este jön, reggel megy. :)))

(#22) Sn00k


Sn00k
veterán

Nekem is Maxtorom van és 80 GB-os , hol lehet megnézni ,hogy Panasonic IC-vel van-e? Egyébként ez micsoda?

3njoy the Lif3

(#23) Wini válasza Sn00k (#22) üzenetére


Wini
aktív tag

Az alján tudod megnézni, bal alsó sarok azt hiszem és ott lessz rajta a chippen hogy Panasonic, feltéve ha az.

Amúgy meg fogalmam sincs mire szolgál, de enélkül cseszheted a vinyót!

Az ideális nő olyan mint a Hold. Este jön, reggel megy. :)))

(#24) Sn00k válasza Wini (#23) üzenetére


Sn00k
veterán

Oké ;]

3njoy the Lif3

(#25) rocket válasza stifi (#14) üzenetére


rocket
nagyúr

Chiftech vallal garanciat ha bizonyithatoan a tap nyirta ki a gep alkatreszeit (ez ugye egy onmaguk fele tamasztott optimizmus, es garancia arra, hogy ok minosegi tapokat csinalnak, de ''ami el akar el is romlik'' ezert 100%-os biztonsag nincs), akkor kifizetik az elromlott cuccokat, persze Magyarorszagon ne keress ilyen helyet ahol van ilyen garancia, szerintem mosolygananak az emberen ha ilyen dologgal allna elo akarmelyik boltban nalunk.

Viszont, gondolom nem o maguk bizonyitjak ezt a dolgot, hanem mint mindig, neked felhasznalonak kell bizonyitanod, hogy igazad van, es ugye az mar nem igazan egyszeru, bebizonyitani, hogy a tap kinyirta a fel gepet.

[Szerkesztve]

"A lower resolution generally means that there can be more quality per pixel."

(#26) Wini


Wini
aktív tag

Hahó!

Tudja vki mennyi az átlagos hőfoka egy Maxtornak?:D

Az ideális nő olyan mint a Hold. Este jön, reggel megy. :)))

(#27) Vangelis válasza Wini (#26) üzenetére


Vangelis
nagyúr

35fok....40fok, stb:DDD

@@@@ https://armegoszto.hu/deals/new

(#28) Wini válasza Vangelis (#27) üzenetére


Wini
aktív tag

Aha!

Thx!

Én akkor a .....stb-be tartozok!:DD

Az ideális nő olyan mint a Hold. Este jön, reggel megy. :)))

(#29) Vangelis válasza Wini (#28) üzenetére


Vangelis
nagyúr

:F

@@@@ https://armegoszto.hu/deals/new

(#30) Wini válasza Vangelis (#29) üzenetére


Wini
aktív tag



Magyarán az enyém 43 fokos szokott lenni.

Terhelve max 48. Az sok?

Az ideális nő olyan mint a Hold. Este jön, reggel megy. :)))

(#31) stifi válasza rocket (#25) üzenetére


stifi
senior tag

tudom sajnos hogy magyarországon vagyunk...
egyébként a tápon minden molex csati jól működik, és elhatároztam hogy leverem a mistralon a 20e Ftmat, vagy a vinyómat működőképesen... ha kell, akkor FVF segítséggel!

Nincs időm kedvesnek lenni!

(#32) Wini válasza Vangelis (#29) üzenetére


Wini
aktív tag

Egyre emelkedő sorendbe írtad a hőfokokat!

Az enyém 40 fölött van, pontosan 43!

Terhelve 48.

Az sok?

Az ideális nő olyan mint a Hold. Este jön, reggel megy. :)))

(#33) Wini


Wini
aktív tag

Hopppp!

Volt vmi az oldallal, mert nekem üres képernyőt adott ki, de közbe elküldte!

Sorry!

Az ideális nő olyan mint a Hold. Este jön, reggel megy. :)))

(#34) WillChi válasza Wini (#26) üzenetére


WillChi
senior tag

Hűtés függvénye. Nálam most 24 fokos. Kb. 6 órája megy, 2 db 8 cm-es venti van fél centire tőle...


[Szerkesztve]

Keresek C64-hez Action Replay MK6 vagy MK7 kártyát. Esetleg Final III-at tudok cserébe adni.

(#35) Wini válasza WillChi (#34) üzenetére


Wini
aktív tag

Nem rossz!

Lehet nekem is meg kellene szerkesztenem!

Mondjuk ha nem is kettőt, de legalább egy 8 centist!

De hová van felfogatva?

Nem tudsz képet küldeni róla?

Az ideális nő olyan mint a Hold. Este jön, reggel megy. :)))

(#36) Sir John


Sir John
tag

Beledumálok:

Égett cucc sehol nem vesznek vissza! Egyik nagyon-nagyker sem veszi vissza az égett dolgokat, így a kiskerek sem fogják ''bebukni'' helyetted.
Sok mindenre rá lehet fogni, főleg a nem megfelelő hűtésre (ami a te hibád), tápra...

A Maxtorhoz tényleg el lehet küldeni, DE olvasdd el hogyan kérik a postázást!
Csak emlékeimből idézek, nem pontosan, de valami ilyesmi:
Nagyon be kell csomagolni a meghatározott módon. (asszem müanyag vinyódoboz+hungarocell)
Nem adhatod fel sima csomagként, hanem csak futárcéggel értékbizosított+törékenyként!
Ez elég sokba kerül, így nem is biztos hogy megéri elküldeni... estleg ha többet küldesz egyszerre.

De jegyezd meg jól, míg a Föld kerek, mindig lesznek jumperek ...

(#37) WillChi válasza Wini (#35) üzenetére


WillChi
senior tag

Képet nem tudok sajna küldeni, de egyszerűen a ház előlapja mögé vannak téve a ventik. Gyárilag van nekik hely.

Keresek C64-hez Action Replay MK6 vagy MK7 kártyát. Esetleg Final III-at tudok cserébe adni.

(#38) WillChi válasza Sir John (#36) üzenetére


WillChi
senior tag

Hát, ez úgy hangzik, mintha a követelményeket úgy állították volna fel, hogy
- senkinek se legyen kedve
- ne érje meg
elküldeni. Végül is, nem a Maxtor a Teréz anya.

Keresek C64-hez Action Replay MK6 vagy MK7 kártyát. Esetleg Final III-at tudok cserébe adni.

(#39) Petya25 válasza Wini (#35) üzenetére


Petya25
addikt

A 48 fok az sok lesz. Nekem max 35 fok a a Samsung sata 160-as több óra után.
Probálj elé szerkeszteni valami ventit.

Antonio Coimbra de la Coronilla y Azevedo, bizony!

(#40) Wini válasza WillChi (#37) üzenetére


Wini
aktív tag

Nekem is van ott egynek hely!

Csak az a gáz hogy zárt az eleje a házamnak!

De ha már kifúrnám furán nézne ki!Meg őszintén, félek hogy elcseszem!

Láttam külön vinyóra hűtés-t Lehet az lenne a legjobb megoldás!

Az ideális nő olyan mint a Hold. Este jön, reggel megy. :)))

(#41) stifi válasza Sir John (#36) üzenetére


stifi
senior tag

hát 2 8 centis venti htötte, amit custom raktam rá, nehogymár kötelességem legyen hűteni... akkor adják 3ezerrel drágábban, és dobjanak rá 2 ventit!

a maxtorhoz nem fogom elküldeni, mert én még mindig a következőket vallom:

ha megveszek egy vinyót, és az a gépemben fogja magát és felgyullad, arról nem én tehetek. és ezt nagy valószínűséggel a fogyasztóvédelem is így gondolja, égés ide vagy oda... ha pedig megpróbálják a tápra fogni, akkor azzal kijelentik hogy a táp selejtes. és nincs 4 hónapos, cseréljék szépen ki...

nem fogom a mistralt megsajnálni, ha bebuknak 20ezret :D

Nincs időm kedvesnek lenni!

(#42) WillChi válasza Wini (#40) üzenetére


WillChi
senior tag

Ne fúrd ki, csak egyszerűen tedd oda a ventit! Majd oldalról lélegzik. Igazából a meleget fújja le a winyóról.

Keresek C64-hez Action Replay MK6 vagy MK7 kártyát. Esetleg Final III-at tudok cserébe adni.

(#43) stifi válasza Wini (#40) üzenetére


stifi
senior tag

2e ft, 2 8 centis ventivel, rá kell csavarozni
csak van hangja, mert 12 Vot vesz fel

Nincs időm kedvesnek lenni!

(#44) Wini válasza Petya25 (#39) üzenetére


Wini
aktív tag

Sok?

Húha! Akkor be kell szerelnem vmit mielőtt jönnek az izzasztó melegek!

Ehhez mit szólsz:
Bővebben: link

Ha mész a listán lefelé ott lessz egy vinyó hűtő 1500-ért!

Annyit megér!

Az ideális nő olyan mint a Hold. Este jön, reggel megy. :)))

(#45) Wini


Wini
aktív tag

Amúgy a linknél bal oldalt fenn részletes lista!

És bal oldalt alkatrészek közül ventillátor!

Az ideális nő olyan mint a Hold. Este jön, reggel megy. :)))

(#46) Vangelis válasza Wini (#44) üzenetére


Vangelis
nagyúr

Jó az valmait az is hűt:D

@@@@ https://armegoszto.hu/deals/new

(#47) stifi válasza Wini (#44) üzenetére


stifi
senior tag

az egész jó

de 2 ventis jobb, rá kell csavarni a hdd aljára, nekem 50-60 fok helyett 30 alatt tartotta
csak van hangja

Nincs időm kedvesnek lenni!

(#48) Wini válasza stifi (#43) üzenetére


Wini
aktív tag

Hol lehet kapni?

Tudsz küldeni linket?

Az ideális nő olyan mint a Hold. Este jön, reggel megy. :)))

(#49) WillChi válasza Wini (#44) üzenetére


WillChi
senior tag

Na ez szép, meg minden, de valszeg pont ott nem hűt, ahol kellene. Nem beszélve arról, ha besz.rik a csapágy, szétrázza a winyót.

[Szerkesztve]

Keresek C64-hez Action Replay MK6 vagy MK7 kártyát. Esetleg Final III-at tudok cserébe adni.

(#50) biga válasza Sir John (#36) üzenetére


biga
senior tag

Valamit elfelejtesz! A jótállás ideje alatt a bizonyítási kötelesség a forgalmazóé, nem a vevőé (vagy a nagykeré, gyártóé stb.). Persze mindent el fognak követni, hogy ezt kidumálják, de ettöl még a helyzet ez. Szóval nem a topicnyitónak kell igazolnia, hogy nem ő égette el, hanem a forgalmazónak azt, hogy a vevő nem rendeltetésszerűen használta (szakszerű szakértői vélemény stb)!! És ez még Mo.-on is így van, még akkor is, ha a sz@rrágó nagykerek minden elkövetnek, hogy lerázzanak... Ha azonban tényleg a vevő a hunyó (és ezt valóban bizonyítani tudják, akkor a bevizsgálás és a szakértői vélemény díja is a vevőt terheli. Szóval ha tényleg nem a topicnyitó a hibás, akkor ezek függvényében igenis csapjon az asztalra!

''Fiatalok! Tiétek a jövő! Régebben úgy volt, hogy a miénk lesz. (Sándor György)'

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.