Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) CollectoR


CollectoR
aktív tag

A helyzetem a következő:a maxtor diamondmax9 120gb-os ata133 as vinyómnak leégett egy ic-je a panelon (de gondolom sok egyéb alaktrész is a panelon ), mert a molex tápcsati amiből az első a vinyón, a másik egy házhűtőn volt, a hűtőnél kijött a szigetelésből a 12V nál a vezeték, és összeért a földdel. Egy szikra, és hatalams füst kíséretében a 120 as vinyópanelnak annyi lett (gondolom sokan ismeritek a szagot). Rögtön kihúztam a tápcsatlakozót a gépből, aztán óvatosan újra bekapcsoltam, és akkor már LÁNGOLT :Y a panel. Többet ezzel inkább nem próbálkozom. Ilyenkor valyon az adatok nem sérülnek? Ilyen panelt lehet valahol venni? Mert láttam már egy olyan helyet, ahol az adatok mentéséért cserébe kicsit sok pénzt vártak. Ha jól tudom ez a kódszáma: 6Y120P0032211. Pls help!:(((

(#2) CollectoR válasza CollectoR (#1) üzenetére


CollectoR
aktív tag

up

(#3) rocket válasza CollectoR (#1) üzenetére


rocket
nagyúr

Egyik ismerosom hasonloan jart 200 gb-os maxtor vinyoval, o egy tap csatlakozval sutotte meg menet kozben.
Nelkulozhetetlen adatok voltak rajta, 80000 ft-ert mentettek le az adatokat rola es gondolom az elektronikat is kicsereltek, annyi vigasz volt a tortenetben, hogy utana gariban legalabb a vinyot csereltek.
Ilyen arakon mennek az adat mentesek, nem olcso de akinek valoban nelkulozhetetlen adatai vannak a vinyon rakenyszerul erre a megoldasra.

[Szerkesztve]

"A lower resolution generally means that there can be more quality per pixel."

(#4) CollectoR válasza rocket (#3) üzenetére


CollectoR
aktív tag

Nekem azért nincsenek ennyire fontos dolgok rajta, de sok évi munkám van rajta. http://hddoktor.uw.hu/ nekik irtam mailt, esetleg van más ilyen hely is, ahol megoldanák?:F

(#5) CollectoR válasza CollectoR (#4) üzenetére


CollectoR
aktív tag

Tehát, igazából elektronikára lenne szükségem:U

(#6) CollectoR válasza CollectoR (#5) üzenetére


CollectoR
aktív tag

upup

(#7) liksoft válasza CollectoR (#6) üzenetére


liksoft
nagyúr

Hát lehet szerencséd, meg nem is. Egy ilyen impulzus sokszor nem áll meg a mechanikán kívül. Belső erősítő, vagy fej is ugrik túlfesz esetén nagyon sokszor! Ha sokat nem veszítesz, kérj kölcsön egy pont!!!! ugyanilyen elektronikát, de készítsd fel a kölcsönadót, hogy valószínűleg már kettőtöknek lesz hibás winyója. (A belső erősítő zárlata visszalő!!!) És a drive felületére lőtt jel a hiba pillanatában? Ha adatterület, lesz egy-két szemeted. De ha a gyári adatok, akkor elveszett az egész drive. Firmware írót ne keress, mert nincs. Csak adatmentő cégnél van esélyed, hogy talán fellelsz ilyet.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#8) CollectoR válasza liksoft (#7) üzenetére


CollectoR
aktív tag

Hát igen. Biztosítékot meg direkt nem raknak bele, hogy akkor vigyem vissza a vinyót valami adatmentőhöz, egy vagyonért. Szerintem semmiből nem tartana egy biztosítékot berakni (hacsak nem az, hogy egy kisebb impulzus is kivégzi). De egy kisebb áramkörrel biztos hogy ezt is meg lehetne oldani.:((

(#9) liksoft válasza CollectoR (#8) üzenetére


liksoft
nagyúr

Milyen biztosítékot szeretnél? Számolj utána. Ezt a sebességet milyen vékony rétegü alkatrész bírja? (Ne az IDE-t nézd, hanem a fejen sorosan!) Ide stabil védett táp kell. Ez nem autó! De ott sem jó mindig az ABS, ESP, computer, stb...

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#10) xcbiker válasza rocket (#3) üzenetére


xcbiker
addikt

így van. jól látod.

Notebook javítás, BGA chip csere. Adatmentés Sérült Adathordozókról.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.