Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hűtés, házak, tápok, modding  »  Elcsendesedett a gépem (téma lezárva)

Hozzászólások

(#1) Papa-Georgo


Papa-Georgo
senior tag

Nos, eddig olyan hangja volt, mint egy cesnának......
Gondoltam proci hűtőt kéne cserélni, de amíg nem kapok megfelelőt (meg tekintve nincs nyitva bolt vasárnap) kutakodtam ittjon és találtam egy P2 Slot A hűtőt amit még annó vagy 400 Ft,-ért vettem, és legubarásztam róla a ventit.

Ezek után, csere, régi lekap, borda tisztítás, meg procitakarítás `> felrak új meg minden, zsírozás..stb.

Bekapcs => Jééé..nincs hangja...azóta olyan halk hogy csak fülelek, mert mindig azthiszem kivan kapcsolva.... :DD

Azóta, csak azon izgulok, hogy ez az új hűtő eredetileg vmi 366osre van az enyim meg400as, de sztem semmi extra nem kell paráznom, mert ígysem megy nagyon 40 fok fölé.

Úgyhogy most újjogok mint a állat, mert esténként TVzés közben nem fog kiszakadni a fejem a zajtól...

''Aki hisz abban, hogy a biztonsági termékek képesek önmagukban valódi biztonságot nyújtani, az megelégszik a biztonság illúziójával.''

(#2) fokukac válasza Papa-Georgo (#1) üzenetére


fokukac
nagyúr

gratulálok ! Éljen a csönd!

Pleased to meet you - hope you guess my name

(#3) tray


tray
aktív tag

Erről beszélek :DD
T*köm tel van már azzal, ahogy mindenki isteníti a 10-20+ ezer forintos X/Y márkás hűtőket, holott teljesen feleslegesek. Csak jól kell összerakni a gépet: legyen jó a ház szellőzése, azt annyi.

Nem tudom miért van az, hogy ha hozzászólok egy fórumban, onnan kezdve az a fórum halott.

(#4) Tommmy válasza tray (#3) üzenetére


Tommmy
tag

Igazad van öreg!

Sok f..sz, azt sem tudja már, hogy milyen drága hűtőt vegyen! Azt hiszi, hogy ezzel már rögtön alacsony is lesz a hőmérséklet! De azzal nem számol, hogy a meleg levegőt nem csak a prociról, hanem a házból is ki kell vezetni!!! Aztán ott keringeti a 40-50 C levegőt a házban és bambul ki a fejéből...! De szar, hangos hűtőt vettem!! :DD :DD

(#5) ShadowLord válasza Tommmy (#4) üzenetére


ShadowLord
senior tag

Hmmm...hát nem tuom én csak proci hütőt akarok drábább tipust veni Zalman Br7500Ft a házhütőim Spire és CooLink ami ugye nem a drága kategória és szerintem király lesz:)

Aki kételkedne megbizhatóságomban: http://pics.coldline.hu/pics/632701-20120805-68R28Z.jpg

(#6) peterqe válasza tray (#3) üzenetére


peterqe
aktív tag

Azért ez nem teljesen igaz...
JÓ (=márkás) alkatrészekből kell összerakni a gépet...

- Ez a világ a létező világok legjobbika -

(#7) Obi-1 válasza Tommmy (#4) üzenetére


Obi-1
őstag

Szerintem is túl van lihegve ez az egész téma. Ha a vinyót lehúzom a tápról, szinte abszolút nincs hangja a gépemnek. Sajnos a vinyó viszont visít, egyértelműen hangosabb a többi alkatrésznél. Vannak jó vastag hangszigetelő szivacsaim, majd avval próbálok kezdeni valamit ellene, aztán lehet, kénytelen leszek venni egy halk vinyót.

Ja, a táp hangereje is el van túlozva mostanság, véleményem szerint.

Only a Sith deals in absolutes.

(#8) Matr x


Matr x
aktív tag

Sajna nekem a táphűtő a leghangosabb alkatrész: a ventit nem lehet megolajozni, mert valami műanyag francu van ott, és nem enged be semmit.

A procihűtő kap 2csepp olajat, és már nincs is hangja a gépnek.

Mindenhonnan csak zubog a sz@r, már nem is győzünk elállni alóla... --- ''Aztán egymásra ne lődözzetek!'' - Muterom paintball előtt

(#9) tray válasza Obi-1 (#7) üzenetére


tray
aktív tag

Nana, a tápot ne bánsd, mert az gondoskodik a ház szellőzéséről, ugye :U
De az megoldható, hogy a proci ventijének tetejét egy zárt csövön keresztül a ház hátsó részén lévő szellőlyukakhoz vezeted, így az kívülről szívja be a ''hideg'' levegőt - és így a tápventit is visszább lehet kapcsolni.

Amúgy meg minek izgulni, az én AMD XP 1600-asom 1-2 órán át kibírta hűtés nélkül is, 120 fokon. Ez egy balesetből kifolyólag történt, de azóta is szarrá röhögöm magam, mikor olyanokat hallok, hogy ''jajj, már 55 fokos a procim, MILYEN HŰTŐT VEGYEK?!'' :D

Szivacs nekem is van a gépben :C Azzal van kibélelve. A vinyó halkításának legegyszerűbb módja, ha gumira felfüggesztve akasztod a házba, mert így az nem veszi át a rezgéseket, viszont így már elengedhetetlen a vinyóra a venti.

Már leírtam egy másik fórumban, hogy én hogyan oldottam meg nulla pénzből egy kis barkácsolással a gép halkítását, de nem jött be a fórumozók többségénél. Nem ez a menő.

[Szerkesztve]

Nem tudom miért van az, hogy ha hozzászólok egy fórumban, onnan kezdve az a fórum halott.

(#10) tray válasza peterqe (#6) üzenetére


tray
aktív tag

Márkás alkatrész: hehehe...ehhe...ehhe
Ne viccelj. A sarki hobbyboltban is megveheted ugyanazt a kínai ventillátort amit a nagyok is a bordáikra raknak.
Sőt. Két éve a konfigomat egy ''brutál'' hűtővel vettem. Jól hűtött, márkás (drága) és k*rva hangos volt. Vettem a ventije helyett egy kisebbet 800 Ftért a legközelebbi elektronikai boltban, aztán hirtelen csendes lett, de ugyanolyan jól hűtött.

Nem tudom miért van az, hogy ha hozzászólok egy fórumban, onnan kezdve az a fórum halott.

(#11) Obi-1 válasza tray (#9) üzenetére


Obi-1
őstag

Eszem ágában sincs bántani a tápot. Pont azt mondom, hogy felesleges azon izgulni, hogy ilyen meg olyan halk tápot kell venni, mert a ''hangos'' Enermaxom egyáltalán nem érdekelne, ha a vinyó teljesen kussolna.

Only a Sith deals in absolutes.

(#12) Obi-1 válasza tray (#9) üzenetére


Obi-1
őstag

Különben tényleg félreérthető volt, amit írtam, azt hiszem.

[Szerkesztve]

Only a Sith deals in absolutes.

(#13) Gorneck


Gorneck
titán

Hi!

Saját tapasztalatból mondom ill írom hogy a ház is sokat számít hogy mennyire kell teletömködni hangos ventikkel! Nekem egy Casetek 1018 1a-s házam van! 32 fok körül van a házhőmérsekletem! 3 ventim van táp, proci és 1coolink! Én ezzel az hőértékkel bőven elégedett vagyok! Bár amint tehetem a 8cm-es coolinket lefogom cserélni egy 12es re feltéve ha kapok valahol 8ról 12cmre átalakítót! Mert én úgy tudom a 12es venti facca halk az alacsony fordulat szám miatt és szállít annyi levegőt mint a dübörgő 8as! Ja és pozitívnak tartom a ventiszabályzó kütyüket is...na ezek nem occsók!

Egyebet nem tudok...kérem kapcsolja ki!

Gorneck#1239

(#14) zOzOO válasza Papa-Georgo (#1) üzenetére


zOzOO
tag

Enjoy the silence!!!!
:DD

Inveniam viam aut faciam ("I will either find a way or I shall make one.")

(#15) eddie303


eddie303
őstag

Gondolkozom én is egy kis tápmodon, ami van vmi PowerMax, iszonyúan szelel. Cseréltem
már benne ventit is, úgyis szelel, a hüe konzervesdoboz kialakítása miatt. Félek levenni a
ventit 5voltra, mert félek, hogy elkezdi a kombódrájvom felf?zni a vizet, ettem már hasonlót.
Mit szóltok, mentettem egy termisztort egy régi AT-s tápból, ha azt a ventivel sorbakötöm, s
mondjuk a termisztort felapplikálom valamelyik tápbeli bordára, érni fog valamit?
Gondolkoztam olyan megoldáson is, hogy pl. tápra teszek belül is egy ventit, s mind a kett?t
lenyomatom 5 voltra, mély kuss lesz, csak nem tudom, mennyire fogja hordani a leveg?t. A
gép egy Duron, ami nem f?zi fel túlságosan a vizet, csak 52 fokig, pedig szép nagy hüt? van
rajta. Valami ötletet adjatok, olcsót, mert Románia.... :(

Linux.... The choice of a GNU generation.

(#16) Gorneck


Gorneck
titán

Jó az ötlet csak ki tudja hogy mükszik e! A végén megszünik a ventid hangja de lehet a sok hőtől meg a tápod! Sajnos nem vagyok eletromos emberállat ezé nem tudok pontos kielégítő választ adni! De az ötlet egy pirospontot megér!

Gorneck#1239

(#17) tray válasza eddie303 (#15) üzenetére


tray
aktív tag

Teljesen halk a gépem, nem hallani mikor megy. Gyakorlatilag semmibe sem került, csak néhány óra barkácsolásba.

[L]http://prohardver.hu/rios3_forum.php?mod=40&id=34028&start=90[/L]
119-es hozzászólás

Nem tudom miért van az, hogy ha hozzászólok egy fórumban, onnan kezdve az a fórum halott.

(#18) eddie303


eddie303
őstag

Tray: Van benne valami, amit mondasz, az a helyzet, amint mondtam, hogy a tápom zajos, nem a procihütõm. Annyi még jó, hogy így nagyobb a hatásfok, de úgy sem oldottam semmit meg a táp zajával kapcsolatban. A borda meg olyan kialakítású ami van, hogy nemigen lehetne az oldalára szerelni a ventit.

Linux.... The choice of a GNU generation.

(#19) _Volkovy_


_Volkovy_
nagyúr

röhögtem jókat ebben a topicban..
még hogy a táp gondoskodik a ház szellőzéséről..akkor már megette a fene az egészet ha a táp szellőztet..:)
meg hogy 2 óráig 120 fokon ment egy amd proci :D

(#20) tray válasza eddie303 (#18) üzenetére


tray
aktív tag

Melegem ajánlom az általam alkalmazott moddingot.
De igenis megoldottál valamit a táp zajával kapcsolatban: azzal, ha már a proci ventije is kívűlről szívja be a levegőt, leveszed a ház szellőztetésének terhét a táp ventijéről (egy részét). Így nyugodtan rákapcsolhatod 5 vagy hét voltra (az is csak egy forrasztás, mint az általad javasolt termisztoros), átrkahatod a táp másik végére, vagy lecserélheted egy kisebbre.

Nem tudom miért van az, hogy ha hozzászólok egy fórumban, onnan kezdve az a fórum halott.

(#21) tray válasza _Volkovy_ (#19) üzenetére


tray
aktív tag

Pedig de.

Nem tudom miért van az, hogy ha hozzászólok egy fórumban, onnan kezdve az a fórum halott.

(#22) simbazz


simbazz
aktív tag

Tényleg úgy van. A tápventinek is van szerepe - bár egyre kevésbé - a ház szellőzésében. Az rántja át a luftot a házon, amit az alsó szellőzőlukakból (kivétel nélkül minden házon megvannak) szív befelé ilyen módon.
Ha nincs házventi a gépedben, és leáll a táphűtőd, az cumi... Nem a táp fog először pukkanni. Ofcoz vízhűtés más téma :)

Elektromos abakusz

(#23) _Volkovy_ válasza tray (#21) üzenetére


_Volkovy_
nagyúr

Is.de amit egy mai gép fűt,nem a táp fogja kiszellőztetni..

(#24) tray válasza _Volkovy_ (#23) üzenetére


tray
aktív tag

OK.

Ezért mondom, hogy úgy kösse be prociventit, hogy az meg szívja befele a házba. Olcsóbb és halkabb, mint egy plusz venti. Bár kevésbé elegáns.

[Szerkesztve]

Nem tudom miért van az, hogy ha hozzászólok egy fórumban, onnan kezdve az a fórum halott.

(#25) pep válasza Tommmy (#4) üzenetére


pep
tag

nem is kell ház. a sok ***... házat vesz de hogy minek? :DD

''Ahol okosság kell, ott erőszak mit sem ér'' (Hérodotosz) tel : 30/4105645

(#26) eddie303 válasza pep (#25) üzenetére


eddie303
őstag

Azért nem kell elfogultnak lenni, amitõl hardveres vagy, nem feltétlenül menõbb ha a géped darabokban hever az asztalon. Én is hardveres vagyok, s a házam elég mutatós, annak ellenére, hogy ''konzervesdoboz'', nem egy márkás ház, s már úgy megszokta a szétszedést, hogy nyúlok a füléhez, s már magától jön le az oldala :)

Linux.... The choice of a GNU generation.

(#27) pep válasza eddie303 (#26) üzenetére


pep
tag

bocs, komolyan : a ház csak a küllemre megy, gyakorlati haszna nincs. ha nem használom a gépet letakarom neylon zacskóval hogy ne porosodjon, bár a 10 éves tökporos P1 es is megy. ;]

[Szerkesztve]

''Ahol okosság kell, ott erőszak mit sem ér'' (Hérodotosz) tel : 30/4105645

(#28) pep válasza eddie303 (#26) üzenetére


pep
tag

ja nem az asztalon van hanem a szőnyegen szivacsokon :t

[Szerkesztve]

''Ahol okosság kell, ott erőszak mit sem ér'' (Hérodotosz) tel : 30/4105645

(#29) eddie303


eddie303
őstag

Az én véleményem az, hogy mégis van gyakorlati haszna: Pl. nem porosodik annyira a cuccod, megvan direkt a levegõjárás iránya, szellõzési szempontból is bizony számít. Esztétikailag is számít. Mekem is volt úgy a gépem, hogy szét volt hányva minden, de rájöttem, jobban jársz, ha van egy szép nagy házad, ami jól szellõzik s jól elférsz benne.

Linux.... The choice of a GNU generation.

(#30) Lunatic válasza _Volkovy_ (#23) üzenetére


Lunatic
aktív tag

Akkor gyere el hozzám és nézd meg.

Papst prociventi + AOpen táp kombó.

Idlében ennyi aktív hűtés van a gépben.
A 12cm tápventi rengeteget számít.

Egy nagy és jó bordával meg egészen kellemesen elmennek a procik, probáld ki, hogyha lefogod a cpuhűtőt, milyen ütemben fog melegedni a procc.

Bár a két óra és a 120 fok télleg túlzás.

Careful with that axe, Eugene! ...

(#31) Gorneck válasza Lunatic (#30) üzenetére


Gorneck
titán

Amit leírtál teljesen korrekt! Tapasztaltam én is egyik havernál. A tápokat nem hiába látják el dupla sőt néha tripla ventivel bár azt én sem értem mé jó az hogy 35 fokos vagy melegebb levegőt húzunk át a tápon! Én maradtam a ház tetejében kialakított ventihely megtőltésénél! A csendesÍtést én majd potméterrel oldom meg! Ha nem tud senki 8->12 cm-re átalakítót!

Gorneck#1239

(#32) SAMYka


SAMYka
aktív tag

Bocs hogy kicsit OFF de mi van ha a ventillátorral sorosan kötök egy sima átlagos valamilyen értékü potmétert és azzal szabályoznám a fordulatot!


Ez elméletileg müködik mert az átlag potik 0,5W-osak a ventik ha jól emlékszem 0,2W körül mozognak teljesítményben. Jó lenne ha valaki tudna konkrét adattal szolgálni, hogy működik e és hogy milyen poti kell hozzá.


Szerintem sok pénzt lehetne vele spórolni.:C:C:C:C

PH! Tábor - ...mert megérdemlem...

(#33) SAMYka


SAMYka
aktív tag

Bocsi hogy sürgetem itt az embereket de nagyon érdekelne ez a dolog és kb /tehát nem biztos, hogy/ még 1 órát netközelbe vagyok és legközelebb nem tudom mikor gépelhetek!

PH! Tábor - ...mert megérdemlem...

(#34) Esmein


Esmein
nagyúr

486 100mhz overdrive. Erre gyárilag ragasztottak 1 bordát. Fogtam, packard bell gépbe bele, vinyot lehuz, cdt lehuz, tapban ventit lehuz. bekapcs. Annyira nem volt hangja a gépnek, hogy koliszobatarsak almelkodva kaptak fel a fejuket, hogy ez is lehetséges :D Feldugtam a vinyot és a cdromot, majd mintegy 5 óra használat után kézmelegnek éreztem a táp tetejét, a proci pedig egyáltalán nem volt meleg. Szóval lehet csöndes gépet összepakolászni.

"I no longer want to declare war on Hungary. It would be like waging war on a mental institution." - Jeremy Clarkson

(#35) Lunatic


Lunatic
aktív tag

Én a coolinkék potiját szoktam ajánlani, sztem megér 500 hufot és ki is néz valahogy. Ha annak megnézed a speckóit, lehet olcsóbban is ki tudod hozni. Nézz szét itt: coolink.hu

Careful with that axe, Eugene! ...

(#36) Esmein válasza SAMYka (#32) üzenetére


Esmein
nagyúr

Ömm.. ezt úgy szokták megoldani, hogy vesznek egy tranzisztort, aminek az E és C lábára rákötik a 12 V-t aztán a bázisáramot egy potival szabályozzák. Azon keresztül tudsz tolni jópárhány wattot.

"I no longer want to declare war on Hungary. It would be like waging war on a mental institution." - Jeremy Clarkson

(#37) SAMYka válasza Esmein (#36) üzenetére


SAMYka
aktív tag

Ez légyszi magyarul!

Konrétan milyen tranyó lábkiostása stb!

PH! Tábor - ...mert megérdemlem...

(#38) SAMYka válasza Lunatic (#35) üzenetére


SAMYka
aktív tag

Nekem az a lényeg, hgy minnél kevesebb pénzből ki tudjam hozni.
Ha valamit meg lehet csinálni házilag egy kis idő ráfordításával akkor miért vegyem meg? Szép meg jól néz ki de az a lényeg hogy jól működjön és ha elég precíz vagy szerintem házilag is meg lehet csinálni''''''bármit''''''!:DD:C

PH! Tábor - ...mert megérdemlem...

(#39) Il Padrone válasza SAMYka (#37) üzenetére


Il Padrone
senior tag

Szvsz nem eleg a 0,5W.
Legalabb 1W-osat ajanlanak, en is. Nekem 4W-os van, de a 12cm ventim arama mar kezmelegre felmelegiti.
Ajanlatom 1W 100Ohm. Ara valtozo: 200~350Ft

[Szerkesztve]

Il Padrone

(#40) SAMYka válasza Il Padrone (#39) üzenetére


SAMYka
aktív tag

Köszi pont ilyenre gondoltam!

PH! Tábor - ...mert megérdemlem...

(#41) pep válasza eddie303 (#29) üzenetére


pep
tag

az én véleményem az hogy a por nem befolyásolja a cuccok működését.
lásd P1 es gép. télen érdemes kinyitni az ablakot had jöjjön be egy kis hideg. nekem pont az ablak alatt van a cucc. ha esik az eső azért becsukom :)

''Ahol okosság kell, ott erőszak mit sem ér'' (Hérodotosz) tel : 30/4105645

(#42) SAMYka válasza pep (#41) üzenetére


SAMYka
aktív tag

NE CSUKD BE!!!!!
VÍZHŰTÉS!!!!!!!!!!:))
:t :t :t

PH! Tábor - ...mert megérdemlem...

(#43) Anub1S


Anub1S
tag

Ha mar ennel a tipusnal jarunk, akkor megkerdeznem hogy a 433mas cerkak meddig voltak huzhatoak?

Thx

'Defensor mortuorum''

(#44) pep válasza SAMYka (#42) üzenetére


pep
tag

az biztos :D de akkor kimegy a füst a prociból és tönkremegy :O :))

''Ahol okosság kell, ott erőszak mit sem ér'' (Hérodotosz) tel : 30/4105645

(#45) pep válasza Anub1S (#43) üzenetére


pep
tag

sztem 550 ig föl lehet húzni be 6 II vel

''Ahol okosság kell, ott erőszak mit sem ér'' (Hérodotosz) tel : 30/4105645

(#46) SAMYka válasza Anub1S (#43) üzenetére


SAMYka
aktív tag

Nekem is ilyen lapom+procim van ha jól emlékszem 550 de lehet hogy 600 setup-ból!

PH! Tábor - ...mert megérdemlem...

(#47) Papa-Georgo


Papa-Georgo
senior tag

mindenki túllihegi ezt a hangos a gépem, meglehet halgatni az enyémet, jó hogy mondjuk egy cerka 400as de semmi hangja nincs, pedig winyó sem extra gumikkal van, hanem szimpla csavar ahhogy a természet oda teremté...

''Aki hisz abban, hogy a biztonsági termékek képesek önmagukban valódi biztonságot nyújtani, az megelégszik a biztonság illúziójával.''

(#48) SAMYka


SAMYka
aktív tag

Az enyim se csendes és egy cel 433 van benne de jó lenne ha csendes lenne!
Ja ha van valakinek procihűtöje dobjon egy mailt csak olyan érdekel ami nem zörög.

PH! Tábor - ...mert megérdemlem...

(#49) Obi-1 válasza Papa-Georgo (#47) üzenetére


Obi-1
őstag

Azért egy 7200-as vinyó még okozhatna meglepetéseket Neked is! :] Gondolom a cerka 400 mellett nem az megy...

Only a Sith deals in absolutes.

Útvonal

Fórumok  »  Hűtés, házak, tápok, modding  »  Elcsendesedett a gépem (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.