Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  Ein kleines Dilemma: 9500 vagy 9600 Radeon? (téma lezárva)

Hozzászólások

(#1) Grafman


Grafman
aktív tag

Melyik gyártótól?

FIGYELEM! Régi tipusu gumimatrac tulajdonosok előnyben!!!

(#2) Grafman


Grafman
aktív tag

9500v. 9600? Esetleg valamelyik Pro? Jelenleg e két tipus között vacilálok. Az alapleírásukból kiindulva elég nehéz eldönteni melyiket érdemesebb választani, mivel nem akarom hogy csupán az árkülönbség legyen a döntő. Tovább nehezíti a döntést, hogy még elég tapasztalatlan vagyok a különböző Radeon gyártók tekintetében, érdekelne, hogy a jobb memóriák miatt jobban húzható vagy minőségibb nyák alkatrészekkel szerelt és ezért szebb képminőséget peodukáló kártyára mennyire van esélyem a következő gyártók között: ATI (BBA), HERCULES, SAPHIRE, POWERCOLOR, CLUB 3D, még valaki?!
A mérsékelt ár és a képminőség fontos szempont!

FIGYELEM! Régi tipusu gumimatrac tulajdonosok előnyben!!!

(#3) Yutani válasza Grafman (#2) üzenetére


Yutani
nagyúr

Vagy 9500PRO vagy 9600PRO, a simát nem igazán szabad megvenni. 9600PRO akkor jó, ha jól lehet pörgetni, mert alapfrekin a 9500PRO gyorsabb nála. Szerintem gyártónál meg Saphire, Club-3D, BBA ATi, Hercules, Gigabyte, mind jó.

#tarcsad

(#4) Grafman


Grafman
aktív tag

Bocsesz, hogy 2x van a topic! A másik törölhető!

FIGYELEM! Régi tipusu gumimatrac tulajdonosok előnyben!!!

(#5) Grafman


Grafman
aktív tag

Úgy hallottam a Club 3D elég gyenge képet produkál a többi gyártóhoz képest!

FIGYELEM! Régi tipusu gumimatrac tulajdonosok előnyben!!!

(#6) bLaCkDoGoNe válasza Grafman (#2) üzenetére


bLaCkDoGoNe
veterán

Ha a mérsékelt ár fontos, akkor a BBA-t, Hercules-t felejtsd el, drágák. (Nekem BBA 9500PRO-m van).
A 9500PRO-t is felejtsd el, nagyon nem lehet már kapni.

Egyéb okos ötletekre ajánlom a Radeonos topic című topicot [L]http://prohardver.hu/rios2_uzenetek.php?from=13498[/L], ott bőven találsz infót.

"«Fuck does Cuno care?» The boy turns to you. (He doesn't care.)" [+] "The parasite makes nothing for itself. Its only tools are taxes and tithes meant to trick you into offering what it has not earned. In Rapture we keep what is ours." [+] 

(#7) Drizzt


Drizzt
nagyúr

Vagy 9600PRO, vagy 9500 128mb, r9700 nyákkal, ha nem akarsz softradeon9700-et próbálgatni, akkor meg r9500pro, de az már tényleg nem kapható:O.

De ha tízzel többed van, mint amibe egy r9600pro kerül, akkor szvsz club3d radeon 9700(az ugyanis elég jó áron van).

I am having fun staying poor.

(#8) Drizzt


Drizzt
nagyúr

Még egy kis ünneprontás: szerintem sokkal jobban járnál egy mondjuk Abit gf4ti4200-zal(64mb), mert az 22+áfa, és a radeonok egyelőre csak Doom3-ban + 3Dmark03-ban jobbak még kb. fél évig, de amúgy én is most akarok venni r9700-at.

I am having fun staying poor.

(#9) Grafman válasza Drizzt (#8) üzenetére


Grafman
aktív tag

Tisztában vagyok vele, hogy az ár/teljesítmény szempontjából egyértelműen a GF4 Ti4200-esek vannak sweet point-ban, de mint ítam is főljebb (igaz a különböző Radeon gyártók vonatkozásában), hogy számomra döntő szempont az alap képminőség kérdése is. Ergo kizárt, hogy az Nvidia mellett döntsek!

De a kükönbözö gyártótól származó 9500/9600 -asok képminőségbeli összevetése továbbra is érdekelne!

A Club 3D-ről azt hallottam némileg lemarad a többi gyártóhoz képest!...?

FIGYELEM! Régi tipusu gumimatrac tulajdonosok előnyben!!!

(#10) Drizzt válasza Grafman (#9) üzenetére


Drizzt
nagyúr

A tomshardware-n meg régebben a powercolor szerepelt néhány másikkal(igaz, r9700), s az csak egy extra plusszt kapott, a többi kettőt, de azt nem írták, miért.

I am having fun staying poor.

(#11) jcs válasza Drizzt (#8) üzenetére


jcs
tag

... a t@k@mnek? a kártyád jó! ,várni aztán 9800sima.
(kivéve ha most el tudod biznisszelni a régit...) SZVSZ!

...szakmaiatlan vagyok ! diszlexiás és a csökkent értelmi képességű :(

(#12) iwu válasza Grafman (#9) üzenetére


iwu
addikt

hi!
nem kötekedés képp, de nekem mindig is nvidiam wolt, most lett egy atim.
de ezt a képminőség dolgot kifejtenéd, nem vágom.miben szebb egy ati?wagy nekem kéne kidobnom a szemeim?

Üdw!

ajándék ló nem látja a fától a szódás a lovát...

(#13) Vikthor válasza Grafman (#5) üzenetére


Vikthor
nagyúr

Ezt a blamaságot kitől szedted? Nekem Club3D-m van és képminőségével semmi gond nincs. És mielőtt kérdeznéd, ugyanolyan a BBA-s Radeon is... láttam.

~ B & B & L & N | Suomi Finland Perkele ~

(#14) Stitch válasza iwu (#12) üzenetére


Stitch
őstag

Lehet hogy egy jobb monitornál észrevennéd a különbséget...monjuk nem tudom hogy milyened van most. :)

(#15) Ati9500


Ati9500
senior tag

Hát én inkább club 3d 9500 (simát) vennék nekem is ilyen van :C megy rajta a 9700 hack --nem hibázik!!

(#16) Stitch válasza Ati9500 (#15) üzenetére


Stitch
őstag

Valóban? Elhiszem, de ha esetleg ö pont egy olyat fog ki amin hibásak a maradék pp-k, akkor mit csináljon? (igaz hogy akkor sincs egy rossz kártyája, de közel nem olyan jó mint az R9600pro)

(#17) Enemy


Enemy
aktív tag

Az én nagy dilemám az hogy ezer ilyen topic van Warum inditasz noch 1???
Mint az oviban megmondalak a moderátornak!!

„Ragaszkodni a dühödhöz pont olyan, mintha mérget innál, és azt várnád, hogy a másik haljon meg tőle.” (Buddha)

(#18) Enemy válasza Ati9500 (#15) üzenetére


Enemy
aktív tag

vegyél ha tudsz mert már nem gyártják csak sz..rok vannak a boltokban ...
elég ha 1 Pixel F nem tudsz bekapcsolni és már nem is olyan jóóóóó.

„Ragaszkodni a dühödhöz pont olyan, mintha mérget innál, és azt várnád, hogy a másik haljon meg tőle.” (Buddha)

(#19) tildy


tildy
nagyúr

Nem szoktam konkerenciától linkelni, de ajánlom annak directx9 támogató kártyák tesztjét.
9600 pro keményen leszerepelt előttem.AKi tud, keressen egy 9500 prot inkább.

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#20) rog válasza tildy (#19) üzenetére


rog
addikt

akkor majd en:
[L]http://www.digit-life.com/articles2/radeon/r9600pro.html[/L]
[L]http://www.anandtech.com/video/showdoc.html?i=1812&p=1[/L]

(#21) Legolas


Legolas
senior tag

A videókártya ramjain melyik számok jelölik, hogy hány nanós a ram?

Asus K8N, A64 3000+, 2* 512 Mb PC3200 Infineon, HIS RADEON X800 Pro, Hyundai B91D, NEC 3571

(#22) Keitaro válasza Legolas (#21) üzenetére


Keitaro
addikt

Ált az uccsó kettő. De érdemes megnézni a gyártó honlapját Samsungnál pl nagyon szépen le van írva minden, hogy milyen számozású ramja mit tud.

(#23) Grafman


Grafman
aktív tag

Ok, először is nem nagyon értem miért kell belekötni, ha valaki a saját érdeklődésének megfelelő topicot nyit, pláne ha a benne feltett kérdések épp egy olyan témakör köré csoportosulnak amelyre még nem igazán született másik.
Végigjártam a ''nagy Radeonos Topic''-ot is, de a képminőség gyártótól függő különbözőségeit itt sem taglalják különösképpen! De többet emiatt nem fogok magyarázkodni, jó?!!!

FIGYELEM! Régi tipusu gumimatrac tulajdonosok előnyben!!!

(#24) Grafman válasza iwu (#12) üzenetére


Grafman
aktív tag

Hi! Nos, elképzelhető, hogy szerencséd volt, mivel a topic-ban boncolgatott téma bennem is egy olyan kellemetlen pillanatban fogant mikoris az köztudottan Nvidia chipre épülő ASUS GF2MX-em már hosszú ideje kielégítő képi élménye után a nemrégiben vásárolt, szintén elég közismerten Nvidia chipes INNO 3D 5200 FX-már a Desktopon is szemmelláthatóan gyérebb minősége meglepetésszerűen kiábrándító vizuális sokkhatásait kellett hírtelen elszenvednem.
Vagyis az Nvidia terén is lehet különbség (az fent említett tapasztalatom szerint méghozzá elég szignifikáns) azonos chipgyártótól származó, de külön kódnevű GPU-k, és azonos GPU-ra épülő, de külön gyártótól származó grafkárik között!
Bár arról tényleg nincs tapasztalatom, hogy Mijen a képe agy ASUS Ti4200-esnek egy Abit Ti4200-eshez képest, de ez is érdekes kérdés lehet... Persze engem most főleg a címben említett kártyák érdekelnek leginkább!

FIGYELEM! Régi tipusu gumimatrac tulajdonosok előnyben!!!

(#25) Grafman válasza Vikthor (#13) üzenetére


Grafman
aktív tag

Ez a kérdés némileg kényesebb és több körüljárást igényel, mint ahogyan te ezt elintézted, bár nem kétlem, hogy 'lehet' szerencséd volt és a C3D tényleg OK.

Pl. ilyesmikre lehet figyelmes az ember elhamarkodott döntéssel eszközölt vidkari csere után: :((And here comes the sickest: 3D-s játékoknál 2X antialiasingal tudom elérni a régi kártyám álltal produkált simaságot poligonok széleinél (ez utóbbi elég kemény, de esküszöm, hogy így van!)
Szóval hidd el, megéri vacakolni!

FIGYELEM! Régi tipusu gumimatrac tulajdonosok előnyben!!!

(#26) Grafman


Grafman
aktív tag

Keep my Topic alive!!!

FIGYELEM! Régi tipusu gumimatrac tulajdonosok előnyben!!!

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  Ein kleines Dilemma: 9500 vagy 9600 Radeon? (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.