Hirdetés

2024. április 16., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Egyik merevlemez kikapcsolása (téma lezárva)

Hozzászólások

(#1) JaniS


JaniS
senior tag

Megoldható az XP alatt, hogy a secondary masteren levő HDD valamennyi idő után lekapcsoljon? Csak backupra van használva és kicsit csapágyas. Az energiaellátásnál csak ''merevlemezek kikapcsolása van'', külön nem lehet megadni.

JaniS

(#2) LukE válasza JaniS (#1) üzenetére


LukE
veterán

nem nyulsz ahoz a hdd-hez. Meg semmi program se nyuljon hozza. Ez utobbi mar nehezebb...

''Firefoxot hasznaljanak csak a gyavak. Az Explorer az igazi ferfiak bongeszoje! Veszely, kaland, nyitottsag!'' ιQι

(#3) Flashy válasza LukE (#2) üzenetére


Flashy
veterán

ja mer intéző, total commander. mentésmásként mind ránéz ha jól tudom, ugye? vagyis kb megoldhatatlan, ha használja közben a gépet.

(#4) lapa válasza LukE (#2) üzenetére


lapa
veterán

noigen, erre gondoltam már én is. szóval ha nem jelenítem meg pl. intézőben, akkor külön számolja az idlét minden lemezre?

(#5) Flashy válasza lapa (#4) üzenetére


Flashy
veterán

esetleg ha a betűjelét eltávolítod a rajta levő partícióknak, talán. de ki tudja mikor piszkálja úgy is. tedd rackbe inkább...

(#6) lapa válasza Flashy (#3) üzenetére


lapa
veterán

erre gondolom tweakui vagy advancednek lemezkezelő - betűjel eltávolítása...

UPD: na ezt jól megmondtuk egyszerre... tud vki esetleg parancssoros verziót betűjel eltáv-visszarak-ra?

[Szerkesztve]

(#7) Flashy válasza lapa (#6) üzenetére


Flashy
veterán

inkább a lemezkezelő, tweakui szerintem csak arra jó hogy elrejti a betűjelet, de a Win ad neki belül. amúgy ez ugy tudom nem oprendszer dolog, hanem egy sima vinyó beállítás, közlöd vele hogy X másodperc után állj le. volt már ilyen leállító progi DOSban is, nem TSR volt, hanem elindult, beállította, leállt. IDE vinyónál a felpörgetés igény szerint automatán történik, SCSInál nem.

(#8) JaniS válasza Flashy (#5) üzenetére


JaniS
senior tag

Igen, nekem is a rack jutott eszembe, de gondoltam hátha van valami jobb megoldás. Az a bajom, amit írtatok, hogy minden kiskutyafüle program megpiszkálja, akkor meg állandóan felpörög.

JaniS

(#9) JaniS válasza Flashy (#7) üzenetére


JaniS
senior tag

Mivel közöljem vele, hogy x másodperc után álljon le?

(#10) Flashy válasza JaniS (#9) üzenetére


Flashy
veterán

hát ezt még nem tudom. DOS meg Linux alatt tudok rá progit :)
szerintem Win alatt ezt megcsinálja ha beikszeled hogy állítsa le, de külön progit még nem találtam rá.

[Szerkesztve]

(#11) lapa válasza Flashy (#7) üzenetére


lapa
veterán

oké. de akkor csak lehet vmi olyasmit, hogy vezérlőnként, vagy nem? a backup sima ide vezérlőről, a normál meg a raid kontrollerről megy... meg lásd még az UPD fejlebb...

(#12) Flashy válasza lapa (#11) üzenetére


Flashy
veterán

Linux alatt vinyónként van. ez a meghajtó beállítása. amelyiknek mondom, az leáll ha idle a megadott sec után.

(#13) JaniS válasza lapa (#11) üzenetére


JaniS
senior tag

Ezt remélem nem nekem írtad, mert nem értem. :D

(#14) asturel válasza JaniS (#1) üzenetére


asturel
őstag

ilyen cuccot mar enis regota keresek.. mivel a maxtorom hangos van mikor nem is kell hetekig de nincs kedvem azer ujraindulgatni.. de en nem igazan talaltam olyan progit.. linux alatt hdparm zsir volt de win.. amugy xp-be computer managementnel disk management resznel ellehet tavolitani a betujelet..

(#15) lapa


lapa
veterán

gyorsban nyomtam egy regmont, de csak tök általános policy meg ilyen kulcsokba írogat, sehol semmi konkrét, hogy ilyen-olyan vezérlő, ilyesmi. szomorú, mert eszerint windows alatt külső progi nélkül gázos.

(#16) JaniS válasza asturel (#14) üzenetére


JaniS
senior tag

Nem tudod a gyári szoftverével lecsendesíteni? Névre már nem emlékszem, de Maxtorhoz volt valami progi, ami kicsit a sebesség rovására lehalkította. Ha valakinek eszébe jutott a neve vésse már ide a kollégának..

JaniS

(#17) lapa válasza JaniS (#16) üzenetére


lapa
veterán

az más, az a csapágyhangot (pörgés) nem csendesíti, csak az olvasást/írást. legalábbis ha jól tudom.

[Szerkesztve]

(#18) JaniS válasza lapa (#17) üzenetére


JaniS
senior tag

Ja, persze. Ha csapágyas, akkor úgyis hangos marad.

JaniS

(#19) asturel válasza JaniS (#16) üzenetére


asturel
őstag

amset a neve.. quiet-re levettem de ennek csapagyhangja van vagy mifene 3 eves a kicsike

(#20) mr_ricsi válasza JaniS (#1) üzenetére


mr_ricsi
veterán

A vinyót állítsd be ''cserélhető''nek, aztán a biztonságos eltávolításra kattintva távolítsd el.
Ezután vagy leáll ''magától'', vagy -mivel semmi progi nem használja- a beállított idő letelte után fog.

A leállási idővel csínján bánj, mert ha túl rövidre veszed, és emiatt a rendszervinyód sűrűn leáll majd felpörög, azzal az élettartamát fogod csökkenteni.

Sokkal kellemesebb úgy hibát keresni, ha tudod, hogy másban kell!

(#21) beeboy válasza mr_ricsi (#20) üzenetére


beeboy
addikt

ez érdekes tipp
hol állítod be?

Nem vagyok intelligens. Én AMDligens vagyok...

(#22) mr_ricsi válasza beeboy (#21) üzenetére


mr_ricsi
veterán

''hol állítod be?''

Én? Sehol, mert nem használok XP-t.
Azt tudom, hogy meg lehet csinálni, és egy XP guru majd megmondja, hogyan.

Sokkal kellemesebb úgy hibát keresni, ha tudod, hogy másban kell!

(#23) luciferc válasza mr_ricsi (#22) üzenetére


luciferc
őstag

jöhetne már az a XP guru, mert ez engem is érdekelne..., úgyhogy

UP

(#24) L3zl13


L3zl13
nagyúr

Én sem tudom hol lehet beállytani, de eszközkezelőben el lehet távolítani a winyót, ha épp nem használja folyamat. Vagy egyszerűbb, ha csak letiltod, az már elég hozzá, hogy ne nyúlkáljon hozzá semmi.

Majd amikor újra kell, egyszerűen engedélyezed.

Aki hülye, haljon meg!

(#25) [w] válasza L3zl13 (#24) üzenetére


[w]
őstag

nem lehet, hogy az új hardver hozzáadásánál van egy ilyen opció, hogy cserélhető lemez? (esetleg az eszközkezelőben elrejtve)

engem is nagyon érdekelne, de most csak 2k van előttem...

cmdr PETER W. VOLKOV

(#26) Berepulo válasza JaniS (#1) üzenetére


Berepulo
csendes tag

Nagyon egyszerű Start->contorl panel->hardwear->device manager->disk drives .
Ott kijelölöd a vinyót amit nem akarsz használni és a felső sorban Disable(valamelyik kis ikon(számítógép kis karika áthúzva)).Ezútán már ki is kaphatod a vinyód menet közben.

(#27) asturel válasza Berepulo (#26) üzenetére


asturel
őstag

nekem csak ujrainditasal lehet letiltani.. pedig nem hasznajja imho semmi.. virusirto nincs.. spyware cuccokat is kilottem mindent ami olvashatna a meghajtot ..5let? sp1 alatt is volt mar de most sp2 alatt is u.e.
regen telleg le tuttam venni..

(#28) lapa válasza asturel (#27) üzenetére


lapa
veterán

ezt úgy hívják, hogy nforce2. nem fog menni sztem, volt már róla szó.

UPD: ja azt nem vágom, hogy a dolog függ-e attól hogy feltelepítetted az nforce ide-vezérlőt. erre mondhatna vki vmi okosat.

[Szerkesztve]

(#29) asturel válasza lapa (#28) üzenetére


asturel
őstag

ya ertem.. es amugy ha letiltom.. akkor sleep modba megy a vinyo vagy teljesen leall a fej ?

(#30) lapa válasza L3zl13 (#24) üzenetére


lapa
veterán

a beállítást elvileg a következőképpen lehet eszközölni: start --> futtatás --> compmgmt.msc --> lemezkezelés --> jobb oldalt alul listázza a fizikai meghajtókat --> disk x feliraton jobb gomb --> tulajdonságok --> ''politikák'' (mittomén hogy nevezik magyarul)

(#31) lapa válasza asturel (#29) üzenetére


lapa
veterán

nemtom, meg kéne hallgatni, hogy kattan-e. ha #30-ban belövöd a frankót, sztem kikapcsolja tutira. persze nem az nforce2-n.

(#32) cherockee válasza JaniS (#1) üzenetére


cherockee
aktív tag

swapmanager ... ez kell neked, nem ingyenes, de winxpre progi ami rendszer elől eltakaritja időlegesen, vagy végleg a meghajtót...utána meg lazán lekattintod rackben áram alól vagy hasonló....de a rendszer utána nem balhézik...arra találták ki hogy on-the-fly cserélhess rackben fiókot, kikapcs nélkül.

(#33) JaniS válasza cherockee (#32) üzenetére


JaniS
senior tag

Köszönöm az ötleteket, asszem veszek egy rack-et, az a legegyszerűbb. Igazából nem gyakran kell, úgy hogy majd eldöntöm boot előtt bekapcsoljam-e. Mindenkinek köszönöm még egyszer az ötleteket.

JaniS

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Egyik merevlemez kikapcsolása (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.