Hirdetés

2024. március 29., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Egyik hdd eltűnt egyik napról a másikra (téma lezárva)

Hozzászólások

(#1) zoli58


zoli58
tag

A jelenség a következő: van egy SATA vinyó, mellette RAID-ben 2 PATA. ár ment egy ideje gond nélkül, mire a minap induláskor kiírja, hogy RAID konfigurációs error. Utánanézve látom, hogy csak az egyik PATA vinyót látja a BIOS, a másik ''eltűnt''. Nosza, ide-oda dugdosás, miből kiderült, hogy nem az alaplap, nem a kábel, hanem a vinyó az ok. Na, ez már elszállt, gondoltam, és rátettem a sima IDE portra, eredmény semmi, mintha ott se lenne. Be egy másik gépbe, ugyanez, viszont azt észrevettem közben, hogy elindul, megy is, mert remeg.
N-ik újraindítás után megjelenik a BIOS-ban, hogy 25 (mármint a vinyó típusa. Még pár űjraindítás, (semmi más) és megjelenik, hogy Samsung TT100 (Samsung 0612N helyett), meg egy csomó hottentotta írásjel. Visszaraktam az eredeti gépbe, ott ugyanez. Shdiag, Sutil , mindkettő lefut, tezst eredménye: vinyó hibátlan, ez a két gyári progi fel is ismerte. Ok, boot, eztután kiírta, hogy érvénytelen a firmware.
Újraindít, a BIOS most már megismerte, hogy Samsung 0612N, de mellétette a TT100-24-et, viszont már semmi hottentotta.
Következő lépés Fdisk: négy partíciót talált, mind nem DOS, köztük 2 Oberon (ez meg mi a frász???) , hely semmi szabadon. Töröltem őket, újraparticionálás.
Láss csodát, következő induláskor BIOS felismeri, minden rendben. Visszarakom a RAID portra, először csak IDE módban, minden OK, aztán RAID0 , ez is megy.
Ezek szerint jó a vinyó, csak elment több óra meg elszállt minden (szerencsére ki volt mentve DVD-re)
Mi lehetett az oka? Tapasztaltatok már ilyent?

(#2) zoli58


zoli58
tag

Senki többet, harmadszor???

(#3) djtörök


djtörök
senior tag

ilyen ''hottentotta'' írásjelek nekem is voltak már
ok:nincs rendesen budugva

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Egyik hdd eltűnt egyik napról a másikra (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.