Hirdetés

2024. április 18., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Alaplapok, chipsetek, memóriák  »  Egy underclocker sirámai (téma lezárva)

Hozzászólások

(#1) Yaye


Yaye
őstag

Adott két tökegyforma gép (na jó, a cpu-hűtők nem egyformák). MSI KT4A Ultra deszkák, benne Tbred B 2000+ procik, Kingston DDR400-as ramok.
A gondom az, hogy nem hogy húzni nem lehet a gépeket, de még a névleges teljesítményt sem hozzák! 133 FSB mellett, minden más paraméter ''Auto''-ra állítva, minden egyéb BIOS-beállítás default, és erre mindkét gép következetesen fagy, illetve windóz betöltése közben reset-eli önmagát. A procik hűtése megfelelő, egy-egy méretes Titan ill. Coolink keveri nekik a levegőt, 40 fok körül járnak.
Ha az FSB-t visszavaeszem 100-ra (ekkor a ramok sem mennek már DDR400-on), vagy a memóriát állítom be hogy 133 FSB mellett csak DDR333-ként menjen, akkor minden frankó, de hát ez nem lehet megoldás! Az alaplapon sehol nem lehet elbaltázni az FSB/PCI vagy az FSB/AGP hányadosokat, lévén egyik sem állítható a BIOS-ban.
Na most akkor mi van? Nem lehet 133-as FSB mellett 400-on hajtani a 400-as RAMokat?! Vagy én vagyok ekkora láma? http://prohardver.hu/pics/smileys/act_confused.gif
http://prohardver.hu/pics/smileys/act_confused.gif

(#2) LukE válasza Yaye (#1) üzenetére


LukE
veterán

win install mikor volt? akkor rendesn ment? nem valami elvetemült tuning miatt fosta össze a MBR-ot a win? vinya nem bad sectoros?

''Firefoxot hasznaljanak csak a gyavak. Az Explorer az igazi ferfiak bongeszoje! Veszely, kaland, nyitottsag!'' ιQι

(#3) LukE válasza Yaye (#1) üzenetére


LukE
veterán

hány modul van benne? mert ha minden igaz, akkor 400on csak 1-et kezel rendesen a csipszett.

''Firefoxot hasznaljanak csak a gyavak. Az Explorer az igazi ferfiak bongeszoje! Veszely, kaland, nyitottsag!'' ιQι

(#4) Alvin_ti4200 válasza Yaye (#1) üzenetére


Alvin_ti4200
félisten

Lehet, hogy nem csípik a Kingstton RAM-okat. Egyébként a 333 se sokkal gyengébb, mint a 400, szóval ezért ne aggódj. tuti vmi memóriás szarság lesz.

(#5) LukE válasza Yaye (#1) üzenetére


LukE
veterán

téééleg, ha ram, akkor azt a memtest86 kideríti. [L]http://memtest86.com/[/L]

''Firefoxot hasznaljanak csak a gyavak. Az Explorer az igazi ferfiak bongeszoje! Veszely, kaland, nyitottsag!'' ιQι

(#6) Yaye válasza LukE (#3) üzenetére


Yaye
őstag

Mindkét gépben egyetlen modul figyel. A win install valamikor tavasszal volt, és a gépek soha nem voltak tuningolva egy centit sem, lévén irodai munkához (nem az én gépeim) nem kellett. Sőt! A vicc az, hogy csak nemrég vettem észre, hogy a gépek hónapok óta csak 100-as FSB-vel mentek, 333-mal a ramok (nem én raktam össze őket, hanem a mistral, ők meg nem vették a fáradságot beállítani). Ekkor próbáltam belőni a névleges paramétereket, mire elkezdtek fagyni.
Memtestet ki fogom próbálni, bár meg lennék lepve ha kettőből kettő ram hibás lenne.

Yaye

(#7) Yaye válasza Alvin_ti4200 (#4) üzenetére


Yaye
őstag

Én igazán nem aggódok, tudom hogy nem sokkal gyengébb 333-on sem, de a gépek tulajdonosa látni akarja -lássuk be: joggal- hogy legalább azt tudják a gépei ami rájuk van írva és amit kemény forintokban megfizetett.
Meg aztán még ha nem is ezen múlik a civilizáció sorsa, akkor is piszkálja a csőröm, hogy miért nem megy aminek mennie kéne?

(#8) SYZYGY válasza Yaye (#6) üzenetére


SYZYGY
tag

Nem biztos, hogy hibás a RAM, csak lehet, hogy nem szeret együtt dolgozni az MSI-vel.
Esetleg megpróbálhatnád a RAM-okat 333-asként felismertetni az alaplappal, és az FSB-n emelni, hogy szinkronban menjenek, pl.170-175ön.

''A hullák olyanok, mint Te vagy én, csak halottak.''

(#9) SYZYGY válasza SYZYGY (#8) üzenetére


SYZYGY
tag

Lehet, hogy a szorzót visszább kellene venni, ha az én javaslatomat próbálod!
De én jártam kb. így csak gigabyte alaplappal. És az fagyni sem fagyott, csak a memoriával voltak gondok a tuningnál.

''A hullák olyanok, mint Te vagy én, csak halottak.''

(#10) Yaye válasza SYZYGY (#8) üzenetére


Yaye
őstag

Kibír a PCI és az AGP több mint 30%-os frekiemelést? (Hacsak a mobo nem vesz vissza a szorzójukból önként, mert kézzel nem állítható a PCI ill AGP szorzó.) Bocs ha hülyéket kérdezek, de nem vagyok egy nagy tuningos (sőt semekkora sem). Ha 333-asként szeretném szinkronban hajtani, akkor nem lenne biztonságosabb a standard 166-os fsb? Akkor 10-es szorzóval sem a proci sem a ram nem lenne túlhajtva és a PCI-AGP is csak kevésbé.

(#11) SYZYGY válasza Yaye (#10) üzenetére


SYZYGY
tag

Természetesen 166-ról emeld!!!
133-ról emelve a PCI/AGP frekvencia lenne nagyon magas!

''A hullák olyanok, mint Te vagy én, csak halottak.''

(#12) LukE válasza Yaye (#10) üzenetére


LukE
veterán

visszaveszi automatikusan, a határt pontosan nem tudfom, de a kt400 hivatalosan is támogatja a 166os fsbt. 2000+ ->1666mhz, állítsd fsbt 166-ra, szorzó 10-re, és akkor órajel u.ott marad.
De küld rá a memetestet, biztonság kedvéért. Vagy rakd át egy másik slotba. Az én ramom is picit háklis, ha megmozdítom, akkor csak kiszedés visszarakás után hajlandó újra menni. Persze akkor működik szépen hónapokig, amíg újra meg nem mozdul:D

''Firefoxot hasznaljanak csak a gyavak. Az Explorer az igazi ferfiak bongeszoje! Veszely, kaland, nyitottsag!'' ιQι

(#13) sequator


sequator
senior tag

nekem i810 MSI alaplapjaim csináltak ilyet 5 tök ugyanolyan gép, és mind ugyanilyen hibát produkált, de más volt a hiba oka
az egyikben az egyik mem modul volt szar, a másiknak a vinyója halt be, a harmadiknak az alaplapi IDE vezérlője, szóval bármi meg történhet:))
javaslom, memtest86, vinyóteszt, VGA teszt

Sautia

sequator

(#14) Break válasza Yaye (#10) üzenetére


Break
aktív tag

Tök gáz a kt400-as....CSAK NÉHÁNY tipusu 400-as rammal hajlandó menni tényleg 400-on....és nem biztos hogy az a fajta Kingston épp beleesik....én hasonlóan jártam az ABIT KD-7-emmel...ugyhogy ajánlom megvizsgálni a modulokat, hogy bele esnek-e a kompatib. listába.....

''Tedd, vagy ne tedd, de soha ne próbáld......'' by Yoda (Birodalom visszavág)

(#15) Yaye válasza LukE (#12) üzenetére


Yaye
őstag

Ez a te memóriád egy valódi statikus ram :)

Akkor megpróbálom a 166 fsb-t, annak elvileg simán menni kell e szerint. Talán durvát mondok, de mi lenne fsb 200-on? Prociszorzó 9-en az csak 1800, azt még bírnia kéne, ram szinkronban 400-on, és az AGP freki a 166-os fsb.hez tartozó 2,5-ös osztóval számolva 80 mhz, az ha jól tudom még épp a biztonságos határon belül van, PCI 40 mhz. Vagy ez már túl erős?

Na jó, mindenkinek köszönöm a hozzászólásokat, lesz memtest, meg komp. lista, meg fsb buzerálás, meglátom mi sül ki (nem meg) az egészből.

üdv mindenkinek:
Yaye

Útvonal

Fórumok  »  Alaplapok, chipsetek, memóriák  »  Egy underclocker sirámai (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.