Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) vmaxter


vmaxter
tag

Vannak dolgok amik nem azt hozzák ki magukból, mint amit elvárnánk tőle. Vannak hardverek amik nem az hozzák ki magukból amit elvárunk tőle...
...vannak DVD írók, amik nem nyújtják azt amit elvárunk tőle.
Sok pénzt gyűjtöttem anno, kb. 5 évvel ezelőtt a jelenlegi PX-716A DVD (IDE) íróra, kb 30E -be került akkor. Írtam vele néhány lemezt, ritkán kellett, mert akkor még nem volt digitális fényképezőgépem. Talán fél-egy éves használatután elkezdett rakoncátlankodni. Előszőr csak a nagyon olcsó lemezeket írta meg rosszul, majd nem is volt hajlandó megírni őket. Jó, arra amúgy is felkészítettek, hogy a Plextor kényes a lemezekre. Aztán már a márkás lemezekket is diszkriminálta, szemét módón megírta, vissza ellenőrizte: azt mondta: lemezellenőrzés sikeres. Két-három hét, hónap után viszont pörgette a megírt lemezt, nagynehezen feljött, de vannak szektorok amit nem tudott bemásolni, majd később már semmit.

Probálkoztam többféle írószoftverrel. Arra gondoltam ideje alaplapot cserélni, mert a 900-as AMD TB-öm már elavult. Az új alaplap, az új proci talán a lemezírási problémáimat is megoldja, közben még az IDE kábelt is 80 eresre cseréltem és boldog voltam, mert megoldott néhány dolog. Pl. amit megírt azt normális sebességel megírta.

Félre tettem a gagyi szupermarketes lemezeket, félre tettem a szaküzletes márkásokat, mert a végére már csak a Plextorokat volt hajlandó megírni, akkor még vissza is olvasta, mondtam jó akkor legyen Plextor, minden fontos adatot ezentúl Plextor lemezre írtam, ez egy időre megoldotta a problémám. Aztán szépen lassan ez is elmúlt. Egyrészt nem lehet már Plextor lemezt kapni, helyette probálkoztam a Verbatim TY-s MID-es lemezzel, de "nem jó neki, nem eszi meg otthagyja". Most ott tartok, hogy a fontos adataimat pendrive-on behordom a melóhelyre és ott írom dvd-re.

Ezek után merjek-e venni Plextort?

(#2) Bordoi válasza vmaxter (#1) üzenetére


Bordoi
őstag

A kérdésedet itt tedd fel légyszíves.
[link]

Ha elengeded a postát akkor vennék két akkut is.---Ha megbeszéled a postával, hogy ingyen elviszi neked, és erről írásos igazolást is hozol, akkor részemről oké a dolog!--by dobozosfiu

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.