Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) sonaj


sonaj
csendes tag

Azok segítségét kérem akiknek ilyen lapjuk van,vagy értenek hozzá.A problémám az integrált 6 csatornás hangkártyával van,ugyanis nem hajlando csak sztereoban szolni. A 3 aljat közül csak a középső megy,a két szélső meg se nyekken.Vagy vennem kell egy S/PDIF1 Connektort? mert annak van egy aljzata az alaplapon.Vennem kell egy Game /Midi kivezetést is,mert azt sem adtak hozzá,csak egy aljzat van az alaplapon,ha azt kivezetem akkor a jojsticot már tudom csatlakoztatni,ugyanezt kell a hangkártyával is?
Kell az a S/PDIF1 kivezetés és abba kell bedugni a hangszorokat?Előre is köszönöm ha valaki tudna segíteni!

(#2) Kirbly válasza sonaj (#1) üzenetére


Kirbly
aktív tag

[L]http://www.realtek.com.tw/downloads/dlac97-2.aspx?lineid=5&famid=12&series=8&Software=True[/L] itt a megoldas a hangproblemadra. gameportot azt viszint szerezned kell. vagy vegyel usb-s joy-t, nekem is az van es tokeletes :D

Mi? Nem tetszik ez a sor? Hívja a 06-80-NA-ÉS-AKKOR-MI-VAN ingyenes számot…

(#3) sonaj


sonaj
csendes tag

Kirbly,köszi a gyors segítséget.Miután tegnap leírtam ide a problémámat ,megtaláltam itt valahol ugyanezt még az is lehet,hogy pont te javasoltad másnak.Ki is probáltam.Ujratelepítettem a hangkártyát.Annyit javult a dolog,hogy ha a tesztet lefuttatom a hangszorokon akkor mindegyik megfelelően szol.Örültem mint majom a f....!De ha elinditok egy zenét,vagy filmet akkor vissza áll a régi problémám ,minden csakl sztereoban szól. Megint csak a középső aljzat ad ki hangot,és ez igy is marad míg ujra nem telepítem a hangkártyát.tehát nem változott semmi.Mindezt Xp alatt probáltam eddig,most megprobálom 98se alatt,hátha ott maradando lessz a dolog.

(#4) Kirbly válasza sonaj (#3) üzenetére


Kirbly
aktív tag

nemtom mi lehet nalad a gond, nalunk mind1ik gepnel ment minden aljzat ha tobbhangszoros rendszert csinaltunk. a realtek progiban beallitottuk h hany hangzsorot akarunk es ment is :)

Mi? Nem tetszik ez a sor? Hívja a 06-80-NA-ÉS-AKKOR-MI-VAN ingyenes számot…

(#5) oduszeusz


oduszeusz
tag

Help me! A barátom tegnap vett egy ilyen tipusu alaplapot A7N8X-X, hozá egy +2600as procit. Mikor összerakat a ventilátor felpörgött utána kb 3-4 mp után le is állt. Mi lehet a gond? SOS :O

Ha a telefonodból féltégla lesz, nem a telefonod volt hülye....! Tanulni sohasem szégyen!!! és Én nem vagyok szégyenlős:-)

(#6) Kirbly válasza oduszeusz (#5) üzenetére


Kirbly
aktív tag

haaaaaat, ott vmi nem lett jol osszerakva sztem.

Mi? Nem tetszik ez a sor? Hívja a 06-80-NA-ÉS-AKKOR-MI-VAN ingyenes számot…

(#7) zso73


zso73
veterán

Hi!
A ventillátor nem a ház Case fan csatiba van dugva?
Zso:)

"A mosoly olyan, mint egy ablakban felgyúló fény, amellyel a lélek jelzi, hogy a szív otthon van."

(#8) oduszeusz válasza zso73 (#7) üzenetére


oduszeusz
tag

Meg van a bibi:DD.

Az történt,hogy a fóliát nem húzta le a hütőbordáról és a hővédelem kikapcsolt.:DD

Még jó,hogy nem rohantunk vissza a boltba a garancia miatt:C

Ha a telefonodból féltégla lesz, nem a telefonod volt hülye....! Tanulni sohasem szégyen!!! és Én nem vagyok szégyenlős:-)

(#9) Kirbly válasza oduszeusz (#8) üzenetére


Kirbly
aktív tag

jo nem rohogunk :)

Mi? Nem tetszik ez a sor? Hívja a 06-80-NA-ÉS-AKKOR-MI-VAN ingyenes számot…

(#10) Szeke válasza oduszeusz (#8) üzenetére


Szeke
senior tag

Szerencse, hogy volt hővédelem, különben lehetne egy szép kulcstartód :)

A biztonsági öv lehet, hogy korlátoz a mozgásban, de még mindig nem annyira, mint a tolószék.

(#11) Kirbly válasza Szeke (#10) üzenetére


Kirbly
aktív tag

minden asusban van :)

Mi? Nem tetszik ez a sor? Hívja a 06-80-NA-ÉS-AKKOR-MI-VAN ingyenes számot…

(#12) oduszeusz


oduszeusz
tag

De képzeljétek a boltba Bartonként adták el a procit a teszt szerint meg Thorugbird
(lehet roszul irtam a mag nevét)
Köcsögök:O

[Szerkesztve]

Ha a telefonodból féltégla lesz, nem a telefonod volt hülye....! Tanulni sohasem szégyen!!! és Én nem vagyok szégyenlős:-)

(#13) Hoerny


Hoerny
csendes tag

Valakinel nem fordult elo, hogy egy -x-es lapban a cpu homerseklet a biosban +/-5 fokokat ugral, meg hogy az ambient homerseklet nagyobb, mint a cpu? bios: rev 1006

(#14) Brezo


Brezo
csendes tag

Én is kérek még tapasztalatokat! Egyébként nálam is ugrál a proci hőfoka... idióta!
Egyébként semmi problémám a lappal, csak nálam is eza 5.1... de remélem jó lesz eza driver amit írtatok!

(#15) Kirbly válasza Hoerny (#13) üzenetére


Kirbly
aktív tag

jo de miert a bisot nezegeted? :) en nem nezegetem de nem is erdekel, h a biosban ugral e (amugy nem teszi), de nem is szamit. nekem amugy kb alapon olyan 28-30 fokos a procim, de ez jo hazhutessel es egy kemennyel ertem el :).

Mi? Nem tetszik ez a sor? Hívja a 06-80-NA-ÉS-AKKOR-MI-VAN ingyenes számot…

(#16) Brezo válasza Kirbly (#15) üzenetére


Brezo
csendes tag

Engem sem érdekel, csak zavar. Nem is használom, mert használhatattlan...
Egyébként milyen procit fagyasztasz és milyen coolerrel, rpm?

(#17) Kirbly válasza Brezo (#16) üzenetére


Kirbly
aktív tag

egy 2200+@2400+ tbred-b-t :) a cooler egy spire falconrock II kb 2500-at fordul percenkent. mondjuk o kivulrul szivja a levegot a procira egy kemenyen keresztul :).

Mi? Nem tetszik ez a sor? Hívja a 06-80-NA-ÉS-AKKOR-MI-VAN ingyenes számot…

(#18) Brezo válasza Kirbly (#17) üzenetére


Brezo
csendes tag

:) az érdekes lehet.

(#19) Kirbly válasza Brezo (#18) üzenetére


Kirbly
aktív tag

az is! es mar nagyon csendes a gep igy is, csak a gef4ti hangja nagyon hangos :( de mar keszuloben a megoldas :). egy zalman heatpipe segitsegevel, ami szentin kivulrol lesz megfujatva egy ventivel :D tok kiraly lesz csak legyen mar fizu. akkor lehet veszek uj ramokat is, mert most csak 333-asok vannak benne, bar ezek is jol teljesitenek.

Mi? Nem tetszik ez a sor? Hívja a 06-80-NA-ÉS-AKKOR-MI-VAN ingyenes számot…

(#20) Tul


Tul
aktív tag

Te Kirbly! Próbáld még azt a procit fentebb tolni:P B-magos, kell hogy legyen még benne. Célozd meg a 2 gigát:) Hadd füstöljön az a kémény:t

Skoda 120L..::NEED FOR STREET::..

(#21) kola12


kola12
csendes tag

Hali!
Nekem ilyen lapom van és nem ugrál a hőfok.
Ellenben nem tudom,hogy milyen a hűtőm.(hatásfokra)
Glacialtech iglo2450light
A proci 2200+ tuning nélkül.

Dioda:53fok
Socket:41fok

Ezek játék után.

Vinyónál normális a 30 fok?
A jó kis ''MAXTOR'' 7200 Diamondmax8 40GB

(#22) Szabó Zoltán


Szabó Zoltán
csendes tag

Nem biztos h pont ide tartozik, de nem akartam a kérdés miatt új topic-ot nyitni:
Asus A7N8X-X alaplapba mekkora minimális és mekkora maximális (athlon) procit lehet belerakni? (pl: van egy 950-es athlonom, és memória miatt (sd->ddr) váltanék alaplapot, de procit még nem. Ezt az alaplapot választva megtehetem?
Esetleg A7V8X? (a kettő közül az nforce2-s a jobb általánosságban?) (Későbbiekben természetesen tervezek procit is venni....;)

(#23) Tul


Tul
aktív tag

Mindenképpen n-force-osat vegyél, sokkal jobb! A prcocit meg biztosan bele tudod pászítani, mert úgy emlékszem, mikor az enyémet nézegettem, hogy még a duronnal is megbírkózik.

Skoda 120L..::NEED FOR STREET::..

(#24) Szabó Zoltán


Szabó Zoltán
csendes tag

Az ATI videokártyák mennyire szeretnek nForce-os alaplapban menni?

(#25) Hoerny válasza Szabó Zoltán (#22) üzenetére


Hoerny
csendes tag

Szerintem is az nForce 2 jobb. Jo kis lap ez, leszamitva azt hogy most doglott meg az enyem, tuning nelkul :( Elmeletileg a -x tudja a 400MHz fsb-t, tehat belemegy a 3200+ is.

(#26) Hoerny


Hoerny
csendes tag

Ja amugy erdemes folrakni az 1007-es biost?

(#27) Kirbly válasza Tul (#20) üzenetére


Kirbly
aktív tag

annyin megy :) amiota megvan :) a max 2300 mhz volt, de itt mar izzott a cucc:). jo nekem igy, atomstabil es hasit is rendesen!

Mi? Nem tetszik ez a sor? Hívja a 06-80-NA-ÉS-AKKOR-MI-VAN ingyenes számot…

(#28) Kirbly válasza Hoerny (#26) üzenetére


Kirbly
aktív tag

az 1007-esben duron procikhoz van tamogatas. szal ha nem akarsz uj duront venni akkor nem :)

Mi? Nem tetszik ez a sor? Hívja a 06-80-NA-ÉS-AKKOR-MI-VAN ingyenes számot…

(#29) Hoerny


Hoerny
csendes tag

Eleg rejtelyes modon halt meg a lapom: jatek kozben lefagyott,reset,majd meg negyedora jatek,fagy,reset, es utana semmi. Most ez mitol van, mert harom honapig nem volt vele bajom, es nem is turkaltam benne? A proci 2200+ es alapon ment.

(#30) Kirbly válasza Hoerny (#29) üzenetére


Kirbly
aktív tag

hat ez nem csak a laptol lehet....
lehet vga-tol, procitol, ramtol, stb...

Mi? Nem tetszik ez a sor? Hívja a 06-80-NA-ÉS-AKKOR-MI-VAN ingyenes számot…

(#31) Hoerny


Hoerny
csendes tag

Ugy erted, hogy valamelyik ezek kozul nyirta ki? A procia memoria es a vga kartya is mukodik, csak az alaplap halt meg.

(#32) Kirbly válasza Hoerny (#31) üzenetére


Kirbly
aktív tag

kinyirhatta vmi olyasmi is h a lap es a haz koze kerult vmien vezeto anyag es roidzarlatot okozott. de ilyen kurva ritkan van es leginkabb osszeszereleskor kerul oda. elszallhatott a lap magatol is, ertem azalatt vmelyik alkatresze meghibasodasat.. szal elegge osszetett a kerdes :D

Mi? Nem tetszik ez a sor? Hívja a 06-80-NA-ÉS-AKKOR-MI-VAN ingyenes számot…

(#33) Hoerny


Hoerny
csendes tag

hmm...hat ledobbentem az biztos, es fogalmam sincs mi okozhatta. Teljesen meg voltam vele elegedve, es te se mondtal rola rosszakat. :F

(#34) Kirbly válasza Hoerny (#33) üzenetére


Kirbly
aktív tag

hali!
nekem semmi bajom vele, es azoknak se akiknek ajanlottam, vagy raktam ossze :) sokan leszoljak, de ok se tudjak h miert, csak hallottak vkitol, h hallotta ettol es attol aki meg megint mastol hallott vmit :D
szal, ez a lap nem szar csak buta maximum, de ezek is csak az extra feature-kre ertendok!

Mi? Nem tetszik ez a sor? Hívja a 06-80-NA-ÉS-AKKOR-MI-VAN ingyenes számot…

(#35) Hoerny


Hoerny
csendes tag

Ja amugy mellekesen milyen videokarit ajanlanal ehhez a laphoz. Most van egy Gefo 3 Ti 200, ezt akarnam lecserelni. Egyaltalan ati v nvidia?

(#36) Kirbly válasza Hoerny (#35) üzenetére


Kirbly
aktív tag

na bazz a leheto legnehezebbet kerdezted :D nekem egy gef4 ti4200 van benne es masik 3 gepben is amit osszeraktam :) de most szemezek egy fx5900xt-vel, bar meg nem bztos h nv vonalon maradok (de affele huzok). atibol vagy 9600xt vagy 9800np :D ha sok kessed nincs ra most akkor hasznalt ti4200, ha van egy kicsit tob (55-60 korul) akkor en az fx5900xt-t vennem bele :D

Mi? Nem tetszik ez a sor? Hívja a 06-80-NA-ÉS-AKKOR-MI-VAN ingyenes számot…

(#37) Savanya


Savanya
addikt

Tudna valaki segiteni hogy az ASUS A7N8X-X -ben meddig lehet VCore-t állitani ? :U:U:U

Mobilszámom: 70-516-8068

(#38) Móci


Móci
addikt

Bios kérdés: van valami olyan újabb bios ehhez a laphoz, amit érdemes felrakni egy kis plussz teljesítmény reményében?

"...In a struggle to be happy and free, swimming in a primitive sea..."

(#39) kovex


kovex
csendes tag

Szevasztok

Van valakinek ASUS A7N8X-E delux -hoz CNPS7000A-ALCU CPU hűtője.
Ilyet szeretnék venni és nem tudom jó-e rá

kössz

(#40) philodox


philodox
csendes tag

Üdv!

Sulinetben (mi másban?) vettem egy Asus a7n8x-x alaplapot (nforce2, FSB 400), meg egy db noname 512/400 memóriát. Bootoláskor a gép látja mind az 512 Mb ramot, de csak 200 MHz-en.

Gép vissza a szervizbe, ők felküldték a nagykerbe, ott megnézték, és üzenték, hogy ez így van jól, mert bár csak 200-at ír ki, de az valójában 400, mert meg kell szorozni 2-vel, mert fel meg lefele is küld adatot (vagy mi...)

Amikor innen felküldték a szervizbe, azt mondták, lepróbálták a ramot más alaplapban (nem tom milyenben), meg ebbe a lapba is tettek más ramot (brandet és nonamet) és ez a mobo mindent 200-on lát. Diagnózis: hibás memovezérlő, csere és kész.

Ehhez képest azt üzeni vissza a nagyker, hogy ez így jó????

A gép a szervízben, szerintem tollasnak látták a hátam, de nem veszem át addig, amíg valaki meg nem nyugtat...

Köszi!

(#41) Pokerle válasza philodox (#40) üzenetére


Pokerle
tag

Helló!

Egyszerűen próbáld ki egy lassabb DDR-rel. Mondjuk egy 266-ossal. Ha azt csak 133-nak írja, akkor a felét írja ki. Mert ugyebár egy DDR RAM nem futhat 133-on.

(#42) Supr@ válasza philodox (#40) üzenetére


Supr@
senior tag

annyit kell írnia, nekem 166-ot ír bootnál, pedig 333-on megy. Jól mondták, 2vel kell szorozni.

(#43) Kirbly válasza philodox (#40) üzenetére


Kirbly
aktív tag

nem neztek tollasnak semmidet, nyugodj meg jo a lapod :D

Mi? Nem tetszik ez a sor? Hívja a 06-80-NA-ÉS-AKKOR-MI-VAN ingyenes számot…

(#44) Haok válasza philodox (#40) üzenetére


Haok
tag

Nekem is ennyit ír ki.

---===Győzelem a fontos, és ahhoz kell a részvét....Görbüljön a BOT===---

(#45) Elrood válasza philodox (#40) üzenetére


Elrood
őstag

Nálam is 166-t, meg 200-t ír ki, tehát semmi baja a vezérlőnek.
Mivel a DDR400 ramok 200MHz-n járnak a valóságban, de mivel 2bit mozog egy adatáramlattal, ezért szokták 400MHznek mondani.
(Effektív órajel: 400MHz, Valódi órajel: 200MHz)

''The spice exists on only one planet in the entire universe. A desolate, dry planet with vast deserts. The planet is Arrakis, also known as DUNE.''

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.