Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Tommmy


Tommmy
tag

Sziasztok!

Most szándékozok egy új winchestert venni! 80Gb-os Western Digital-ra (ATA-100, 7200rpm) gondoltam 8Mb Cache mérettel.
Gyorsabb lesz-e valamivel ettől a winchestretől a számítógépem? A jelenlegi egy 40Gb-os Maxtor (ATA-100, 7200rpm, 2Mb Cache)

Konfig: Asus A7N8X v2.0, Barton 3200+, 2x256Mb Hynix MagnetX (2-3-3-5), Asus v9280 Gef4 Titanium4200, ...

(#2) behappy válasza Tommmy (#1) üzenetére


behappy
aktív tag

kicsit talán, de nem sokkal... keresőben keresgélj, tegnap irt vki vhol a 8mb vinyókról.

(#3) Loretto válasza Tommmy (#1) üzenetére


Loretto
veterán

csak sok kis fájl másolásakor lácc különbséget.gondolon a 80eres kábel ott van.

Soirée...

(#4) karib


karib
addikt

[L]http://prohardver.hu/rios3_forum.php?mod=40&id=25314[/L]

Department of Redundancy Department

(#5) Nowhereman válasza Tommmy (#1) üzenetére


Nowhereman
őstag

Ha mondjuk egy lct Quantumot(128kbCh) cserélnél le, azt tuti, hogy éreznéd!

Utánam a kondenzcsik!

(#6) vtechun


vtechun
veterán

nagyon sokat lök rajta a 8 mega..... mindenképpen ajánlom, főleg,ha egyszerre több dolgot is csinalsz a winyon...ami azert eleg gyakori..., én egy 160-as maxtort vettem 8 mega kessel, meghajton beluli masolasnal nagy filenel 2szer gyorsabb mint a 2mega kesses, sok kicsinel 25%-ot szerintem

(#8) vtechun


vtechun
veterán

http://prohardver.hu/rios3_forum.php?mod=40&id=30630

(#9) MaUser válasza Kalandor (#7) üzenetére


MaUser
addikt

OFF
Egy 7,5-ös lct-t cseréltem anno egy d740x-re és meglepően érezhető volt a növekedés, de az sem volt egy rossz vinyó.:P
ON
De hogy a kérdésre válaszoljak a növekmény nem arányos a ráfordítással, az majd a 10k-s raptorok lesznek elérhetőek...
Ha helyhiány miatt cserélsz akkor megéri, de talán célszerűbb lenne venned egy másik 40-es vinyót és összedobni egy raid 0-át. A sebesség így elég tisztességes lesz.

''A file-cserélés öli meg a filmipart? Inkább a filmipar öli meg a file-cserélést. 2 hónapja nincsen semmi értelmes film, amit érdemes lenne letölteni...''

(#10) Zoltán


Zoltán
őstag

Nekem egy 20Gb-s, 7200rpm , Ata100-as Quantum Fireball vinyóm van, fogalmam sincs mennyi kessel, de baromi gyors. (Biztos nem 8mb-s a kess, már csak a kora miatt sem).

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.