Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Egy érdekes történet: (téma lezárva)

Hozzászólások

(#1) amdk7


amdk7
aktív tag

A hét végén, elhatároztam, hogy a Win2k helyett felpakolom a WinXP-t.
Volt már egyébként XP a gépemen, de mindig besokkoltam tõle, és visszacseréltem 2k-ra.
(Általában nem megfelelően működtek a programjaim alatta, és tartanom kellett egy Win98SE-t az ilyen alkalmazásoknak. Ha meg már van fent 98-am, akkor már mindegy, ha 2k-t pakolok mellé, ami szerintem messze jobb, mint az XP, de ez ízlés és személyes tapasztalatok kérdése.)
A lényeg, hogy van 2 Fat32 partícióm a 98-nak, és 4 Ntfs a 2k-nak a 40GB-os Maxtor DX-es sorozatú (7200rpm) HDD-men. Felpakoltam az XP-t, a hozzá tartozó driverekkel, és egy-két alkalmazással. –ekkor már este 11:30 lehetett az újraindításokkal együtt, és eltettem magam másnapra.-
Másnap kapcsolom be a gépet, XP elindít, és csodálkozva nézem, hogy be van lassulva, és nagy nehezen betölt az XP és furcsa hangokat hallat a vinyó. Katt-katt. Mondom magamban gáz van, de hál’ Istennek az XP is szól, hogy nem tudja betölteni az egyik partíciót. Gép újraindít, és lám bootolásnál kiírja, hogy jó lenne, ha készítenék egy biztonsági másolatot, mert a SMART azt javasolja, majd ha készen vagyok és lementettem az adatokat, akkor akár egyúttal kicserélhetem a vinyót is, és addig se kapcsolgassam ki meg be fölöslegesen. –paff, dögvész miegymás. Anyagi helyzetemet ismerve, az már csak jövő tavasszal lenne véghezvihető, ráadásul a gar is vagy 2hónapja járt le.-
Mivel extrafontos adatokat mindig mentem CD-re, ezért megért egy kis kísérletezést a dolog. Gép újraindít, XP betölt, kattogás, lassulás, előbbi tünetek. RESET, majd win98se betölt, tökéletesen fut, nincs problem. Furcsa. Indítólemez, Partition Magic-el megnéz, Fat32-es fájlrendszerek épek, Ntfs partíciókon mindegyiken egy rahedli hiba. Azért ez már tényleg furcsa volt, hogy csak az Ntfs-ek mentek gallyra. (Közben azért izzadtam, meg minden.) Nah, Ghosttal visszatesz Win2k, mondom hátha felülírja a rossz szektorcsoportokat, és még elindul, csak, hogy tudjak menteni az Ntfs-ről. 2k felghostol, majd mintha misem történt volna, bebootol, és szól, hogy az E meghajtón hiba van kijavítaná. –mondom tedd a dolgod- Doldozik vagy 30 másodpercet, majd bejön a 2k. –ez gyors volt, de semmi rendellenes. Kattogás ohne, gyorsulás pláne- Gondoltam egy felületellenőrzés csak kellene, de nem talált SEMMIT!!!! Azért az ördög nem alszik, Maxtor Powermax program elővarázsol, bebootol, (Már nem figyelmeztet, hogy a SMART így meg úgy) majd Basic ellenőrzés, mondván amilyen gáz volt az előbb így is talál hibát, ha van. A teszt lefút, SEMMI!!! Átlovagoltam az Advanced Testre, lefút , de SEMMI!!! Majd még van valami BURN nevezetű is, ami a leghosszadalmasabb, de SEMMI!!!
Azóta is használom a gépet, meg vagyok vele elégedve. Ha nem a WinXP-től volt, akkor mitől????
Ami biztos, többet nem lesz a gépemen XP!

Bocs a hosszú hozzászólásért, de remélem egy kevés tanulság is szorult bele.

Adataimat többé kevésbé az adatlapomon, illetve a személyigazolványomban találod meg. :)

(#2) vtechun


vtechun
veterán

nekem meg fogja magát(xp), és csak pio módban érzékeli a winyót,

(#3) csudri válasza amdk7 (#1) üzenetére


csudri
őstag

Win2k-ra tetted az XP-t vagy egy ''szűz'' partícióra? Home Edition vagy Pro?

Off:
Miért osztasz 6 felé egy 40-es vinyót?

(#4) amdk7 válasza csudri (#3) üzenetére


amdk7
aktív tag

Formáztam a 2k partíciót, majd XP pro fel.

Off-ra: Szeretem, ha rendszer partíció külön van, és külön teszek minden mást.
1 partíció az Mp3-aknak, 1 a játékoknak, stb. Nekem ez így átláthatóbb, de ez amint írtam, ízlés kérdése. Van akinek az ''agyondarabolt jön be, és van, akinek az 1 partíció, és Fine. :)

Adataimat többé kevésbé az adatlapomon, illetve a személyigazolványomban találod meg. :)

(#5) Szeke válasza amdk7 (#4) üzenetére


Szeke
senior tag

Érdekes történet tényleg. Sok társammal azonban xp pártiak vagyunk továbbra is :) Lehet, hogy tényleg a sok partíció tett be neki. Nem tudom. 1 éve tökéletesen fut otthon, és sokkal stabilabb mint bármelyik eddigi vindóz amit próbáltam. Próbáld ki majd max. 2 partícióval, hátha úgy jó lesz.

A biztonsági öv lehet, hogy korlátoz a mozgásban, de még mindig nem annyira, mint a tolószék.

(#6) amdk7 válasza Szeke (#5) üzenetére


amdk7
aktív tag

Lehet félreérthető voltam.
Nem akarok senkit lebeszélni az XP-ről. -nem dolgom- Csak a tényállást közöltem. :)) Lehet nálam valami inkompatibilitási gondja van, nem tudom, és már kisérleteztem vele mint írtam, de mindig a 2k-nál jukadtam ki.

Én ha telepítem a WinXP-t, akkor nem USER vagyok, hanem LOSER! :DD

Adataimat többé kevésbé az adatlapomon, illetve a személyigazolványomban találod meg. :)

(#7) nygma


nygma
addikt

igen. roppant érdekes. de 85%, hogy az xp-nek semmi köze nincs ehhez.
rc1 óta használom (azaz 2 és fél éve), de eddig még csak és kizárólag hardverhiba miatt halt meg

(#8) faster válasza amdk7 (#6) üzenetére


faster
nagyúr

Lehet,hogy a vinyód az XP-n átkerült PIO módba, vagy pont fordítva, XP-n lett DMA,és emiatt előjöttek eddig rejtett hardware/chipset-driver hibák.

(#9) L3zl13 válasza faster (#8) üzenetére


L3zl13
nagyúr

De ha a BIOS helyesen felismeri a DMA módot, akkor Powermax alatt is azon kommunikál a vinyó, nem?

Aki hülye, haljon meg!

(#10) amdk7 válasza faster (#8) üzenetére


amdk7
aktív tag

Az tuti, hogy DMA 6-ban ment előtte is, utána is.
De, bootképernyőnél sipákolt (mikor az XP még el sem indult), hogy a SMART... Mikor visszatettem a 2k, akkor már nem volt semmi hibaüzenet a bootolásnál sem. Csak mikor a 2k bebootolt, javított valamit az E partición, és OK volt.
Mondom, az egész vinyót is leellenőriztem, és még gratulált, is, hogy milyen jó :D
Bocs, de most azért rendesen örülök, hogy nem kell 30e FT-ot feláldoznom egy HDD-re.

Adataimat többé kevésbé az adatlapomon, illetve a személyigazolványomban találod meg. :)

(#11) shteer


shteer
titán

Nekem baromira bejön az ikszpé. Nem kért kódot telepítéskor... :DD
A novell 1 kicsit megkeverte, de felépült...

..szerintem jónak tűnik

(#12) e=mc²


e=mc²
őstag

Ha már érdekességről van szó:

Volt egy 40 Gb Maxtorom, 32Gb-ot ismert fel a kezdetektől fogva. ntfs filerendszeren Xp, majd mikor meguntam, win98 bootfloppyról indítottam a gépet. (Persze elfelejtettem hogy ntfs a partíció, mind1, meg fáradt is voltam, persze tudom hogy figyelmeztet az fdisk, hogy nem kompatibilis a filerenszer, de mind1).
Elsődleges partíció létrehozása - szokásosnál jóval többet ''gondolkodik'', nem foglalkoztam vele.
Felment a win98, a partíció méretét akkor vettem csak észre, hogy 27 Gb. :P
Azóta egyszersem.

Ambulimax Provider

(#13) e=mc²


e=mc²
őstag

Jah, és miután vettem hozzá egy 120 Gb-os Seagate-et, és másodlagos lett a Maxtor, felismer 38 Gb-ot. :)

Ambulimax Provider

(#14) tomas válasza amdk7 (#4) üzenetére


tomas
tag

Formáztam a 2k partíciót, majd XP pro fel.

Gondolom az XP telepítőjével formáztad újara a partíciót, plusz nem a ''gyors'' lehetőséget választottad !

(#15) amdk7 válasza tomas (#14) üzenetére


amdk7
aktív tag

Igen, a telepítővel formatáltam, és a másik meglátásod is tökéletes.

Adataimat többé kevésbé az adatlapomon, illetve a személyigazolványomban találod meg. :)

(#16) amdk7 válasza e=mc² (#13) üzenetére


amdk7
aktív tag

Akkor már inkább elsődlegesnek hagytam volna szegény Maxtort, és lett volna plussz 19GB helyem. -ha jól számolom-

Amúgy ez tényleg érdekes történet. :)

Adataimat többé kevésbé az adatlapomon, illetve a személyigazolványomban találod meg. :)

(#17) Hequila válasza e=mc² (#12) üzenetére


Hequila
őstag

Talán 60-asnak indult a gyárban a vinyó, csak a sok hiba/bad sector miatt kiiktatták a rossz részeket, és eladták 40-esként. Talán a hibás szektorok letiltását oldotta fel? Csak egy ötlet volt a részemről, ha negyon nagy hülyeséget írok, javítsatok!

És a vinyó teljes kapacsitásában jól működött (tudtál írni/olvasni hiba nélkül a vinyóról)?

''Nem kell hajó, nem kell repülőgép, | Van mit ennem, van hol aludnom még!'' Tankcsapda

(#18) Viktor77 válasza amdk7 (#1) üzenetére


Viktor77
titán

Sztem nálad van a hiba, mivel nekem 6 elsődleges particíóm van(köztük egy fat16-os), és minden tökéletesen megy.

Csinálni kell. Kész. Pont.

(#19) e=mc² válasza Hequila (#17) üzenetére


e=mc²
őstag

kb. 10 hónapig 32 Gb-ként tökéletesen működött. utána Bad sectorok jöttek elő.. Akkor kezdtem nézni másik winyó után. Rájöttem, hogy ha win98-as bootfloppyrol fdiskkel formázok/partícionálok, akkor felismeri a Bad-sectorokat. Ha az Xp cd-jéről formázok/partícionálok akkor nem :).

Ambulimax Provider

(#20) e=mc² válasza e=mc² (#19) üzenetére


e=mc²
őstag

De már mind1, mert túladtam rajta :))

Ambulimax Provider

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Egy érdekes történet: (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.