Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) j.bravo


j.bravo
addikt

Az úúúgy volt, hogy...

... hogy adott egy ASUS P2B-F. Slot-es lap.
Benne Slot1-Socket370 átalakító, azon egy 366-os cerka.
4*32 MB SDRAM.

Francsetuggyamilyen AGP-s videokaresz.


Tudni kell, hogy a procit (ill. jelen esetben az átalakítót) tartó/támasztó műanyag fülek vagy mik valamikor piszkálva lehettek, mert el töröttek. Az áa. bemegy, látszólag benn is marad az alaplapon a slotban, de billeg :))

A videokaresz eddig is olyan volt, hogy
1. belenyomtam remdesen a helyére az agp slotba, és éreztem, hogy a kártya füle (amibe a csavar kapaszkodik, amivel a házhoz rögzítjük)
2. amikor be akarom csavarozni, a kártya persze jól kihúzódik picit a slotból.

Ennek örömére gondoltuk, hogy emiatt van az, hogy néha nem indul el a gép, illetve elindul, de a monitoron semmi (ki se jön standby-ból), azazhogy az a karesz nincs rendesen a helyén. Kicsit megpiszkálva a következő indításra bekapcsolt a moncsi is, kis szerencsével.

Aztán a srác (a tulaj, merthogy nem az enyém a gép) tegnap mondja, hogy mintha meghalt volna a karesz, mert most piszkálásra se indul, meg van valami alkatrész, ami mintha nem úgy állna a helyén, mint régen :))
Ez egy fémházas kis izé, én kondinak saccoltam de lehet h ez hülyeség :-) Nem láttam, hány lába van ill. hány van beforrasztva 2 (akkor lehetne kondi, ugye), 3 (ekkor már nem) vagy 4 (ekkor sem) :))) Röhögni is szabad, de csak mértékkel :((

Whatever.

(#2) tsello


tsello
aktív tag

Nálam ilyen jelenség akkor játszott be amikor a 1oldlas mem-t raktam be a 2 oldalas helyett. Behülyült a kárty aztán CMOS madj be másik kártya OK ki a kártya be a régi minden OK.
Ad vmi hangjelzést?

A gyilkosság a kritika szélsőséges formája

(#3) j.bravo válasza tsello (#2) üzenetére


j.bravo
addikt

A srác szerint anno csipogott, ha _egyáltalán_ nem volt benne a karesz (azaz kivette), de ma, amikor ot voltam, nem csipogott egyáltalán. (pedig nem volt lehúzva a szpíker).
A házon a zöld power LED viszont villogott.
RAM évek óta ugyanaz a 4 db 32 megás van benne (2oldalas BTW)

Whatever.

(#4) Warlock_42


Warlock_42
senior tag


Hm.... AGP-s kártyákkal kurva sokat szívtam így... volt úgy, hogy elhozattam szerelni a gépet és nálam már gond nélkül működött... :) aztán meg olyan is megesett, hogy nagyon meghúztuk a kártya rögzítőcsavarját és a vége picit feljött a buszból és a gép máris a jólismert dallamsorral jutalmazott minket boot helyett :DD
szal figyelem, türelem... mélyedj el a feladatban....

What does the free fall feel like? Asks the boy with a spark in his eye Know why the nightingale sings Is the answer to everything

(#5) Warlock_42 válasza j.bravo (#3) üzenetére


Warlock_42
senior tag


Jó hogy csipogott... A Bios csipogós hibakódjait ismered, nem ? Különböző csipogások különféle hibákat jelentenek. Ha jól emlékszem a nincs/rossz videókártyáé egy hosszú két rövid.

What does the free fall feel like? Asks the boy with a spark in his eye Know why the nightingale sings Is the answer to everything

(#6) j.bravo válasza Warlock_42 (#5) üzenetére


j.bravo
addikt

Sajna nem ismerem (örülnék egy leírásnak!), de mondom, ottjártamkor már cseszett csipogni :(((

Whatever.

(#7) Warlock_42 válasza j.bravo (#6) üzenetére


Warlock_42
senior tag


Nos. Fejből nem sorolom az összeset, Google rulz.... de lényege amit fentebb írtam, különböző hibákra (memória, vidókártya, stb...) különböző dallamsorokat fügyül. Tulajdonképpen a pici csippanás egy normál gépnél is ennek a része, miszerint a POST (Power On Self Test) rendben lefutott.
Az esetedre egyébként az a tippem, hogy hol egyik, hol másik egység mozdul rosszfelé.... amikor semmi síp akkor a CPU nem működik, ha a fennt említett sípjelzés akkor meg a videókártya... Ugyebár ha nincs CPU nem bírja a gép a ''sípolási utasításokat'' :) sem végrehajtani.

What does the free fall feel like? Asks the boy with a spark in his eye Know why the nightingale sings Is the answer to everything

(#8) Warlock_42


Warlock_42
senior tag


Még némi tanács: kártya rögzítő fémfülét hajlítgatni, csavarját lazítgatni, alátétezgetni úgy hogy mindenhol passzoljon a slotba, mert erre eléggé kényesek.... biztosabban megy a kártya becsavarozatlanul, de mindenholbeér a slotba mint megszorítva a csavar de nem ér bele mindenhol...

What does the free fall feel like? Asks the boy with a spark in his eye Know why the nightingale sings Is the answer to everything

(#9) j.bravo válasza Warlock_42 (#8) üzenetére


j.bravo
addikt

Kösz a tippeket!

Csipogáshoz biztos kell a CPU? Bios nem tudja megcsipogtatni? :)) Avagy tudná, de ha proci a gond, akkor a sípkód az h nincs sípszó :) , mint írtad. Ez mindegy is.

Csavarozás: na ja. Erre rájöttem, most is úgy van :)
Csak az a baj, hogy a nem becsavarozás még nem elég ahhoz, hogy ne jöjjön ki a kártya. Fülhajlítás is volt :) Lötyögött, mint fogyókúra után az ember a ruhájában :)
Ha meg nem hajlítok fület, akkor ha nem is csavarozom le, a fül rugalmassága húzza ki szép lassan a slotból.

Ezért gondoltam az alaplap megemelésére a tálcán.
Érdemes? (elképzelt módszer ld. #1)

Illetve proci(átalakító) tartó bizgentyű szerezhető valahol...?

Whatever.

(#10) Atom


Atom
aktív tag

Ezt a részt sehogyse értettem, hogy miről akar szólni :) ::
A videokaresz eddig is olyan volt, hogy
1. belenyomtam remdesen a helyére az agp slotba, és éreztem, hogy a kártya füle (amibe a csavar kapaszkodik, amivel a házhoz rögzítjük)


De mind1. Szerintem nem proci. Mellesleg a kártyák szar helyzete a szarul berakott alaplap miatt is lehet, és ha szarul van bent a lap eleve beis szarhatott a sok nyomkodástól, esetleg a memóriaslotok szartak be vagy maga a memória. Szal szerintem alaplap vagy memo.

Konfig: Már nincs

(#11) Atom


Atom
aktív tag

Láttam pl olyan gépet, hogy emberünk úgy rakta be a lapot a házba, hogy eleve ferdén volt benne :DD

Konfig: Már nincs

(#12) j.bravo válasza Atom (#10) üzenetére


j.bravo
addikt

Igazad van, nem fejeztem be :))) )
Csak erősítsetek meg v beszéljetek le a módszerről :)))

Whatever.

(#13) Warlock_42


Warlock_42
senior tag


Nos. Elmáletileg ugyebár a házak, alaplapok méretei szabványosak, de mindig ott van az a fránya egy-két mm, ami néha nagyon zavaró :))
De ha jól lett annak idején a cuccos összerakva (nem hagytatok ki semmit) akkor elvileg passzolnia kellene.
Az alaplap megemelése nem könnyű, mert vagy pattintgatós (abszolút nem tudod) vagy ilyen ''egyik fele csavar, a másik anya'' rézbigyókkal van rögzítve. A rézbigyók alá/fölé tehetsz alátéteket de eléggé rövid bennünk és rajtuk a menet tehát nem túl sokat emelsz az alaplapon.
Esetleg még valami barkács-módszert tudok elképzelni de ebbe csak bátor emberek vágjanak bele:
csavar feje
alaplap
anya
anya (tetszés szerinti darab)
ház
anya

szal ennyi.....
Proci átalakítot eddig egyszer láttam, akkor is a sörnyitót kerestük... :DD
Azt majd valaki más.



What does the free fall feel like? Asks the boy with a spark in his eye Know why the nightingale sings Is the answer to everything

(#14) Atom


Atom
aktív tag

Naja. Mellesleg ha a proci szar akkor ha jóltudom nemis sípol, mivel nincs mi sípoltasson :) Illeltve legutóbb mikor egy másik tagnak lesarkazódott a prockó az istennek se akart sípolni :D

Konfig: Már nincs

(#15) <Adamsky> válasza j.bravo (#1) üzenetére


<Adamsky>
nagyúr

Ismerősöm Slot-os alaplapjával hasonló módon szívtam én is.
Azzal hívott át, hogy mem teszt után leáll a boot-olás.
Mivel nem volt nálam csavarhúzó, és komolyabanak látszott
a dolog, hát hazavittem. Otthon aztán már be sem kapcsolta a
moncsit. Elsőre egy kicsit paff lettem, aztán gondoltam egyet
és belenéztem. Nos ami elsőre látszott, hogy a legutóbbi
összeszerelésnél (ezt nem én csináltam) kimaradt az a két kis
műanyag távtartó, amelyek a SLOT sín és a SLOT1-FPPGA kártya
közé kellenek, hogy a kártya ne billegjen.
A CPU (SLOT1-FPPGA átalakító) mozgatása után aztán egyszer csak
beindult a gép. Másnap sikerült beszerezni az előbbiekben
említett kis távtartókat, de sajna ezek nem teljesen passzoltak
bele a sínbe (más típus, másik alaplapból valók). Kb. 98%-ban
fogják rendesen azóta is a kártyát. A maradék 2%-ban pedig
átkocogok az ismerőshöz és igazítok egyet a kareszon. :D

Ha tehát nincs síporászás, akkor nagy valószínűséggel
Neked is ez lehet a gondod.

(#16) j.bravo válasza Warlock_42 (#13) üzenetére


j.bravo
addikt

Kösz, az anyás v alátéte módszert megpróbálom majd! Mondjuk mind az ő, mind az én vizsgáim szabják meg h mikor.

Proci átalakító az természetesen nem a kalapács :))) , hanem a slot1/ppga átalakítót neveztem helytelenül annak :-)))

Szóval olyan kütyü, ami a slot1 procit avagy slot1/ppga átalakítót támasztja az alaplapra merőleges síkban :), hozzáférhető valahol? Lehet azt cserélni v csak alaplappal együtt? ;] Tudja valaki? :-)))
Kár lenne a lapért, az nem is rossz (az én gépemnél mindenestre jobb...)

Whatever.

(#17) j.bravo válasza <Adamsky> (#15) üzenetére


j.bravo
addikt

Mire megírtam, elkészült a válasz a kérdésre :)))
Szóval olyan távtartó kéne nekem valahonnan! :DDD
Mert most megy ugyan, de tartok tőle hogy ha berak egy cd-t a csákó, csúszik valami és kezdődik az igazgatás+hajtépés :(

Whatever.

(#18) j.bravo válasza j.bravo (#17) üzenetére


j.bravo
addikt

Izé, lehet h biztosabb lenne egész sín, ha lehet olyat...

Whatever.

(#19) PWR válasza j.bravo (#18) üzenetére


PWR
aktív tag

hali,
a hibajelzeshez az alaplapnak es a procinak is müködnie kö. anelkül meg se fog szolalni.

nekem a regi gepem megy ugy hosszu ideje, hogy a slot1 procin nem az eredeti hütö van es azzal nem lehet a szabvanyos modon belerögziteni a slotba. tehat lötyög. par szal gyufaval tamasztottam ki :-) de müxik gond nelkül (csak furan nez ki, ha szetszeded...:-)

Üdv

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.