Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • A leírás alapján. A gazt nem ártana felszámolni, de legalább locsolni ha valaki szép füvet szeretne. De már az is eredmény, hogy nem hagyja méteresre megnőni.

    A fenti zöld gyep egy fenntarthatatlan sivatag:
    - fenntarthatatlan, mert sok víz, tápanyag, stb. kell hozzá
    - sivatag, mert nem jó se a rovarvilágnak, se semminek, csak nekünk embereknek szép

    Azt nyírom, ami minimális locsolással megnő, ez az, ami valamennyire fenntartható. Nem zavar, ha gazos, a gaz ellenálló :) Szárazságtól függően nyírom: tavasszal 4 cm, utána a max magasság, amit az adott fűnyíró enged. Nem gyakran nyírom, nagyon megnőni szépen, ne száradjon ki. Főleg azért nyírom, mert a kullancsoknak így nem élettér. Sok bogyós gyümölcs, gyümölcsfa, virág van, így a beporzók jól érzik magukat, a madarak is. A vakond is jól érzi magát, akkora túrásokat csinál, hogy ihaj, de nem gond.

    A locsolt gyep + térkő + ciprus világának vége, élettel teli kertek kellenek.

Új hozzászólás Aktív témák