Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Beviteli eszközök  »  Egér magától mozog (téma lezárva)

Hozzászólások

(#1) micro


micro
addikt

Szisztok!

Olyat láttatok-e már hogy egy egér csak ugy magától elinduljon. Hozzá sem és semmi/senki és elindul vagy fel vagy le.
A munkahelyemen van ez a szitu.
Vettünk 4 db A4 tech görgös 3D egeret es mindegyik ezt csinálja.
Töltöttem már le friss drivert hozza, detto ugyanaz történik.

Mi lehet ennek az oka, vagy legalább azt írja meg valaki, hogy lehetne ezt a jelenséget mellőzni.

Köszi: muuu

Klaviatúra, képernyő, EGÉR!, meg az a doboz, tudod a gép LELKE..

(#2) [amne] válasza micro (#1) üzenetére


[amne]
senior tag

Nekem már volt ilyen Win98SE alatt, egyszercsak az általad írt dolgokat produkálta egy noname egér, azt hittem elszállt benne vmi, vettem egy új egeret (A4Tech SWW-5) ugyanezt csinálta új driverek szintén, megoldás egy winreinstall volt.

(#3) micro válasza [amne] (#2) üzenetére


micro
addikt

Tegnap volt win reinstall, es meg mindíg sz@r.
Ezert is indítottam a topicot.
Azert köszi. :))

Klaviatúra, képernyő, EGÉR!, meg az a doboz, tudod a gép LELKE..

(#4) VÁMpír


VÁMpír
aktív tag

OFF: nekem meg azt csinálja a Logitech egerem, hogy néha keveri a bal és jobb klikket (egy erősebb klikk és helyrerázódik).

(#5) rog válasza micro (#3) üzenetére


rog
addikt

radiotelefon?
villamos,troli?
rendezesi terv! (poltergeist..) :)

(#6) zrubi válasza rog (#5) üzenetére


zrubi
senior tag

Az enyém is mozog, ha közel van hozzá a telefonom :)

zrubi.hu

(#7) JaniS


JaniS
senior tag

OFF
Cica nincs a közelben?
ON

(#8) Szeke válasza micro (#1) üzenetére


Szeke
senior tag

Nekem is volt már ilyen, fel és le mozgott, sőt, ujabban egy helyben mozog kissé. Emiatt nem kapcsol be a screensaver sajna :DD A széria-hibán kivül másra nem tudok gondolni. Ja és a4tech az enyém is.

A biztonsági öv lehet, hogy korlátoz a mozgásban, de még mindig nem annyira, mint a tolószék.

(#9) bélanéni


bélanéni
őstag

nekem is szokott a Microsoft egerem. nem tudom mitől van, de idegesítő annyi szent. viszont ha elkezdem mozgatni, onnantól szót fogad.

Ha mindig igazat mondasz, semmire sem kell emlékezned.

(#10) khalox válasza Szeke (#8) üzenetére


khalox
őstag

Nemtom... eleg misztikusnak tunik...
Ismerve az egerke mozgatasat, elvileg valoban csak akkor szabadna neki, ha a gorgocskei mozognak...

(#11) micro


micro
addikt

Azt melfelejtettem leírni, hogy akkor is mozog, ha éppen hasznalom, es az ami nagyon igegesít. :))

És még annyit, hogy mindezt csak függőlegesen csinálja az összes.

Klaviatúra, képernyő, EGÉR!, meg az a doboz, tudod a gép LELKE..

(#12) bélanéni


bélanéni
őstag

muuu, van egy jó ötletem: add el, és vegyél valami jót! :) jó, csak poén volt, de erre már nem lehet mit mondani, ez úgy szar ahogy van. már bocs

Ha mindig igazat mondasz, semmire sem kell emlékezned.

(#13) warmaster válasza micro (#11) üzenetére


warmaster
aktív tag

volt egy pár hónappal ezelőtt egy hasonló jelenséget produkáló vírus...esetleg egy viroskergetést azért javasolnék

A kultúra úgy hull le rólam, mint másról a ruha a boldog szerelemben...

(#14) micro válasza bélanéni (#12) üzenetére


micro
addikt

Bélanéni: Sajnos ez nem az én cégem, ök meg mindenen spórolnak... :DD

Klaviatúra, képernyő, EGÉR!, meg az a doboz, tudod a gép LELKE..

(#15) violin98


violin98
tag

Esteleg a túlvilág próbálja felvenni veletek a kapcsolatot???
:DD

(#16) zsborbas


zsborbas
aktív tag

Nekem a Dell géphez kapott Microsoft Intellimouse 1.3 ps/2 egerem csinálja ugyanezt. Balra szokott elindulni, és a képernyő széli koppig megy, ott megáll. És ilyenből van még vagy 40 db a cégnél, most jöttek. Kicsit röhejes a dolog. ELőször rohadtul meglepődtem, rendszergazda létemre. Már már azon gondolkodtam, hogy esetleg valamelyik kolléga megtréfált egy távvezérlő progival, de mikor náluk is jelentekezett az előbb leírt furcsaság, elvetettem ezt a feltevést. Azóta is csinálja folyamatosan, hiába cserélek akármilyen drivereket alatta. :(

ASUS M4A785D-M PRO, x3 435@x4 B35 @3.2GHz, 2x2GB Kingmax DDR2-1066, Sapphire HD4670

(#17) Szőrös  válasza micro (#1) üzenetére


Szőrös 
veterán

Ezazé van mer forog a főd ! :D

https://starcitizen.hu ha tudni akarod mi újság az univerzumban

(#18) Egon válasza Szőrös  (#17) üzenetére


Egon
nagyúr

:)
Hogy kizárjuk az általad említett jelenség és az alapprobléma közötti összefüggést, javaslom a topicindítónak, hogy forgassa el a gépeket, mondjuk 90 fokkal....:DDD

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#19) warmaster válasza zsborbas (#16) üzenetére


warmaster
aktív tag

No speciel a Dell gépekkek nekem is voltak gondjaim.

A kultúra úgy hull le rólam, mint másról a ruha a boldog szerelemben...

(#20) Male válasza micro (#1) üzenetére


Male
nagyúr

Esetleg szar a vezetéke. (lehet, hogy az egész sorozaté rossz, amiből vettetek).

Nekem a Genius egerem mozgott magától, és annak a vezetékében szakadt el az egyik szál. Az A4 Tech egerem is csinált ilyeneket, ráadásul időnként egyszerűen megállt, nem reagált a mozgatásra, viszont a görgővel a kurzort lehetett mozgatni. Ebben is a vezeték volt megsérülve (kivágtam egy darabot a vezetékéből, és azóta teljesen jó -> mit szenvedtem, amíg a 6 eret összekötögettem + az árnyákolást megcsináltam -> lehet, hogy ezt az árnyékolást felejtették ki abból a sorozatból, amit vettetek, és azért mozog magától)

(#22) JulWCZar válasza micro (#11) üzenetére


JulWCZar
senior tag

''széléig akkor ott ''kopogtat''''

Ez tényleg poltergeist ! :)

(#23) Biaggio válasza micro (#1) üzenetére


Biaggio
őstag

Első tippem nekem is egy macska volt :DDD
A harmadik pedig pedig a takarítás/szétszedés-összerakás. Ha reinstall után is jelentkezik, szerintem mechanikai hiba.

(#24) Biaggio válasza Biaggio (#23) üzenetére


Biaggio
őstag

Mármint a harmadik a negyedik :))

(#25) Male válasza Biaggio (#24) üzenetére


Male
nagyúr

Csak hogy pontosítsak: a második harmadik a negyedik :)

Ez kezd olyan lenni, mint a C-prog tanárom magyarázata: ''A mutató mutató egy olyan mutató, ami mutatóra mutat''

(#26) Cane


Cane
őstag

Nekem is volt ilyen, de ez csak usb-s egereknél jött nálam elő.

▫■ Ω Sēctσr - Γhē lαsτ lιηē σf dēfēηsē ▪□

(#27) micro válasza Kalandor (#21) üzenetére


micro
addikt

Nem USB-sek, hanem PS2, de adtak hozzá soros adaptert. Próbáljam azzal?

Klaviatúra, képernyő, EGÉR!, meg az a doboz, tudod a gép LELKE..

(#28) Bagoly válasza micro (#1) üzenetére


Bagoly
senior tag

Na ez nálam is rejtély volt egy időben....de megoldódott...
:DDD;]

Na jó nem húzlak tovább.....nálam a sz@r táp miatt volt. Amikor töltött (értsd winyó dolgozik) és nem mozgattam az egeret önálló életre kellt. Nem tudom mi módon voltak egymásra befolyással, de tápcsere után nem jelentkezett a gond.
(szerencsére a céges gépemnél volt. Mit össze kutattan pedig kémprogram után ;])

''A nagy nyíl útján, meg nem állva, hitesen és szerelmesen, förtelmeit egy rövid mának nézze túl szemem.''

(#29) Dalai Láma


Dalai Láma
őstag

Nekem is produkált ilyet microsoft egér mellett. Tök véletlenszerűen jön elő ez a tünet, de nem is tart sokáig. Furcsa, hogy eddig senki nem tud rá megoldást, vagy magyarázatot, pedig nem egyedi az eset.

Logitech egeremnél nekem is néha felcserélődnek a gombjaim, és ez kellemetlenségeket okoz. De sztem nálam nem az egér, hanem a win hibája ez, és egy alt+control kombó 4-5x-i használata orvosolja a problémát.

''Ugrott apósom, nagy régi sólyom, mindene az illegalitás''

(#30) MaUser válasza Male (#25) üzenetére


MaUser
addikt

Jaja: ''A pointer egy olyan mutató amiv mutat.'':))

''A file-cserélés öli meg a filmipart? Inkább a filmipar öli meg a file-cserélést. 2 hónapja nincsen semmi értelmes film, amit érdemes lenne letölteni...''

(#31) Vaze


Vaze
őstag

jeszus ilyenrolsem hallotam meg:O

MSI Raider GE78 HX 13V Intel® Core™ i9-13980HX -- GeForce RTX 4090, GDDR6 16GB -- 32GB, 2TB SSD

(#32) LukE


LukE
veterán

A4Tech WOP-35 dettó, időnként elkezd rángatózni a kurzor. Ha megmozdítom, akkor utánna minden OK.

''Firefoxot hasznaljanak csak a gyavak. Az Explorer az igazi ferfiak bongeszoje! Veszely, kaland, nyitottsag!'' ιQι

(#33) BEE


BEE
addikt

Bazzzzeeeee!!!!!

Az elejét olvasva azt hittem hogy tényleg az egér mászkál!
Aztán leesett hogy csak a kurzor! Pedig hirtelen mekkorát gondolkoztam
hogy mitől van ez!
Kérhetnék egy kicsit szabatosabb fogalmazást!

BEE

Fradi volt, Fradi lesz, amíg a földön ember lesz !

(#34) micro válasza BEE (#33) üzenetére


micro
addikt

Bocsi!

Klaviatúra, képernyő, EGÉR!, meg az a doboz, tudod a gép LELKE..

(#35) HEBI


HEBI
senior tag

Ha optikai egér akkar megértem, túl egyszerű neki a kép és kombinál a szoftvere, talán egy színesebb egérpad segíthet.

A csiga nem lassú állat, csak nagy a súrlódása...

(#36) Shim válasza HEBI (#35) üzenetére


Shim
őstag

Ezt most nem mondod komolyan? Akármilyen egyszínű is a felület mennie kell rendesen...ha már egyáltalán optikai:D

simisimisimisimisimi

Religion – causing genocides over differing imaginary friends

(#37) ArchElf


ArchElf
addikt

IntelliMouse 1.3A
Dell
by Microsoft

detto
:(
AE

Csinálok egy adag popcornt, és leülök fórumozni --- Ízlések és pofonok - kinek miből jutott --- Az igazi beköpőlégy [http://is.gd/cJvlC2]

(#38) Lez


Lez
csendes tag

muuu, szerintem vidd be egy állatkereskedésbe. Sokat érhet. :)

(#40) tocsa válasza Szőrös  (#17) üzenetére


tocsa
senior tag

Ja.

Maradj benn a munkahelyen, gyujts gyertyakat, es mikor jelentekzik a szellem, akkor tegyel fel kerdeseket, es nezd meg, hova mutat az eger. :)

ui:
Lehet, hogy a nap vagy valamilyen fenyforras megzavarja az optikai erzekeloket (gorgos egerben is van optikai erzekelo).

Acer Predator Helios 500 Ryzen, Samsung 960 Pro NVMe + GeChic 15.6" kulso monitor a mobil irodahoz

(#42) micro


micro
addikt

Nem optikai, hanem golyósak az egérkék. :))
Megyek és megkeresem a ps/2 soros átalakítót.
Hátha...

Klaviatúra, képernyő, EGÉR!, meg az a doboz, tudod a gép LELKE..

(#43) HEBI válasza Shim (#36) üzenetére


HEBI
senior tag

Abban igazad van, hogy nem a szín számít hanem a minta, de az igenis fontos.
Sokkal megbízhatóbb egy optikai egér egy szabálytalan festésű felületen.

A csiga nem lassú állat, csak nagy a súrlódása...

(#44) micro


micro
addikt

Az átalakító nem segített :DD :D

Klaviatúra, képernyő, EGÉR!, meg az a doboz, tudod a gép LELKE..

(#45) ArchElf válasza HEBI (#43) üzenetére


ArchElf
addikt

Az intelligensebb infrás egerek kis mintát vetítenek ki és ha nincs textúra (vagy egybefüggően ismétlődő apró minták vannak, pl miliméteres négyzetrács) a felületen, akkor is van mit sasoljon...
:)
AE

Csinálok egy adag popcornt, és leülök fórumozni --- Ízlések és pofonok - kinek miből jutott --- Az igazi beköpőlégy [http://is.gd/cJvlC2]

(#46) micro


micro
addikt

Úgy tűnik meggyógyítottam az egyik csibészt...

Szétszedtem, lehuztam belul a csatlakozót a tűs érintkezőről, hogy kizátjam a kábelhiba, és szigetelés hiánya problémák esélyét. Tehát a kábel lógótt ki a PC-ből égér lehúzva. Mozgattam a kábelt, semmi... meg se mozdult a mutató.
EMC Teszt: :))

Szerintem ez szériahiba ennél a típusnál (A4tech 3D mouse SWW-37), mert 3-ból 3 rossz volt. :DDD

Kösz a sok ötletet.
:DD
muuu

Klaviatúra, képernyő, EGÉR!, meg az a doboz, tudod a gép LELKE..

(#47) aneda


aneda
aktív tag

Sziasztok!

Nekem is csinált ilyen kurzormozgatást+''kattingatást'' a gépem,nekem A4tech KBS-2548RPH rádiós bill.+optikai egér van.
Érdekes,hogy a szett vevője azt jelzi ilyenkor hogy mozgatom az egeret,de akkor is ha pl. az egérben és a billentyűben nincs is elem!!!
Szerintem valami jópofa kis vírus lehet,bár a NAV nem jelez semmit(bár a múltkor volt valami klez nyavalya).
Ezen esetek után átkapcsoltam a bill. + egeret is ugyanarra a csatornára,kíváncsi vagyok csinálja -e majd ezt a vicces kis tünetet.(bár azt sem tudom egyáltalán hogy kell lennie a csatornáknak)
Ja a tünet akkor jelentkezik,ha az egeret nem használom,lecsökkenti az optika a fényerőt (elmegy aludni),ha megmozdítom újra az én kezemben van az írányítás.

Az oroszok már a spájzban vannak!

(#48) Dr.Momo


Dr.Momo
tag

Nekem a maxxtro opto egerem csinál olyan érdekes dolgot, hogy a kulzor elkezd oszcillálni csak úgy magádól. Aztán megmozgatom, akkor abbahagyja és egy kis idő múlva megint. Érdekes dolog, lehet, hogy az asztallap miatt...

(#49) zmedve


zmedve
csendes tag

Nekem is szokott magatol mozogni az eger...
Folyton a Windows konyvtaramat huzna bele
a Lomtarba. :DD

A poent felreteve, eddig Linux alatt sose
volt ilyen gond, akar gorgos, akar optikai,
akar soros, akar PS/2-es volt az eger...

(#50) Nimrod válasza micro (#1) üzenetére


Nimrod
addikt

Vezeték vagy driver hiba (az esetek többségében inkább előbbi)

Útvonal

Fórumok  »  Beviteli eszközök  »  Egér magától mozog (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.