Hirdetés

2024. április 20., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) fsb1000


fsb1000
nagyúr

Üdv!
Egyre több 4-5 vagy 6 gombos USB-s egér jelenik meg a boltokban.
A drágábbakhoz a gyártó mellékel szoftvert, amellyel a 4,5,xxx gombok felprogramozhatók, azaz az egér gomb megnyomása egy billentyű leütést emulál.

Viszont az olcsóbbakhoz (pl. Trust) nem jár ilyen program, pedig nagyon hasznos lenne főleg játékoknál.

Olyan szoftvert vagy módszert keresek (lehet forráskód is..) amellyek megoldható ez a probléma XP alatt.

Előre is köszi az infókat!

(#2) nyunyu válasza fsb1000 (#1) üzenetére


nyunyu
félisten

Ha PS2-es az eger, akkor letoltesz a Microsofttol egy IntelliPoint 6.2-ot, aztan behazudsz neki valami ezergombos IntelliMouse Explorer 4.0-at.
Ha USB-s, akkor buktad, mert kiolvassa az egerbol a tipusat, es ha nem MS, akkor ignoralja.

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#3) forceberg válasza nyunyu (#2) üzenetére


forceberg
veterán

Még két (USB-s) Genius között sem ment a "másik" programjának a használata.
Ergo525 és Ergo525V
Max. akkor lehet esélye, ha pont ugyanaz a chip van az egérben, mint amelyiknek a progiját akarja használni.

http://www.flickr.com/photos/4ceberg

(#4) Ndruu válasza fsb1000 (#1) üzenetére


Ndruu
MODERÁTOR

A Trust egyik egeréhez kapásból találtam egy drivert. Valószínűleg megy a többi sok-gombos-egérrel is. Trust honlapján megtalálható.

Logitech-hez van SetPoint, de az nem-Logi termékeket nem ismer fel tudomásom szerint.
A Geniushoz is van driver... Az A4Tech-hez is...

Harrrr!!!!

(#5) nyunyu válasza forceberg (#3) üzenetére


nyunyu
félisten

Max. akkor lehet esélye, ha pont ugyanaz a chip van az egérben, mint amelyiknek a progiját akarja használni.

Nem az a lenyeg, hanem az, hogy USB-n az eger bemutatkozik a drivernek, hogy o kicsoda/micsoda, aztan ha nem sajat, akkor a legtobb driver fel sem telepul, mondvan nincs tamogatott hardver.

Egyebkent most kiprobaltam, PS2-re dugott Logitech MX500-zal siman mukodik az elobb linkelt IP 6.2.
Egy baja van: MS egereken legfeljebb 5 gomb szokott lenni (bal, jobb, gorgo, elore, hatra), csak ezeket tudod atallitgatni programonkent.

(MX500-on van meg +2 scroll gomb, meg egy kereso.)

[ Szerkesztve ]

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#6) forceberg válasza nyunyu (#5) üzenetére


forceberg
veterán

Az Ergo525-höz felment a V drivere, csak nem ment semmi belőle... :))

http://www.flickr.com/photos/4ceberg

(#7) DigitXT


DigitXT
félisten

Én Logitech MX510-est használok Genius Driverrel, mert sokkal értelmesebb így.:D
Igaz, USB->PS2 átalakítóra van kötve, ahogy a korábbi Genius egerem is volt...:R Szerk: most nézem az 5. HSZ-t: valóban ott van ez az extra 3 gomb, ezeket nem tudja a Genius drivere sem, viszont nem bánom, mivel 1) nem állnak kézre 2) azokat a funkciókat, amik kellenek tudja a kezelt 4 gomb + a görgő 3) az a tulajdonság, hogy egy ablak görgethető annélkül, hogy ehhez aktívvá kéne tenni (a'la Logitech driver) pótolhatatlan.:))

[ Szerkesztve ]

(#8) fsb1000


fsb1000
nagyúr

Köszönöm a válaszokat!

USB + wireless Trust egérről van szó (bár a probléma általánosan érdekelt volna USB-s egerek kapcsán)

Letöltöttem a trust oldalárol a drivert, egy nagyon hasonló egérét (azon van 500/1000dpi átkapcsoló), biztam benne mert az USB vevője is azonos.
A driver szó nélkül feltelepült, de fogalmam sincs hogy kezeli-e az egeret, felhasználói felület meg sem jelent.

Más gyártók drivere nem müxik vele. (logitech próbálva)

Reméltem hogy lesz egy általános "stuff", ami szépen átcímzi a gombokat....
Az biztos, hogy szabvány esemény érkezik az egértől, mert pl. COD2 felismeri hogy button3 vagy button4 lesz lenyomva.
De régebbi játékok nem... mintha nem is nyomnám.

(#9) NeverI


NeverI
csendes tag

Nekem is hasonló problémám volt, de találtam [link] egy egész jó kis progit ami sztem általános. legalábbis az én gagyi usbés trust egeremmel müxik :D

NE ESS PÁNIKBA!!!

(#10) Márton válasza NeverI (#9) üzenetére


Márton
nagyúr

letöltöttem, mert reméltem hogy tudja, ami nekem kéne.
de sajna nem találok ilyet :(
Szóval egy 3 gombos Pleomax egerem van.
És a copy/paste-t szeretném ráprogramozni a gombokra.
Naigen, kérdezhetnéd, de ahhoz min. 4 gombos kéne nem?
Nem, én arra gondoltam, mehetne a bal/jobb gombbal is, az
ALT lenyomása mellett.

Szerintetek van ilyen megoldás? Tök jó az egér, már megszoktam,
feleslegesen nem vennék ezért 5 gombosat.

Emlékszem, mikor meglátogattam a vidéken élő nagymamámat, azt mondta: "fiam, egy napon még emberek fogják pazarolni az idejüket arra, hogy elolvassák amit írsz"

(#11) M@cika válasza Márton (#10) üzenetére


M@cika
őstag

Simán tudja, akár a görgőmozgatásra is ráteheted a copy vagy paste funkciót. :-)

Nasit a kis fehér medvének!

(#12) o zsolo o


o zsolo o
csendes tag

sajnos cserélnem kellett egy razer copperheadről egy tartalék diamondback 3g-re.
előbbi programját letöröltem, egeret lehuztam, gép restart, másik egér bedug, razersupport-ról uj driver telepítése. a beállításokat az előzőekhez képest kb belőttem, gombok funkcióit viszont alapon hagytam.
egérgörgő és ugyanitt a kattintás problémám lenne. általános esetben minden ugyanugy működik - mozillán, worben, de egy cad programban viszont baki van. ami elég nagy baj. korábban a görgő lenyomásával mozgattam oldalra az adott rajzot, a görgővel meg nagyítottam. most viszont nagyít kicsinyít, de a mozgatás helyett "optimális nagyításra" teszi, és esélyt sem ad a mozgásra.
régi lenne az egér, rossz a sw-e? a programbeállítások nem engedik modosítani a középső görgő katt funkcióját

köszi :F

(#13) o zsolo o


o zsolo o
csendes tag

elnézést, most nézem a vezérlőpultban még mindig ott a copperhead ikon...
azt eltüntetni valahogy?

(#14) Misi1980


Misi1980
senior tag

[link]

[ Szerkesztve ]

(#15) Márton válasza Misi1980 (#14) üzenetére


Márton
nagyúr

:F

Emlékszem, mikor meglátogattam a vidéken élő nagymamámat, azt mondta: "fiam, egy napon még emberek fogják pazarolni az idejüket arra, hogy elolvassák amit írsz"

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.