Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) _Scythe_


_Scythe_
aktív tag

Hello!

Egy komoly problémám adódott amiben a segítségre lenne szükségem.
Valahogy -tudtomon kívül- sikerült néhány, egyébként igen fontos file-omat titkosítani (WinXP EFS), majd ujratelepitettem a vindozt, es azota nem tudom megnyitni őket (Access Denied, the file maybe in use... stb.) Nagyon örültem neki, mert kb 2 hétig tartott kinyomozni, hogy egyáltalán mért nem tudom megnyitni őket. (eddig azt se tudtam, hogy lehet titkosítani...)
A Súgó-ban vmit írtak, hogy a tanúsítványok beépülő modul-ban nézegessek vmit (plug-in a beépülő modul? hol van?), és importáljak vmi nyilvános kulcsot, de igazából 1 szót se értek belőle.

Remélem tud vki segíteni, mert nem szeretném, ha fél év munkáját kidobhatnám az ablakon vmi hülye(ség) miatt.
Előre is köszi!

(#2) VladimirR válasza _Scythe_ (#1) üzenetére


VladimirR
nagyúr

itt nezz szet ---> Bővebben: link

(#3) _Scythe_ válasza VladimirR (#2) üzenetére


_Scythe_
aktív tag

Köszi a segítséget, de úgy tűnik, nem lehet visszaállítani... :(

(#4) Brenko


Brenko
csendes tag

sziasztok
még évekkel ezelőtt sikerül használnom az EFS-t. persze a "kulcsot" nem mentettem el (nem tudtam, hogy létezik olyan). :W Utána sikeresen újra lett telepítve a windows, de ez már lényegtelen mert azóta már évek teltek el, ráadásul win7-et használok. :O a kérdés, hogy van -e már valami lehetőség levenni a titkosítást a fileok-ról? :F

(#5) kraftxld válasza Brenko (#4) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Ha nincs mentésed az eredeti oprendszerről akkor belátható időn belől nincs lehetőséged a visszafejtésre.

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#6) Brenko válasza kraftxld (#5) üzenetére


Brenko
csendes tag

Gondolom egy kép is hosszú idő lenne, itt meg több mint 4gb-ról van szó. Akkor még várok pár évet, hátha később lesz rá esély... Vagy szinte kizárt?

(#7) kraftxld válasza Brenko (#6) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Itt nem a file-ról van szó, hanem a titkosításhoz használt tanusítvány kulcsáról.
Fölösleges várnod, belátható időn belől nem lesz erre megoldás.
De utánajárhatsz a megoldásoknak, itt egy elég jó program, bár a régi rendszer nélkül nagyon halovány az esély. [link]

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#8) Brenko válasza kraftxld (#7) üzenetére


Brenko
csendes tag

Ezt a programot annó már próbáltam. Nem segített. Na mind1 akkor így jártam. :( :W
Köszi

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.