Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) zöldfülű


zöldfülű
csendes tag

Sziasztok!

Segíteni szeretnék egy olyan embernek, aki egész életét annak szentelte, hogy önzetlenül, pusztán szeretetből, segítsen olyan embereknek, akik hozzá fordulnak.

Most Ő szorul nagyon nagy, nem túlzok: ÉLETÉT MEGMENTŐ SEGÍTSÉGRE. És sűrgősen!

Arra kérlek titeket, hogy fogjatok össze! Csupán csak annyit tegyetek meg kérlek, hogy küldjétek el ezt az üzenetet lehetőleg minél több ismerősötöknek! Illetőleg ha ismertek Szegedi, Szeged városába vagy Szeged környékén dolgozó ügyvédet, ügyvédjelöltet, akkor annak a nevét kérlek küldjétek el nekem, hogy felvehessem vele a kapcsolatot.

Meg kell találnom egy ügyvédet a sok szeged környéki ügyvéd közül, aki egy NOVÁK LÁSZLÓ nevű személyt véd egy büntetőügyben. Neki szeretnék segíteni, és nem túlzok az élete a tét!!!

Kérlek segítsetek, fogjatok össze egy olyan emberért aki az egész életét a többi ember élete megmentésének szentelte! Most életében először ő szorul segítségre! Nem hagyhatjuk cserben!!!

"Az ember egy kupacba gyűjti össze élete minden hibáját. Így hozza létre a szörnyet, amit végzetnek nevez" John Homes

(#2) Szten Márs válasza zöldfülű (#1) üzenetére


Szten Márs
nagyúr

[link] - alul, ha a reklámokon átgörgeted az oldalt, láthatod a szegedi ügyvédek (valószínűleg nem teljes) listáját.
Ezen kívül a Szegedi Ügyvédi Kamara honlapja, több szegedi ügyvéd címével és telefonszámával: [link]

A net és a google ebben is segíthet, jobban, mint bárki más. Meg tudakozó, esetleg különleges tudakozó, és ilyesmi.

[ Szerkesztve ]

(#3) Devid_81


Devid_81
nagyúr

Huha, nem tudom ki O pontosan, de szerintem a topik nem lesz hosszu eletu :U

...

(#4) Armahun


Armahun
addikt

küldjétek el ezt az üzenetet lehetőleg minél több ismerősötöknek! :U n+1

Ha szerinted egy tárgy lehet Ő, akkor te is az vagy. Jó étvágyat evés előtt illik kívánni. A már evő embert ezzel étkezévében megszakítani igen nagy illetlenség.

(#5) Szten Márs válasza Armahun (#4) üzenetére


Szten Márs
nagyúr

Igen, nekem is ez jutott először eszembe, de (úgy-ahogy) ismerve az itteni fórumos ténykedését, ez minimum furcsa lenne, mondhatni nem valószínű. Bár az is furcsa, hogy a triviális utakra (mint amiket írtam, linkeltem) nem gondolt. Szóval összességében igen furcsa írás ez itt.

[ Szerkesztve ]

(#6) Ariadne válasza zöldfülű (#1) üzenetére


Ariadne
őstag

Mit mondjak, ez elég fura. Jogász vagyok már pár éve, de nem igazán tudom elképzelni, miért is lenne szükség erre, no meg hogy lehet, hogy egy adott személy ügyvédjét keresed ilyen módon... Ha tudsz valamit egy konkrét ügyről, próbálkozz esetleg a bíróság felé bejelentést tenni, ahol a per folyik, már ha tudod, melyik. Vagy egész konkrétan bármelyik rendőrségre, ha olyan jellegű dologról van szó, tehát például valaki veszélyben van.

De ez egy így igen furcsa kérés, pláne hogy úgy tudom, jogra jársz, szóval azért ismerned kellene már valamennyire a dolgok menetét... :U Küldd tovább az ismerőseidnek, na persze. :W

[ Szerkesztve ]

"In mountain biking, there is no destination - just a bike, a rider, and a place to ride" (The Collective:Roam)

(#7) zöldfülű válasza Szten Márs (#5) üzenetére


zöldfülű
csendes tag

Sziasztok!

De gondoltam, a szegedi kamara linkjét megtaláltam. Nem furcsa az írás, csupán csak egy kétségbeesett segítségkérés! És emellett pedig ha sikrül néhányotoknak összefogni, és tovább külditek az üzenetet, akkor hamarabb találhatom meg az ügyvédet ami mint mondtam nagyon komolyan ÉLETET MENT!

Amúgy biztos van köztetek olyan aki tudja, hogy én szerkesztem itt nálatok a jogi topikot, én is önkéntesen segítek mindenkinek aki tőlem jogi segítséget kér (mit tehetsz ha átvertek...) mindenféle ellenszolgáltatás nélkül.

Nos most egy olyan ismerősöm került nagyon komoly bajba, ami során egyszerűen feladta a harcot és önmaga ellen fordult. Neki kell segítenem, mert ő is segített nekem. És nincs sok időm, ezen a héten meg kellene találnom az ügyvédet, mert ketten segíthetünk rajta! Az idő szorít és ez most a legnagyobb ellenségem!

Köszönöm mindenkinek aki segít! Különösképp mert olyan emberért tesszük meg ezt az apró de mégis neki óriási segítséget, aki megérdemli, mert az életét más embereknek szentelte mindezidáig másokon segített, most talán kicsit törleszthetek felé én is ha sikerül neki segítenem.

Üdv:

Beatrix.

"Az ember egy kupacba gyűjti össze élete minden hibáját. Így hozza létre a szörnyet, amit végzetnek nevez" John Homes

(#8) Szten Márs válasza zöldfülű (#7) üzenetére


Szten Márs
nagyúr

Az ügyvédi kamara nem tudja neked megadni az összes (!) ügyvéd elérhetőségét, aki csak Szegeden és környékén tevékenykedik?
Messze ez lenne a leggyorsabb módja a dolognak, márpedig, ahogy írtad, az idő sürget.

Amúgy igen, sokan ismerjük a fórumos tevékenységedet, ahogy ezt írtam is a hsz-emben :K

(#9) zöldfülű válasza Ariadne (#6) üzenetére


zöldfülű
csendes tag

Azért keresem így, mert az illető telejsen összeomlott. Minden segítgséget elutasít, így akarja büntetni magát egy olyan cselekményért amira a hivatása is rámehet, ami nála az életet életcélját, mindennapjait jelentette, lévén se családja, se más akihez kötődhetne, a munkája volt a mindene. Most azt hiszi ezt el fogja veszíteni, így inkkább önmaga ellen fordult. Ne kérdezz részletesebb leírást, mert azzal már nagyon is a személyiségi jogát sérteném.

Nálam megvan az a levelezés ami minimum enyhítő körülmény lehet számára, de lehet még ennél is több. Ezt még nem tudom biztosan, de hadd ne magyarázzam meg miért.

Ha ő nem harcol önmagáért, jelenleg mert a legmélyebb depresszióban van, sőt szakmailag akarja ezzel együtt konkrétan büntetésként tönke tenni magát, akkor segítek, megteszem ezt én helyette, mert megérdemli, még akkor is ha látszólag ezért ki kell kerülnöm őt és nem vele, hanem az ügyvédjével kellene beszélnem és átadni neki a levelezést, és mellette tanúvallomást tenni a bíróságon.
Egyébként ez egy olyan per ami a szakmáját veszi el tőle. (nem jogász)

Ezért fontos nekem, hogy segítsek rajta.

"Az ember egy kupacba gyűjti össze élete minden hibáját. Így hozza létre a szörnyet, amit végzetnek nevez" John Homes

(#10) zöldfülű válasza Szten Márs (#8) üzenetére


zöldfülű
csendes tag

Nem tudom hogy ilyet kiadnak-e magán személy részére. Mindenesetre amíg levélben megkersném őket és válaszolnának, addigra már rég késő. Egyébként a kamarai linken sok ügyvéd neve van, de nem tudom mind ott van-e. Mindenesetre holnap az lesz az első feladatom, hogy elkezdem küldözgetni nekik, akik ott vannak az üzenetet.

Üdv:

Beatrix.

"Az ember egy kupacba gyűjti össze élete minden hibáját. Így hozza létre a szörnyet, amit végzetnek nevez" John Homes

(#11) Szten Márs válasza zöldfülű (#10) üzenetére


Szten Márs
nagyúr

"Nem tudom hogy ilyet kiadnak-e magán személy részére."

Én sem, de ők majd megmondják, ha megkérdezed.

"Mindenesetre amíg levélben megkersném őket és válaszolnának, addigra már rég késő."

Ezért van a telefon - és ugye telefonszámot is találhatsz az elérhetőségek között.

Ugyanezen okokból leveleket küldözgetni az ügyvédeknek, könnyen lehet, hogy sokkal hosszasabb lefolyású dolog, mintha felhívnád őket.

(#12) Ariadne válasza zöldfülű (#9) üzenetére


Ariadne
őstag

Szerintem próbáld meg a bíróságot, ha Szegedre jársz, próbáld meg a kezelőirodán kiszedni belőlük, hogy XY ilyen és ilyen ügyében ki a vádlott védője, mert sürgősen fel kell venned vele a a kapcsolatot. De ennél többet biztosan nem tudhatsz meg külsősként a dologról, sőt szerintem ezt sem fogják kiadni, de hátha mégis tudod deríteni. Ha pedig nem, akkor ahogy írtam, írd meg a bíróságnak, hogy milyen ügyben keresed a védőt, mert fontos bizonyítékok vannak a birtokodban. Vagy menj be panasznapra, az gyorsabb, a fogalmazók/titkárok csak ki tudnak találni valamit.

Arra azért ügyelj, hogy ne lehessen abba belekötni, hogyan jutottál a levelezéshez, és úgy általában, jó szándékod ellenére vigyázz, nehogy olyan dologba mássz bele, amibe nem kellene.

A kamaránál megvan az összes ügyvéd elérhetősége, de azt nem tudják megmondani neked, hogy adott személynek ki a védője, ez teljesen biztos, ezt csak a bíróságon tudják, már ha bírósági szakban van az ügy egyáltalán.

"In mountain biking, there is no destination - just a bike, a rider, and a place to ride" (The Collective:Roam)

(#13) Ariadne válasza Ariadne (#12) üzenetére


Ariadne
őstag

De egyébként az ügyvéd nem használhatja fel a bizonyítékot, ha nem az ügyfelétől származik és az ügyfél nem egyezik bele annak felhasználásába. Mindenkinek joga van adott esetben nem megtenni mindent a következmények elkerülésére, és ezt az ügyvéd is tiszteletben tartja, azt teszi, amit az ügyfél kér.

"In mountain biking, there is no destination - just a bike, a rider, and a place to ride" (The Collective:Roam)

(#14) zöldfülű válasza Ariadne (#13) üzenetére


zöldfülű
csendes tag

Köszönöm a segítségét mindenkiknek!

Úgy néz ki talán megoldódik az ügy önmagától is. (legalábbis kicsit normalizálódni látszik)

Legalábbis nagyon reménykedek. Mintha hajnalban már kicsit bizakodóbb lett volna, és hajlandó lenne ismét törődni önmagával.
Majd meglátjuk.

Még egyszer köszönöm a segítségeteket!

Üdv mindenkinek:

Beatrix.

"Az ember egy kupacba gyűjti össze élete minden hibáját. Így hozza létre a szörnyet, amit végzetnek nevez" John Homes

(#15) Racecam válasza zöldfülű (#14) üzenetére


Racecam
MODERÁTOR

Ebben a tudatban a topicot zárom.

Com'è diverso il mondo visto da qui

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.