Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Processzorok, tuning  »  Ecsp6s5at és 1000mhz tua celeron (téma lezárva)

Hozzászólások

(#1) TOM!K@


TOM!K@
tag

Helló!
Hogyan lehet az 1G-s tua cerkát fentebb húzni egy ecsp6s5at vel
Nekem csak a rendszerszorzót lehet felhúzni.
Tehát 10x100=1000 helyett 10x133=1333-ra lehet húzni
a belső szorzót hiába állítom 15-re nem történik semmi,sőt resetelni kell a biost is mert csak 15x133=1000 tud
Az alaplap hibája?A processzoré?
PLEASE HELP!

(#2) salazol válasza TOM!K@ (#1) üzenetére


salazol
őstag

A celeron szorzólockos

(#3) TOM!K@


TOM!K@
tag

aha...
de sehogy sem lehet fenebb húzni?

(#4) fügike


fügike
senior tag

Ha megy 133-on, annál minek akarod feljebb húzni? Az is elég komoly húzás, mindent emel, FSB, AGP, PCI, stb.:) (Ja, azt nem:DD)

Boci-boci tarka!:D

(#5) TOM!K@


TOM!K@
tag

most mit nem húz?
HA az agptés a pcit is magasabb órajellel múxik az mit csinál?
Nem vagyok benne annyira otthon.
De majd most :))
AZ agpnek és a pcinek mennyi az alap és a 100ról 133ra húzás utáni órajele?

(#6) Cathfaern válasza TOM!K@ (#5) üzenetére


Cathfaern
nagyúr

Intel processzoroknák hiába is próbálkozol a szorzó (azaz a ''10x'') átállításával, nem fog menni. Ugyanis az összes Intel processzor szorzólock-os (vagyis örökérvényűen le van zárva a szorzó). Persze kéz alatt lehet kapni olyan tesztpéldányokat, amik nem ilyenek, de azok nagyon-nagyon ritkák (magyarul ha ''csak úgy'' boltban /havertól/akárhogyan vettél egyet, az biztos nem ilyen).

(#7) TOM!K@


TOM!K@
tag

ok
HA az agptés a pcit is magasabb órajellel múxik az mit csinál?
AZ agpnek és a pcinek mennyi az alap és a 100ról 133ra húzás utáni órajele?

(#8) salazol válasza Cathfaern (#6) üzenetére


salazol
őstag

A valódi PIII is le van lockolva?
Ezt eddig nem tudtam.

(#9) fügike


fügike
senior tag

A PCI-nak 33 MHz, az AGP-nek 66 MHz. Ha húzod, meg kell nézned a BIOS-ban, hogy hogyan van beállítva az arány az FSB -s a PCI, ill. AGP között. Lehetőleg a PCI ne menjen 40 fölé, azt a kártyák nem szeretik, és az AGP-s kártyák se mindig bírják a túl magas frekvenciát. Ezt neked kell kipróbálnod otthon.

Boci-boci tarka!:D

(#10) salazol válasza TOM!K@ (#7) üzenetére


salazol
őstag

133 per 2.
Vagyis gyorsabb lesz a videókártya felé irányuló adatátvitel is.
Na meg a HDD felé, viszont ott vigyázni kell, néhány típus nem bírja a magasabb IDE órajelet. Nekem volt egy fujitsum, amelyik 66 helyett 75-tel hajtva elfelejtette a particiókat.

(#11) salazol válasza salazol (#10) üzenetére


salazol
őstag

Jaja, Fugike irta jól, nem én.

(#12) fügike


fügike
senior tag

A 100, amit 133-ra húzol, lesz valszeg az FSB. Na most az arány alapján ki tudod számolni, hogy mennyi lesz a PCI, ill. az AGP. Aztán próbálgasd a videokártyát, meg amid még van, hogy mit bír.
Az FSB emelés komoly teljesítménynövekményt hozhat, ha jól csinálod!:)

Boci-boci tarka!:D

(#13) anulu válasza fügike (#9) üzenetére


anulu
félisten

Én azt mondom, hogy inkább 37 fölé ne menjen. A 40 az 80MHz-es AGP-t jelent, amit a kártyák nem nagyon szoktak bírni. (Pályafutásom alatt egy olyan kártyával sem találkoztam, amelyik huzamosabb játékidőt kibírt volna 80MHz-en, ellenben 74MHz-en a kártyák nagy része elment).

"Jelenleg a cloud nem más mint a sales által elhazudott és eladott utópia, egy ígéret, csalánba csomagolt mézesmadzag, amit az üzemeltetés f@$zával vernek" | Feel the power! Intel Core i7 | iPhone 14Pro 256GB | iPad Pro 2017 64GB

(#14) anulu válasza TOM!K@ (#1) üzenetére


anulu
félisten

Még egy dolog. A hűtésre figyelve lehet, hogy némi plusz feszültséget kell adnod a procinak. Hogy mennyit, azt sajnos nem tudom, mert Tua Celeronom nem volt, ezért is írtam, hogy ''lehet''!

"Jelenleg a cloud nem más mint a sales által elhazudott és eladott utópia, egy ígéret, csalánba csomagolt mézesmadzag, amit az üzemeltetés f@$zával vernek" | Feel the power! Intel Core i7 | iPhone 14Pro 256GB | iPad Pro 2017 64GB

(#15) TOM!K@


TOM!K@
tag

Nekem semmi problémám nincs semmivel.
Az a baj hogy az ecsp6s5at-nak elég szegényes a biosa.
5100pont 3dmarkban
az jó?
ja és csak egy 235wos táppal
ez
30GB MAXTOR 7200
1.2GB Western Digital
52x sony olvasó
52x lg író
192mbsdram
geforce 4 mx 460 64MB DDR gpu:270@300 Mem:400@450
és még egy modem
2+ventillátor
1db coolermaster h katód fénycső
nek ad áramt.
Képek :
[L]http://www.tar.hu/tomoo[/L]
Ja és a ház a fénycsővel együtt eladó:)

(#16) TOM!K@


TOM!K@
tag

tehát
Ha az fsb-t 100ról 133ra vagyis 1,33szorosára emelem akkor:
agp 66 * 1,33 = 87,78MHz
pci 33 * 1,33 = 43,89MHz

ezt lehet valamilyen progival mérni?

(#17) fügike


fügike
senior tag

BIOS-ban be lehet álítani az FSB-AGP/PCI arányt! Mint mondottam fentebb/lentebb. Mivel gondolom, az FSB-t is BIOS-ban állítod, hacsaknem DIP-pel az alaplapon. Ottan tessék emkkeresni, hol kell állítani az arányt, valszeg az SB mellett lesz, és kis számolgatás után a megfelelő értéket megadni. Csak óvatosan!

Boci-boci tarka!:D

(#18) Cathfaern válasza TOM!K@ (#16) üzenetére


Cathfaern
nagyúr

Nem teljesen így működik. Van egy adott arány, ami meghatározza, hogy milyen arányban legyen a PCI és az AGP leosztva. Az alaplapok többsége több ilyen arányt is ismer, így lehetséges az, hogy több FSB érték esetén is 33 Mhz legyen a PCI.

(#19) TOM!K@


TOM!K@
tag

de az ecs p6s5at biosa rohadt gyér is nincs benne ilyesmi
Biosfrissítéssel mit lehet elérni?
És hogy kell?
elovastad az előző hozzászólásomat?
Láttad aképeket?

(#20) hobizoli


hobizoli
nagyúr

Van olyan lap, ami automatikusan aranyt valt 3:2:1-> 4:2:1-re (100:66:33->133:66:33-ra).


hobizoli

több drón kell ;P

(#21) TOM!K@


TOM!K@
tag

lehet hogy az alaplapom is pont ilyen.
mi a véleményetek a házról
ELADÓ

(#22) TOM!K@


TOM!K@
tag

Szerintetek milyen alaplap a ECS p6s5at (jó,rossz,közepes)
biosfrissítés mire jó és hogy kell?

(#23) Szeke válasza salazol (#8) üzenetére


Szeke
senior tag

Évek óta az összes intel le van lockolva. P1 vége fele, P2 elején kezdték ezt az üzletileg nagyon okos politikát :)

A biztonsági öv lehet, hogy korlátoz a mozgásban, de még mindig nem annyira, mint a tolószék.

(#24) hobizoli válasza Szeke (#23) üzenetére


hobizoli
nagyúr

Csak '98 Aug ota vannak lockolva, ez a Mendocino Celeronok indulasahoz kotodik.


hobizoli

több drón kell ;P

(#25) salazol válasza hobizoli (#24) üzenetére


salazol
őstag

Már volt nekem is P1-em (MMX) ami lockolva volt. Úgy rémlik, az MMX166-tól kezdve lockolták (vagy az MMX200-tól, mindenesetre a normál 200-as nem volt). Az összes Celeron lockos. Viszont eddig úgy tudtam, hogy a ''valódi'' P-II és P-III-ak nem voltak lockolva, legalábbis nekem van P-II-esem, amelyik nincs.

(#26) shtml


shtml
őstag

Kissé csodálkozva olvasom némelyek furcsa véleményét.

Én két ilyen alaplapot is használok, 1100-as TuaCeleronnal. A BIOS csak 66, 100 és 133 MHz FSB-t engedélyez, még a legutolsó verzió is. Mindhárom esetben a PCI 33, az AGP pedig 66 MHz-en üzemel, vagyis minden abszolút szabványos (a memóriát természetesen szinkron járatom).

A CPUFSB nevű programmal további FSB-PCI-RAM kombinációk állíthatók be és ezek Win alatt menet közben is változtathatók. Ezeknél a kombinációknál persze nem lesz szabványos a PCI órajele.

Mellesleg iszonyúan gyors és stabil lap, minden szempontból veri az i815-öt. Pl. nekem jelen pillanatban W2k alatt 10 és fél nap az uptime-om, közben neteztem, játszottam, filmet néztem, CD-t írtam és sok egyebet csináltam. És többször változtattam órajelet. :)

A szak­ember olyan barbár, akinek tudatlansága nem terjed ki min­denre. (Stanislaw Lem: Az Úr hangja)

(#27) salazol válasza shtml (#26) üzenetére


salazol
őstag

A legtöbb lap enged 66, 75, 83, 100, 113, 133 MHz-et, a tuninglapok meg még egy csomó köztes értéket (pl. abitok).
Ezek közül a 66, 100 és 133 ad szabvány AGP és PCI frekit.
Többnyire a ''gyári'' lapok, mint pl. eredeti Intel, valamint az alsó kategória, mint pl. a SIS-sel szerelt Amptron csak 66, 100, 133 lehetőséggel mentek.

(#28) hobizoli válasza salazol (#25) üzenetére


hobizoli
nagyúr

P2 '97-tol van(volt). A Covington magos(L2=0k) Cerkak(98apr) sem voltak lockosak, csak 98aug-tol. A P3 meg '99-ben jott szoval az mar eleve mind az volt (jo, az Engineering Sample-k nem). P1, haaat attol fugg mikor keszult...mert meg nem MMX-s is volt (pl a 133MHz uccso szeriai), ami zart volt.


hobizoli

több drón kell ;P

(#29) shtml válasza salazol (#27) üzenetére


shtml
őstag

Ezt ne nekem írd, én tisztában vagyok mindezzel. ;] Ám a topic a P6S5AT-ról szól, az meg BIOS-ból csak 66, 100 és 133-at tud, ezért a topicindító számára közömbös, mit tudnak más lapok. A rajta lévő PLL-IC tud többet is, azt lehet szoftverrel kihasználni.

Úgy hallottam, az ECS P6S5AT teljesen azonos az Amptron SiS 635-tel szerelt alaplapjával, a típusát nem tudom. Valóban alsó kategória, amennyiben semmi tuning-opciót nem tartalmaz.
Másrészt viszont betonstabil (nekem több mint egy év alatt egyszer sem fagyott vagy resetelt, pedig majdnem 24/7 üzemel), veszettül gyors és 1 GB RAM-om van benne. Mindezt a szándékosan lebutított i815-ről nem lehet 100%-osan elmondani.

A szak­ember olyan barbár, akinek tudatlansága nem terjed ki min­denre. (Stanislaw Lem: Az Úr hangja)

(#30) shtml válasza TOM!K@ (#1) üzenetére


shtml
őstag

Ha érdekel, a lapot 1:1-ben elcserélem veled egy Abit ST6-ra.

A szak­ember olyan barbár, akinek tudatlansága nem terjed ki min­denre. (Stanislaw Lem: Az Úr hangja)

(#31) salazol válasza shtml (#29) üzenetére


salazol
őstag

A SIS-t (630 kornyéke) nem azért tartják (nem csak én) alsó kategóriásnak, mert nem tuningbarát, hanem mert a teljesítménye igencsak alulmaradt az akkor piacon levő konkurrenciával szemben. Pl. a memory benchmark. Valóban stabil, eladtam belőle vagy 8-10 gépet és egyet sem hoztak vissza. Mondjuk csak irodai gépnek javasoltam, családi gépnek soha. Mellesleg én most egy 630-as SIS chipsetű gépről írom a hozzászólást és nincs vele semmi bajom (Ez egy olcsó notebook). Amúgy bocs, hogy hozzá mertem szólni a témához, amihez abszolút nem értek.

(#32) shtml válasza salazol (#31) üzenetére


shtml
őstag

Azért szóltam, mert nekem címezted azt a hozzászólásodat, amelyben számomra is nagyon jól ismert dolgokat írsz le. Én kérek inkább bocsánatot, amiért - mint a topicban szereplő alaplap tulajdonosa és folyamatos használója - hozzá mertem szólni a témához.

Voltak és vannak is ''márkásabb'' lapjaim. Abit (ha ez márkásnak tekinthető) és Asus több fajta is. Stabilitásban mindegyiket lekörözi a P6S5AT, nem véletlen, hogy nem cseréltem le, pedig megtehetném. Különben pedig nem benchmarkok futtatására használom a gépeimet, hanem valós alkalmazásokat futtatok.

De akár abba is lehetne hagyni a gyerekeskedést.

A szak­ember olyan barbár, akinek tudatlansága nem terjed ki min­denre. (Stanislaw Lem: Az Úr hangja)

(#33) TOM!K@


TOM!K@
tag

A haveromnak olyan van és neki nem nagyon jött be.
Én viszont tökéletesen meg vagyok elégedve ezzel a lappal.
Úgyhogy inkább nem cserélem le.

(#34) shtml válasza TOM!K@ (#33) üzenetére


shtml
őstag

Én sem cserélném el a helyedben. :) Tuningra és benchmarkolásra az ST6 jobb, minden másra a P6S5AT. :DD

A szak­ember olyan barbár, akinek tudatlansága nem terjed ki min­denre. (Stanislaw Lem: Az Úr hangja)

Útvonal

Fórumok  »  Processzorok, tuning  »  Ecsp6s5at és 1000mhz tua celeron (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.