Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Alaplapok, chipsetek, memóriák  »  Ecs lapok topikja (téma lezárva)

Hozzászólások

(#1) vati


vati
senior tag

Úgy látom, ilyen még nincs, pedig érdemes lenne.

Az ECS EliteGroup verhetetlen ár/érték arányú, de nem különösebben tuningbarát lapjairól ismert.

Ha valaki nagyon olcsón akar nagy tudású és stabil lapot venni, és képes túllátni a nálunk szinte kizárólagos asus-abit-asrock-msi-gigabyte vonulaton, előbb-utóbb belebotlik a neten az ECS-be. (már angolul se kell tudni hozzá: [link] )
Hiába vannak az ECS-nek jó recenziókat kapó, jó teszteredményt (best buy, editor's choice, value price) elérő korszerű lapjai, itthon valamiért hanyagolja a kisker.:( Sőt, jóformán ismeretlen, Pesten néhány bolt foglalkozik vele.
A magyar képviselet (Case Hungary kft.) webes boltja pl. egyetlen 939-es ECS lapot sem árul, 775-ös platformra talán kettőt, a többi ''kissé'' kopottas modell. Az újabb lapoknak, mint KN2 SLI, KN1 Extreme, KN1 LSI Extreme, NFORCE4-A939, vagy ATI chipsettel a KA1 MVP híre-hamva sincs, és nemcsak náluk.
Legutóbb összesen 3 bp.-i boltot találtam a neten kutakodva, ahol nemcsak raktári ócskaság szintjén foglalkoznak ECS deszkákkal: PcLand, PCX.hu, Ready. Tud valami mást?

Jómagam K7VTA3-as lapot használok 3 éve. 2 példány megy 2 gépben, egyikkel sincs gond:) A közeljövőben akarok új gép építése keretében S939-es ECS lapot venni.
Nem játékgép lesz, jellemzően munka és multimédia, a tuningolhatóság nem lényeges, stabilitás nagyon. Jó lenne ha támogatná a duálmagos Athlonokat (hátha egyszer gazdag leszek, vagy leesik az áruk:) ) az SLI nem létszükséglet. Ha tehetem, a VGA-t is váltom PCI-Expressre, még nem döntöttem, de maradnék az ATInál. Ja a legfontosabb szempont: lehessen kapni boltban, Bp-en. Ezek tükrében melyik ECS lapot javasolnátok?

[Szerkesztve]

Asus TUF Gaming A17 / Ryzen7 6800H / 16GB / 512+1024 GB SSD / GeForce RTX 3050Ti "Vízen járni is könnyű, ha az ember tudja, hol vannak a cölöpök..."

(#2) Rover623 válasza vati (#1) üzenetére


Rover623
félisten

Ha a jelenlegi lapodat nézzük, ''csak'' 3 jelenleg is nyitott topic foglalkozik vele a PH!-n:
[link]
[link]
[link]
Nem nevezném elhanyagolt márkának az ECS-t...ilyen jellegű gyűjtőtopicnak pedig nem sok értelme van alaplapok esetén...lásd ''Nagy Tyan topic''...:U

Ha pedig csak a vásárlási problémádra nyitottad, megfelelőbb lett volna a kérdésednek ez a topic:[link]...vagy ez:[link]...:(

primus inter pares

(#3) vati válasza Rover623 (#2) üzenetére


vati
senior tag

A '''csak'' 3 jelenleg is nyitott topic közül 3 db több mint egy éve döglött:(

A másik 2 topikot ismerem. Elég ritkán kerül szóba ECS. Úgy tűnik, nem ismerik a népek.

A gyűjtőtopiknak azért láttam értelmét, mert a jelek szerint kevés hsz várható.
Ha rákeresel az ECSre, szinte csak piacos topikokban fordul elő, máshol alig említik héba-hóba. Ennél azért jobb cuccok.

Asus TUF Gaming A17 / Ryzen7 6800H / 16GB / 512+1024 GB SSD / GeForce RTX 3050Ti "Vízen járni is könnyű, ha az ember tudja, hol vannak a cölöpök..."

(#4) vati válasza vati (#3) üzenetére


vati
senior tag

A k7sa5 topikja számottevőbb, de hát az se mai típus. Ennyire nincs senkinek ilyen lapja?

Asus TUF Gaming A17 / Ryzen7 6800H / 16GB / 512+1024 GB SSD / GeForce RTX 3050Ti "Vízen járni is könnyű, ha az ember tudja, hol vannak a cölöpök..."

(#5) Kidus válasza vati (#3) üzenetére


Kidus
őstag

Zartam.
Van mar erre topic, ha ''doglott'', irj bele, es nem lesz az :)

Assuming Control

Útvonal

Fórumok  »  Alaplapok, chipsetek, memóriák  »  Ecs lapok topikja (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.