Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Alaplapok, chipsetek, memóriák  »  Ecs k7s5a vs nforce2 (téma lezárva)

Hozzászólások

(#1) Ger|


Ger|
aktív tag

ugyanolyan processzorral - teszem azt 2400+os amdvel, ugyanolyan memóriával, teszem azt noname 256 megás 400as ddrel meg persze valami csicska videókártyával, pl fx5200-al a kép alaplap között mekkora a külömbség? Vagyis hány fps? Hány % kb?

PCI-s IDE kártyát vennék amire rá lehet kötni vinyót vagy cd meghajtót!

(#2) zotyesz66 válasza Ger| (#1) üzenetére


zotyesz66
őstag

Nem lehet összehasonlítani a kettőt. K7S5A 3 éves cucc, nem kezel DDR 400-at, viszont feleannyiba kerül, mint a legolcsóbb nForce és az egyik legstabilabb alaplap. Memóriakezelésben sokkal jobb az nForce, viszont alsó kategóriás videokártyával ez lehet, hogy nem jön ki annyira.

(#3) naga válasza Ger| (#1) üzenetére


naga
senior tag

Nekem volt(van) mindkettő, és ég és föld volt a sebességkülönbség, mikor lecseréltem a lapot nforce2-re, az öreg ECS-ről. Megéri lecserélni!!! Jó lap az ECS is, de eljárt felette az idő, tényleg lassú a memória kezelése.

[Szerkesztve]

(#4) Ger|


Ger|
aktív tag

hát...nah mind1, az árát azért megérte. Hogyha esetleg a legoptimálisabb 166/166ot be tudnám neki lőni (teszemazt egy 200as fsb-s procival) akkor azért megugrana, ugye?

PCI-s IDE kártyát vennék amire rá lehet kötni vinyót vagy cd meghajtót!

(#5) naga válasza Ger| (#4) üzenetére


naga
senior tag

Azt hiszem max. 150-es FSB-t lehet kisajtolni az ECS-ből, nem egy tunning lap. A memória kezelés sokat dob az össz. sebességen, de persze megéri az árát az ECS is. Kb. 12k-ért szokott lenni NF7-es a bolhán, de pl. egy KT333-as KD7-E is látványosan gyorsabb (2k volt Cikásznál).

[Szerkesztve]

(#6) wassermann válasza Ger| (#1) üzenetére


wassermann
addikt

Hello, itt is találkozunk!
Az NForce2-esekkel csak a SiS748-as lapokat hasonlíthatod
(pl. Asrock K7S8XE) mert ezek közel egyidősek.
A SiS-chipsetes lapok egyébként mindig egy olcsóbb árkategóriát
képviselnek, viszont nagyon stabilak (pl. az IDE kezelése nem
problémás, mint az nForce2-eseknek). HE-HE-HE

(#7) zotyesz66 válasza Ger| (#4) üzenetére


zotyesz66
őstag

Nem tudod belőni. A K7S5A egyszerűen nem támogatja a 166-os FSB-t. Bootolni biztosan nem fog így, esetleg szoftveresen lehet próbálkozni, úgy működhet. Én különben nem szidnám a SiS735 memóriakezelését, mert a korosztályánál mindenképp jobb, az AMD 760-at és a VIA KT266-ot zsebre teszi, a KT266A-val meg kb egy szinten van. SD rammal meg sokkal jobb, mint a KT133A, kb az i845-tel van egy szinten. Persze az nForce más tészta.

(#8) naga válasza zotyesz66 (#7) üzenetére


naga
senior tag

Persze a korosztályához képest nem rossz, de ugye ez sem most jött le a tervező asztalról. :)

(#9) zotyesz66 válasza naga (#8) üzenetére


zotyesz66
őstag

Én csak azon csodálkoztam, hogy a sis748-as alaplapom 333-as FSB-n tudta azt hozni, amit az öreg K7S5A 266-on. Persze a ramjaim hipergagyik sajnos, elcseréltem a jó 333-as 512 MB-os modulomat két szar 400-asra. 266-on sem bírják az agresszívebb beállításokat.

(#10) Ger|


Ger|
aktív tag

hát ezer foruintot talán megért. Remélem a proci is ennyi lesz bele :) A múltkor annyi volt... Igaz, az csak 1400+-s amd volt, remélem, lesz majd 1600is... mondjuk tökmind1, ha tetszik neki, ha nem 2400on fog menni ;]

PCI-s IDE kártyát vennék amire rá lehet kötni vinyót vagy cd meghajtót!

(#11) 8Ball válasza wassermann (#6) üzenetére


8Ball
tag

Esetleg a 746FX-el is.
A stabilitásban veri a mezőnyt a SiS ez igy igaz.
Én még nem találkoztam az általad említett IDE gondokkal

[Szerkesztve]

Vajon mit fognak ehhez szólni mások?

(#12) Allien válasza Ger| (#10) üzenetére


Allien
veterán

Egy ezer forintba került? Annyiért ingyé volt! Én 400-s ramot raktam bele, és elviselte, persze, a megfelelő fsb-n. Nekem 150/150-n ment, tehát a ram 300-on, cl2-ben, és mezei samsung volt. Ha nem akarod tuningolni, a legjobb választás!
ECS, Best Buy!:B

Battlefield 2142-ben Alien69 ''the ACE'' | -=SoG=-Alien by Battlefield 2 | Hot Jazz Band 20(05). Jubileumi koncert |

(#13) Csepy


Csepy
senior tag

K7S5A helyett ajánlanék egy K7S8X-es ASrockot! Az a legjobb value lap!

Regards: Csepy

Regards: Csepy

(#14) wassermann


wassermann
addikt

Csepy, minek ajánlassz neki mikor most szerezte a K7S5A-t?

(#15) Csepy


Csepy
senior tag

Ó, bocs! Most látom, hogy félreolvastam valamit! :DDD

Regards: Csepy

[Szerkesztve]

Regards: Csepy

(#16) nemtommi


nemtommi
senior tag

Nekem most van mindkettő, de játékokban max. 10-(farcry20)% eltérést tapasztaltam azonos processzorral és videokarival.

(#17) wassermann


wassermann
addikt

Kb. ekkora különbséget saccoltam! -ez az amiért szerintem már nem érdemes
semmilyen 32bites procival rendelkező rendszerbe pénzt ölni.
Ki kell hajtani a meglévő cuccot amíg lehet: beletenni a leggyorsabb procit,
kitömni RAM-mal, aztán kezdeni a gyűjtést az új 64bites cuccokra!

(#18) Ger|


Ger|
aktív tag

Allian: igen, kereken ezer forint volt. Kb 4 hónapja egy nforce2 alapú lap is volt ott, az 2 ezer volt, de annyi pénzt már nem akartam rá pazarolni.
Amúgy holnap megint piac, remélem lesz hozzá prockó meg táp is, merthogy táp nélkül nem megy, proci nélkül meg csak a ventik pörögnek, attól meg a winfos nem töltődik be szívesen ugyebár :)

PCI-s IDE kártyát vennék amire rá lehet kötni vinyót vagy cd meghajtót!

(#19) Dufresne


Dufresne
addikt

Érezhető a különbség. Ugyan nekem itthon K7S6a és NF7 van hasonló hardverekkel, de játékokban jópár fps-t ráver nforce a régi ECS-re, dehát tényleg ez van..nem mai cuccok, de megbízhatók:)

(#20) Padree válasza Ger| (#1) üzenetére


Padree
senior tag

Holnapra tudok hozni számokat: 900as Duron, DDR400as RAM, egyszer egy ECS K7VTA2-ben (Via KT266A), másszor meg egy Biostar M7NCD Pro (nForce2) lapban. A Bartont nem tettem bele az ECS-be - avval nincsenek tesztek, meg abba csak az egyik 256os modul volt csak (nemtom mennyit számít az AIDA sebbesség teszteknél).

"I don't give a penny - FCK twenty twenty..."

(#21) Padree válasza Padree (#20) üzenetére


Padree
senior tag

Nemtaláláltam, de úgyrémlik az ECSben 1000 körül volt az olvasás, 400 körül az írás. Az nForce-ban meg asszem 600körül volt az írás, az olvasás meg nemsokkal volt több az ECS-esnél (+párszáz pont). A Barton az nForce-ban olvasás: ~2700, írás: ~900.

"I don't give a penny - FCK twenty twenty..."

(#22) BobChemistry


BobChemistry
őstag

Engem nem pont ez alp erdekelne, de velemenyekre vagyok kivancsi az epox, es a dfi alaplapokrol
megerik az arukat, stabilak?

Bármilyen közel vagy valakihez, végtelen a távolság köztetek.

Útvonal

Fórumok  »  Alaplapok, chipsetek, memóriák  »  Ecs k7s5a vs nforce2 (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.