Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Dryman


Dryman
aktív tag

Sziasztok!
Valaki legyen olyan szíves és emlékeiből idézze fel az ECS elitegruop K7S5A alaplapok cmos checksum error problémáját!
Volt erről már több topik is , de én nem találom azt azt a konkrét német weboldalt, ami elmagyarázta, és fényképeken illusztrálta hogyan és mit kell forrasztgatni e standby +5V áramkörein, hogy megszünjék ez a gebasz!
Fontos lenne nagyon, de én már vagy 3 órája túrok mégse találok semmit!
Ja és az alapvető problémák már kizárva, az elem az csurig van, és bios IC is megfelelően van a helyén , nincs kontakthiba....stb
Az a tény hogy nagyon egyszerű módon van megalkotva a bios flash chip tápfeszültség ellátása, és amikor eltűnik a 220V-os tápfesz, azaz kikapcsolom a tápot, akkor átvált ugye a lap az elemes üzemre, azaz a bios mentése az elem általi feszültség miatt megoldott, de mikor visszajön a 220V a rendszerbe , visszadogod a 220-at vagy bekapcsolod magát az ATX tápot, akkor megjelenik a stb +5v, de ennek az ideje lassabb mint maga az elemről történő átváltás ideje, ergo a bios chip a tranziens időintervalluma alatt valahol feszültség nélkül marad......nem vagyok tanár ne anyázzatok!
Szóval így a teljesség igénye nélkül elméletben megy is a dolog, de volt ennek valami modding megoldása, amit én sehol sem találok ...az OCW ECS forumait is nyálazom, de ott sincs semmi kézzelfogható!
Segítsetek már lécci!
Dryman

[Szerkesztve]

(#2) _Petya_ válasza Dryman (#1) üzenetére


_Petya_
őstag

Tipikus hiba, minden ilyen lap ezt csinálja, a megoldásra én is kíváncsi vagyok. Szóval UP neked!

Petya

Fontos feladatot soha ne bízz olyan gépre, amit egyedül is fel tudsz emelni!

(#3) wassermann


wassermann
addikt

Bár már régen volt, de úgy emlékszem a BIOS-frissítés és egy új elem nekem rögtön megoldotta annak idején...

(#4) cyberdog


cyberdog
tag

Erre én is kiváncsi lennék.Valamikor nekem is ilyen lapom volt,és pont e miatt cseréltem másik lapot.ha forsztgatásal meg lehett oldani a problémát akkor az engem is érdekelne.
Ugy hogy még egy
UP :)

(#5) Dryman


Dryman
aktív tag

azt hittem nem csak én láttam ezt az oldalt egyedül, hát nincs mit tnni, indulok méricskélni a műhelybe, de ha valakinek azért előjönne, hát ne habozzon megosztani ezen információt!

(#6) nemtommi válasza Dryman (#5) üzenetére


nemtommi
senior tag

Innen letölthetsz hozzá BIOSokat: Bővebben: link
chb0327.zip-el hiba nélkül ment nálam.

(#7) Manitou válasza Dryman (#1) üzenetére


Manitou
addikt

Biosfrissítéssel nekem anno megoldódott.

(#8) _Petya_ válasza Manitou (#7) üzenetére


_Petya_
őstag

Az lehet, de sokunknak nem...

Petya

Fontos feladatot soha ne bízz olyan gépre, amit egyedül is fel tudsz emelni!

(#9) Basmacskin válasza _Petya_ (#2) üzenetére


Basmacskin
aktív tag

hát nekem ilyet sose csinált.

--- Geri vagyok ---

(#10) Manitou válasza _Petya_ (#8) üzenetére


Manitou
addikt

Ezzel a problémával nem tudok mit csinálni.:)

(#11) CactuS válasza Dryman (#1) üzenetére


CactuS
Arcképgyáros

Nekem is csak akkor csinált ilyen,amikor már halldoklóban volt az elem... Mielőtt nekilátsz szétforrasztani a lapot,előtte azért cserélj 1 elemet ;)

Have you ever noticed that anybody driving slower than you is an idiot, and anyone going faster than you is a maniac? George Carlin

(#12) GERI_XXIII


GERI_XXIII
csendes tag

nem lehet, hogy valami kábel valamihez hozzá ér, amihez nem kéne, és zárlatot csinál?

_ _ _ !!! SYSTEM OF A DOWN !!! _ _ _

(#13) CactuS válasza GERI_XXIII (#12) üzenetére


CactuS
Arcképgyáros

Nem valószinű,hogy mindig ugyanakkor érnek egymáshoz a kábelek,aztán magától megjavul...

Have you ever noticed that anybody driving slower than you is an idiot, and anyone going faster than you is a maniac? George Carlin

(#14) naga válasza GERI_XXIII (#12) üzenetére


naga
senior tag

Ennél a lapnál ez tipushiba, előbb utóbb előjön. Nekem 3db ilyen lappal volt dolgom, 2-nél előjött (egyiken fél évente, a másikon 1-2 havonta :O). Bios frissítés nem segített. És tettem bele vadiúj elemet is, bár a benne lévőnek sem volt semmi baja.

[Szerkesztve]

(#15) naga


naga
senior tag

Találtam egy két dolgot itt:
Bővebben: link
Bővebben: link
Bővebben: link

[Szerkesztve]

(#16) Geri XX|V


Geri XX|V
csendes tag

azén lapomon ugyanígy van forrasztás, mint a képen, de a dióda már nincs ott, valaki leszedte, - haználtan vettem a cigányoktól - tehát gondolom az előző tulajnak előjött ez a hiba. Nekem viszont nem, pedig nincs is ott az érintkező. Még sohasem csinálta...

_ _ _ !!! SYSTEM OF A DOWN !!! _ _ _

(#17) cyberdog


cyberdog
tag

Ha esetleg elkezdenék forrasztgatni a lapomon akkor müködne? Nálam az a gond a cheksum error mellet tul keves a 3.3V nem ad 2,064V a Ram-ok meg kapnak rendesen, de az alaplap tobbi része már nem.Nem megy az alaplapi halo kartya az usb nem ismer fel semilyen eszközt, és ami a legérdekesebb nem tudom bekapcsolni a power gombjáról csak ugy hajlandó elindulni ha a tápegység csatijánál zárom rövidre.Érdemes e még foglalkozni vele? jó lenne routernek ha müködne az usbje,csak hát....

(#18) cyberdog


cyberdog
tag

UP :)

(#19) Dryman válasza naga (#15) üzenetére


Dryman
aktív tag

Naga!
Hálám örökké üldözni fog!
Igen én erre a forastgatásos mddingra gondoltam,--------------> azóta megcsináltam és valóban megszünt a cmos checksum error, ugy kb 20-szor indítottam ujra a lapot és megszünt e gyermekbetegsége!
Hurrá! és elismerésem NAGA-nak!

(#20) naga válasza Dryman (#19) üzenetére


naga
senior tag

:B

(#21) petakpa1 válasza cyberdog (#17) üzenetére


petakpa1
őstag

Mekkora, és milyen tápod van? Lehet, hogy táp gond van nálad...

Csekkold ezt:
Bővebben: link

"... Feltalálom a hidegfúziót oszt reszeltek az amcsiknak...":)))

(#22) Dryman válasza cyberdog (#17) üzenetére


Dryman
aktív tag

Hello!
Kezdjük az elején.......ha be tudod kapcsolni és van fizikálisan hálókártya a lapra integrálva de a bios már nem látja, azaz a bios integrált perifériák menüjében ez nincs jelen, akkor ez annyit tesz, hogy a lapra forrasztott kis LANchip zárlatos lett valószínűleg a RJ45 csatlakozója felöl bekapott túlfesz miatt, pl egy nem tökéletesen működő kábelmodem produkál ilyesmit....
Ha már az USB-k sem mennek, akkor szerintem nem érdemes vele tulságosan foglalatoskodnod, mert valószínúűleg van egy jó kis alapalpi zárlatod, ezért esik le a 3,3V-os feszültség, és mivel a lap feszültségekért felelős érzékelője, az a szép nagy ITE méri hogy kevesebb a delej, így nem engedi a tápegység felé a Power good jelzést, szóval álldogálunk egy helyben, mindaddig míg Te bikából be nem röffented a tápot!
Azt mondom hogy jó hogy nem volt még eddig füst jelenség erős amperszaggal társítva!!!
Inkább ne probálkozz, 4K-ért már kaphatsz egy ugyanilyen lapot!

(#23) cyberdog válasza Dryman (#22) üzenetére


cyberdog
tag

Kösz az infót.
Lehett hogy a Lan oldalról kapott zárlatott a kicsike,a bios a Lan chipet látja csak a win fagy be ha fel instalálom,az usb port viszont mindent Hub-nak lát bármit amit rádugok, próbáltam pci-s usb kártyát azt meg a biosz nem ismerte fel.Valamelyik kondenzátora gyanakodnék a hiányzó 3.3V miatt mert ha be röfentem a lapott és hagyom pár percet üzemelni. a kikapcsolás ha be nyomon a powert kis idö mulva el indul

(#24) cyberdog válasza Dryman (#22) üzenetére


cyberdog
tag

Mi lenne ha Lan chipet kiszedném a lapból? ha zárlatos akkor lehett hogy, ott tünik el a 3.3V:F

(#25) Dryman válasza cyberdog (#24) üzenetére


Dryman
aktív tag

És mi lenne akkor ha elküldenéd megnézném , és mondanék róla egy-pár szót!
Most ne értsd félre nem a Te szaktudásodat becsmérlem, de mivel van nálam nem is egy ilyen lap( LAN-os és nem LAN-os is egyaránt) egyszerű összehasonlító mérésekkel ki tudnám deríteni mi lehet a gond a lapoddal!
Nálam a bevizsgálási díj az felejtős, akkor szoktam pénzt kérni a javításokért, ha a tulaj egy hét próbaüzem után azt mondja hogy rendben van a kicsikéje, ergo bízom a tulaj korrekt hozzáállásában.....Első körben ne vedd le a lapról az AGP foglalat és a game port közötti részen található RTL valami kis aranyos soklábó IC-t, mert ha csak az install után fagy a cucc, akkor az nem zárlati probléma, annál inkább gondolok a K7S5A lapoknál előfurduló IRQ/DMA kiosztásának gondjaira...
Erre is van megoldás aktivvá lehet varázsolni a lapon az alap 0-15 IRQ hozzáférésen kívül még 8-at....
Azt hiszem ezt a problémat wasserman kollega már megoldotta, tőle kérj tanácsot ez ügyben.....
A 3,3V lecsökkenése viszont nem teljesen USB függő, az USB az 5V-os tápkörröl kapja a villanyát, ugyanugy mint a proci DC/DC konvertere, a ramok a +12V-ról mennek mindenféle feszültség csökkentő stabilizátorokon keresztül, az AGP és maga a chipset van a 3,3V-os ágról járatva, ott lehet valami gebasz!
Felmerülő kérdésként asztalon probálva a konfigot menet közben nem mozdult ki soha az AGP kártya a slotból? mert lehet annak a FET-je nem terhelhető!
Javaslom egy PCI-os videjókártyával próbálni a lapot, és ha ott nem tapasztalod a fesz csökkenést, akkor megvan a hunyó!
Ezt csak emlékből, de az AGP kárty foglalatának végén lévő nagy fémkalapos FET-en a kalapján 3,34V, azon a lábán amelyik egy nagyobb vastagabb vezetékezéshez, illetve egy kondihoz kapcsolodik ha üres a szlot 3,3V ha pedig kártya van benne 1,5V körüli értéket kell mérned..... Az ominozus feten amit az előző hsz-ekben forrasztgatnak ....a kalapján 3,3V a jobb oldali lábán 1,81V-ot kellene mérjél azt hiszem ez a chipset feszültség!
Ja és nem elhanyagolható az sem hogy agy PC Healt státuszt nézzél a biszban, és ott mennyinek adódik a +12V értéke? ha nagyon eltérő 12,5-12,7V környéki akkor nagyobb tápegység kell a lapnak!

(#26) cyberdog válasza Dryman (#25) üzenetére


cyberdog
tag

Sikerült megoldanom a problémát , leszedtem a Lan chipet;] ugy hogy mostmár be sem bootol,egy picitt felpörgeti a vetnillátorokoat és kész.Kár érte pedig jó munkás ember volt. Mag'val vitte a titkát hogy miért is nem akart normális 3,3V leadni. BÉKE PORAIRA

[Szerkesztve]

(#27) Dryman válasza cyberdog (#26) üzenetére


Dryman
aktív tag

hőlégfuvóval vetted le a chipet. vagy csak egyszerűen körbeónoztad?
elvileg ha nincs chip, nincs zárlat, és be kellene bootolnia, ott valszeg valami más is hibás!

(#28) cyberdog válasza Dryman (#27) üzenetére


cyberdog
tag

Egy kis csavarhuzoval szepen le szedegetem a labait a laprol.persze vigyaztam nehogy oszekarcoljak vagy elvagjak valamit a lapon, de ugy latszik nem sikerult.:(
Vegul is mindegy mostmar legalabb nem piszkalja az agyamat hogy ott van es esetleg meg javithato.

(#29) shankeesham


shankeesham
tag

Helló!

Következő problémám van:

Van egy ASROCK K7S8XE+ alaplapom.

Ha áramtalanítom a gépet, akkor a következő bootnál: cmos/gpnv checksum bad üzenet.
Ekkor beállítom a bios-t stb. és minden megy rendesen. El is menti a beállításokat. Meg is jegyzi. Ki is kapcsolhatom a gépet, akkor is elindul legközelebb. A gond csak akkor van, ha áramtalanítok. Akkor a következő bootnál jön a cmos/gpnv checksum bad üzenet.
Elemet már kicseréltem.
BIOS-t frissítettem.
AGP helyett kipróbáltam PCI-os kártyával, stb....

Nem is a lap értéke a fontos, mert ér vagy 3k-t, csak egyszerűen idegesít, hogy nem tudom az okát. Sejtéseim vannak, de az nulla.

Előre is köszi.

vivos voco, mortuos plango, fulgura frango

(#30) shankeesham


shankeesham
tag

Tovább boncolgatva a dolgot ennél nagyobb a gáz, mert minden egyes power on-nál felejtősre veszi a dolgot, így mivel most vettem egy sráctól 2 napja, azt hiszem visszaigényelem a pénzt. Remélem becsületes és nem lép le.

Akkor erről ennyit.

vivos voco, mortuos plango, fulgura frango

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.