Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) CollectoR


CollectoR
aktív tag

Ezt a témát azért hoztam létre, hogy ECS alaplap tulajok tudják egymással megosztani véleményeiket, ilyesmi. Nekem ugyan nem az van, de tervezek venni egyet.( ECS K8-HT2000 AMD64 Nforce4 SATA 800FSB DDR400 6ch. PCIE LAN S939) Aquába bruttó 21k, sztem ez elég olcsó képességeihez képest. Ha van ilyenje valakinek akkor szivesen várom tapasztalatait. Az első kérdésem, hogy mivel nem tudok túl jól angolul(:B), és az alaplap leírása pedig ugy van, és 24 tűs tápcsatiról beszél fordítsa pls le a lényeget nekem valaki:

Users please note that the 20-pin and 24-pin power cables can both be connected to the ATX1 connector. With the 20-pin power cabel, just align the 20 pin power cable with the pin1 of the ATX1 connector. However, using 20 pin power cable may cause the system to become unbootable or unstable because of insufficient electricity. A minimum power of 300 W is recommended for a fully-configured system.

Annyit értek belőle, hogy 24 tűs csati kell, és 300w különben instabil lesz a rendszer. Nekem most 20 tűs van, ezek szerint mindenképp le kell cserélni a tápot?:F

[Szerkesztve]

[Szerkesztve]

(#2) CollectoR


CollectoR
aktív tag

úp

(#3) wassermann


wassermann
addikt

Itt a hozzászólás ablakban nem látom a korábiakat, de valahogy asszem így hangzana magyarul:
''20-as csatlakozó is használható a 24-es helyett, de ezzel lehet, hogy a rendszer nem bootol vagy instabil válik. Legalább 300W-os táp szükséges a biztos működéshez...''
Tehát az egész feltételes módban van, azaz próba-szerencse....

(#4) Plebi


Plebi
senior tag

Szia!

Már én is nyitottam korábban egy ilyen topicot de sebaj.
Nekem egy ilyen alaplapom van nagyon meg vagyok vele elégedve mert stabil és megbizhato. A tápcsatirol meg csak annyit hogy 20 pinessel nem fog elindulni csak sipolni, én ezt a problémát megoldottam egy átalakitoval amit a 20 pines csatit átalakitja 24 pin-re. Nekem 300 w-os tápom van ami ugy tünik nem nagyon birja a cuccokat szala ha márkás van akkor használhatsz 300w-os tápot de nálam emiatt néha csak ugy ujraindul ha több kakao kell neki.

Gigabyte B450 Aorus Pro; Ryzen 5 3600; 16GB DDR4 3200 HyperX Predator, Sapphire Pulse 6600, SSD-k+HDD; NZXT H510 Elite; CM Silent Pro M2 620W; NZXT X62 Kraken; Dell 2311H; XSX; PS5

(#5) CollectoR válasza Plebi (#4) üzenetére


CollectoR
aktív tag

Ahha, szóval van átalakító. Hmm, tuningot nézted? A leirásba azt írják, hogy fsb 'csak' 209 ig húzható.:U

(#6) Plebi válasza CollectoR (#5) üzenetére


Plebi
senior tag

Néztem és nem csak 209 ig huzhato. Nekem egy 3000+os A64 em van és azt 200 rol 222 ig tudtam huzni szal nem 209 a vége. Van a nagytesó a kn1 extreme amit egészen 309 ig tudtak huzni. Nekem a 222 alap feszen és beállitásokon jött össze sima ddr 400 as memekkel,igy a vége 2000 mhz lett. De jobb memoriákkal és ht szorzó csökkentést még nem probáltam.

Gigabyte B450 Aorus Pro; Ryzen 5 3600; 16GB DDR4 3200 HyperX Predator, Sapphire Pulse 6600, SSD-k+HDD; NZXT H510 Elite; CM Silent Pro M2 620W; NZXT X62 Kraken; Dell 2311H; XSX; PS5

(#7) CollectoR válasza Plebi (#6) üzenetére


CollectoR
aktív tag

Aha, ok kösz.

(#8) Madweek


Madweek
tag

Hali! Látom elég kihalt a topik. Szeretnék egy gépet összerakni és mivel nincs nagy keret rá ezért egy ECS NFORCE3-A lapot néztem ki.Ha tud róla vki vmit pl sebessége , tuning.Valszeg egy Sempron 2800+ lessz benne.Köszi!

(#9) Gismo


Gismo
addikt

Azt nemtudja vki, hogy ki a Hazai disztribútora az ECS mindenféléknek?

(#10) greatchaos


greatchaos
addikt

nekem még sohasem volt ilyen lapom szerencsére, de akitől csak hallottam, mindenki a teljesítményével az árához képest is elégedettlen volt - ha csak a teljesítményét nézük, akkor pedig siralmas minősítést érdemel. nem ajánlom senkinek...

(#11) Gismo válasza greatchaos (#10) üzenetére


Gismo
addikt

Akinek van pénze sz nem fog ECS-t venni, de sajnos nem mindenki tud évente 200K-t (és még keveset mondtam) gépfejlesztésre költeni! Akinek az 5-6 éves gépét kell lecserélni 1 újabb korszerűbb vasra, de a keret erősen korlátozott és nem is akarja kristályosra tuningolni a gépet, hanem csak egyszerűen gyorsabb és korszerűbb gépet akar venni, az nemfogja megvenni a legdrágább Asus csodákat sztem!

(#12) lakisoft


lakisoft
veterán

Sziasztok!

Most tervezem egy low cost gép beüzemelését ... és eszembe jutott ez a márka is ... mi a véleményetek összeségében az alaplapjairól ... ár/érték arány ... tipushibák stb... ?

(#13) power12 válasza lakisoft (#12) üzenetére


power12
csendes tag

Szerintem attól függ mikori gépet szeretnél (új/használt).
Régen nekem ecs alaplapom volt, én meg voltam elégedve vele (k7s5a).

(#14) Gyuri27 válasza lakisoft (#12) üzenetére


Gyuri27
félisten

Hol lehet őket kapni?

Amd - Radeon - Ryzen

(#15) LALA_kiraly válasza Gyuri27 (#14) üzenetére


LALA_kiraly
senior tag

Én is erre lennék kiváncsi. Legalább egy bolt lenne, ahol kapni, vagy rendelni lehet.

50/1160-447 Találkozhatunk: 21, 22.ker

(#16) coulthard

Hali!
Van valakinek fogalma arról, h mi lehet a baja egy olyan alaplapnak, ami nem reagál a bekapcsolásra? :D
Másnál állítólag bekapcsolt...
Biost reseteltem, mást nem csináltam, de több próbálkozás esetén sem adott szemernyi életjelet...
Lehet h halott? :DDD
Amúgy erről lenne szó: ECS K7VZM
Jah, és sérülésmentes + a kondik is jók.

16 éve a Hardveraprón.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.