Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb  »  Ecdl **** kérdések

Hozzászólások

(#1) Seran


Seran
csendes tag

Sziasztok!


Az ECDL vizsga egyik moduljában sok gyakorlati kérdés után ugyanabból a háromból kell eltalálni, melyik a helyes. Ezek a feladatok sima DOS alapú másolgatásokat, kilistázást, nézd meg milyen hosszú a könyvtár vagy az OS verziója, írd bele egy file-ba ezt a méretet, hozz létre hozzá ilyen-olyan könyvtárstruktúrát tartalmaz.
Választható válaszok (mindig más sorrendben persze :D)
- A feladat grafikus rendszerben csak grafikus parancsokkal hajtható végre
- A feladat grafikus rendszerben mind grafikus mind parancsmódban végrehajtható
- A feladat grafikus rendszerben is csak parancsmódban (DOS emulációs ablak) hajtható végre

Nekem úgy tűnt ez vagy szívatás vagy mindenhol a másodikat - mind grafikus mind parancsmód - lehet bejelölni.
Kérdés: ebben van valami trükk vagy lehet, hogy valamiről nem tudok, és nem lehet parancssorban végrehajtani?

Tehát nem a feladattal, vagy a vizsgával van gondom, hanem gyanús,hogy 15ször ugyanaz a válasz, hátha van itt valami beugratás.
Ismerősnek segítek, de itt elbizonytalanodtam ezután.

A könyv amit adtak nekik a vizsgához azt állítja, hogy kétféle parancsmód van (egy soros, pl. 'futtatás' vagy DOS emulációs ablak) amiből az egyikben nyilván nem lehet listázni, másolni, hisz egy sor áll rendelkezésre, szűkített a lehetőség.

Olyan kérdéseket nem is teszek fel, ahol szerintem egyik választható megoldás sem megoldás. Egy példa: Formázza meg floppy lemezét, ezután hozzon rajta létre egy könyvtárat, másoljon ide ezt azt, állapítsa meg az autoexec.bat méretét és írja be egy file-ba. Ezután a választható válaszok csak Format parancsot tartalmaznak, mint a feladat megoldását. :D de ez mióta hoz létre könyvtárat,másol,méretet határoz meg és ír egy file-ba ... :)

Kérem senki ne offoljon azzal, hogy minek ECDL meg ilyesmi, a kérdés nem erről szól. Köszönöm, ha van ötletetek!

(#2) KovacsUr válasza Seran (#1) üzenetére


KovacsUr
addikt

Nyilván (szinte) minden megoldható parancssorból is, kérdés, hogy a vizsga összeállítói tudják-e, hogy kell. Nincs ehhez egy megoldókulcs is?

So it goes… We stand alone by standing stones and turn them into circles.

(#3) KovacsUr


KovacsUr
addikt

Nyilvánvalóan jó mindkettő:
-másolgatás
-kilistázás
-nézd meg milyen hosszú a könyvtár
-OS verziója
-hozz létre hozzá ilyen-olyan könyvtárstruktúrát

Grafikus módban köröket kell futni:
-írd bele egy file-ba ezt a méretet

So it goes… We stand alone by standing stones and turn them into circles.

(#4) Den válasza Seran (#1) üzenetére


Den
veterán

van megoldókulcs, nem tudom hol lehet hozzájutni. Azok a feladatok is megoldhatóak amik hülyeségnek tűnnek, csak olvasd el alaposan a káérdést ;) .

Egyébként itt most mi a konkrét kérdés?

www.simson4t.hu

(#5) Seran válasza Den (#4) üzenetére


Seran
csendes tag

''Kérdés: ebben van valami trükk vagy lehet, hogy valamiről nem tudok, és nem lehet parancssorban végrehajtani?''

én mindenhol az a választ X-eltem be, hogy lehet mind grafikus környezet alatt megoldani, mind parancsmódban.
Szerintetek is?

(#6) lesaux válasza Seran (#5) üzenetére


lesaux
veterán

Szerinted lehet olyat grafikus felületen, hogy fájlba beírsz valamilyen tartalmat? Pl. könyvtárstruktúrát.

(#7) Seran válasza KovacsUr (#3) üzenetére


Seran
csendes tag

Szerintem is.
Amúgy nem írja a dolgozat,hogy nem lehet más programot használni - mint alap prg, notepad, stb.

Ez alapján gondolom,hogy mindegyik hasonló kérdésnél az a helyes, mikor mindkettő a megoldás.
De akkor mindek van ez a dolgozat, ha ilyen eccerű? nem akarom elszúrni ismerősömnek a dolgozatát rossz tanáccsal. Mi van ha beugratás? Pl. a leadott anyagra hivatkozva szerintük nem lehet.

Lásd az említett FORMAT-os dolgot. Mind a három válasz hülyeség, mivel jóval több a feladat, mint egy format parancs.

Amúgy annyira Microsoft benyalás az egész.... több oldalon csak azt tárgyalják, hogy mi az a BSA, miért fontos, stb.
Milyen gépet/szoftvert javasol egy kisvállalkozásnak indulásnak.
a helyes megoldás persze a Windows Office-os Windows. :(

(#8) Seran válasza lesaux (#6) üzenetére


Seran
csendes tag

persze!
nem is egy olyan program van ami olyan kiegészítő aminél tudod az Intéző könyvtárlistát kimásolni. Igaz nem használom jó ideje, de létezik.
A vizsga nem kötötte ki egy szóval sem, hogy csak alap rendszer mellett értendők a kérdések.

(#9) Den válasza Seran (#7) üzenetére


Den
veterán

Hm, egy családagom is úgy próbálkozott hogy maga elé vette a kérdéseket hogy majd megoldja, ő is hasonló problémával találkozott. sajnos a kérdések nem mindig egyértelműek, de ha az ember elolvassa magát a tananyagot is akkor kiderül mit akarnak.

www.simson4t.hu

(#10) Seran válasza Den (#9) üzenetére


Seran
csendes tag

értem én, csak én hülyülök meg mindig a nem egyértelmű vizsgakérdésektől.
Nem gondoltam,hogy pont egy ECDL kérdésben nem tudok stabil segítséget adni valakinek....

(#11) lesaux válasza Seran (#8) üzenetére


lesaux
veterán

Hát így már elgondolkodtató. Meg az is, hogy kik írták össze a kérdéseket. :((

(#12) KovacsUr


KovacsUr
addikt

Egyébként a vizsgán lehet, hogy nem kérdezik mindet, csak egyet ezek közül, és akkor máris érthető az egész

So it goes… We stand alone by standing stones and turn them into circles.

(#13) Den válasza Seran (#10) üzenetére


Den
veterán

Ja ugyanígy voltam én is, tőlem kért segítséget én meg csak néztem, hogy ez is igaz meg az is meg amaz is... Szerintem rosszul fordítottak néhány kérdést :)

www.simson4t.hu

(#14) Seran válasza KovacsUr (#12) üzenetére


Seran
csendes tag

ez azért furcsa, mert a grafikus felületet annyira nem tanították. Viszont a könyvben többször volt példa grafikus felület alatti DOS ablak/Norton Commander és hasonlókra.

(#15) Seran válasza Den (#13) üzenetére


Seran
csendes tag

valószínű
és akkor nagyon ciki is (már az országnak)

(#16) Den válasza Seran (#15) üzenetére


Den
veterán

Nem olyan vészes, ha az ember nem úgy akarja megcsinálni, hogy ah szar ecdl, ezt kisujjból is... hanem veszi a fáradtságot és elolvassa a tananyagot is akkor meg tudja csinálni, és a végén még érteni is fog annyira a számítástechnikához amennyire egy gyszerű júzernek, kell és nem esik pánikba, ha nem csak egy önéletrajzot kell megírni. :) Én 3 családtagnak segítettem a felkészülésben, volt ami nekem is újdonság erejével hatott. :)

www.simson4t.hu

(#17) KovacsUr válasza Den (#16) üzenetére


KovacsUr
addikt

Például: :)

So it goes… We stand alone by standing stones and turn them into circles.

(#18) lesaux válasza Den (#16) üzenetére


lesaux
veterán

Az lehet, hogy volt, ami az újdonság erejével hatott, de szerintem egy mai usernek nem a DOS-t kéne tanítani. Sehol nem fog találkozni vele.
Főleg ilyenekkel, hogy könyvtár tartalmát hozzáfűzni egy file-hoz. Minek?

(#19) Seran válasza lesaux (#18) üzenetére


Seran
csendes tag

akkor lepődtem meg amikor a Multithreadingről írtak a könyvbe, meg a CD-n elhelyezkedő szektorokról...

(#20) Den válasza lesaux (#18) üzenetére


Den
veterán

Nem mondtam hogy minden hasznos, a dosos cuccokat én is kihagynám. :)

www.simson4t.hu

(#21) KovacsUr válasza Den (#20) üzenetére


KovacsUr
addikt

Én nem! Az a legjobb

So it goes… We stand alone by standing stones and turn them into circles.

(#22) biker


biker
nagyúr

Seran: gondolod, soha nem fogsz találkozni olyan géppel, amin éppen nem indul el a vin? és akkor esetleg nem fog a hasznodra válni a DOS?

azért naaagyon sok olyan gép van, amin nem XP-fut.......

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#23) biker válasza Seran (#1) üzenetére


biker
nagyúr

a három variáció három különböző dolog, logikázz!

most már érdekel, mi a formatos válaszlehetőségek!

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#24) Seran válasza biker (#22) üzenetére


Seran
csendes tag

ezt most nem értem.
nem én írtam, hogy minek DOSt tanítani.
többször használom is

(#25) Seran válasza biker (#23) üzenetére


Seran
csendes tag

- A másolás a ''FORMAT C:'' paranccsal oldható meg.
- A másolás a ''FORMAT A:'' paranccsal oldható meg.
- A másolás a ''FORMAT C: /MASOLAT'' paranccsal oldható meg.

(#26) biker válasza Seran (#25) üzenetére


biker
nagyúr

na ez így tényleg baromság :))

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#27) Seran válasza biker (#26) üzenetére


Seran
csendes tag

ezek után mondjak tanácsot egy kezdőnek...

(#28) biker válasza Seran (#27) üzenetére


biker
nagyúr

no, ezt nem é'tem

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#29) KovacsUr válasza Seran (#25) üzenetére


KovacsUr
addikt

Minthogy csak a B) ben van szó a floppy megformázásáról, az a helyes válasz :DD

So it goes… We stand alone by standing stones and turn them into circles.

(#30) Seran válasza biker (#28) üzenetére


Seran
csendes tag

ezekszerint másoknak is kezd az a véleménye lenni, hogy értelmetlen a teszt válaszai, stb.
Na most aki nem ért hozzá, annak segíteni is nehéz, mert mit mondjak neki, mit X-eljen be? erre írtam, hogy így nem tudok igazán segíteni se.

(#31) Seran válasza KovacsUr (#29) üzenetére


Seran
csendes tag

:DD
ja, ezt én is kihámoztam.
Mondtam ismerősömnek, hogy írja át a másolás szót formázásra, akkor értelme is van.

(#32) kíváncsi


kíváncsi
senior tag

Hi all!
Az Ecdl emblémát mikor vették nyilvántartásba a szavadalmi hivatalban
illetve a bejelentő nevét és dátumát leíró oldalt keresem
ez egy ecdl feladat 5ért megy :)
ezt az oldalt plz segítsetek megtalálni :)

''Jobb lábon meghalni, mint térdre kényszerítve élni!''

(#33) T_bee válasza kíváncsi (#32) üzenetére


T_bee
aktív tag

Bővebben: link itt nézelődj
mindenkihez: ennek az ECDLnek van értelme? úgyértem: elfogadják, elismerik-e, és nem csak úgy-e mint pl.: a Gábor Dénes Főiskolát?

''Az erőszak a gyengék végső menedéke'' /Isaac Asimov : Alapítvány/

(#34) kíváncsi


kíváncsi
senior tag

köszi

''Jobb lábon meghalni, mint térdre kényszerítve élni!''

(#35) Apollo17hu válasza T_bee (#33) üzenetére


Apollo17hu
őstag

egyes főiskolákon/egyetemeken(?) +1 pontot ér a felvételi pontok számításakor
egyébként kitörölheted vele :)

(#36) heihachi


heihachi
addikt

Szerintem van értelme az ECDL vizsgának!

Az ECDL nem azoknak szól, akik vérprofik, hanem a teljesen lúzereknek. Megtanulhatják használni a gépet, nem esnek kétségbe, ha kérdez valamit vagy kiír a gép.
De nem arra való, hogy majd ezután megyek rendszergazdának meg helpdeskesnek, mint ahogy azt sokan gondolják.

Majdnem konkrét példa: Ismerek olyan embert, aki még életében nem nyomott le billentyűt számítógép billentyűzeten. Na Neki való az ECDL tanfolyam. Ez itt a gép...

Nálunk a cégnél minimális számítógépes ismeret szükséges. Egy csomóan jönnek hozzám azzal, hogy csomagoljam ki ezt-meg azt. Ha lenne ECDL vizsgájuk akkor meg tudnák csinálni. Én egy csomó embert elküldenék ECDL vizsgára.

"Lehet a Shift 2 már realisztikusabb mint a valóság" by NOD

(#37) _Volkovy_ válasza heihachi (#36) üzenetére


_Volkovy_
nagyúr

Na erről tudnék mesélni.
Az ECDL után nem esnek kétségbe,ha kiír valamit a gép,sőt,iszonyat experteknek hiszik magukat,és mindenbe beletúrva megpróbálják ''megjavítani''.

(#38) rdi válasza Seran (#1) üzenetére


rdi
veterán

Seran, írd + a kérdések számát tól - ig, majd megnézem a megoldó kulcsban.
Egyébként én ilyen kérdésekre nem emlékszem, mikori ecdl anyag a tiéd?

Fej! Tor! Potroh!

(#39) rdi válasza heihachi (#36) üzenetére


rdi
veterán

ráadásul nem is egy könnyű vizsga, már ami az alapismereteket érinti, mert 75 % kell hozzá (az már 4-es körüli, nem) és ugye csak az a pontot érő válasz, ahol az összes helyes választ beixeli az áldozat (nincsnek részpontok).

Fej! Tor! Potroh!

(#40) rdi válasza lesaux (#6) üzenetére


rdi
veterán

mér szerinted nem ?
:))

Fej! Tor! Potroh!

(#41) Tomcyboy


Tomcyboy
csendes tag

Ha valakit érdekel még az ECDL, akkor itt van egy kis segítség. Az internetes keresés megoldásai. Bővebben: link

Amikor születtem az orvos kijött a váróterembe, és így szólt apámhoz: ''Amit tudtunk, mindent megtettünk, de mégis kinyomta magát.''

(#42) siposur


siposur
újonc

Sziasztok!!!

Nekem egy nagyon fontos kérdésem lenne!!
Nem tudtok nyáron mostr szeptemberig egy oylan ehylet ahol 1 napon belül le lehet rakni az ECDL vizsgát vagy pedig sürün van lehetsőág viszgázni??
Nagyon fontos lene tanulmányaim miatt(nem akarok emaitt passzivot) tehát neekm ezt meg kell szereznem midnen áron!
Ha valaki tudnoylan heylet ahol rendesek nem szivoznak vagy egy kis mellékessel megoldható lenne a dolog annak is örülnék:D
Itt annyi informatikával foglalkozó ember van nicns e esetleg oylan aki vizsgáztat és ........:D
Tehát nagyon kéne a segitség meghálálnám a seguitésget
Mondom elég ha adtok heylet hogy hova mehetek és nem hetente tok lerakni modult hanem mind 1*re vagy söürün van rá lhetőség

Előre is köszönöm midneki segitségét
Bence

(#43) concret_hp válasza siposur (#42) üzenetére


concret_hp
addikt

ha már ecdl-t is okosba akarod megszerezni akkor sztem vmi más terülten próbálkozz :)
amugy miaz h ha nincs ecdl-ed akkor passzívra kerülsz vagymi? :F

vagy fullba vagy sehogy :D

(#44) siposur


siposur
újonc

Bizok benne el tom intézni legális uton is!!
Nem lenne probléma csak leygen hely!! ahol le tom rakni !! Ez a léyneg aki tud ami működik nyáron is áés még esetleg jó fejek is az irja meg előre is köszi:D

(#45) Darth_Revan


Darth_Revan
veterán

Sziasztok!
Már csak az IT alapismeretek hiányzik az ECDL-ből,amit a Multipróba nevű programon kell letenni. Az lenen a kérdésem,hogy elérhető e valahol (elektronikus,vagy nyomtatott formában) az ebben a programban szereplő kérdések és válaszok? Tehát 1 megoldás köny kellene...

(#46) Darth_Revan


Darth_Revan
veterán

up

(#47) Muffinator


Muffinator
újonc

Segítsetek.Egy ecdl kérdés a könyvből!Keresse meg azt az oldalt amiben szerepel az h mióta vonulnak fel az olimpián a sportolók a zászlajuk között?Nekem kéne mert a hülye tanár még le is osztályozza a felkészülést.Előre is köszi

(#48) piadex2


piadex2
senior tag

Hello!

Nekem van egy Syllabus 4.0-es 7 füzetes (+mappás) ECDL oktató csomagom.
Nem volt használva, újszerű stb.
A CD nélküli verzióról van szó, az a kreánál 7990, nálam: 6000.
Ha valakit érdekel, keressen meg.

piadex2

mod: anno én is a kreától vettem, de nem volt rá szükség

[ Szerkesztve ]

kontakt: +36 70 502 2167 ; mail, privát

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb  »  Ecdl **** kérdések
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.