Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Alaplapok, chipsetek, memóriák  »  Ecc vs. non ecc ram (téma lezárva)

Hozzászólások

(#1) tomas


tomas
tag

Az ECC-s RAM-nak/chipsetnek van-e gyakorlati jelentősége, és mi pontosan a különbség a NON ECC-hez képest ?
Az Intelnél /a szerver chipseteket kivéve/ úgy látom a 875P és a 7205-ön kívül más nem is támogatja.

(#2) gesuz válasza tomas (#1) üzenetére


gesuz
senior tag

Error correction ...

Kötelemfakasztó - A könyvek legnagyobb hibája, hogy nincs bennük CTRL+F. ''Or do something that's never been done''

(#3) tomas válasza gesuz (#2) üzenetére


tomas
tag

Ha ennyi gyakorlati haszna van, akkor tényleg nem érdemes olyat venni... :DDD

(#4) MaUser válasza tomas (#3) üzenetére


MaUser
addikt

Hát sima usernek nem is, mivel ha havonta egy bit téves az nem gond, de ha egy adatbázisban az, és valakinek emiatt kétszer annyit kell fizetni....:DDD

''A file-cserélés öli meg a filmipart? Inkább a filmipar öli meg a file-cserélést. 2 hónapja nincsen semmi értelmes film, amit érdemes lenne letölteni...''

(#5) PeliScan válasza MaUser (#4) üzenetére


PeliScan
addikt

...az csak jó a vállalatnak. a matáv valószínű non-ECCt használ. ;]

(#6) mokuska


mokuska
csendes tag

Már több mint egy éve nem írtak ebbe a topicba. Akkor most én.

Van nekem egy darab PC133-as, 512 Mb SDRAM-mom, amely ECC-s.
Éppen használt alaplapot keresek hozzá, viszont mindeddig sikertelenül:
Vhányszor egy alaplapba beletettük a RAM-ot, az a modult csak kb. 260 Mb-osnak ismerte fel. (Pedig a RAM az jó, mivel egy bizonyos alaplapban fél éven át tökéletesen működött - míg az alaplap el nem romlott.)

A kérdésem tehát:
http://prohardver.hu/pics/smileys/act_confused.gif
Milyen chipset támogatja a fent megnevezett memóriamodult? (Mert ha ezt az információt tudom, akkor már tudok célirányosan hirdetni a net-en.)

Aki tudja, írja!
Mókuska

Vége vége vége vége a mókuslétnek. Régi barátaim új felhasználónéven érhetnek el - ezt már NEM használom! Az emailt azért még megkapom.

(#7) Sárpac válasza mokuska (#6) üzenetére


Sárpac
nagyúr

Hol van megnevezve?:F

Alapfesz alatt a maximumon túl!

(#8) mokuska válasza Sárpac (#7) üzenetére


mokuska
csendes tag

OKé, pontatlanul fogalmaztam. Nem neveztem meg - a fenti paraméterek megadásán kívül szükség lehet további infóra is? (Egy válaszhoz.)
IBM RAM-om van.

Vége vége vége vége a mókuslétnek. Régi barátaim új felhasználónéven érhetnek el - ezt már NEM használom! Az emailt azért még megkapom.

(#9) Sárpac válasza mokuska (#8) üzenetére


Sárpac
nagyúr

Én ilyenekre gondoltam, hogy 1 vagy 2 oldalas meg milyen márka pontosan stb.

Alapfesz alatt a maximumon túl!

(#10) mokuska válasza Sárpac (#9) üzenetére


mokuska
csendes tag

ez egy 512Mb-os PC133-as modul

két kis ráragasztott fecnin ez van:
8110821
TP0110822

a két oldalán 2*8, azaz összesen 16 példányban ez van:
0325404CT3A
360 29L6114
IBM 14 BM
A0800475 Q

de hogy itt mi mit jelent, szerintem én tudom legkevésbé - esetleg felvilágosíthatnál.

Vége vége vége vége a mókuslétnek. Régi barátaim új felhasználónéven érhetnek el - ezt már NEM használom! Az emailt azért még megkapom.

(#11) Dave™ válasza mokuska (#6) üzenetére


Dave™
nagyúr

Ez nem az, ami tipikus SD-ram jelenség: két generáció volt belőlük (128 és 256 bit talán) és az újabbakat a régi lapok csak fele méretben látják. Vagy az 1 ill. 2 oldalas kavarodás, vagy ilyesmi. Sztem ezekben kell a hiba okát keresni.

(#12) Taltosparipa


Taltosparipa
tag

Az infok alapjan egy IBM gepben volt ez a memo, ket gond lehet memoriat az IBM-nek kulon gyartanak. Ezert vagy ibm gepben tudod csak hasznalni vagy csak a memo egy reszet.

Milyen lapok hasznalnak ECC memoriat a workstation es szerver lapok. De csak akkor ha mindegyik mem ecc-s bennuk. Pontos tipus megnezel nehany gyartoi oldalt es kivalasztasz egy (inkabb tobb) szimpi alaplapot es elkezded keresni oket. De mielott erre adod a fejed erdemes megnezni milyen memoriakkal teszteltek a lapokat.

(#13) mokuska válasza Taltosparipa (#12) üzenetére


mokuska
csendes tag

Nem kell hozzá IBM gép. Ezt a memóriát az ASUS TUV4X alaplapomban 6 hónapon át hibátlanul használtam - míg az alaplap el nem romlott. (De annak más oka volt.) No, olyan alaplap biztosan jó lenne hozzá, de hát olyat nem nagyon találok.

Vége vége vége vége a mókuslétnek. Régi barátaim új felhasználónéven érhetnek el - ezt már NEM használom! Az emailt azért még megkapom.

(#14) mokuska válasza Dave™ (#11) üzenetére


mokuska
csendes tag

Dave!
Ne haragudj, megismételnéd? Nem értem amit írni akartál. Szóval, mi lehet a baj, szerinted?
Bocs! :(

Vége vége vége vége a mókuslétnek. Régi barátaim új felhasználónéven érhetnek el - ezt már NEM használom! Az emailt azért még megkapom.

(#15) mokuska


mokuska
csendes tag

Ki tudja honnan lehet megállapítani egy SDRAM-tól hogy ECC-s vagy sem?
Tfh. nekem van egy, amiről nem tudom, mert nem mondta senki, nincs hozzá leírásom stb.

Vége vége vége vége a mókuslétnek. Régi barátaim új felhasználónéven érhetnek el - ezt már NEM használom! Az emailt azért még megkapom.

(#16) mr_ricsi válasza mokuska (#15) üzenetére


mr_ricsi
veterán

Megszámolod rajta az RAM IC-ket. Ha 8-cal osztható a számuk, akkor nem ECC-s, ha 9-cel, akkor ECC-s.

Sokkal kellemesebb úgy hibát keresni, ha tudod, hogy másban kell!

(#17) mokuska válasza mr_ricsi (#16) üzenetére


mokuska
csendes tag

IC...
4-4 darab van mindkét oldalán azokból a fekete téglalap alakú akármikből - ha az az IC.
Akkor ez nem ECC-s?

Az ASUS TUSL2C nem támogatja a memóriámat - elmentem egy hirdetésre (a világ végére), vittem magammal a RAM-omat, és ott derült ki...csak kb. 260 megásnak ismerte fel.

Megint egy másik emberke elhozott hozzám egy alaplapot (alaplapokkal üzletel) és azt mondta rá h. ECC-s. Az ő alaplapja fogad 512 megás RAM-ot, de az enyémet megint csak kb. 260 megásnak ismerte fel.

(A memóriám pedig jó - ASUS TUV4X-ben tökéletesen működik. De olyan alaplapot meg nem találok.)

Vége vége vége vége a mókuslétnek. Régi barátaim új felhasználónéven érhetnek el - ezt már NEM használom! Az emailt azért még megkapom.

Útvonal

Fórumok  »  Alaplapok, chipsetek, memóriák  »  Ecc vs. non ecc ram (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.