Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb  »  Éber álom

Hozzászólások

(#1) mormota


mormota
senior tag

nos.... nehéz elkezdeni, de lássuk csak:

szóval van olyan, hogy katatónia, és van olyan, hogy éber álom (WILD-nak hívja a szakirodalom: Wake Induced Lucid Dream azaz nyersen ébrenlétet tartalmazó éber álom).

a katatónia az az állapot, amikor az alvó ember izmai elernyednek, és nem képes a mozgásra, mindezt azért, hogy az álmokban keletkező mozgásingerek ne jelenjenek meg a valóságban, és ne csapkodj az ágyban.

most kaptam rá... szóval tegnap este próbáltam ki először... erre a katatónia dologra, mert láttam egy képet a 9gag oldalon, hogyan lehet katatón állapotba kerülni szándékosan.

szóval a dolog lényege a következő: amikor alvásidő van, tehát már álmosak vagyunk, vagy fáradtak, és viszonylag gyorsan elaludnánk, akkor könnyedén lehet azt a módszert alkalmazni, egyébként kis gyakorlást igényel:

lefekszünk akár háton, akár alvós pózban (a hátonfekvést javasolta a kép) kezeinkkel a testünk mellett, vagy épp ahogy kényelmes. a lényeg a teljesen mozdulatlanság.
amikor már kellőképpen lenyugodtak a gondolataink, és igazából már félig alszunk, kinyitjuk a szemünket, és továbbra sem mozdulva várjuk a zsibbadást. a zsibbadás egy olyan érzés, ami a test természetes reakciója az alvás előtt, egyfajta ellenőrzés, hogy készen állunk e az alvási fázisba lépni. ilyenkor igen nagy késztetést érzünk arra, hogy megmozdítsuk bárminket, kisujjunkat, vagy megforduljunk, esetleg nyeljünk, pislogjunk. ne tegyük, mert ezzel éppen az ellenkezőjét érjük el, és felébred az agyunk. számomra a legnehezebb az volt, hogy ne pislogjak. pislogással csak elnyújtottam ezt az átmeneti szakaszt. szóval amikor megjön a zsibbadás, szépen kúszik felfelé, és szétárad, olyan, mintha egy nehéz takaróval fednének be bennünket. emellett szúnyog zümmögés szerű hangot is hallottam. továbbra sem mozdulva egyszer csak enyhült a zsibbadás, és azon kaptam magam, hogy le vagyok bénulva, és mindennek a tudatában voltam. sajnos ekkor felébredtem, mert annyira megörültem ennek.

aztán próbálkoztam még egyszer, és még egyszer sikerült ilyen állapotba kerülni, de megint csak felébredtem az örömre, hogy sikerül.

és ehhez kapcsolódik az éber álom (LUCID dreaming) dolog, amikor tudatában vagyunk annak, hogy álmodunk, az álmodás maga sokkal intenzívebb, és magunk döntjük el mit is akarunk csinálni az álomban. amikor pedig felébredünk emlékszünk az álmunkra, minden apró részletre, és sokkal intenzívebben, mint egyébként.

elkezdtem túrni a netet ezzel a két dologgal kapcsolatban, és találtam pár érdekes oldalt, és fórumot, ahol technikákat, leírásokat, ötleteket adnak éber álmodáshoz, reality-check -et az álmodás megerősítéséhez, stb

a legjobb talán eddig a LD4all oldala. sok sok leírással, tippel, trükkel

a másik oldal a lucidWiki

a kérdésem a következő a tisztelt olvasóközönséghez: nektek volt már hasonló katatón vagy éber álmos állapototok? technikák, amikkel elértétek mindezt? tetszett, nem tetszett? megrémített, vagy elképzelhetetlen hatalmat adott az álmok irányításának képessége?

egyáltalán tapasztaltatok már hasonlót?

[ Szerkesztve ]

Illusztrálok, tehát vagyok

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb  »  Éber álom
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.