Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  eBay (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-18 13:57:53

LOGOUT.hu

Az eBay használatával kapcsolatos információk.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#75304) kirkri válasza V/ (#75300) üzenetére


kirkri
addikt

Félreérthetően magyaráztam.

Két tételt fizettem:

Első tétel:

47.9 USD, ami 35 USD vételár + 12.9 USD szállítási költség (a szállítási költség a PB központjába szállításról szól)

Második tétel:

30.93 USD, ami 19.36 USD nemzetközi szállítási díj (PB központból hozzám) + 11.57 USD import charges.

Ezért írtam, hogy amennyiben megakad a vámon, akkor az első számlát fogom beküldeni, amin van termék ára+szállítási díj (még ha ez a szállítási díj eredetileg nem is az lenne). Mivel a PB szolgáltatását nem vettem igénybe, így azt az összeget amit arra kifizettem, visszakérem majd

A probléma abból adódhatott, hogy nem egy gyakorlott eladóba futottam bele, szerintem szimplán elszúrta és nem a GSP-n keresztül küldte, hanem beballagott a postára és feladta nekem direktben a csomagot.

Ezért nem az angol áfával számoltam, hanem a magyar 27%-os magyarral + az eljárási díjjal.

Tudom, hogy több TN is van, ha a GSP-n keresztül veszek valamit, de olyankor a vásárlás után kapott PB tracking működik, mutatja a csomag állapotát. (Ha átveszi a GLS a csomagot az USA-ban, akkor a GLS TN-re átállítják a rendelés részleteinél a linket, onnantól azon lehet követni.) Esetemben viszont a PB tracking csak egy státuszt mutat, "tracking details uploaded". Az eladó egy üzenetben küdte el a USPS trackinget, ami mutatja is, hogy mozog a csomag. Igazából ez ma/holnap eldől, mert amennyiben nem a PB depóba megy a csomag, akkor bizony ezt elszúrta az eladó és direktben hozzám jön a csomag, a PB-t kikerülve.

Így részletezve a történetet már megerősíted, hogy jól számoltam, vagy valamivel még nem kalkuláltam?

[ Szerkesztve ]

21 éve a Prohardveren! ™

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  eBay (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.