Hirdetés

2024. április 20., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#51) BullZeye válasza tboy93 (#50) üzenetére


BullZeye
veterán

1) Hason altatás = fulladás esély növekedik
2) Háton altatás = visszaböfitől fulladás esély növekszik.

De ahány szakember, annyi módszer, az oldalt fekvésre már nem emlékszem milyen ellent mondtak, de az sem tökéletes.

(#52) tboy93 válasza BullZeye (#51) üzenetére


tboy93
nagyúr

Alap, hogy etetés után közvetlenül nem rakjuk hasra a bébit a böfi miatt. Viszont a baba tüdejének és izomzatának fejlődésében nagy szerepet játszik a hason fekvés. Légzésfigyelő mellett meg kockázata sincs a dolognak.

[ Szerkesztve ]

(#53) BullZeye válasza tboy93 (#52) üzenetére


BullZeye
veterán

Háton altatás:
2-3 előadáson voltunk ezzel kapcsolatban, épeszű ember nem rakja böfiztetés nélkül le a gyereket sehova, ez alap.
Viszont böfiztetés után 30 perccel is visszabukhat a tej normál esetben is, ha pedig esetleg refluxos, akkor még gyakrabban, és fuldokolhat. Légzésfigyelő pedig ezt nem védi ki, mert a gyerek közben mozog, mikor már megfullad, és nem mozog, akkor jelez a figyelő, akkor pedig már elvesztettél értékes perceket, ami kihathat későbbre.

Hason altatás
Akik ellene vannak, azok azért vannak ellene, mert a gyerek eléggé suicide, és képes úgy lerakni a fejét, hogy a szája és az orra be van fogva. Amíg nem tudja emelni a fejét, addig oldalra teszed a fejét, és nincs baj.
Ez ellen jó a légzésfigyelő.

(#54) erdey_a válasza tboy93 (#50) üzenetére


erdey_a
őstag

nos hát valójában oldalt fektetjük nem is annyira háton. hason mint mondottam múlt századi a dolog. Nyilván minden kornak megvannak a maga irányai, de haladni kell a korral.
Szóval ha kellően modern akarsz lenni, akkor háton, azaz, kissé oldalra fordítva teszed le a lurkót és akkor ha van büfi (nálunk sose volt), akkor az ki tud jönni.
Persze 1 napig az egyik felén, másik nap a másik felén kell fektetni hogy ne legyen gnóm a feje.
Mennyi de mennyi emberen látni, hogy "nem szerették a szülei", mert nem forgatták, aztán a fél feje torz...

Vérboci

(#55) SenorGrande


SenorGrande
senior tag

Sziasztok!

Rendeltem JoyBuy-ról az előző akcióban 16$-ért egy ilyen fejhallgatót. Ma jött az sms, hogy a vámkezeléshez töltsek ki egy nyomtatványt. Sosem csináltam még ilyet, hol találok egy szájbarágós, naprakész leírást?
Főleg, hogy tudomásom szerint ez vámmentes.

– – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – (Kérjük ennél a vonalnál levágni!)

(#56) Beni2360 válasza SenorGrande (#55) üzenetére


Beni2360
félisten

A röntgen alatt nem látszik, hogy mennyi az annyi. nekem egy 12 dodos powerbankot emeltek ki.
Menny át ide vagy a nem OFF topikba?
Egyébként a posta oldalán van a nyomtatvány amit le töltesz kitöltesz beszkennelsz vagy fénykép és a dokumentumokkal e-maiban elküldöd.

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

(#57) SenorGrande válasza Beni2360 (#56) üzenetére


SenorGrande
senior tag

Köszönöm a linket, az ottani témaösszefoglaló nagy segítségnek tűnik. :)

– – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – (Kérjük ennél a vonalnál levágni!)

(#58) Mr.Csizmás


Mr.Csizmás
félisten

[link] Walter White kezdőszett :DDD

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#59) tboy93


tboy93
nagyúr

Sziasztok! 8.5M 5050-es ledszalaghoz melyik táp ajánlott ezek közül? [link]

(#60) SenorGrande


SenorGrande
senior tag

Ma érkezett meg a The One fejhallgató, mert a vámosok rajta ültek...
Vélemények? Én nagyon elégedett vagyok vele, szerintem nem gyerek méret, ettől picit tartottam. Egy Philips SHP2000/10-et vált, annak valami borzalmas hangzása van.

Lehet rendelek még egyet tartalékba, ha lesz megint akcióban. :)

[ Szerkesztve ]

– – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – (Kérjük ennél a vonalnál levágni!)

(#61) gyapo11


gyapo11
őstag

A két 64 GB-os pendrive közül az egyiket sikerült megformázni 32 GB-ra. De a másikhoz nem találok megfelelő utilityt. Ezt írja a chipgenius:
Description: [D:]USB Mass Storage Device(Generic Flash Disk)
Device Type: Mass Storage Device

Protocal Version: USB 2.00
Current Speed: High Speed
Max Current: 200mA

USB Device ID: VID = 0000 PID = 7777
Serial Number: 58C2A8F3

Device Vendor: Generic
Device Name: Mass Storage
Device Revision: 0100

Manufacturer: Generic
Product Model: Flash Disk
Product Revision: 8.00

Controller Vendor: Alcor Micro
Controller Part-Number: Unknown [F700] - F/W FD01
Flash ID code: 453C98B3 - SanDisk - 1CE/Single Channel [TLC] -> Total Capacity = 32GB

Tools on web: http://dl.mydigit.net/special/up/alcor.html

Van valakinek ilyen és talált hozzá mptoolst?

menyország -> mennyország, akadáj -> akadály, jótálás -> jótállás, Iphoneal > Iphone-nal, kisuly > kisujj, csővet > csövet

(#62) Ciccuka válasza gyapo11 (#61) üzenetére


Ciccuka
veterán

Itt

Cicák támogatása: www.fos.hu/1176

(#63) Ghard


Ghard
őstag

cheap SSD from Ali Express
#Linus Tech Tips

(#64) Mr.Csizmás válasza Ghard (#63) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

:C sok fillérzaklatónak kellene linkelni...mindennap.

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#65) HoTaZo


HoTaZo
őstag

Anyatopikra reagálva:
A franciáknál, Metzben (117492 fő) nincs IKEA, de a közeli
Woippy (13495 fő) iparterületén van egy. Persze, járnak oda a metziek is, annak ellenére, hogy nem kis méretű hasonmások is vannak a nagyváros több közelebbi perem zónájában. De, a hazai nagyvárosok is el tudnának tartani egyet-egyet, szerintem.

Si jeunesse savait, si vieillesse pouvait.

(#66) Zola007 válasza Mr.Csizmás (#64) üzenetére


Zola007
veterán

mobilról vagyok, összefoglalnád röviden a videót? :R

Mʏ ᴘʜɪʟᴏsᴏᴘʜʏ ɪs: Iᴛ’s ɴᴏɴᴇ ᴏғ ᴍʏ ʙᴜsɪɴᴇss ᴡʜᴀᴛ ᴘᴇᴏᴘʟᴇ sᴀʏ ᴏғ ᴍᴇ ᴀɴᴅ ᴛʜɪɴᴋ ᴏғ ᴍᴇ. I ᴀᴍ ᴡʜᴀᴛ I ᴀᴍ ᴀɴᴅ I ᴅᴏ ᴡʜᴀᴛ I ᴅᴏ. I ᴇxᴘᴇᴄᴛ ɴᴏᴛʜɪɴɢ ᴀɴᴅ ᴀᴄᴄᴇᴘᴛ ᴇᴠᴇʀʏᴛʜɪɴɢ. Aɴᴅ ɪᴛ ᴍᴀᴋᴇs ʟɪғᴇ sᴏ ᴍᴜᴄʜ ᴇᴀsɪᴇʀ. - Sɪʀ Aɴᴛʜᴏɴʏ Hᴏᴘᴋɪɴs

(#67) Mr.Csizmás válasza Zola007 (#66) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

1,88 Mb/s write

ennyi elég sztem ;]

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#68) Spet válasza Zola007 (#66) üzenetére


Spet
addikt

No cache, sloooooooooowwwwwww life.

Eladó Seiko 7016-5000 Seiko Monaco

(#69) gyapo11 válasza HoTaZo (#65) üzenetére


gyapo11
őstag

Nekem a webes rendelés költségével kapcsolatban egy másik áruház jut eszembe, a Praktiker. Itt van tőlem 300 m-re és mégis a webáruházban vásárolok, mert ad pár % kedvezményt, összeszedi a cuccokat, és egy pultnál megkapom egyben. Tehát valahogy ez megoldható gazdaságosan, már csak a postázást kellene hozzá tenni, és mondjuk egy 600 Ft-os Foxpost küldéssel már az ország nagy része hozzájuthatna az Ikeás cuccokhoz, nem túl nagy veszteséggel.

menyország -> mennyország, akadáj -> akadály, jótálás -> jótállás, Iphoneal > Iphone-nal, kisuly > kisujj, csővet > csövet

(#70) Mr.Csizmás válasza gyapo11 (#69) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

Csinaltam ra anno blogoutot, de egy darab ladda pakkon kivul nem volt erdeklodo :U pedig az Ors vt-i ikeanal ott van mellette a Sugar aruhazban a posta, a masik kettonel is tuti van csomagpont a kozelben.

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#71) gyapo11 válasza Mr.Csizmás (#70) üzenetére


gyapo11
őstag

Én egy másik felajánlásra lecsaptam, meg is kaptam a Ladda akkukat, egy-egy ilyen elmegy, de rendszeresen nyaggatni a pestieket nem megoldás. Volt már barát és rokon is, mindkettő beleunt, és meg is értem, csak idő meg fáradság. A megoldás az, ha a kereskedő ad erre lehetőséget, és korlátlanul, bármikor és akárhányszor igénybe vehető módon. Akkor lehet erre mint beszerzési forrásra számítani. És ha még akciókat is hirdet ingyen postával 1-2 napig, akkor garantáltan özönleni fog a pénz a kasszába.

[ Szerkesztve ]

menyország -> mennyország, akadáj -> akadály, jótálás -> jótállás, Iphoneal > Iphone-nal, kisuly > kisujj, csővet > csövet

(#72) HoTaZo válasza gyapo11 (#69) üzenetére


HoTaZo
őstag

Egyetértek, a #70; #71-es hsz-sal is.
Én abban a faramuci helyzetben vagyok, hogy vidékről járok fel Gyálra, a soroksári IKEA nincs messze, kocsival. Nővéremék a XVIII. ker.ben laknak, de nincs kocsijuk. Én viszem őket oda, ha kell valami és úgy jön ki nekem is a visszatérés külhonból.

Si jeunesse savait, si vieillesse pouvait.

(#73) Zola007 válasza Mr.Csizmás (#70) üzenetére


Zola007
veterán

Én speciel "vevő" lennék a dologra és fel is ajánlottatok többen, de nem szeretnék senkit terhelni vele, hogy az én apró Ikea cuccaimat szedegesse össze, csomagolja, postázza.

Mennyivel egyszerűbb lenn ez egy nagyáruházban nekik.
de ezek a 3000, hogy osszeszedik a rendelést a vicc kategória, az IKEAn kívül ninvs még egy ilyen uzletpolitika. De ra fognak ők is jönni pár éven belül, meglasd

[ Szerkesztve ]

Mʏ ᴘʜɪʟᴏsᴏᴘʜʏ ɪs: Iᴛ’s ɴᴏɴᴇ ᴏғ ᴍʏ ʙᴜsɪɴᴇss ᴡʜᴀᴛ ᴘᴇᴏᴘʟᴇ sᴀʏ ᴏғ ᴍᴇ ᴀɴᴅ ᴛʜɪɴᴋ ᴏғ ᴍᴇ. I ᴀᴍ ᴡʜᴀᴛ I ᴀᴍ ᴀɴᴅ I ᴅᴏ ᴡʜᴀᴛ I ᴅᴏ. I ᴇxᴘᴇᴄᴛ ɴᴏᴛʜɪɴɢ ᴀɴᴅ ᴀᴄᴄᴇᴘᴛ ᴇᴠᴇʀʏᴛʜɪɴɢ. Aɴᴅ ɪᴛ ᴍᴀᴋᴇs ʟɪғᴇ sᴏ ᴍᴜᴄʜ ᴇᴀsɪᴇʀ. - Sɪʀ Aɴᴛʜᴏɴʏ Hᴏᴘᴋɪɴs

(#74) gyulazsolti


gyulazsolti
senior tag

(#75) Black&White


Black&White
addikt

Úgyis pörög ez a téma, szóval erről a párologtatóról mi a véleményetek? :)

(#76) Mr.Csizmás válasza Zola007 (#73) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

most hogy pestre kerülök, egyszerűbb lesz. amúgy vállalnám simán, maga az ikea látogatás is flow élmény számomra, még akkoris ha nem veszek semmit (de úgyis veszek valami filléres sz@rt, cipőkanál meg ilyen szintűeket)

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#77) Ciccuka


Ciccuka
veterán

Joybuy

Cicák támogatása: www.fos.hu/1176

(#78) Ciccuka


Ciccuka
veterán

Redmi Note 5 4GB

Cicák támogatása: www.fos.hu/1176

(#79) KTU válasza Ciccuka (#78) üzenetére


KTU
addikt

Csak a "ROSE GOLD" olcsóbb,
Final price: $139.99

"Sajnálom, a válaszok készen vannak, csak jól kell kérdeznie."________Magyar Xiaomi Mi 10 Lite 5G #monet____https://t.me/MagyarXiaomiMI10Lite5G

(#80) Sanki


Sanki
addikt

ZT102 multiméterre nem láttatok érvényes kupont?

(#81) Ciccuka válasza Sanki (#80) üzenetére


Ciccuka
veterán

ZT102 ?

Cicák támogatása: www.fos.hu/1176

(#82) Sanki válasza Ciccuka (#81) üzenetére


Sanki
addikt

Igen, mondjuk én GB-n néztem.

(#83) Ciccuka


Ciccuka
veterán

256GB MicroSD
4424 (pontozható 3098-ig)

Elég rossz minőségű lehet, ha ennyi

Cicák támogatása: www.fos.hu/1176

(#84) tboy93 válasza Ciccuka (#81) üzenetére


tboy93
nagyúr

Bruh, valami 1.xxx Ft-ért vettem, jó drága lett ...

(#85) KTU válasza Ciccuka (#83) üzenetére


KTU
addikt

Ilyeneket szerintem kár linkelni,
csak szívás van vele,
nincs akkora a mérete, vagy lassú, és ki mozgatna így 250 GB körüli adatmennyiséget.
:(

"Sajnálom, a válaszok készen vannak, csak jól kell kérdeznie."________Magyar Xiaomi Mi 10 Lite 5G #monet____https://t.me/MagyarXiaomiMI10Lite5G

(#86) Mr.Csizmás válasza KTU (#85) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

[link] itt nincs TG, azért :D

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#87) Ciccuka


Ciccuka
veterán

BlitzWolf® BW-S5 QC3.0 18W USB Charger (1819)

Cicák támogatása: www.fos.hu/1176

(#88) Ciccuka válasza Ciccuka (#87) üzenetére


Ciccuka
veterán

Tolltartó

Cicák támogatása: www.fos.hu/1176

(#89) Ciccuka


Ciccuka
veterán

Nitecore UV Keychain Flashlight
Kupon: JjfjuBsT

Cicák támogatása: www.fos.hu/1176

(#90) KTU válasza Ciccuka (#89) üzenetére


KTU
addikt

A kuponnal amit megosztottál: Nitecore UV Keychain Flashlight [link]

"You save $4.00"

Shipping Cost $0.78

Grand Total $6.77

Kupon: JjfjuBsT

[ Szerkesztve ]

"Sajnálom, a válaszok készen vannak, csak jól kell kérdeznie."________Magyar Xiaomi Mi 10 Lite 5G #monet____https://t.me/MagyarXiaomiMI10Lite5G

(#91) Ciccuka


Ciccuka
veterán


[link]

Cicák támogatása: www.fos.hu/1176

(#92) Ciccuka válasza Ciccuka (#91) üzenetére


Ciccuka
veterán

Cicák támogatása: www.fos.hu/1176

(#93) Ciccuka


Ciccuka
veterán

Netac 720GB SSD
Kupon: RJITCAKD

Cicák támogatása: www.fos.hu/1176

(#94) Ciccuka


Ciccuka
veterán

Netac 480GB SSD
Netac 720GB SSD

[ Szerkesztve ]

Cicák támogatása: www.fos.hu/1176

(#95) tboy93 válasza KTU (#90) üzenetére


tboy93
nagyúr

Sima nitecore tube lehetne már akcióban :U Egyszer sikerült hozzájutnom 2.7$-ért, azóta se láttam annyiért sehol...

(#96) w.miki


w.miki
veterán

GU10-es konyhapultba tehető égőket tudnátok ajánlani?
Akár itthoni, Aldi/Lidl forrás is érdekel, ha az jobban megéri.
Úgy néztem, kintről egy kicsit olcsóbb, de nem tudom, mennyire éri meg?

Olcsó kütyük: http://tiny.cc/fbkutyu

(#97) tboy93 válasza w.miki (#96) üzenetére


tboy93
nagyúr

Ilyesmi? [link]

(#98) tboy93


tboy93
nagyúr

Srácok, emlékszik valaki, hogy ki volt a kedvenc 18650 forrásunk jófogáson?

(#99) w.miki válasza tboy93 (#98) üzenetére


w.miki
veterán

Szabolcsban vagy a nyírségben, vagy valahogy így volt helyileg. 800Ft-ért árulta.
De FB-n még ezt is ajánlják:
Panasonic 18650 védett lítium akksik, eddigi legjobb ár (y) Páran 1800mAh-t mértek az értékeléseknél, de ha nem értenek hozzá, lehet félig töltve érkezett az akksi és ezért nem került beléjük 3200-3400mAh.. De persze sokaknak megvan a 3200mAh is!
2.58 USD/darab, de több darab még olcsóbb

Olcsó kütyük: http://tiny.cc/fbkutyu

(#100) tboy93 válasza w.miki (#99) üzenetére


tboy93
nagyúr

S2+ hoz kéne, abba azt hiszem a védett nem fér bele :F

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.