Hirdetés

2024. április 20., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) hlud


hlud
csendes tag

sziasztok!

Ebben a hozzászólásomban felvetettem egy problémát ami leginkább csak értetlenkedésekhez vezetett.
Ezért támadt az ötletem, hogy elindítom ezt a témát, ami reményeim szerint hosszú távon is hasznos lehet sokaknak.
Tudom, van már hasonló téma külső merevlemezekről, de én főleg a belső (rack-es) megoldásokra gondoltam. Hogy melyik hordozható adattároló külső ill. belső egy kicsit filozófiai kérdés is, ezért szerintem húzzuk meg a határt ott, hogy a belső a PC-ből szedi az áramellátását, míg a külső saját adapterről megy.

Tehát kérném, hogy akinek a témában nevezett eszköze van írja be ide a típusát és hogy milyen alaplapban próbálta és működött ill. próbálta és nem működött.

Kezdem én:
volt nekem egy
Asus A8N32-SLI Deluxe alaplapom ezzel a csipszettel: NVIDIA nForce™4 SLI X16 (NVIDIA nForce SPP 100 / NVIDIA nForce4 SLI) , ami tökéletesen együttműködött egy
ViPowER VP-1001LSF rack-el (IDE to SATA bridge) valamint egy
ViPowER VPA-5010LSF SATA to SATA Direct Link rack-ben kb. 10 féle különböző méretű, márkájú, típusú vinyóval hot plug üzemmódban, tehát gép kikapcsolása nélkül lehetett az eszközöket csatlakoztatni ill. biztonságosan eltávolítani.

most pedig van egy
Asus P5K PRO alaplapom (Intel P35/ICH9R csipszet), amiben ugyanezek az eszközök nem igazán használhatóak (nem működnek), mivel ugyan felismeri ha beteszem, viszont nem lehet eltávolítani biztonságosan.

bónuszkép a ViPowER VP-1001LSF rack (IDE to SATA bridge) csipjéről:

[ Szerkesztve ]

In Vino Veritas, In Merga Patria! (gyk.: Borban az igazság, sz@rban a haza!) Téged is súlyt a válság? Nem tetszik, amit magad körül látsz? Tudnál mire évente plusz 1 milkát költeni? Kukkants be ide: http://rrr100.wikispaces.com

(#2) #65675776 válasza hlud (#1) üzenetére


#65675776
törölt tag

[link]

Klub egy 'b'...

(#3) hlud válasza #65675776 (#2) üzenetére


hlud
csendes tag

ok. mea culpa. bár, mivel idegen szó, szerintem úgy honosítom, ahogy akarom. nem csúnyább mint némely nyomtatott anyagokban a "szett" szó mániákus használata, ugyebár?

viszont a témanyitómat, úgy tűnik, nem olvastad végig, mert ott próbáltam ecsetelni az általad említett külső merevlemezes topic és ez közötti szándékolt különbségeket.

In Vino Veritas, In Merga Patria! (gyk.: Borban az igazság, sz@rban a haza!) Téged is súlyt a válság? Nem tetszik, amit magad körül látsz? Tudnál mire évente plusz 1 milkát költeni? Kukkants be ide: http://rrr100.wikispaces.com

(#4) #65675776 válasza hlud (#3) üzenetére


#65675776
törölt tag

Idegen eredetű szó, de a magyar nyelvben meghonosodott, így van fix magyar alakja. Az meg a klub.

Szerintem ha már eltávolítható, akkor simán belefér a "külső merevlemez" témakörbe. Nem igazán látok lényegi különbséget a két megoldás jellege között.

Viszont van ilyen is, amibe szerintem már 100%-ig befér. [link]

(#5) hlud


hlud
csendes tag

látom nem lett túl népszerű a kezdeményezésem.
de azért még reménykedek, hogy csak véletlenül kerülte el azon önzetlen emberek figyelmét a topik, akik nem csak akkor szólnak hozzá, ha valami segítség kell nekik.
up!

egyébként nem tudja valaki, hogy az e-sata olyan, mint az usb, az is tud adni tápot az eszköznek? vagy csak az árnyékolás miatt van "fémszoknyája" az aljzatnak? csak mert nekem volt egy alaplapom, amihez adtak egy pci helyre való hátsó panelt, amin az e-sata aljzatok mellett volt egy molex is. el nem tudom képzelni, hogy működhet ez a gyakorlatban.

In Vino Veritas, In Merga Patria! (gyk.: Borban az igazság, sz@rban a haza!) Téged is súlyt a válság? Nem tetszik, amit magad körül látsz? Tudnál mire évente plusz 1 milkát költeni? Kukkants be ide: http://rrr100.wikispaces.com

(#6) Csyppa válasza hlud (#5) üzenetére


Csyppa
senior tag

Az e-sata nem közvetít áramot.

Mellesleg szerintem is folytatható a linkelt topikok valamelyikében.

"Basically, a computer is a very fast moron."

(#7) ANT válasza hlud (#5) üzenetére


ANT
őstag

Hogy valami hasznos infót is szerezz innen: az a hátlapi molex pl. arra jó, hogy ha a külső esata portra csak egy csupasz, rack nélküli vinyót csatlakoztatsz, onnan tudod megkínálni szuflával (molex-sata tápátalakítóval).
Amúgy ez a topik szerintem is halva született ötlet.

''Soha ne add fel, ez a legnagyobb, halálos ellenség'' Replika

(#8) parandroid


parandroid
nagyúr
LOGOUT blog

A témát lezártam, kérlek használd a #4 hozzászólásban linkelt belső mobil rackes topikot.

p

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.