Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  e-sata dokkolók

Hozzászólások

(#1) drew86


drew86
csendes tag

Sziasztok!

Azért nyitottam topicot, mert nem tudtam, hogy hova tartozna a problémám bncolgatása (e-sata vagy dokkoló), ezért nyitottam egyet a kettőnek. Aztán ha nem jól gondoltam, majd valamelyik modi berakja egy másikba! :)

Nem is szaporítanám a szót, hanem egyből a lényegre térnék. Még karácsonykor vásároltam magamnak egy e-sata-s Dupla férőhelyes HDD dokkolót, nevezetesen ezt [link] .

A gépem adatai:

CPU: Intel Q9550
MOBO: MSI P45platinum
Mem: 8 GB Corsair 8GB DDR2-800
VGA: Ati 6870

HDD-k, amikkel használni akarom a dokkolót:
HDD1: Seagate ST31500541AS
HDD2: Samsung HD401LJ

Tudom, az alaplapon csak egy e-sata van, míg a dokkoló két férőhelyes. Úgy voltam vele, hogy kb tökmindegy, max az egyik slotban a vinyók pihennek. Csak, sajnos ez nem működött, mivel ha az egyik HDD-t használtam a SLOT1-ben, majd kicseréltem a HDD2-re, akkor nem ismerte föl egyből a vinyót a gép, volt, hogy fel sem pörgött a vinyó a dokkolóban, általában a PC kikapcsolás-dokkoló kikapcsolás orvosolta a problémát. Holott pont azért vettem e-sata-t, mert elméletileg az tud hot-swappot, és hát milyen jó már, hogy menet közben cserélem ki azt a vinyómat, amin a - teljesen legálisan megvásárolt - zenéim vannak, a másikon pedig - a szintén hasonló forráson keresztül besezrzett - filmjeim. Relative úgy akartam használni őket, mint anno egy VHS kazettát. Bedugod, használod, aztán ha kell valami más, akkor cseréled, bedugod a másikat, stb. De nem ment. a Win7 nem volt hajlandó felismerni a másik HDD-t a csere után, illetve sokszor volt probléma azzal, hogy egyszerűen újraindítás után "levált" a vinyó a gépről, másolás közben egyszerűen eltűnt a kötet. Fél év kínlódás után elegem lett a dologból, és vettem egy ilyet: [link]

Gondoltam végre jó lesz, két e-sata, két vinyó, minden bomba, yeeeee! De a boldogság nem jött el. A kártya elindul, a win7 is felismeri, de a dokkolóban lévő vinyók nem pörögnek fel... :O Próbáltam egyik slot-ot magában, másikat, semmi. Kicsit ideges és elszomorodott vagyok. Nem tudom, hogy hogyan lehetne megoldani ezt a problémát... Olybá tűnik, hogy a dokkoló nem indul el, ha nem kap valamilyen "jelet" az e-sata portról...

Kíváncsian várom mindenki ötletét!!!

(a vettem volna inkább USB-s dokkolót szintő hsz-eket légyszi neeee... :)

"-Akkor... mondjuk legyen egy kicsi mindből. Tutti-frutti, karamell, vanília, rumosdió és kávé." "-Ja, csak ne spórold ki a pisztáciát!"

(#2) bluemirage válasza drew86 (#1) üzenetére


bluemirage
őstag

Dettó....
Nekem egy ilyen Delock dokkolóm van és én is az eSata-t használom rajta.
Azért vettem és direkt azért eSATA-t, hogy menet közben win7 64bit alatt tudjam ki-be kapcsolni, illetve ki be helyezni a winyót.
Nekem sem jött be... csak gép újraindítás után csatolja fel az wincsit, hiába követem a leírtakat.

Ösztönöm azt súgja, hogy a Giga-s alaplapom (GA-MA78LMT-US2H) vezérlője... nem tudja ezt az eSATA feature-t. :).
Mindegy... én már megszoktam... A sebességével meg vagyok elégedve... gyorsabb, mint az USB2-es módja.

Meliora sunt bono inimica

(#3) -=RelakS=-


-=RelakS=-
veterán

Van egy kis problémám :)
6db sata csatlakozó van az alaplapon, + két esata a hátulján.
Fel kéne legalább egy csatlakozót szabadítani, elképzelésem szerint vagy a dokkoló, vagy a 2,5"-os egységben lévő eSata csatlakozását szeretném átrakni esatára. Azt tudom, hogy van olyan kábel, amit bedugok esatába, másik végét vinyóba, és lőn működés. Viszont ezekben az eszközökben nem eltávolítható kábel van.
Szóval a kérdés: létezik olyan kábel, aminek az egyik fele esata, a másik fele pedig sata aljzat?

Itt streamelek játékot időnként: https://www.twitch.tv/relaks__

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  e-sata dokkolók
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.