Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb  »  E-mail fenyegetés - Mit tehetek? (téma lezárva)

Hozzászólások

(#1) Dorka73


Dorka73
csendes tag

Három hónapja MSN-en megkeresett egy brazil srác, hogy segítsek neki néhány adattal Magyarországról (turisztikai). Webkamerán mutatott is néhány könyvet, hogy ő tanul oroszul is, meg érdekli ez a régió, majd megkérdezte, hogy végignézném-e ahogy önkielégít. Mondtam neki, inkább szerezzen barátnőt.
Ennyi az előtörténet.
Három hónap eltelt, napi 15-20 ember próbál felvenni MSN-en (kitette az elérhetőségemet valami szex oldalra), ami nem zavar, mert 2 perc blokkolni őket, de a srác elkezdett fenyegető e-maileket írni és a félsz kezd bekúszni a mindennapjaimba. A leveleiből kiderült, hogy ezt több lánnyal ugyanígy csinálja, egész Európában. Az utóbbiban elküldte egy svéd lány adatait, felszólítva szélsőjobb barátait, hogy aki a közelében lakik, az tegyen róla, hogy keserítse meg az életét (ennél durvábbat írt).
Nem bosszúhadjáratot akarok, csak azt szeretném megtudni mit tehetek. Gondolom a rendőrségen kinevetnek, hiszen csak egy gmailes e-mail címem van és egy ICQ számom, no meg egy keresztnév.
Aki tud kérem segítsen. Azt hittem 3 hónap elég, hogy elfelejtsen, de úgy tűnik listát vezet (!).
Aki válaszol kérem úgy tegye, hogy csak egy mezei felhasználó vagyok, semmit nem értek az informatikához.

(#2) ABE válasza Dorka73 (#1) üzenetére


ABE
őstag

Szerintem cseréld le az elérhetőségeidet...

(#3) kételkedem válasza Dorka73 (#1) üzenetére


kételkedem
addikt

Ezt az e-mail címedet és msn elérhetőségedet ne használd többé. Regisztrálj új néven, új címmel. Az új elérhetőségedet csak a barátaidnak add meg.

Szívem szerint javasolnám még, hogy a helyi rendőrkapitányság ifjúságvédelmi alosztályát keresd fel és mutasd meg a leveleket, illetve meséld el a történteket. Azonban ez neked is kényelmetlen lenne, valamint az sem biztos, hogy a helyi kapitányságon foglalkozik valaki ifjúságvédelemmel.

Ha igazad van, megengedheted magadnak, hogy megőrizd a nyugalmadat! °°XLIII°° "Isten, áldd meg a magyart" Kölcsey 1823

(#4) Dorka73 válasza kételkedem (#3) üzenetére


Dorka73
csendes tag

Köszönöm a tanácsokat. Bár a kerületben nincs Ifjúságvédelem, de lehet egy napot rászánok és bemegyek a központi kapitányságra.

(#5) blueMerle válasza Dorka73 (#4) üzenetére


blueMerle
veterán

Magyarországnak nincs kiadatási egyezménye Brazíliával, söt, ha jól tudom semmiféle együttmüködési szerzödés sincs, totál felesleges elmenned a rendőrségre.

Ha jól vettem ki a lakcimed nem tudja, igy pedig elmehet a listájával melegebb éghajlatra. A régi icq cimed, és emailed ne használd többet, ahogy elöttem is leirták, ez nem tragédia :)

[ Szerkesztve ]

(#6) Dorka73 válasza blueMerle (#5) üzenetére


Dorka73
csendes tag

Kivéve a birkaságom történetét.... ugyanis az ott megadott e-mail cím céges (munka ügyben használtam főleg az msn-t). Azért írtam egy levelet ide is: abuse@google.com. Nem hinném hogy használna valamit, de ártani biztos (?) nem fog.

(#7) sasa311 válasza Dorka73 (#6) üzenetére


sasa311
veterán

Nem tudom mitől félsz :)

Te magad mondtad: Azt tudod a srácról, hogy van egy keresztneve (ami vagy igaz vagy nem), hogy Brazil (ami vagy igaz vagy nem) és egy ICQ számot + mailt.
Ezért esélyed sincs megtalálni.

És ő mit tud rólad?

Egy mail címet (feladió letilt, msn-ről letilt), egy keresztnevet és ennyi. Ez alapján még az FBI se találna meg :K

Tiltsd le ahol tudod aztán ne törődj vele.

Es mondd, a passzatszelet szemelyesen fingtad, vagy csak iranyitottal?

(#8) Racecam válasza kételkedem (#3) üzenetére


Racecam
MODERÁTOR

Ha a nickjében a születési évszáma szerpel, akkor nem hiszem, hogy az ifjúságvédelemre tartozik az ügy.

Dorka73: Ettől függetlenül a gmail címet le lehet mondani (illetve látom, hogy azt nem írtad, hogy neked milyen email címed van, de a legtöbb ha nem használod egy idő után megszűnik), talán az MSN fiókot is ha jól emlékszem. :U (Melóhelyen vagyok, nem tudom most megnézni, hogy így van-e.)
Szerintem sem kell nagyon megijedni, csak próbálkozik a bunkója. :K

[ Szerkesztve ]

Com'è diverso il mondo visto da qui

(#9) PazsitZ válasza Dorka73 (#6) üzenetére


PazsitZ
addikt

Szvsz ne reagálj semmit. A fenyegetéseitől szerintem alaptalan félned.
Előbb-utóbb megunja úgyis, ha tényleg semmi féle reakciót nem kap.

Ha pedig megtalálod a hírdetést, amit a te címeddel adott fel max. törölteted.

[ Szerkesztve ]

- http://pazsitz.hu -

(#10) Dorka73


Dorka73
csendes tag

Köszönöm a sok segítséget, nagyon megnyugtattatok. Igazából a svéd lány adatai rémítettek meg. Mivel nem értek ehhez (sem), fogalmam sem volt hozzáférhetőek-e az adatok. Új MSN megnyitva, az a 10 ember a listáról értesítve, az e-mail cím meg kényszerből marad.
Az emberlánya mindig azt hiszi ilyen csak másokkal történik meg... és még azt hittem engem nem lehet csak úgy beparáztatni.
:B Igen, 73 születési év.

(#11) Mawyx válasza Dorka73 (#10) üzenetére


Mawyx
senior tag

Nekem egy elektronika fórumra (gondolnánk ott normálisabbak vannak, nem degenerált hülyegyerekek, nem chat) írta be valaki a személyes adataimat, nevem, állandó lakcímem, halálra rémültem. Soha sehol nem adok meg semmit, csak nicknevet, különböző oldalon különbözőeket, emilt nem mindig cserélgetem, de nem mindenhol ugyanaz, lakcímet meg soha...
És azt is tudta, hogy egyszer volt egy rendőri büntetésem és hogy kinek a nevén volt az autó, ami miatt büntetés lett...
A modik törölték az adatokat, figyelmeztették és kihajították, nincs hír róla szerencsére.
A mai napig nem értem, a legjobb barátom se tudja így pontosan ezeket az adatokat :U

Egy nő gondjait amúgy sem megoldani kell, hanem meghallgatni./Eastman/ | Ami árammal működik, vagy rá lehet tenni egy számítógép tetejére, az informatikusi munka :)

(#12) Racecam válasza Dorka73 (#10) üzenetére


Racecam
MODERÁTOR

Az általad készített ékszerekről még nem láttam fényképet, nem vettél még gépet? :F
Se weboldal, se egy apróhirdetés. Pedig kiváncsi lennék rá. :K

Com'è diverso il mondo visto da qui

(#13) Brutforsz válasza Dorka73 (#10) üzenetére


Brutforsz
aktív tag

"az e-mail cím meg kényszerből marad"

Azt javaslom, keresd meg a cégnél az illetékes rendszergazdát, és tájékoztasd arról, hogy a címed rossz kezekbe került, ami jelentősen hátráltat a munkavégzésben.

Aggodalomra egyébként szerintem sincsen semmi okod. :)

Te sejted, kik vagyunk, mi tudjuk, ki vagy.

(#14) PazsitZ válasza Mawyx (#11) üzenetére


PazsitZ
addikt

Én ilyen szempontból nem tudom, de nem félek. Kint van a nevem. Iwiw-en további infó is kideríthető rólam. Ha kell valakinek, szerezze meg, keressen meg, nem tud izgatni.
Én a neten is vállalom magam, szinte mindenhol ezt a nicket használom. Okot nem adok senkinek rá, aztán meg remélem, hogy egyébként sem akar ezzel senki visszaélni. :U

- http://pazsitz.hu -

(#15) Racecam válasza PazsitZ (#14) üzenetére


Racecam
MODERÁTOR

Persze, semmi para, de akartam már szólni, hogy a hajadat levágathatnád és befizethetnéd végre a telefonszámládat. Ja, és jó lenne ha elmosogatnál. :U :DDD

Com'è diverso il mondo visto da qui

(#16) Dorka73 válasza Racecam (#12) üzenetére


Dorka73
csendes tag

Ezekután? :o)
Nem vettem gépet, a számítógépem hard diskje egy szép nap úgy döntött mit neki byte meg egyebek, inkább füstjeleket ad. Szóval most arra költök majd... ha kitaláltam melyik legyen. (DELL desktopon belül).
Hál' Istennek az ékszereket egy szálloda kezdte árulni, illetve ami marad, azt a környezetem veszi meg. Nem nagy termelés ez, szabadidőből lopott órák eredménye. :) Az értékesítés is majdnem anyagárban megy.

(#17) Dorka73 válasza PazsitZ (#14) üzenetére


Dorka73
csendes tag

Szerintem én sem adtam okot. Még ezzel a sráccal sem voltam bunkó. Sok sikert kívántam a lányokhoz, meg szép napot... :W
Azért vannak bizonyos embercsoportok akiktől félek... pedig arra sincs okom. Vannak akik ütnek ok nélkül... én inkább ha eszembe jut magam sminkelek és nem más öklével... és ez még csak a jobbik verzió.

Na de paraüzemmód kikapcs. Még egyszer köszönöm mindenkinek!

(#18) Racecam válasza Dorka73 (#16) üzenetére


Racecam
MODERÁTOR

Válassz egy jó álnevet (ékítő jeligére a kiadóba) és csak postázással terjeszd. :D
Rá akartalak beszélni egy hirdetésre az "aprók" között, hátha.
Kitört belőlem a házigazda, de majd elfojtom. :)

De miért pont Alaszka? Izé, vagyis DELL? :F

u.i.: Az értékesítésnél azt olvastam elsőre, hogy "aranyárban". :DDD

[ Szerkesztve ]

Com'è diverso il mondo visto da qui

(#19) PazsitZ válasza Dorka73 (#17) üzenetére


PazsitZ
addikt

Igen, értem, hogy nem adtál rá okot. Sajnos nagy az isten állatkertje és sokszor alacsony a kerítés. :N
De, mint írtam, szerintem ne is törődj ezzel.

- http://pazsitz.hu -

(#20) Dorka73 válasza Racecam (#18) üzenetére


Dorka73
csendes tag

Aranyárban lenne, akkor előbb lenne szgépem és digim is. :oD

Mert a DELL 4 év garanciás és a nálam okosabbak azt dicsérik.

Ékszer mint Hardver? :o)

(#21) Dorka73 válasza PazsitZ (#19) üzenetére


Dorka73
csendes tag

Igenis :))

(#22) Racecam válasza Dorka73 (#20) üzenetére


Racecam
MODERÁTOR

Próbáltad már úgy is? :F Hátha... :U

DELL-el nincs bajom, ha csak az nem, hogy aránytalanul drága a teljesítményéhez képest. :(

Van ott minden, az ékszer is elfér. :K

Com'è diverso il mondo visto da qui

(#23) Dorka73 válasza Racecam (#22) üzenetére


Dorka73
csendes tag

Nem, mindig meghatódom, amikor valaki az én ékszeremet veszi. Valahogy nem pénzkereset.

Hm... mindig így kezdődik... döntök valamit aztán meg valaki mondja van jobb. Azt se felejtsd el, hogy én NEM értek a gépekhez, tehát olyan kell ami néhány évig nem okoz fejfájást. Játszani nem szoktam, de fut sok program egyszerre párhuzamosan, adatokat kimenteni meg sosem jut eszembe.

Ok, oldal elmentve, ígérem hálám jeléül, még javaslom is ha valaki ilyesmit keres nálam (nálam ilyet? :) )

(#24) Racecam válasza Dorka73 (#23) üzenetére


Racecam
MODERÁTOR

Pláne, ha még viseli is, nem? :)

Talán össze lehetne rakni egy DELL árának a feléből egy jó kis gépet, de ehhez kell valaki, aki ért hozzá és elvállalja. Mondjuk, kedvezményes ékszerekért cserébe. :)

Soha se mond, hogy soha. Egyszer talán még eljön az idő, hogy nálad keres valaki.
Ilyesmit. :K

[ Szerkesztve ]

Com'è diverso il mondo visto da qui

(#25) ABnormal


ABnormal
őstag

azért talán a "brazil" srác elérhetőségeit kirakhatnád ide...hátha akad valaki aki megjutalmazza...ez mégiscsak egy hozzáértő közösség...

persze csak akkor ha Race nem bánja... :)

[ Szerkesztve ]

(#26) Dorka73 válasza ABnormal (#25) üzenetére


Dorka73
csendes tag

Ezt egyenlőre nem szeretném. Még tart a cérnám. :)

(#27) Racecam válasza ABnormal (#25) üzenetére


Racecam
MODERÁTOR

Szerintem ne bonyolítsuk. Egyébként is drága a repjegy, ha tényleg oda kell utazni személyes meggyőzés címén. :U

Com'è diverso il mondo visto da qui

(#28) Dorka73 válasza Racecam (#27) üzenetére


Dorka73
csendes tag

És onnan meg hátha tényleg máshogy néz ki a világ. :DD

(#29) Nimrod válasza Dorka73 (#6) üzenetére


Nimrod
addikt

A Google feljelentés jó ötlet volt, emlékeim szerint MSN részéről is van ilyen, oda is mehet egy mail.
Többet igazából nem tehetsz, MSN és Gmail töröltethető, szerintem munkahelyen meg nem okozna akkora tragédiát, ha más címed lenne.

(#30) PazsitZ válasza Racecam (#27) üzenetére


PazsitZ
addikt

ABnormal szerintem inkább online jutalmazásra gondolt.
Spamhadjárat, esetlegesen fellelhető "profilrombolás".

Itt kezdtem elveszteni a fonalat, de aztán rájöttem googli a barátom. :)

[ Szerkesztve ]

- http://pazsitz.hu -

(#31) Dorka73 válasza PazsitZ (#30) üzenetére


Dorka73
csendes tag

Egy digi kamera vásárlás tipródásnál már "találkoztunk". Onnan az infók, akkor ékszer fotózáshoz kerestem gépet.

MSN -nek is írtam, köszi a tippet.

(#32) Racecam válasza Dorka73 (#28) üzenetére


Racecam
MODERÁTOR

Hogy onnan is, azt nem tudom, de innen biztosan. :)

Com'è diverso il mondo visto da qui

(#33) Dorka73 válasza Racecam (#32) üzenetére


Dorka73
csendes tag

A végén tőled jobban tartok, mint a brazil sráctól. :o)

(#34) Racecam válasza Dorka73 (#33) üzenetére


Racecam
MODERÁTOR

Luke, izé... Dorka, én vagyok az apád... vagyis a brazil srác. :D
Ezt mindig elrontom. :U

Com'è diverso il mondo visto da qui

(#35) Dorka73 válasza Racecam (#34) üzenetére


Dorka73
csendes tag

:DD :DD :DD :DD :DD :DD :DD :DD

Nem elég szép a portugál kiejtésed.

Na szívtorokbandobogásos-gyomorgörcsösből hangosannevetős... tulajdonképpen az egész balhé megérte.

:R

(#36) Racecam válasza Dorka73 (#35) üzenetére


Racecam
MODERÁTOR

Szerintem most már tényleg minden kérdésre megkaptad a választ, így a topicot, mély fájdalommal, de bezárom. :)

Com'è diverso il mondo visto da qui

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb  »  E-mail fenyegetés - Mit tehetek? (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.