Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Tonyk


Tonyk
veterán

Egy barátom keres egy olyan programot, ami képes összevadászni egy rakat user e-mailjeit mondjuk percenként, majd azt tárolni, hogy a userek innét tudják elérni elektronikus leveleiket. Szeretnék kiüszöbölni, hogy winyóelhalálozások és egyéb okok miatt eltűnjenek a levelezések. (Külön mentés nem jó!). Van ser akinek több GB a levelezése, amit ugyebár nehézkes a szolgáltatónál tárolni valamint naponta mentegetni is.

Ez a prg. egy külön erre a célra felállított gépen (''szerver'') futna!


tipp, 5let?
:F

Nincs tökéletes ember. Például belőlem is hiányzik a hiba!

(#2) Flashy válasza Tonyk (#1) üzenetére


Flashy
veterán

nem kell új dolgot feltalálni, ezt milliók használják így. fogsz egy Linux szervert, rajta imap daemon szolgálja ki az usereket és fetchmail percenként összevadássza pop3-mal a többi email címről. és mindez mondjuk egy mirror raid-re. ha ért valaki ott Linuxhoz akkor sima ügy.

(#3) viktor79 válasza Flashy (#2) üzenetére


viktor79
csendes tag

Én vagyok az a barát, akinek a problémája van a levelezéssel.

A nagy probléma, hogy Linux-hoz teljesen sötét vagyok. Valami Windows-os megoldást nem tudsz esetleg? Egy Windows 2003 szerver lenne ugyanis a hálózat lelke, és ezen kéne a levelek tárolását, szortírozását megvalósítani...

... de nem biztos, hogy jól gondolom

(#4) Flashy válasza viktor79 (#3) üzenetére


Flashy
veterán

huh, biztos lesz aki Windowsban megmondja a tutit, én csak Linuxban tudnám. ott viszont tutira megoldható, viszonylag könnyen és biztonságosan, ha ez segít valamennyire.

(#5) Tonyk


Tonyk
veterán

senki? semmit?

Nincs tökéletes ember. Például belőlem is hiányzik a hiba!

(#6) ollie válasza viktor79 (#3) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Lotus Notes, csak kicsit drága.

***

(#7) X-COM


X-COM
nagyúr

windows 2003 alapból nem tud ilyet, (van benne pop3 és smtp szerver, de nem tud külső fiókokból szipkázni).
exchange tudja, de az kicsit nagyágyú, kisebb programok valszeg vannak amik tudják de nem ismerem őket.

Blog:http://ikszkom.freeblog.hu RSS:http://ikszkom.freeblog.hu/rss.xml http://live.xbox.com/member/ikszkom

(#8) L3zl13 válasza X-COM (#7) üzenetére


L3zl13
nagyúr

Exchange lehet, hogy nagyágyú, de szvsz mégis valami mailszerver progira lesz szükség hozzá, hogy utánna a lementett leveleket el tudják érni, és kezelni tudják normálisan...

Aki hülye, haljon meg!

(#9) Tonyk


Tonyk
veterán

up, hogy láCCódjon

Nincs tökéletes ember. Például belőlem is hiányzik a hiba!

(#10) wnix


wnix
senior tag

JanaServer: Bővebben: link

Eine Kuh macht muh und die Kühe machen Mühe :)

(#11) Tonyk


Tonyk
veterán

látszódjunk ma is :Y

Nincs tökéletes ember. Például belőlem is hiányzik a hiba!

(#12) viktor79


viktor79
csendes tag

Köszi a javaslatokat.

Jelenleg úgy tűnik, hogy a Kerio MailServer 6 lesz a megoldás.
Viszonylag egyszerű a kezelőfelülete, és úgy látom tudja, ami nekem kell...

... de nem biztos, hogy jól gondolom

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.