Hirdetés

2024. március 29., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-01-19 16:30:21

LOGOUT.hu

Ha e-book olvasót szeretnél vásárolni, és nem tudod melyiket válaszd, olvasd el a következő írást: Elektronikus könyvolvasó választása
Népítélet, avagy a felhasználók véleménye az olvasóikról
A jelenleg Magyarországon megvásárolható legismertebb olvasók listája:

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#21) Pantok válasza Babetta-X (#20) üzenetére


Pantok
aktív tag

Egyszerűbb mint gondolnád, olvass néhány oldalt a monitorodon, majd olvass néhány oldalt egy könyvböl, a különbség ehhez nagyon hasonló.

Az E-ink nem ad ki fényt mint a TFT, így nem fárasztja a szemet de megvilágítást igényel.
Ugyanakkor nincs is frissítési frekvenciája, tehát lassan vált lapokat, persze idézőjelben.
Ha könyveket akarsz olvasni ami sok sok apró betűt jelent hosszútávon, az E-ink nyer, ha képeket nézegetsz, képregényt olvasnál, vagy csak kismennyiségű szövegröl volna szó mint mondjuk ez a fórum, akkor jó a TFTs táblagép.

E-ink további előnye rettenetesen alacsony fogyasztás, a Nookomat kb két hete vasárnap töltöttem utoljára, most van 11%on az aksija, de nem töltöm mert tudom hogy ennyiböl én még holnap és holnapután is fogok olvasni 1-2 órát, ahogy azt minde nap teszem.

A kettő közötti döntés egyszerű, ezek a gépek a könyveket helyettesítik az elérhető abszolút legjobb minőségben, viszont tényleg csak azt, könyveket, dokumentumokat, ujságot, amik nyomtatásba mennének alapesetben. Minden amit ezen felül tud abban nem jó, tehát míg egy táblagépen LEHET könyvet olvasni egy bizonyos minőségben a többi funkciója mellett, ezek csak arra vannak kiélezve és így nem egy kategóriában vannak a táblagépekkel, max formavilágban hasonlítanak.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.