Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) bio


bio
csendes tag

hi

valaki okosítson már ki hogy a címben említett csatik miben különböznek egymástól?
találtam egy ilyet [link]

de ebből nem tudom eldönteni hogy melyik melyikkel kompatibilis.
elvileg egy dvi-i single és egy dvi-d single dugó is bedugható egy dvi-i aljzatba.de működni fog? vagy mindegyik csak a saját dugójával? vagy pl egy dvi-i-s gép működni fog egy dvi-d-s monitorral?
a dolog azért jött elő mert főnőkömnek nézünk vmi névnapi ajándékot, és a felesége mondta hogy ilyen kábel kell neki többek között a szgép és az lcd tv közé....de azt már nem tudta megmondani melyik milyen :(

szóval hogy is van ez? :F :F :F

előre is thx

ööööö izé nem tudom ......érthető vagyok?

(#2) Rover623 válasza bio (#1) üzenetére


Rover623
félisten

Amit össze lehet dugni egymással, az általában műxik is...;)
DVI-D csak digit jelet visz át. Pl. használhatsz ilyen egyszerűsített kábelt a PCI DVI kimenete és egy DVI bemenetes LCD között.

DVI-I az általános csati, rajta van az analóg és a digit jel is...ez jó, mert a VGA kártyák DVI csatlakozója szinte mindig ilyen kombinált kivitelű...ezért mellékelnek/mellékelhetnek melléjük DVI-Analóg átalakító dugót, lehetővé téve 2 analóg monitor meghajtását.
Ha ilyen kábellel kötsz össze egy PC-t egy LCD-vel, akkor úgyis csak a digit vonalat fogja használni mivel az LCD csatlakozójában általában nincs bekötve az analóg rész. Arra ott a hagyományos RGB csati (ha van...de a TV-ken is szok' lenni).

DVI-A ritkán használt...inkább a ''dugó''-t használják a gyárak, vagy az ''Y'' kábeles szétválasztást.

Single vs. Dual: a DVI-nek, mint digitális adatátviteli csatornának, korlátozott a sávszélessége. Nagyon nagy felbontásokat nem lehet átvinni egy ''link''-en, ezért a nagy (ált. 1920x1200-as) felbontások felett Dual Link-et kell alkalmazni. Ezt tudnia kell a VGA kártyának is és a fogadó eszköznek is.
Ebben az esetben valszeg ''nem játszik''...hacsak nem vmi extra méretű valódi HDTV ready TV-ről van szó...:C

Ezen a képen láthatod hogy melyik lábcsoport mire szolgál:
[link]

primus inter pares

(#3) bio válasza Rover623 (#2) üzenetére


bio
csendes tag

köszi a kimerítő választ...... :R


hát állítólag a tv vmi méteres körül van......
végülis abban állapodtunk meg hogy odaadjuk neki azt amit vettünk, aztán ha nem jó akkor kicseréltetjük......

amugy ha már itt tartunk....én sose merültem bele a témába,de igazából van értelme ennek a dvi csatlakozásnak? úgy értem hogy leülök két egyforma konfig elé,az egyiknél dvi a másiknál sima bármilyen analog bemenettel van megoldva a crt-tft akármi csatlakoztatása...
mennyire érzékelhető a különbség? én laikusként úgy gondolom hogy ez is csak amolyan parasztvakítás...és ha van is, olyan minimális az eltérés, hogy nem éri meg a belefektetett pénzt..... erről mit gondolsz?

ööööö izé nem tudom ......érthető vagyok?

(#4) Rover623 válasza bio (#3) üzenetére


Rover623
félisten

erről mit gondolsz?
Mást...;)

Leegyszerűsítve:

Analóg csatlakozás:
Videomemória > D/A átalakító > kábel (analóg jel) > A/D átalakító > LCD képernyő

DVI csatlakozás:
Videomemória > kábel > LCD képernyő

Biztos parasztvakítás...?;)

primus inter pares

(#5) SystemRoot válasza Rover623 (#4) üzenetére


SystemRoot
őstag

Ez a DVIos téma engem is érdekelne.
Azt megtudod mondani hogy az miért van hogy egyes LCD TV k (elég sok példány) el vannak látva DVI al és mégsem tudnak normálisan kommunikálni PC vel? Asszem DVI-D vel van ellátva pl a Samu 27T51B és nem lehet DVI on használni PCvel. Erről olvastam ezt azt de nem értettem. Ha elmagyaráznád világosan, nagyon megköszönném.

Üdv: SystemRoot

Wisdom is the principal thing; therefore get wisdom: and with all thy getting get understanding.

(#6) bio válasza Rover623 (#4) üzenetére


bio
csendes tag

na ki lett próbálva .....

csak van egy kis gond.....mitől lehet az hogy a tv-n a játékok tökéletesen mennek, de a filmek hangja pl nem jön át, és ha windows megy akkor nem jó a kép, kevés a szín,és homályos torz lesz....tehát a játékon és a filmen kívül katasztrófa....
mondtam főnökömnek hogy sztem vmi beállítási probléma lehet.......ő azt mondja hogy átállította a kimenő felbontást a tv-nek megfelelően, de semmi....hol lehet a bibi? help me!!!!
lehetséges ha lecserélnénk a kábelt DVI-I dual linkre attól jó lenne? bár ha a game megy akkor nem hiszem hogy a windows desktopot ne bírná el.....és a hang a filmeknél miért nem jó??? előre is köszi....bárki segít :R

ööööö izé nem tudom ......érthető vagyok?

(#7) bio


bio
csendes tag

UP!!!!

ööööö izé nem tudom ......érthető vagyok?

(#8) Rover623 válasza bio (#6) üzenetére


Rover623
félisten

A TV valszeg csak 60Hz-et tud!
Felbontás tuti a TV natívja? Sok nagyméretű TV-nek van a ''szabványostól'' (1366x768) csak 1-2 pixellel eltérő felbontása (1360,1365...sőt 1376x768)...ellenben a szabványosat jelzi vissza...:(((
Ettől lehet homályos a kép...bár a ''kevés a szín''-t nem értem...
Ha csak nem 16 vagy 256 színű desktopot állított a főnököd...;]

Hang?
Ennek semmi köze a VGA-hoz...:U

Dual link felesleges.

primus inter pares

(#9) Rover623 válasza SystemRoot (#5) üzenetére


Rover623
félisten

A dolog több összetevős...:DDD

1. Az LCD TV-k egy része (főleg a HDMI bemenetesek, de némelyik ''DVI-nek látszó'' csatlakozós is) nem képes a full felbontásában digit jelet fogadni. 1280x720-ban viszont tökéletesen műxik...:(
2. Vannak olyan ''elvetemült'' gyártók, akik komolyan vették a szabványokat: HDTV megjelenítő digitálisan csak HDCP jelet adhat-vehet...;)
Tehát olyan VGA kell a gépbe, aminek a DVI kimenete is ilyen...pl. egy ilyen:[link].
''Normál'' DVI-vel meg se mukkan az ilyen TV...:(((

primus inter pares

(#10) bio válasza Rover623 (#9) üzenetére


bio
csendes tag

hmmm köszi.... elgondolkodtató

miről is van szó? :D

akkor kipróbáltatom ezt a felbontás változtatást, meg megnézetem a tényleges felbontást.

a héten majd meglesz az eredmény....

ööööö izé nem tudom ......érthető vagyok?

(#11) cs_gaborka válasza Rover623 (#9) üzenetére


cs_gaborka
tag

Vásároltunk egy LG 37LC2R készüléket, ez állítólag alkalmas a ''sima'' DVI jel feldolgozására, mint általában a Samsung-al ellentétben az LG-k. Jelenleg még a VGA csatin van összekötve a PC-vel 1360*768 felbontással (kétoldalt 3-3 oszlop sötét, tehát a többi pixek a helyén van) mondhatni tökéletes a képe. Mivel azonban eddig használtam második monitort is, és ezután is szeretnék, arra gondoltam egy y elosztón (DVI-I ből DVI-D és DVI-A amire mehetne a VGA átalakító) fixen rákötném a tv-t és a monitort is a PC-re. Szeretném megkérdezni ez lehetséges-e, mert elméletileg szerintem nem lehet probléma, hiszen az egyik a digit jeleket veszi a másik pedig az analógot. Természetesen a használatot nem szimultán képzelem, tudom a Catalystban váltani kell, ha egyik után a másikat szeretném használni, de így nem kellene dugaszolgatni. A tanácsot előre is köszönöm.

(#12) Racecam válasza cs_gaborka (#11) üzenetére


Racecam
MODERÁTOR

Milyen videokártyád van? Csak egy csatlakozós?
És milyen monitorod? CRT?

Com'è diverso il mondo visto da qui

(#13) cs_gaborka válasza Racecam (#12) üzenetére


cs_gaborka
tag

Természetesen ''dualhead'', eddig két monitor volt rákötve. A másodlagos a DVI kimenetre egy DVI-VGA átalakítón keresztül. Most azt szeretném, hogy erre a csatlakozóra lenne még az LCD tv digitálisan.

(#14) Rover623 válasza cs_gaborka (#13) üzenetére


Rover623
félisten

3 monitort nem tudsz így a VGA-dra kötni.
Erre csak bizonyos Matrox kártyák alkalmasak.
Max. azt tudod megoldani, hogy egy video splitter segítségével az egyik monitor képét többfelé osztod.
A kártyád és az operációs rendszer két monitort fog látni, csak az egyiknek a képe a TV-n is meg fog jelenni.

primus inter pares

(#15) wassermann válasza cs_gaborka (#11) üzenetére


wassermann
addikt

Olyan kártya javasolt ilyenkor, ami egymástól teljesen függetlenül tudja kezelni a két kimenetet. Így elérhető a más-más felbontás és az akár más frissítés is. Az ilyen úgy nevezett ''több fejes'' vagy mátrix rendszerekhez álltalában Matrox-karikat használnak. Dual-head (három-ra tovább bővíthető), 8xAGP, két DVI-out-tal pl. a Matrox P750, íme:[link]

(#16) Racecam válasza cs_gaborka (#13) üzenetére


Racecam
MODERÁTOR

Ezért kérdeztem, de közben Rover, és wassermann megadta a szakszerű választ. ;)

Com'è diverso il mondo visto da qui

(#17) Rover623 válasza wassermann (#15) üzenetére


Rover623
félisten

Az összes ''Dual Head'' kártya függetlenül kezeli a két kimenetét...neki viszont 3 kimenet kell, tehát kapásból Triple Head kell.
Ő abban a tévedésben van, hogy a DVI csatin egyszerre érhető el az analóg és a digitális kimenet. Pedig az egy és ugyanaz a csatlakozás, kétféle interfésszel...vagy az egyik használható, vagy a másik.
A 3 kimenetes kariknál ezen az elven 6 csatlakozási lehetőség van...:C

primus inter pares

(#18) wassermann válasza Rover623 (#17) üzenetére


wassermann
addikt

Ez így van, a sima DVI-kimenet nem igazi Dual-head! - csak egyszerűen kettőzés...

(#19) cs_gaborka


cs_gaborka
tag

Nem, nem ! Először is megköszönöm a sok hozzászólást, de azt hiszem félreértés történt, bár visszatekintve egyértelműen írtam, szó nincs egyidejű használatról: ''Természetesen a használatot nem szimultán képzelem, tudom a Catalystban váltani kell, ha egyik után a másikat szeretném használni, de így nem kellene dugaszolgatni'' mindössze ennyit szeretnék elérni.Tudom, hogy a másodlagos csatlakozón ki van vezetve mind az analóg jel, jelenleg ezen használom a második normál (CRT) monitorom, mind a digitális, amire lehet kötni pl. LCD monitort, vagy az én esetemben tv-t. A két készülék nem zavar(hat)ja egymást, hiszen a csatlakozóban más más érintkezők csoportjához vannak kötve, mindössze azt szeretném valakitől hallani, amennyiben egy ''y'' elosztóval, melynek egyik végére ráteszem a most is használt DVI-VGA átalakítót, rákötöm mind a monitort mind a tv-t a PC-re, a gép a monitor ID lábak segítségével felismeri-e mindkét eszközt, hogy azután a Catalystba megjelenjenek (csakúgy mint a normál tv kimenet is) és a megfelelőt kiválaszthassam, természetesen mindig csak az egyiket. Köszönöm.

Ilyesmit találtam, illetve valami ilyen felhasználási lehetőségre gondolok: http://www.yatego.com/premium-cable/p,446ae1bb50955,40c71f70ce4407_0,dvi-i-stecker-dvi-i-kupplung---vga-kupplung?sid=5Y1150402679Yae1733da011198e4c88

[Szerkesztve]

(#20) wassermann válasza cs_gaborka (#19) üzenetére


wassermann
addikt

Hát igen, ez csak a vezetékezést oldja meg... az, hogy mit szól ehhez a video-kártya szoftvere, már igen erősen kártyafüggő, mert ez a megoldás tényleg nem egy elterjedt dolog.
De a legrosszabb ami történhet, hogy ki huzgálni kell valamelyiket (ha pl. a DVI-nek prioritása van, akkor ki kell húzni ahhoz, hogy az analóg működhessen).
Ezért jobb egy tényleges Dualhead MATROX, mert az teljesen két külön moncsiként kezeli őket (ki is olvassa és meg is jegyzi a beállításukat külön-külön)

(#21) cs_gaborka válasza wassermann (#20) üzenetére


cs_gaborka
tag

Na, akkor értjük egymást ;-) ma rendelem meg a HDMI-DVI kábelt, ha hétfőn megjön kipróbálom először is csak tv-vel, ezután jöhet a ''párhuzamos'' próba, illetve miután (meg)lesz az ''y'' kábel. Bár ha nagyon nehéz a beszerzése, lehet azt csinálom, hogy a videokari melletti bővítőhelyre a takarólemezbe szépen beépítek egy VGA aljzatot és bevezetékezem a videokártyáról a megfelelő érintkezőket, ez volna mondjuk a legolcsóbb megoldás.

(#22) cs_gaborka


cs_gaborka
tag

Megjött a kábel, szépen megy :) de van egy problémám, szerintem a windows az LCD-t veszi alapképernyőnek, mert az induláskor a felhasználóválasztó képernyő már nem a régi monitoron, hanem a tv-n jelenik csak meg. Volna esetleg erre valamiféle megoldás? Köszönöm

(#23) cs_gaborka válasza cs_gaborka (#21) üzenetére


cs_gaborka
tag

Na az olcsóbbik megoldást választottam, videokártya hátoldalán érintkező tüskékre vezeték(ek) és egy VGA aljzat a mellete lévő üres takarólemezbe. Szépen működik, most van két monitorom, tv és DVI kimenet. Természetesen egyszerre csak kettő működhet, de négy közül választhatok ;-)

(#24) tenna


tenna
tag

lenne egykérdésem: tft monitort szeretnék venni, ugyebár annak dvi csatlakozója van és a gép amihez akarom csatlakozatni az csak egy p2es? belefog menni a dvios kábel a p2es alalplapba ahová a régi crt monitorom van dugva? és ha nem megy bele akkor átalakítot hol tudok venni hozá?

athura.atw.hu

(#25) Rover623 válasza tenna (#24) üzenetére


Rover623
félisten

Nem sok olyan monitor van a piacon aminek csak és kizárólag DVI bemenete van...;)
Ne aggódj, van/lesz azon hagyományos D-SUB csatlakozó is (olyan mint ahová a régi crt monitorod van dugva)...

primus inter pares

(#26) tenna válasza Rover623 (#25) üzenetére


tenna
tag

ez mehet a minőség javára?

athura.atw.hu

(#27) Rover623 válasza tenna (#26) üzenetére


Rover623
félisten

Feltételes mód helyett nyugodtan használhatsz kijelentőt...:DD

primus inter pares

(#28) xeri válasza tenna (#26) üzenetére


xeri
tag

ez mehet a minőség javára?

Inkább a rovására... De jó esetben nem lesz vészes így sem.

(#29) .:Richie:.


.:Richie:.
tag

Nekem csak egy egyszerű kérdésem lenne: miért jobb vagy miben más ha DVI-al van összekötve és nem simával a monitor?

(#30) neduddki válasza .:Richie:. (#29) üzenetére


neduddki
nagyúr

HI!

NIcs da es ad, hanem komverzok nelkul kerul ki a digitalsi jel a joszgara...

udv

neduddki

mod: persze ez a -d-re vontakozil:- )))

Szerencsere meg fenn van:- ))) okosogya:- ) [link]

[Szerkesztve]

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

(#31) fasyrt válasza neduddki (#30) üzenetére


fasyrt
őstag

És szerinted ezt érti is szegény. :D

(#32) neduddki válasza fasyrt (#31) üzenetére


neduddki
nagyúr

HI!

??? miert a lenyeg /ad/da/ tejjesn hiba nelkul vna leirva, de ott egy jo cikklionje is:- )))

udv

neduddki

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

(#33) .:Richie:. válasza neduddki (#32) üzenetére


.:Richie:.
tag

Kössz, elolvastam a linket. Bár ami ott volt az nekem kinai, de ugy nagyábol megértettem, mi is a lényege. De amit irsz hogy ''/ad/da/'' arrol fogalmam sincs micsoda, de inkább ne is mond mert ugyse érteném meg. :F :B

(#34) Racecam válasza .:Richie:. (#33) üzenetére


Racecam
MODERÁTOR

Arról is olvashattál a cikkben.
Analóg-digital, ill. digital-analóg konverter.
A jel kétszeri átalakítása analóg jelátvitel esetén.

Com'è diverso il mondo visto da qui

(#35) neduddki válasza Racecam (#34) üzenetére


neduddki
nagyúr

HI!

Ikabb: ''Analóg-digital, ill. digital-analóg konverter.'' Analóg-digital, ill. digital-analóg konverzio, de ez tok mind1:- )))

udv

neduddki

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

(#36) .:Richie:. válasza Racecam (#34) üzenetére


.:Richie:.
tag

Arra rájöttem a cikk alapján minek a röviditése, de hogy mégis micsoda az.
De látom ''konverter'', akkor gondolom Analog jelet átalakitja digitális jelre és forditva.
Csak milyen az analog jel?
Jah, most nézem, már irtad hogy átalakitó, nah mind1.
De én inkább részemről hagyom az egészet mert ez nekem tényleg már nagyon magas. :F

(#37) zizou


zizou
tag

Sziasztok!

Olyan gondom van, hogy 2 DVI-os monitort szeretnék használni (nem klónozva hanem kiterjesztve), de a gépem AGP-s és nem is szeretnék alapot cserélni, csak max. videókártyát (mivel azon DVI+DSUB van), viszont AGP-s karik között nem nagyon van 2 DVI-os cucc.
Viszont találtam Dual DVI-os kimenetes kártyákat, ezek meg tudnak hajtani 2 DVI-os monitort???

Köszi,
Zizou

"Az élet egy vadkörte, de ez még nincs bebizonyítva"

(#38) Rover623 válasza zizou (#37) üzenetére


Rover623
félisten

Ha a ''Dual DVI-os kimenetes'' alatt a Dual Link DVI-t érted, akkor amit szeretnél, jelenleg technikailag lehetetlen.

primus inter pares

(#39) Male válasza zizou (#37) üzenetére


Male
nagyúr

Nemrég adtam el egy ASUS V9560VS-t, azon pl két DVI-I csati volt... FX5600, szóval nem egy nagy teljesítményű kártya, viszont olcsó :)

(#40) Teasüti válasza zizou (#37) üzenetére


Teasüti
nagyúr

Viszont találtam Dual DVI-os kimenetes kártyákat, ezek meg tudnak hajtani 2 DVI-os monitort???

Miértne tudnának? Semmi akadályáról nem tudok.

(#41) zizou válasza Rover623 (#38) üzenetére


zizou
tag

Gondoltam... :(((
Aszittem a Dual link tud két moncsit...
Nem lehetetlen a dolog, csak le kéne cserélnem az alaplapot (=az egész gépet) PCI-E-sre és ott már láttam több karin 2 db DVI kimenetet...

"Az élet egy vadkörte, de ez még nincs bebizonyítva"

(#42) Teasüti válasza Rover623 (#38) üzenetére


Teasüti
nagyúr

zizou szvsz két különböző monitort akar meghajtani -> ha a karin két külön DVI csati van, akkor sztem simán ok a dolog, amire gondol.

(#43) zizou válasza Teasüti (#40) üzenetére


zizou
tag

Tehát az akadály az az, hogy pl itt: [link] van ez a kártya, fizikailag 1DVI+1DSUB kimenet van rajta, amiből a DVI dual link, és nekem 2 DVI-os monitort kellene hogy hajtson... Aszittem, hogy a DUal link azt jelenti, hogy két moncsit is elbír a kimenet (pl. speckó Y-kábellel), de valszeg nem erről van szó :(

"Az élet egy vadkörte, de ez még nincs bebizonyítva"

(#44) Teasüti válasza zizou (#41) üzenetére


Teasüti
nagyúr

Asszem kapisgálom amit mondasz...
Azthittem dual dvi alatt azt érted, h kettő dvi csati van a karin (pl Ge 6800 első verziók).

De miért kéne mindent cserélni?! (alaplapon kívűl)
Ha oda kerül a sor, akkor olyan lapot vegyél, amibe a jelenlegi cuccok belemennek! Gondolok itt a procira, ram-ra stb.

[Szerkesztve]

(#45) zizou válasza Teasüti (#44) üzenetére


zizou
tag

Most egy Asus A7n8x van a gépbe', de ha cserélném, akkor kapna új duálkóros procit, 2x1Gb gyors RAM-ot, ilyesmit... De most nincs ilyenre pénz (elég volt megvenni ezt a 20'-os TFT-t :) ), kell a kéglifelújításra, meg kocsit kéne venni, sötöbösötöbö
Egyébként egy Radeon 9600XT van benne és mivel nem játszom, ezért tökéletesen meg is felel a célnak...
Na mind1, most az új moncsi pöfög s DSUB-on (mert most derült ki, hogy a másikon nincs analóg bemenet...:) ) és nem gáz a képe.

"Az élet egy vadkörte, de ez még nincs bebizonyítva"

(#46) Rover623 válasza Teasüti (#44) üzenetére


Rover623
félisten

Itt nem hinni kell, hanem tisztában kell lenni a kifejezésekkel...;]
Tehát:
Dual DVI csatlakozás = 2 DVI csatlakozó ≠ Dual-Link DVI csatlakozás

De még ha nem is vagy tisztában a fogalmakkal, a leírtak alapján is világos volt hogy mire gondolt:
viszont AGP-s karik között nem nagyon van 2 DVI-os cucc.
Viszont találtam Dual DVI-os kimenetes kártyákat,


[Szerkesztve]

primus inter pares

(#47) Teasüti válasza Rover623 (#46) üzenetére


Teasüti
nagyúr

Hát, akkor a #40 hsz tökéletesen helytáll.
ugyanis Dual DVI -> 2 db csati; dual link -> dupla sávszél monitor felé nagy felbontások fényében!

Dual DVI csatlakozás = 2 DVI csatlakozó ≠ Dual-Link DVI csatlakozás

Ki kivel nem-egyenlő? :D

(#48) Rover623 válasza Teasüti (#47) üzenetére


Rover623
félisten

Ez nagyon gyengére sikerült...;)
A lényeg: én megértettem a kérdést és válaszolni is tudtam, te meg ''hittél'' és butaságot beszéltél...:C

primus inter pares

(#49) Teasüti válasza Rover623 (#48) üzenetére


Teasüti
nagyúr

Oh, akkor bocsi! :R ;)

(#50) bjo


bjo
csendes tag

Sziasztok, sehogy nem találok Budapesten boltot, ahol kaphatnék DVI-D Digital Analóg Dual link kábelt, vagyis olyat, amelyikben minden tű benne van, a 3x8 is, és a vastag csati alatt-fölött is a 2-2 RGB tű? kösz a segítséget bjo

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.