Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) fxdave


fxdave
újonc

Sziasztok van egy ASUS GTX 750 ti videó kártyám. 2db DVI-D található rajta, viszont a PCB -n megvan a helye a DVI-I nek is, és nekem pont az kéne hogy ráköthessem a másik monitoromat.

Gondoltam nekiugrok. Van egy "DVI-I to D-sub" átalakítóm. kitördeltem pár lemezkét belőle meg a 4 analóg pin-t, így most tökéletesen belemegy a DVI-D foglalatba. Szétszedtem a burkolatát és forrasztottam az analóg pinekre vezetéket így most van egy "DVI-D + 4 pin ->VGA " átalakítóm őőőő nagyjából ..

Szóval ez megvolt.. bedugtam már felis ismerte a monitoromat a vga driver, és most jött volna az hogy a 4 pin -t odaértetem a PCB -n a megfelelő helyre. Csakhogy semmi nem történt. (feels badman)
:))
Kérdéseim tehát:

1. hát egy analog signal gondolom nem egy nagy feszültség elképzelhető hogy csak akkor fog működni ha beforrasztom ?

2. Esetleg ha már az ASUS DVI-D -t tett az nvidia által megtervezett DVI-I helyére , elképzelhető hogy kihagytak pár alkatrészt hogy olcsóbb legyen ?

3. van esetleg olyan bolt ahol ezt megcsinálják nekem?

(#2) fxdave


fxdave
újonc

Még annyit elfelejtettem hozzá tenni , hogy a burkolatot nem kötöttem össze tehát : a D-sub fémházát a Dvi-D fémházával, lehet hogy azon is megy adat?

Jah és a válaszokat előre köszönöm! :R

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.