Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Dvdlemez vagy író hiba? (téma lezárva)

Hozzászólások

(#1) Ronyman


Ronyman
aktív tag

Író: Nec ND1300A
lemez: Ridisc

Nos eddig az írón 1.07-es firmware volt(azt hiszem,de nem 100%)! Csak az eredeti riteket(g04-lila) írta meg 4*-esen! Frissítettem a firmware-t 1.0B-re! Nos ezzel jól írja a DVD-ket,de történt itt néhány problema! Most vettem először Ridisc márkájú DVDlemezt.Megírja 4*-esen, azt írja a néro 6.3.1.20. hogy minden ok!Beteszem az asztali DVDmbe! OK! (Egyik filmet sem játszottam végig csak megnéztem,hogy elindul-e!)De most vettem észre, hogy a 15ből vagy 3 hibás! Amelyik hibás annak az adatfelületén ''megfolyás''látható!-igazán nem tudom mihez hasonlítani, de úgy néz ki mintha lenne rajta egy kis satírozás!
Szerintetek nem megy az író ezzel a firmware-rel? Vagy inkább a Ridisc lemez hibája?

U.i:A prohardveren írjátok, hogy rossz a Ridisc,abból is az a széria amelyeik 10-50-100db-s csomagolásban van! Nos én 25-öscsomagolásban vettem!!(Manufactured by Taiwan!)
A hibás lemez adatai(DVDDecrypter):
Device Information:
Current Profile: DVD-R

Disc Information:
Status: Complete
Erasable: No
Sessions: 1
Sectors: 2 292 800
Size: 4 695 654 400 bytes
Time: 509:32:50 (MM:SS:FF)

Pre-recorded Information:
Manufacturer ID: RITEKG05

Physical Format Information:
Book Type: DVD-R
Part Version: 5
Disc Size: 120mm
Maximum Read Rate: Not Specified
Number of Layers: 1
Track Path: Parallel Track Path (PTP)
Linear Density: 0.267 um/bit
Track Density: 0.74 um/track

(#2) erdoke válasza Ronyman (#1) üzenetére


erdoke
titán

Ha pont a rosszul lejátszhatóakon látszi ez a ''megfolyás'', akkor egyértelműen lemez felülethibája okozza a gondodat szerintem (reflexiós probléma). Nézd át az összeset, és próbáld meg kicseréltetni a rosszakat.

A legjobb aláírás a héten

(#3) Ronyman válasza erdoke (#2) üzenetére


Ronyman
aktív tag

Persze kicserélik,azzal nincs gond, de az adatok:O azok elvesznek! Meg tudom szerezni,de elég nehezen! Na minegy! Remélem lemezhiba!
Csak azok a lemezek hibásak, amelyiken ott van a ''megfolyás''!

(#4) vtechun válasza Ronyman (#3) üzenetére


vtechun
veterán

ajánlom, hogy miután megírtál egy dvd-t teszteld is le, es csak utána töröld le az eredetieket...

(#5) Ronyman válasza vtechun (#4) üzenetére


Ronyman
aktív tag

Már ítam az 1. hozzászólásomban, hogy beraktam az asztali dvd-be,de sajna nem néztem végig! Hidd el tanúltam a hibámból! :(((

(#6) erdoke válasza Ronyman (#3) üzenetére


erdoke
titán

Egy jó DVD-olvasó (vagy méginkább némelyik író) vissza tudja olvasni azt, amit az asztali játékos nem. Gépben is próbáltad? Másban mint az íród?

A legjobb aláírás a héten

(#7) Ronyman válasza erdoke (#6) üzenetére


Ronyman
aktív tag

Az íróba és a DVD olvasómban (MSI) is próbáltam, de semmi! A lemez 72%-át olvassa be az MSi DVD,az íróm el sem jut idáig! Próbáltam image file-t készíteni,de az sem ment! :( További ötletek?

(#8) erdoke válasza Ronyman (#7) üzenetére


erdoke
titán

IsoBuster Pro-nál megadhatod, hogy hányszor próbáljon újra egy-egy szektort, illetve azt is, hogy mit csináljon, ha a próbálkozások után se sikerült., pl. hagyja ki és menjen tovább
Így a nagyon sérült szektorok kivételével a többit visszakapod, tehát a folt után kifelé következőket is.

A legjobb aláírás a héten

(#9) Ronyman válasza erdoke (#8) üzenetére


Ronyman
aktív tag

Köszi! Letöltöm és megpróbálom az isobusterrel!

[Szerkesztve]

(#10) Ronyman válasza erdoke (#8) üzenetére


Ronyman
aktív tag

Sajnos nem igazán sikerül helyreállítani a szektorokat! Szóval inkább hagytam az egészet, mert ketyergett vagy 2órát és még mindig csak 84%-nál járt! Ha ennyi hiba van benne,akkor a filmből nem hiszem, hogy sok maradt ép!:O

(#11) erdoke válasza Ronyman (#10) üzenetére


erdoke
titán

Állítsd be, hogy hányszor próbálkozzon, aztán pipáld ki, hogy ez mindegyikre vonatkozzon! 20-30-nál többször nincs értelme, az már halott adat azzal az olvasóval.

A legjobb aláírás a héten

(#12) Ronyman válasza erdoke (#11) üzenetére


Ronyman
aktív tag

És ezt hol lehet beállítani?

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Dvdlemez vagy író hiba? (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.