Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Dvd ram formázása

Hozzászólások

(#1) kamikaze boci


kamikaze boci
őstag

Megdobtak néhány kétoldalas, összesen 5,2 gigás ram lemezzel, amit ha jól sejtem, használat előtt meg kell formázni. Padusban, Neroban, Cloneban nem találtam ilyen opciót, hogy tudnám mégis használatba venni?

egyéb állatfajták

(#2) And válasza kamikaze boci (#1) üzenetére


And
veterán

Üdv!
Milyen írod van? A DVD-RAM -ot ismerő LG-írókhoz például adnak egy formázó segédprogramot. Azzal kiválasztható a -RAM lemezen használt fájlrendszer és az, hogy gyors- vagy teljes formázást hajtson végre.

(#3) kamikaze boci


kamikaze boci
őstag

Ez is LG, megnézem, köszi:)

Azért ez röhej, hogy a ''vezető'' íróprogramokban nincs ilyen ''fícsör''.

egyéb állatfajták

(#4) Auslander válasza And (#2) üzenetére


Auslander
tag

Szia,

Ha felinstallatad a DVD-RAM driver-t, akkor explorer-bol, vagy barhonnan egyszeruen formatalhato, akar egy floppy.

A kígyó és a zsiráf közt nem csak az a különbség, hogy az egyik vízszintesen, a másik függőlegesen hosszú....

(#5) kamikaze boci válasza Auslander (#4) üzenetére


kamikaze boci
őstag

Vajon ilyen DVD RAM driver elérhető önmagában is, vagy író specifikus? (egyelőre nem találom az író driver lemezét, de megnézem a neten.)

egyéb állatfajták

(#6) sts válasza kamikaze boci (#5) üzenetére


sts
csendes tag

Szerintem nem specifikus, ha jól emlékszem amit az lg-hez adnak az vmi third-party cucc, gondolom elboldogul más írókkal is.

[Szerkesztve]

(#7) And válasza kamikaze boci (#5) üzenetére


And
veterán

A RAM-driver letölthető az LG-USA webhelyéről: Bővebben: link
Innen: driver download -> CD-RW -> DVD-RAM driver.

(#8) kamikaze boci válasza And (#7) üzenetére


kamikaze boci
őstag

Köszi.

Sajna, úgy tűnik nem eszi az írom ezeket a RAM lemezeket, mert megformázni sem tudja őket...

egyéb állatfajták

(#9) jamez


jamez
senior tag

Legyen szíves valaki megmondani hogyan lehet kikapcsolni az XP alatt a CD- írás opciót? Valszeg e miatt nem tudom formázni a RAM-ot. :F

Ingatlan eladás-vétel, ingatlan jogi kérdések, bérbeadás kérdésed van? Hívj vagy pü.

(#10) lapa válasza jamez (#9) üzenetére


lapa
veterán

start --> futtatás --> compmgmt.msc --> szolgáltatások --> imapi cd-égető szolgáltatás --> jobb gomb --> tulajdonságok --> letiltás.

(#11) jamez válasza lapa (#10) üzenetére


jamez
senior tag

Köszi, akkor ez nem segített, mert itt próbáltam. De mitől írja ki, hogy a RAM lemez írásvédett??? nem tokos kiszerelés

Ingatlan eladás-vétel, ingatlan jogi kérdések, bérbeadás kérdésed van? Hívj vagy pü.

(#12) jamez válasza jamez (#11) üzenetére


jamez
senior tag

pontosabban cartridge-ból lett kioperálva. Csupaszon nem lehet rá írni?

Ingatlan eladás-vétel, ingatlan jogi kérdések, bérbeadás kérdésed van? Hívj vagy pü.

(#13) broc válasza jamez (#12) üzenetére


broc
csendes tag

Az íróhoz adnak egy InCD nevű progit. Ez megoldás az újraírhatók drive-ként való használatához, a RAM és a +RW formázásához is. A 4120-tól már csak ezzel tudod használni - érdemes.

Broc

(#14) jamez válasza broc (#13) üzenetére


jamez
senior tag

Köszi, nekem 4040b van még. Majd megnézem.

Ingatlan eladás-vétel, ingatlan jogi kérdések, bérbeadás kérdésed van? Hívj vagy pü.

(#15) Rici válasza kamikaze boci (#1) üzenetére


Rici
tag

Nekem LG DVD íróm van, és többször is használtam a hozzá adott lemezt. WinXP alatt semmilyen drivert nem kell feltelepíteni.

A lemez _pontosan_ ugyanúgy használható, mint egy floppy. Beteszed a meghajtóba, és a sajátgépben jobb klikk, formázás, és a Windows maga megformázza. (FAT32 fájlrendszerre). Ezután ugyanúgy írható/olvasható, mint egy floppy vagy egy pen-drive, ha valamit rámásolsz, azt egyből elkezdi felírni. Törölni is külön-külön lehet fájlokat. (Azért RAM, mert bármelyik szektorát bármikor át lehet írni.)

(#16) jamez válasza Rici (#15) üzenetére


jamez
senior tag

az Lg-hez adott lemezzel nincs is gond, DE mi a helyzet a cartridge ból kioperáltakkal azok ugyanúgy működnek? Van nekem egy 2 oldalas lemezem, amit egy cartridges DVD-RAM-ban formáztam, de az LG azt nem tudja bevenni, így kiszedtem belőle. Az óta nem lehet írni rá, csak olvasni tudja mindkettő író, és a másik oldalát nem lehet megformázni, mert azt mondja a gép, hogy írásvédet.... :F

Ingatlan eladás-vétel, ingatlan jogi kérdések, bérbeadás kérdésed van? Hívj vagy pü.

(#17) Mr K válasza jamez (#16) üzenetére


Mr K
senior tag

A kazettás (cartridge) és nem kazettás lemezek között nincs különbség: manapság a legtöbb kazetta ''hivatalosan'' nyitható, a lemez kiszedhető, és ilyenkor ugyanúgy használható mint egy kazetta nélküli DVD-RAM.

A DVD-RAM lemezeknél van ''szoftveres'' írásvédelem, azaz a lemezre ráírják, hogy nem szabad írni. :) (A kazettán is van egy kis pöcök (mint a floppyn, ha valaki még emlékszik rá, milyen is az :D ), ezzel nem keverendő.) Ezt a védelmet szoftveresen kell kikapcsolni, pl. a DVR megfelelő menüpontjában. Az LG írókban annyira nem vagyok otthon (bár nekem is van egy :B ), de van hozzá egy WPTool nevű eszköz, az sem segít?

''The third planet is incapable of supporting life. Our scientists have said there's far too much oxygen in their atmosphere.''

(#18) Beck18


Beck18
tag

lg4160 dvd iróm van, egy win reinstallig gond nélkül ment a RAM irás, totalcmd-ben másolgattam, töröltem a ram lemezre. Most azonban nem akarja, kiirja h. nincs elég hely a lemezen, szüntessem meg az irásvédetséget.
próbáltam winből formázni, de a formatálás végén kiirta h. ''a windows nem tudta befejezni a formatálást''
mit lehet ezzel kezdeni?

For Whom The Bell Tolls

(#19) james008bond


james008bond
őstag

Sziasztok!

Nekem 14 hónapos LG 4040B íróm van, eddig még mindig meg tudtam írni simán gond nélkül a Néróval a RAM lemezeimet, filmet, adatot, mindegy mit írtam rá. Az első lemezem egy Pana cartridge-os volt, lemezt kiszedtem, íróba be, majd írás! Nem kellett formáznom se, meg semmit. A verziószáma 2.1 volt. Ez még 2x -en írható volt, a későbbiek cartridge-nélküli, 3x írhatók. Erről a szoftveres másolásvédelemről nem tudok, ez lehet a windosos fájl írásvédettségével azonos? Úgyhogy 1. A Windows XP önmagában is kezeli a RAM lemezeket, ez pl az oprendszer telepítéskor kiderül; 2. A nagy íróprogram, pl. Nero simán kezeli ezeket a lemezeket is; 3. LG4040B simán gond nélkül írja ( más kérdés, mi olvassa vissza ill tudtommal más író nem írja a RAM lemezeket ).

Life's Good!/Samsung Galaxy S 6 Edge + Gold/Platinum/S 7 E/Fit 2/PowerBeats 2 wireless/Sony LX900

(#20) Beck18 válasza Beck18 (#18) üzenetére


Beck18
tag

megoldódott, ha vk.nek hasonló gondja lenne próbálja ki a nero InCD nevü progit.
most már csak az a fura, h. xp reinstall előtt miért ment e progi nélkül is ... :F

For Whom The Bell Tolls

(#21) Zsotie válasza And (#7) üzenetére


Zsotie
tag

Ott már nincs fent.
Más javaslat?
Azt írja, hogy az InCD-be van integrálva, de én nem akarom az InCD használni.
:F

486DX2 - 66, S3 Trio 1MB, 20MB WD, Win 3.11

(#22) pitman


pitman
őstag

Nem tudja véletlenül valaki, hogy le lehet-e formázni ram lemezt ntfs filerendszerre? A neten egy helyen találtam rá utalást, hogy Nt alatt megoldható (az nem derült ki milyen Nt), viszont egy xp-s gépen kipróbálva nem működik a dolog.

(#23) paff


paff
tag

Sziasztok!
milyen árban vannak ezek a ramok? melyiket érdemes venni, milyen márkát?

paff

(#24) iday


iday
aktív tag

Szerintem nem lehet ntfs-re formázni.
Legalábbis a progija nem ajánla fel.
1200-200ft körül mozognak az áruk manapság. (dvd-ram 4.7gb egy oldalas)

Felraktam ide a dvd-ram drivereket
http://free.x3.hu/sailormoon/dvd-ram_driver/winxp.rar
http://free.x3.hu/sailormoon/dvd-ram_driver/win2k.rar
http://free.x3.hu/sailormoon/dvd-ram_driver/win9x.rar

3dfx & AMD & ATI forever! http://iday.hu

(#25) pisti válasza iday (#24) üzenetére


pisti
őstag

Nemigaz, hogy ennek ennyit kell szenvednie mikor adatokat ír az ember egy ilyen dvd-ram ra. Nagyon lassú, és akad tőle minden. Mi lehet a probléma?

(#26) Tom5 válasza pisti (#25) üzenetére


Tom5
addikt

Detto...Szerintem mertcsak 2X-es a lemezem azért lassú...tied milyen?!Gyorsabblenne a téma akkor tetszene...de így lomhán... :(

(#27) pisti válasza Tom5 (#26) üzenetére


pisti
őstag

Maxell, elvileg 3xos a max amit tud a dobozán ez van(de naggyon lassú, nem ír az arra 3xosan se). Igazából az irritál nagyon, hogy az egész gépet akasztja, de durván. Sima DVD írása közben legalább lehet multitaszkolni, ennél már ezt se lehet rendesen, valszeg maradok a DVD-RWnél, ez így nagyon gáz.

[Szerkesztve]

(#28) Muton válasza pisti (#27) üzenetére


Muton
addikt

milyen formátumban van amikor lassú és behal tőle a rendszer?

mert nekem UDF 2.0-ban 4-5000-rel ír, gond nélkül, viszont h lássa a lemezt nekem fel kell tenni az inCD-t, FAT32-re formázva inCD-nélül is látja az xp, viszont behal minden és max 1500al ír de álltalábn 150-450-nel, csigalassan

de lehet h ezeket csak az én gépem produkálja ;)

szerk: 3 xes verba lemzeim vannak

[Szerkesztve]

Muton#2316 - $z@r a drop >_<

(#29) Tom5 válasza Muton (#28) üzenetére


Tom5
addikt

Így már mindjárt más!!!!Köszi a segítséget!!! :R Lemezem amúgy MAXELL 3X. :))

(#30) pisti válasza Muton (#28) üzenetére


pisti
őstag

Akkor ez lesz a probléma, hogy fatra lett formázva. Ehhehh, nembaj jó, hogy kiderült, akkor átformázom UDFre és rakok fel incd-t.

(#31) Tom5 válasza pisti (#30) üzenetére


Tom5
addikt

Tedd azt!Nálam megtáltosodott a dolog!!!Ígymár bejön a téma nagyon!!!!!!!!! :R

(#32) Muton válasza Tom5 (#31) üzenetére


Muton
addikt

szóval sikerült megoldani :))
még azt lenne jó kideríteni, h nem működik-e valahogy a dolog inCD nélkül :U

Muton#2316 - $z@r a drop >_<

(#33) pisti válasza Muton (#32) üzenetére


pisti
őstag

Én felraktam ezt a drivert ami ide ki volt linkelve pár hsz el ezelőtt, azzal simán látja nekem a windows commander is UDFre formatálás után is a lemezt, másolni is lehet rá értelmes sebességgel mostmár.

(#34) Tom5 válasza Muton (#32) üzenetére


Tom5
addikt

Felraktam az InCD-t,formáztam UDF-re és a progi elindítása nélkül,nálam TotalCommanderben(6.53) simán lehet másolni/törölni a RAM lemezre!!!És végre nem lassú!!!ÉS nemfogja be a rendszert!!!!(Maxell 3X lemez,Nec 4551A-s író)

THX mégegyszer az ötletért... :R

(#35) Muton válasza Tom5 (#34) üzenetére


Muton
addikt

jó neked. én hiába formáztam UDF-re, ha leszedem az inCD-t, akkor nem tudja írni fájlkezelőből :O nálad aktív a vindózos cdíró, vagy letiltottad?

Muton#2316 - $z@r a drop >_<

(#36) Muton válasza pisti (#33) üzenetére


Muton
addikt

sajnos rajtam nem segítet a ramxp :(((

Muton#2316 - $z@r a drop >_<

(#37) Tom5 válasza Muton (#35) üzenetére


Tom5
addikt

InCD fentvan,de nemindítom el,a Windows-os íroprogi levan tíltva...

(#38) sanyixXx


sanyixXx
senior tag

én is szert tettem egy ilyen RAM-os dvd íróra (plextor px750a) és lenne pár kérdésem:
mi is pontosan ez a dvd-ram? konkrétabban: miben különbözik egy mezei újraírható lemeztől?
ezek valamilyen spec. lemezek? mennyibe kerül egy ilyen?

azt mondták nekem, hogy erre mágnesesen ír az író, nem pedig lézerrel, mint a sima dvd-re. ez olyanná teszi, mint egy vinyót? akár telepíthetek is rá?

mod: esetleg valami más egyszerű program van ezeknek a formázására, mint az InCD? csak mert az nekem még anno, a cd-rw -ből vagy 100mega helyet lecsípett...vagy itt nem olyan nagy arányú a helyvesztés?

[Szerkesztve]

Rumot minden pohárba! | https://rumnagykovet.hu/

(#39) lazydog válasza sanyixXx (#38) üzenetére


lazydog
addikt

Olyan optikai lemez, amit apránként (fájlonként) is lehet írni, de emiatt nem veszítesz tárolókapacitást, úgy mint egy CD/DVD multisession írással.
A DVD-RAM írás sokkal lassúbb, mert rögtön visszaellenőrzi a megírt blokkot. Sokkal megbízhatóbb, tartósabb, hosszabb élettartamú (kb. 100.000-szer írható újra).
A DVD-hez hasonló módon lézerfény írja a lemezt, semmiféle mágneses írás nem jáccik!
Boltban 1200 Ft körül kaphatóak.

Quick brown fox jumps over the lazy dog - but can't the Gigabyte!

(#40) PPeter


PPeter
addikt

A DVD-RAM egy speciális újraírható DVD-lemez. Technológiáját tekintve közel áll a DVD-RW és +RW korongokhoz, de ezeknél kissé fejlettebb adatrögzítési módszert használ az alacsony szintű jelrögzítési folyamatot tekintve: az írás nemcsak a spirális nyomvezető árokban (ennek mentén történik az írás az írható lemezeken) zajlik a megszokott formában, hanem a gondosan előformázott land és groove területeken egyaránt, amely leginkább az előre kialakított szektorok miatt különbözik a többi RW megoldástól - és pont ezért megbízhatóbb. A közhiedelemmel ellentétben a DVD-RAM nem magneto-optikai adattároló, hanem szimplán optikai (ha valaki meg szeretne győzni az ellenkezőjéről, az keresse meg a mágnesfejet a DVD-RAM írására képes meghajtójában, és küldje el postán Dévényi Tibi bácsinak), és ugyanúgy fázisváltásra (phase-change) épül az adatrögzítési elve, mint a CD-RW, DVD-RW és DVD+RW formátumoknak. A fázisváltásos adatrögzítés speciális hordozóréteget használ: egy nagy erejű lézerimpulzus hirtelen felhevíti a hordozótéteg egy pontját, amely az impulzust követő gyors lehűlés következtében amorf stádiumba kerül - ezzel együtt jelentősen megváltozik az optikai tulajdonsága is. Egy ilyen amorf szekciót később egy közepes erejű lézersugárral újra kristályos szerkezetűvé lehet alakítani, hogy visszanyerje eredeti optikai tulajdonságait. Ez az adattárolási módszer újabb és megbízhatóbb a MO (magneto-optikai) elven működő formátumok adatrögzítésénél. A DVD-RAM lemez 22 előformázott zónából és gondosan definiált szektorrendszerből áll. A DVD-RAM meghajtó már írás közben ellenőrzi az éppen rögzített szektor tartalmát, és amennyiben írási-visszaolvasási problémát tapasztal, megkísérli a szektor újraírását, ismételt hiba esetén ''kiveszi'' a sérült szektort a felhasználható adatmezők közül, és a ''helyére'' linkel egyet az adott zónához rendelkezésre álló tartalék szektorok közül. Az előre kialakított rendszer miatt a DVD-RAM lemez sokkal inkább megfelel a ''random'' adatkezeléshez, közvetlen állományrendszer írásához/olvasásához. A legtöbb DVD-RAM meghajtóval a Windows XP lemezkezelőjében minden telepített segédprogram nélkül meg tudunk formázni egy RAM korongot FAT32 állományrendszerben és úgy írhatjuk-olvashatjuk, mint egy nagyméretű floppy-, vagy merevlemezt. Külön telepített, rezidens programokkal (InCD, DirectCD, esetleg az adott íróhoz kapott DVD-RAM ''driver'' segítségével) a DVD-RAM lemezek nemcsak FAT32, hanem UDF fájlrendszerben is leformázhatók és ugyanígy direkt módban kezelhetők. Természetesen a megszokott CD/DVD-író programokkal is írhatunk a DVD-RAM lemezekre, nem kötelező a direkt állománykezelés. A DVD-RAM lemezekre a gyártók 100.000 újraírást jósolnak, szemben a normál DVD+/-RW lemezek 1000 ciklusra saccolt újraírhatóságával. A DVD-RAM ''class0'' szabvány 1x-5x lemezeket és meghajtókat tartalmaz, a most bejelentett ''class1'' DVD-RAM formátum egészen a 16x-os sebességig tornázhatja majd fel a DVD-RAM írási/olvasási sebességét. Az egyoldalas DVD-RAM lemezek kapacitása ugyanúgy 4.7 GB-ként kerül megjelölésre, mint a DVD+/-R(W) lemezeké (~ 4485 MB), de kicsivel kevesebb adatot tudunk rögzíteni rájuk (~4370 MB). A 9.4GB-osnak jelölt DVD-RAM lemezek valójában kétoldalas korongok, a két külön oldal gyakorlatilag két önálló lemezként funkcionál. A DVD-RAM lomhább, de megbízhatóbb optikai adattároló, mint a többi DVD-formátum, ennek ellenére főleg Ázsiában van nagy piaca, ahol rengeteg videotechnikai, elektronikai eszközben megtalálható, mint beépített adattároló. Az egyetlen olyan DVD-formátum, amely a professzionális adattárolási szegmensben labdába rúghatott (de igazából a relatíve kicsiny kapacitás miatt csak nagy fürtökbe szervezett DVD-RAM meghajtók rendszerével valósítható ez meg).

PPeter - Privátokat van hogy hetekig nem olvasom. Éjszaka és vasárnap ebédidőben ne hívjon senki a DVD-írós problémájával, köszi! A BURN.HU már nem az én oldalam!

(#41) sanyixXx válasza PPeter (#40) üzenetére


sanyixXx
senior tag

tyű, köszi :R ez eléggé részletes válasz volt :C

úgy írhatjuk-olvashatjuk, mint egy nagyméretű floppy-, vagy merevlemezt
ebből kiindulva: akár telepíthetnék is rá programot, neadjisten vindózt is?

Rumot minden pohárba! | https://rumnagykovet.hu/

(#42) AstraCDX


AstraCDX
senior tag

Kezdek besokallni már ezzel a DVD-RAM dologgal.

SZÁZEZER-szeres írási lehetőség ? De ugye garancia nincs reá ?

A minap két DVD-RAM lemezem hányt be . :(

Meg sem közelítette az írások száma a százezret .

De szerintem még a százat sem .

A lemezek, egy TDK 4,7GB TYPE II (tokból kibűvölt), és egy Panasonic LM-AF120ME.

Ha leformázom, és üres, a felületvizsgálati teszt jó eredményt mutat .

De ha írok rá, a lemez közepe felé lelassul az írás, szüttyög vele mint állat,
írásnál nem ad hibaüzenetet, de ha visszaellenőrzöm, már nem stimmelnek az arra a részre írt adatok, és a hibát felületvizsgálati teszt is jelzi mint olvashatatlan szektorokat.

Helyre lehet ezeket valahogy hozni ?

Fizikai sérülés egyiken sem látszik .

Kérem a nagytapasztalatú lények alfanumerikus megnyilvánulását eme helyen a problémára !



Astra

(#43) mAtech


mAtech
aktív tag

Nektek kb. mennyivel írja TC-ben vagy más fájlkezelőben a Ramot az írótok? Nekem kb 1000 kbytes/s. Szal nem vmi gyorsan. Egyébként egy TDK-m van 2x-es sebességre kalibrálva és egy 4160-as LG-m. DVD-Ram driver fent van a gépen és UDF 1.5-re formáztam a lemezt.

Köszi,
A.

Ha nem vigyázunk a természetre, ő se fog mi ránk...; De hát ugye aki akar az a betonba is beleköt...

(#44) lazydog válasza mAtech (#43) üzenetére


lazydog
addikt

13xx-14xx Kb/s-al indul a másolás, ezután jelentősen csökken a sebesség, ingadozik 5xx-8xx Kb/s között.
A próbához 1 GB körüli avi fájlt használtam, 5x Panasonic DVD-RAM-ot, FAT32-re formázva, NEC ND-4571 íróval.
Teljesen normális az általad tapasztalt tempó. A DVD-RAM-ot nem a sebessége miatt szeretjük. ;]

Quick brown fox jumps over the lazy dog - but can't the Gigabyte!

(#45) lazydog válasza mAtech (#43) üzenetére


lazydog
addikt

Nálam 13xx-14xx Kb/s-al indul, majd lecsökken 4xx-8xx Kb/s-ra. A próba során 1 Gb körüli avi fájlt másoltam, FAT32-re formázott Panasonic 5x lemezre, NEC ND-4571 íróval.
Teljesen normális az általad tapasztalt tempó. A DVD-RAM-ot nem a sebességéért szeretjük. ;]
Bocs, kétszer ment, mert szarakodik a NET-em.

[Szerkesztve]

Quick brown fox jumps over the lazy dog - but can't the Gigabyte!

(#46) mAtech válasza lazydog (#45) üzenetére


mAtech
aktív tag

Köszöntem! :)
Akkor megnyugodtam a sebességet illetően :R
Amúgy nagykirály a cucc, hogy nem kell íróprogi hozzá, hanem úgy müxik, mint egy winchester :C még ha a sebessége nem is valami egetverő, de vmit vmiért!

Ha nem vigyázunk a természetre, ő se fog mi ránk...; De hát ugye aki akar az a betonba is beleköt...

(#47) lazydog válasza mAtech (#46) üzenetére


lazydog
addikt

Nem rossz találmány, csak másképp célszerű használni, mint egy közönséges DVD-t. Leginkább viszonylag sűrűn változó, egyenként nem túl nagy méretű fájlok tárolására érdemes és kellemes használni.

Quick brown fox jumps over the lazy dog - but can't the Gigabyte!

(#48) mAtech


mAtech
aktív tag

Arra van valami magyarázat, hogy megformázott DVD-RAM (TDK 4.7GB) egyszercsak megszűnik formázott lenni és a rajta lévő adatok is eltűnnek??? Mert az történt, hogy a jól működő lemezem egyik nap még jó volt, majd másik nap már nem ismerte fel a meghajtóban lévő RAM-ot.
RAM-Driver természetesen fent van, az író egy 4160B LG cuccos.

Furcsa... :F

Ha nem vigyázunk a természetre, ő se fog mi ránk...; De hát ugye aki akar az a betonba is beleköt...

(#49) neduddki válasza lazydog (#45) üzenetére


neduddki
nagyúr

HI!

nalam a pana 621-gye /ami ugye max 3x-es/ a 2-3x-es elmezk atomstabian ~1800 iras/olvasas 5x-esek meg olvasasa meg ~4000: - ))) /irast meg enm probaltam/
amugy udf1.5/2-es lemezek
probald amr meg udf-ketn is mert kevesnek tunik a tempod

udv

neduddki

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

(#50) lazydog válasza mAtech (#48) üzenetére


lazydog
addikt

Olvastam már ilyen gondról. Valószínűleg lemezprobléma. Használj Panasonic márkájú lemezt.

Quick brown fox jumps over the lazy dog - but can't the Gigabyte!

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Dvd ram formázása
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.