Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) zambo0607


zambo0607
csendes tag

Hali!
Én azt hittem, hogy az írási sebesség az megegyezik a ,,sima'' írókéval.
1. Azt, hogy egy dvd filmet milyen lemezre kell írni, azt honnan fogom tudni?
2. Vagy a dvd-n levő koncert sem mindegy mire van írva?
3. Meg hallottam már olyanról, hogy dvd audio,meg dvd video, na ezt sem tudom mi!
4. Van egy kis zavar nálam a dvd lemez fajtákkal, például a + jelzés mi, - jelzés mi.....stb.
5. Ja és mostanában valami DL lemezekről, vagy lejátszókról, szóval ezt is szeretném tudni mit takar valójában!

Ha valaki adna egy kis felvilágosítást ezekről, annak örülnék!

Előre is köszi!!

(#2) tr00p3r válasza zambo0607 (#1) üzenetére


tr00p3r
őstag

szia,

1.DVD-re!! :DD attól függ mit támogat az íród? +? -? vagy mindkettő?
2. hát nem érdemes másolni szerintem a koncertet, mert több mint valószínű, hogy minőség romlás lenne, mind az audió mind a videó sávban. és 50% tömörítésnél szerintem már vesztesz az élményből!
3. DVD video = film, DVD audio = pl. koncert is (szerintem)
4. a + és - a két létező formátum (szabvány), állítólag + -t jobban bírja a legtöbb asztali dvd-játékos!
5. DL = dual layer = kétrétegű lemez. dupla annyi cucc fér rá és elméletben nem kell tömöríteni, illetve a ''felesleges cuccokat'' (menü, extrák, stb) lehagyni a másolt DVD-ről

remélem segítettem,

tr00p3r

PS: ha valamit kihagytam a többiek majd kiegészítenek!!!!

[Szerkesztve]

(#3) zambo0607


zambo0607
csendes tag

Igen, nagyon köszi!
Kezdem átlátni a dolgot!
Én még csak most akarok dvd írot venni, csak ismerkedem a témával!
De mielőtt eldöntöm, hogy milyen írot is veszek, alaposan tájékozódom, hogy arra tudjam is használni, amire szeretném! Vagyis az eredeti dvd-ről egy olyan másolatot készíteni, ami ,,minimális'' minőségromlással jár, a (számomra) felesleges extrák kihagyásával ! Nemtudom lehetséges ez egyáltalán??
A minőségromlás minimálisra csökkentésére megoldás lehet, ha olyan írot veszek, ami képes DL lemez írására?(Így nem nagyon kell tömörítgetni?)
Ha megoldás, akkor az asztali dvd lejátszók lej tudják majd átszani az írott (kétrétegű) dvd lemezeket ??

(#4) Dzsekó válasza zambo0607 (#3) üzenetére


Dzsekó
addikt

Szia!

Ha DL lemez írására képes írót veszel, akkor a DVD-t egy az egyben (szőröstül-bőröstül) át tudod írni. (De álítólag az asztali DVD olvasók még nem nagyon szeretik elolvasni az írt DL lemezeket. Ennek még fejlődnie kell).
Minimális minőségromlást úgy érhetsz el, hogy az áttömörítésre sok időt fordítasz (pl: 2 menetben csinálod). A rövidebb filmek ráférnek a 4,7GB-os lemezre 1 az 1-ben.
Remélem segítettem.
Üdv:
Dzsekó

(#5) zaba


zaba
tag

dvd másolásról csak ennyit! Elég hosszú, kimerítő topic:

[L]http://prohardver.hu/rios3_forum.php?mod=40&id=28115[/L]

Red meat can kill ya'. Enjoy!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.