Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Lex Icon


Lex Icon
senior tag

A keresőben nem találtam erre a konkrét problémára topikot.
Tehát a kérdés az lenne, hogy melyik írt DVD lemez tesztelő program ad helyes értéket? Illetve melyiket érdemes használni?
Az íróm/ellenőrzőm egy Optiarc AD-7200S. A lemez Verbatim 16x (MCC-004)
Ugyanazt a megírt lemezt ellenőriztem le 3 Nero programmal és egy Opti-val.
Az Opti eredményei sokkal jobbak a Nero progiknál. Miért?

Opti Drive Control 1.70:

Nero CD-DVD Speed 4.51.1:

Nero CD-DVD Speed 4.7.7.16:

Nero DiscSpeed 7.0.2.100:

(#2) Lex Icon


Lex Icon
senior tag

A lemez 8x-osan lett megírva.
A tesztek nem lettek olyan jók, mint amit mások mutattak, majd még tesztelem más lemezekkel is, csak még vennem kell olyat is, hogy kipróbálhassam, mert az Optiarc-ot most vettem használtan. Eddig Pio 111D volt és teszteltem egy LG 4163B-t de az nem adott ilyen jó eredményt, mint az Optiarc, pedig azt is nagyon dicsérik. :F

Mégeyg tesztprogram, amit említenek a neten:
Nero DiscSpeed 5:

[ Szerkesztve ]

(#3) Lex Icon


Lex Icon
senior tag

Összeszedtem a családban felhalmozódott DVD írókat (LG 4163B, Pio 110D) és tesztelem, melyik hogy ír. A Pio 110D van soron és kipróbáltam, mit csinál a tesztprogramokkal. A Nero CD-DVD Speed 4.7.7.16, a Nero Discspeed 5 és 7 szerint nem támogatott funkció. A Nero 4.51 viszont elindult vele (majd berakom a képet, ha befejezte).

Az Opti Drive Contorol pedig a következőt produkálta:

Elég összevissza lett, ha egyáltalán valós ez az adat, de PIF totálban és PIE-ben jobb az érték, mint az Optiarc-ban tesztelve.

[ Szerkesztve ]

(#4) King Unique


King Unique
titán

Mért nem DVD lemez tapasztalatok és /vagy Milyen DVD-írót vegyek? topikokban kérded meg ezt, mással sincsenek tele, csak tesztekkel jóformán :F
Régen teszteltem már, de úgy tudom, hiteles, releváns eredménykehez, speciális tesztelésre alkalmas író kell (Liteon, BenQ, Plextor, Samsung), NEC Optiarc és pl. Pioneer írók alapban nem alkalmasak rá, max előbbinél talán bizonyos spec modelljei, de az se biztos...Program szinte másodlagos dolog, de mind2 - Opti Drive, Nero - tökéletesen megfelel a célra.

[ Szerkesztve ]

(#5) Lex Icon válasza King Unique (#4) üzenetére


Lex Icon
senior tag

Mert nem a DVD lemez érdekel és nem is az író, hanem a tesztprogramok.
És esetleg az, hogy az Optiarc 7200s miért ad mégis használhatónak tűnő eredményt?

[ Szerkesztve ]

(#6) King Unique válasza Lex Icon (#5) üzenetére


King Unique
titán

Azt értem, de ez bőven beletartozik azon topikok témájába, ennek külön nyitni egyet felesleges.
Ezek a tesztek látszólag lefutnak sokx tesztelésre nem alkalmas írókkal is, mint az Optiarc, bár, ha jól emlékszem chipsettől is függ, h tud.e tesztelni (MediaThek, Sanyo), viszont ezekkel felesleges, mert össze-vissza mérnek. Továbbá, ami még fontos, a Jitter szint, azt pl. csak Liteonok és Plextorok tudnak mérni.
De a linkelt 2 topikban érdeklődj, ott tudnak segíteni és megmondani alkalmas e tesztre a te Optiarc íród, de én úgy tudom, h nem. :N

[ Szerkesztve ]

(#7) Lex Icon válasza King Unique (#6) üzenetére


Lex Icon
senior tag

Az a baj, hogy azok a topikok nem ezzel foglalkoznak csak érintőlegesen és 13 és 19 ezer hozzászólásból képtelenség kihámozni a lényeget. Ezért gondoltam, hogy jó lenne egy, a tesztelő programokról és alkalmas meghajtókról szóló topik is, ami nem alaptémája a másik kettőnek. Itt átlátható módon meg lehet beszélni, hogy melyik meghajtó és melyik program alkalmas a tesztre és milyen eltérések adódhatnak.
Az általad írt meghajtókon felül láttam pl. BenQ-el végzett teszteket is. Tehát nem lehet kerek-perec kijelenteni, hogy milyen márkák alkalmasak erre. Ezért lenne jó ezt itt kitárgyalni.
No meg azt is jó lenne tudni, hogy pl az Optiarc miért ad olyan adatokat, amik használhatónak tűnnek.
Azért is gondoltam, hogy szükség van erre a topikra, mert a két topikban pár száz hozzászólásonként felmerül ez a kérdés, tehát nem találják a leírásokat.

[ Szerkesztve ]

(#8) #65675776 válasza Lex Icon (#7) üzenetére


#65675776
törölt tag

A kérdés nagyon jól fedi a Milyen DVD-írót vegyek? topik témáját. Folytatás ott.

Ezt zártam.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.