Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#6066) kicsirigó7 válasza td (#6064) üzenetére


kicsirigó7
senior tag

Átlagban évenként 90db DVD biztonsági mentésem van. De ez is 3x30db-ot jelent.
Én minden fontosabb adatot 3x írok ki. És ezt nem árt a legjobb minőségben 3 különböző MID-re kiírni. Mert így ha az egyik MID neki áll romlani, a másik kettő még gond nélkül olvasható.

1 év alatt, 30db író került hozzám. Melyekkel különböző sebességen pörkölve, nem kevés üres lemezt emésztett fel.
Csak 4-6-8-12x sebességen, 6 különböző MID-el számolva, egy író minimális leteszteléséhez tehát 24db lemez szükséges. 30x24= 720db lemez.
Ebben még nincs benne az fw verziónkénti tesztelés. Ami írónként átlag 3-mat jelent.
De ezt már én is csak annál próbáltam, amelyik írónál nem volt megfelelő a legújabb fw.
Az össz lemez számból lejön, hogy néhány régebbi LG csak 4-8-16x pörkölést ajánl fel. Az új írók többségénél meg 6x a legkisebb.

"Meg arra is, hogy mi visz rá valakit, hogy ennyit teszteljen?"
Tehát a kérdésedre a válasz:
A fentiekből rájöhettél hogy ha valaki teljesen ki akar tapasztalni egy írót különböző lemezekkel/sebességgel, akkor kb mennyi lemez kell hozzá. Ha több íród van, akkor ez csak többszöröződik.
Még ott van a tégelyenkénti vagy azon belüli minőség változás.
Szerencsémre nekem még olyan régebbi lemezeim vannak, amelyeket még nem érint ez.
Meg már kevés olyan író van amit meg szeretnék venni, és le szeretnék tesztelni. :DDD
De ez az egész, már valóban fanatizmus. :D

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.