Hirdetés

2024. március 28., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#15051) quailstorm


quailstorm
nagyúr

Hello!

Most kell 2db CD-t írnom, és látom, hogy már csak 3db Verbatim Crystal maradt itthon...

[link] [link]

Ezek a kínaiak szerintetek érnek egy rendelést? Igazából nekem is max PlayStation-re kell manapság, esetleg egy-két retro OS miatt a retro gépekre. PS-hez meg illik a fekete hátoldalú lemez.

(#15052) Nor- válasza quailstorm (#15051) üzenetére


Nor-
tag

Szerinted hogy fog a lemez kinezni mire ideer a postaval?
meg amugy is noname lemezeket venni ...
ha mindenaron fekete alju lemezt akarsz venni azt itthon is megteheted: [link]

csak nem kell ra varjal 1 honapot es lehet hogy meg egybe is lesz amikor megkapod.

Penteken elvileg erkezik belole keszletre.

http://itmedia.sk/

(#15053) quailstorm válasza Nor- (#15052) üzenetére


quailstorm
nagyúr

90-es évek végét, 2000-es évek elejét leszámítva csak noname van itthon kb. Kivéve a Verbatim Crystalokat, amiről meg nem tudom eredeti-e, mert kínai piacos...

Valószínűleg Crystalból veszek egy 35-öt, az elég lesz egy darabig. PS-nél rájöttem, hogy túl rossz a képminőség már nekem, aztán már inkább emulátor ment helyette, így elfelejtettem, hogy elfogyott a CD...

Tárolás mennyire gáz otthon? Van egy ilyenem bontatlan, de kb. 6 éves lehet. Mennyi a szavatossága? Fiókban volt végig.

Akkoriban álltam le a GC lemezekkel is, mert 8cm-es lemezem nem volt, 12cm-es tetőm sem volt, és normális TV-m se :DDD Szóval tető nélkül hajtva ratyi CRT-n nem volt jó.

[ Szerkesztve ]

(#15054) Nor- válasza quailstorm (#15053) üzenetére


Nor-
tag

A verbatim crystal kapható ma is, de nem csak az normális lemez, nem igaz hogy csak noname van.
Ha nem volt napnak vagy hőnek kitéve (nem felejtetted a fiókban amit minden nap melegített a napsugár) akkor elvileg jónak kell még lennie a lemeznek, ha nem karcolódott össze a fiók ki-be nyitogatástól.
a 43522 egy igen jó lemez volt 6 éve, gyári MCC kódos verbatim stamper, nézd meg hogy hol gyártották, a japán az egyik legjobb, de a manapság kapható taiwani vagy nemrégiben még néha fellehlető UAE lemezek is jónak számítanak belőle.

http://itmedia.sk/

(#15055) quailstorm válasza Nor- (#15054) üzenetére


quailstorm
nagyúr

India, MCC 03RG20 és ahogy írod #43522.
CD-ből eddig sima Ultra Protection volt csak, nem Crystal.

Azt tudom, hogy a PS1 nem szerette a Maxell CD-t, a GameCube meg a Memorex DVD-t, ezt a kétféle Verbatimot meg gond nélkül, GC-n még a lézert se kellett erősebbre venni.
Tehát valószínűleg ezek jó lemezek voltak, akkor is ha kínai piacos.

(#15056) Nor- válasza quailstorm (#15055) üzenetére


Nor-
tag

A kinai piacon is ugyanonnan vasarolnak :)
Ha nem hamis es nem kezeltek ugy mint a szemetet akkor az is jo lehet.

http://itmedia.sk/

(#15057) Daywalkerke


Daywalkerke
aktív tag

Sziasztok!

Ezzel a dual-os DVD-vel volt már valakinek tapasztalata, esetleg teszt eredménye vagy hallott róla már valamit:

Verbatim DVD+R Double Layer 8x 50cake *FULLPRINT* Life Series (97693) Taiwan (IT7398)

Jelenleg a MID-jéhez CMC MAG-D03-64 van írva és erről a MID-ről dual-os lemezeknél fogalmam sincs, hogy milyen lehet, mert eddig az alábbi Made in UAE-s FTI MID-es lemezt használtam, de sajnos ebből már nincsen:

IT Media DVD+R Double Layer 8x 10cake*FULLPRINT*(FTI) (IT7717)

Köszönöm előre is a válaszokat.

[ Szerkesztve ]

(#15058) M107 válasza Daywalkerke (#15057) üzenetére


M107
addikt

:R

Első ránézésre sok lemez Dual-os alkalmazza ezt a midet, ez olyan lehet a neten ha rá keresel a mid-re mint az CMCMAG-BA3-000 mid stabil de hullámzó minőség.

Kérdés a időtállóság

UI:

Sok dualos bér gyártott middel láttam már lemezt, az egyik legrizikósabb talán a 2014-15 Liteon írok írják a legszebben és a legjobban, főleg anno Verybigboy által Xbox360 lemezekre felkészített liteon írok .

[ Szerkesztve ]

A fórumon, bármit leírhatsz, én csak az igazat írom le. :) Utálom ha hülyének néznek ! - Addikt - vissza az őstag címet :) )

(#15059) verybigboy válasza M107 (#15058) üzenetére


verybigboy
senior tag

@M107: ... mindig fényezve vagyok, köszönöm a szép emlékeket a DVD korszakból.

(#15060) M107 válasza verybigboy (#15059) üzenetére


M107
addikt

:R

Aki tudott az tudott :)

:K

A fórumon, bármit leírhatsz, én csak az igazat írom le. :) Utálom ha hülyének néznek ! - Addikt - vissza az őstag címet :) )

(#15061) tomaszka88


tomaszka88
aktív tag

Sziasztok!

Itmedias FTI médiakódú lemezre írtam 4x sebességgel, LiteOn iHAS 124 íróval ,és végeztem egy lemez szkennelést NeroDS programmal. 5% jó és 94,8 % hibás szektort mutat,de a lemezről, ettől függetlenül jól beolvashatóak az adatok.

Szerintetek érdemes lenne lementi ?

(#15062) Nor- válasza tomaszka88 (#15061) üzenetére


Nor-
tag

Mikor írtál, mikor ellenőrizted vissza?
Másik, miért 4x-es sebességgel írod amikor 16x-os a lemez?

A DVD lemezeket azon a sebességen kell írni amit a gyártó ráír, ha más tempóval írod simán lehet hibás amiatt.

Hibás szektort mondasz, milyen hiba? ISObol írtad?
Az ISO amit kiírsz az nem hibás? Én már jártam úgy ...

http://itmedia.sk/

(#15063) tomaszka88


tomaszka88
aktív tag

Az 16x nem gyors? Még ott vagyok leragadva,hogy 4x sebességgel írjak lemezt. Kb.2 hete írtam ki,tegnap ellenőriztem,és adat lemezt írtam,fotókat. Viszont,ha tesztelem a lemez minőségét 4x sebességnêl 90% ha pedig maximum akkor 0%. Milyen sebessêgen kell mérni?

[ Szerkesztve ]

(#15064) tomaszka88


tomaszka88
aktív tag

Sziasztok!

Közel 14 éves Traxdata lemez Riteg G05! Ez nem egy rossz eredmény ennyi idő után.

(#15065) Nor- válasza tomaszka88 (#15063) üzenetére


Nor-
tag

Nem, nem gyors, ha nem az előírt sebességgel írod akkor nem lesz jó az írás sok esetben mivel nem arra lett a lemez optimalizálva.

Tesztelni -elvben- 4x-es sebességgel kell vagy minél lassabban (ha láthatóan hibázik), viszont ha maxon olvasva nincs olvasási hibád, akkor lehet a meghajtódban van a hiba.
Én kiírnám mégegyszer 16x-osan a teszt kedvéért és azt is visszaolvastatnám hogy lássam a különbséget.

http://itmedia.sk/

(#15066) tomaszka88 válasza Nor- (#15065) üzenetére


tomaszka88
aktív tag

Azt kihagytam,hogy dupla rétegű lemez 8x sebességű. Ha 16x a lemez akkor annyiszorosan is lehet ? Maximális olvasásnál sok hiba jön ki és 0%

(#15067) Nor- válasza tomaszka88 (#15066) üzenetére


Nor-
tag

Ha gyors olvasásnál többet hibáz akkor nem jól van megírva, valami hibás.
nézd meg hogy hogy néz ki az írás, egyenletes-e.

Javaslom próbáld meg a sok adatot kiírni egy ISO-ba és azt kiírni pl. imgburn-el közvetlen a lemezre, mivel így elkerülheted a bufferelési problémákat az esetleges kis fileok miatt.

http://itmedia.sk/

(#15068) tomaszka88 válasza Nor- (#15067) üzenetére


tomaszka88
aktív tag

Ez jó ötlet lehet, eddig Neroval írtam ki, és egyenletes volt az írás egyébként. De lehet jobban járok , ha isoba berakom majd kiírom úgy a képeket/videókat imgburnnal ? megnézem. Nagyon köszönöm. Hány szoros sebességgel ?

(#15069) tomaszka88


tomaszka88
aktív tag

Sziasztok!

LiteON iHAS 124-s íróm van ,Nerot használtam, 4x sebességgel szoktam írni. Általában dupla rétegű lemezeket. Traxdata Full Print Umedisc mid, ITMedia FTI mid, dvd lemezeket használtam legutóbb.

A NeroDiscSpeed programmal tesztelve minőségileg nem lettek jók. De winchesterre felmásolhatóak a lemez tartalmak. Az IMgburn isos megoldást is kifogom próbálni.

(#15070) Nor- válasza tomaszka88 (#15069) üzenetére


Nor-
tag

Az FTI DL kodot nem minden iro szereti, lehet amugy hogy ott a baj.
Most van keszleten MKM kodos gyari verbatim (FTI gyartmany) amugy.

Az ha ISO-t irsz eloszor, minden esetben ajanlott, egy hibalehetoseggel kevesebb ...

http://itmedia.sk/

(#15071) tomaszka88 válasza Nor- (#15070) üzenetére


tomaszka88
aktív tag

Hamarosan átpártolok végre bluray-re ,és akkor It-ról most már majd Blurayt rendelek. Nem érdemes vesződni ezekkel a Dvd+DL lemezekkel.

(#15072) tomaszka88


tomaszka88
aktív tag

Sziasztok!

Nálam egy ilyen teszt futott le :

DVD+R DL FTI lemez , ezen programok vannak. Az értékekből mit lehet kiolvasni, nem lett valami jó igaz ? Neroval lett írva 4x-en, fél éve. LiteON IHAS124 B AL0S (xbox360 patchelt író)

(#15073) M107 válasza tomaszka88 (#15072) üzenetére


M107
addikt

:R

Rétegváltás előtt szép kis hibák....
Ez még nem jelent semmit rosszabb lemezt is látni több éves és kifogástalanul lehet olvasni róla.
Gondolom nem régi a gép, XP win7 csak natúran író és semmi sallang, nem futott semmi az írás alatt lassan írtad 4X-en sata vezérlők eredeti Micro....t ACHI.
Sokan akik még írnak külön régi gépet ezért tartanak " csak erre "
Csak a win 4GB és lehetőleg IDE (pata csatis lap) 2-4 sata 2.0 hellyel, mondjuk az írónak elég a sata 1.0 is.

[ Szerkesztve ]

A fórumon, bármit leírhatsz, én csak az igazat írom le. :) Utálom ha hülyének néznek ! - Addikt - vissza az őstag címet :) )

(#15074) M107 válasza tomaszka88 (#15072) üzenetére


M107
addikt

:R

két rétegű lemez DVD-nél amúgy is elég lutri volt már mint minőségre, BD-nél már ekkora baj nem volt, de ott is inkább sokan az egyrétegű lemezt favorizálják.

Inkább vennék újra írható lemezt :

Ilyet egy kazallal :)
Nekem is van még vagy 20-25 ilyen kis hengerrel max évente ha egy "hal meg" közülük intenzív használat haver diszkózik és ott nincs kímélve a lemez.
De ha normálisan használod nem dobálod vigyázol rá, akkor egy két 10 pakk 10-20 évig is elég lehet :)
S akkor hol lesznek már ezek a lemezek ha minőségi ha nem.

UI:
Fontos
Made in Taiwan legyen a China kerülendő :)

[ Szerkesztve ]

A fórumon, bármit leírhatsz, én csak az igazat írom le. :) Utálom ha hülyének néznek ! - Addikt - vissza az őstag címet :) )

(#15075) slaci007


slaci007
senior tag

Minőségi írók egy pár darab[link]

Tungsram 1896-2022

(#15076) tomaszka88 válasza M107 (#15073) üzenetére


tomaszka88
aktív tag

Réteg váltásnál jött ki igazán a hiba,meg főleg Traxdata Umedisc DL-nél. A régi Maxell DL-ek ,mint pl. ami Ritek S04 066(42h) Mid ,ott kevesebb volt a hiba, pedig nem mai darabok. Nem panaszkodni akarok, csak ezt tapasztaltam. :))

Ez pedig a legelső Eurodata DVD-R lemezem .kb..14 éves

:)

[ Szerkesztve ]

(#15077) M107 válasza tomaszka88 (#15076) üzenetére


M107
addikt

:R

"Ez pedig a legelső Eurodata DVD-R lemezem .kb..14 éves"

Meg is látszik, még az elején a kezdeteknél volt minőség :))
Ha még gyártanák pl, és megnéznéd fél év múlva, lehet hogy 10X rosszabb minőséget hozna.
Sajnos manapság nem fontos a minőség és a tartósság.
Persze azért ki lehet fogni tartós terméket az esetek 30 % ban.
Ha elromlik cseréld le, ez a mostani mottó

UI :

Persze ezeket a lemezekre értettem.
Tartós fogyasztási cikkeknél más az arány, de ott is u.a ez ha elromlik vegyél újat.

[ Szerkesztve ]

A fórumon, bármit leírhatsz, én csak az igazat írom le. :) Utálom ha hülyének néznek ! - Addikt - vissza az őstag címet :) )

(#15078) tomaszka88 válasza M107 (#15077) üzenetére


tomaszka88
aktív tag

Nagyon szép megfogalmazás, teljesen egyetértek. Emlékszem, még egy pc boltos ismerősöm adta az infót, 100 ft volt a lemez. Manapság már haldoklik is ez a technika, nem annyian írnak lemezre, mint akkor. Akkor még 215mb pendrive is nagy szó volt. Az most mindegy mi van a lemezre írva ,milyen márka, a minősége a lényeg, és a tartósság. Nem is tudom ezekből a DVD-R lemezekből mostanság melyik a jó minőség, rég írtam már olyat. :)

(#15079) Hegyirabló


Hegyirabló
veterán

Sziasztok!

Préselt lemezeknek mennyi az élettartama? Wikipédiát olvastam, de azt nem akarom elhinni (15 év).

Köszi!

Aquila non captat muscas.

(#15080) Multibit válasza Hegyirabló (#15079) üzenetére


Multibit
veterán

Wikipédiát olvastam, de azt nem akarom elhinni (15 év).
Erősen függ a tárolási körülményektől (tehát, nem csak az írható lemezeknél fontos ez). Aztán az sem mindegy, milyen festék van/volt a tokon belüli címkéken. Mindenesetre nekem vannak 25 évnél régebbi audio CD-im, ma is lejátszhatóak (nyilván, ez statisztikailag nem releváns). Persze nem vizsgáltam egyiket sem mikroszkóp alatt. Talán van 1-2 1990 előtt gyártott album is, majd utánanézek.

(#15081) Hegyirabló válasza Multibit (#15080) üzenetére


Hegyirabló
veterán

Köszi!

Aquila non captat muscas.

(#15082) winhate


winhate
őstag

Hm erősen át kene nézni a cd / dvd imet. Valamelyik mar 22 éves :)

http://pouet.net/prod.php?which=5633

(#15083) BB9000


BB9000
senior tag

Nem DVD , de lemez. BLueRay lemezre archiválás a terv. A Verbatim M-disk technológia nagyon megtetszett. 667 év után 5% körülire becsülik azon lemezek arányát amelyeken bármiféle adatvesztés lesz tapasztalható.
Még a "jól bevált" ITMediás beszerzési forrásnál is olcsóbban lehet kapni az Alzánál. 62, 64 és 66 Ft/GB ra jön ki.
Van-e tapasztalat, vélemény, tanács, vagy olcsóbb, jobb beszerzési forrás?

[ Szerkesztve ]

(#15084) gaben22 válasza BB9000 (#15083) üzenetére


gaben22
senior tag

Van Blu-ray disc topic, ott már ki lett tárgyalva többször. Olvasgass esetleg arrafele. Szerény véleményem szerint senki se tudja, hogy mit is bírnak ezek, szóval csak az ígéret, ami biztos :). Nem beszélve róla, hogy irgalmatlan drága. És ami igazán fontos, azt akkor is duplikálva tárolod, ha tutibiztos, hogy a fő backup forrásod halálbiztos. Én inkább emígyen tárolom a fontos dolgokat: minőségi egyrétegű Blu-ray lemez (Panasonic mid) + HDD fiókban tárolva és elfogadom, hogy 15-20 évente meg kell újítanom a backupot az akkori technológia szerint. Pl. épp most csinálom a migrálást DVD lemezekről blu-ray + HDD-re. Természetesen esetemben csak azoknál csinálom ezt, amit én fontosnak tartok. Ami nem, az jelenleg kétrétegű blu-ray lemezre megy.

[ Szerkesztve ]

Eladó cuccok: DAP: Astell&Kern AK70 mkII; IEM: JVC HA-FW01, RHA T20

(#15085) verybigboy


verybigboy
senior tag

Upsz ... törölve

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.