Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) brocki


brocki
csendes tag

Sziasztok!
Helyzet a következő:
- Acer Aspire 3002LM notb. SiS M760GX
- Fel van telepítve PowerDVD 5.


Ha sem a Win MediaPlayer sem a PowerDVD nem tud lejátszani DVDt (PowerDVD elindul és azonnal leáll, MediaPlayer: másolásvédelemmel kapcsolatos probléma miatt nem tudta lejátszani...)

Ha viszont intézőből a DVDn lévő fájlra kattintok kétszer, akkor játsza a PowerDVD. Miért? Mi a megoldás?
Köszi

(#2) erdoke válasza brocki (#1) üzenetére


erdoke
titán

PowerDVD-ben hogyan indítod a lejátszást, amikor nem sikerül?

A legjobb aláírás a héten

(#3) brocki


brocki
csendes tag

Ahogy a windows felkínálja a dvd behelyzésekor.
A PDVD megkérdi, hogy előről-e? És én nyomom hogy előről, és semmi.
És van feltéve MPlayer is és az is ue.

(#4) jeffo válasza brocki (#1) üzenetére


jeffo
tag

Szerintem érdemes feltenni az újabb PowerDVD verziót, a 7-est, talán valami újabb másolásvédelem van a dvdn, amit az 5-ös verzió után fejlesztettek ki. Én 1 éve biztosan már a 6-os verziót használtam, az 5-össel azt hiszem, nekem is volt gondom, azért is váltottam.

Másik variáció: telepíts valami progit, ami on-the-fly eltávolítja a másolásvédelmet, pl. az AnyDVD ilyen - [link].

(#5) erdoke válasza jeffo (#4) üzenetére


erdoke
titán

Nem hiszem, hogy minden DVD-n olyan másolásvédelem lenne amit nem tud az 5-ös PDVD lejátszani.

A legjobb aláírás a héten

(#6) jeffo


jeffo
tag

Az is lehet, hogy sérült a dvd, vagy valamiért nem tudja egy részét (elejét?) beolvasni. PowerDVD 6 halt már be ilyentől nekem.

Megpróbálhatod valami tesztprogram futtatását, ami leellenőrzi a lemezt, azaz olvasási tesztet csinál.
Pl. ilyen a DVDInfo Pro - [link].

(#7) PPeter


PPeter
addikt

A notikban használt grafikus vezérlők legtöbbje képes ugye a TV-kimenetre tolni a lejátszott képet, videót. A vezérlő/driver általában tartalmazza az idióta korlátozást, hogy amennyiben a lejátszandó lemez Copy Generation Management System (CGMS) triggere bekapcsolva vagyon, méghozzá ''No Copying'' állásban, de ehhez nem társul Macrovision jelzőbit (tehát nem kell az analóg kimenetbe keverni a VHS-magnókat, asztali DVD-felvevőket erről értesítő szignált), akkor egyáltalán nem hajlandó lejátszani a lemezt. Ez akár sima, írt lemezzel is előfordulhat, mert a CGMS flag átcsúszik a rippelésen, míg a Macrovison flaget kiüti a Decrypter a nyeregből. Van olyan idióta driver, ami más CGMS / Macrivison jelzőbit kombinációk esetén is megtagadja a lejátszást, szerencsére az újabb leljátszóprogramok felülbíráljék az ellentmondásos eseteket, szerintem érdemes lenne egy PowerDVD 6-ossal próbálkozni.

PPeter - Privátokat van hogy hetekig nem olvasom. Éjszaka és vasárnap ebédidőben ne hívjon senki a DVD-írós problémájával, köszi! A BURN.HU már nem az én oldalam!

(#8) brocki


brocki
csendes tag

Köszi a tanácsokat, végül leszedtem a PDVD-t és felraktam egy InterVideo DVD7-et (aminek szintén van vmi baja, mert ha leállítom a lejátszást, megfagy a progi...pedig a hivatalos oldalról töltöttem, lehet a crack ölte meg) és az megoldotta a problémát, most már a Windows Mediga Player is játsza. Ezek írt lemezek voltak, de egy az egyben átmásolva (CloneDVD) szal sztem a legutóbbi lehetett a probléma.

(#9) sanyi32


sanyi32
tag

Sziasztok!
Szeretném megkérdezni, hogy miért indul újra a gép amikor elindítok egy filmet a pwdvd7-el. Csak a biztonsági frissítések vannak fent. Előre is köszi.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.