Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Csiaki


Csiaki
csendes tag

Üdv.

Lenne 1 olyan kérdésem hogy valahol hallottam meg már láttam is 1 vázlatot, hogy hogyan kell csinálni 1 bármilyen ROM-hoz áram megszakítót.
Tehát amikor ki van kapcsolva a gép ezt bekapcsolom és akkor mintha le lenne húzva a dvd író ([moderálva - peterkeT]) és nem kap áramot!
Ilyen kapcsolót hol lehet venni,csinálni vagy egyéb dolgok mik kellenek hozzá!?
Előre is megköszönném. :R

(#2) parandroid válasza Csiaki (#1) üzenetére


parandroid
nagyúr
LOGOUT blog

Volt már egy hasonló topik, nem mondom el, mi lett vele. Az első hozzászólást moderáltam, ha nem kerül szóba, hogy miért is van rá szükség a címben említett trükkre, maradhat a téma. Mondjuk azt, hogy pusztán technológiai kíváncsiság kielégítése.

Ha rossz irányba megyünk, azonnal zárás és törlés.

p

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#3) Csiaki válasza parandroid (#2) üzenetére


Csiaki
csendes tag

Sorry!!! :B

Nincs meg már az a topic, hátha sikerűl kiszűrnöm belőle vmit?

(#4) bundaas válasza Csiaki (#3) üzenetére

Sima kétáramkörös kapcsoló megteszi,ami a +5 és +12 voltos ágat megszakítja
Nem nagy ördöngőség egy ilyet kreaálni :)

Nincs elb@szva,csak másra lesz jó!

(#5) LukE válasza Csiaki (#3) üzenetére


LukE
veterán

Egy ket aramkoros, ket allasu kapcsoloval meg lehet szakitani a 12 es 5V-os tapvezeteket (Mindkettot, de a GND-t ne, es soha ne bekapcsolt allapotban!).
Optimalis esetben a gep csak annyit lat belole, hogy nem lat semmit, kevesbe optimalis esetben a tap nelkul ott logo ODD bezavarhat.

''Firefoxot hasznaljanak csak a gyavak. Az Explorer az igazi ferfiak bongeszoje! Veszely, kaland, nyitottsag!'' ιQι

(#6) GuCo.


GuCo.
tag

De gondolom, menet közben így se lehet kapcsolgatni, igaz?

(#7) Csiaki válasza GuCo. (#6) üzenetére


Csiaki
csendes tag

Gondolom ugyan úgy nem ajánlott!

(#8) macilaci78 válasza Csiaki (#1) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Lehet kapni elektronyos boltokban olyan kapcsolót, ami két áramkört is megszakít egy kapcsolással. :U Ezt kell csak a megfelelő vezetékekre rámoddolni.

[Szerkesztve]

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#9) mr_ricsi válasza Csiaki (#1) üzenetére


mr_ricsi
veterán

Ha a DVDíród IDE portra kapcsolódik, akkor ennek a kikapcsolásnak csak akkor van létjogosultsága, ha vele egy dróton nincs másik meghajtó. Ugyanis áramtalanított eszköznél a másik sem fog működni.

Sokkal kellemesebb úgy hibát keresni, ha tudod, hogy másban kell!

(#10) macilaci78 válasza mr_ricsi (#9) üzenetére


macilaci78
nagyúr

hiszem, erre rácáfolok: lehúzott tápú ODD mellett még egy mobilracket használt vinyóstul a rendszer egyazon IDE-kábelen.

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#11) Csiaki válasza mr_ricsi (#9) üzenetére


Csiaki
csendes tag

Semmi más nincs a kábelen van az író, küön IDE kábel a mobilrack, a satás vinyó meg értelem szerü hogy megint külön van!

(#12) Loha válasza Csiaki (#11) üzenetére


Loha
veterán

Sejtem mi lehet a gond... :) Sztem azt próbáld ki, hogy rendszereszközöknél, letiltod a meghajtót. Aztán ha kell engedélyezed.

(#13) #51736960 válasza Loha (#12) üzenetére


#51736960
törölt tag

ez van amikor nem elég...

(#14) mr_ricsi válasza Csiaki (#11) üzenetére


mr_ricsi
veterán

Akkor semmi gond, ahogy a #8-ban írták: 2 áramkörös kapcsoló, amivel a piros és a sárga drótot egyidőben megszakítod.

Sokkal kellemesebb úgy hibát keresni, ha tudod, hogy másban kell!

(#15) Beaver


Beaver
csendes tag

Én csinaltam ilyen kapcsolót. Aki egy kcsit is ért az elektronikához, az igényesen el tudja készíteni. Én az egyik meghajtó előlapot furtam ki négy helyen. Került bele két szép fémpöckös billenőkapcsoló, egy extraerős fényű fehér színű led, valamint egy ventillatorszabalyzó potenciometer. A két kapcsoló egy-egy optikai meghajtót kapcsol. A LED a gép bekapcsolt állapotában világít, a potival meg a 12 centis hátso venti fordulatszámát tudod változtatni.

Én a stabilitás valamint a biztonságos működés érdekében nyák lemezt készítettem, amit a kapcsolok segítségével erősítettem az előlaphoz. A nyákba forrasztottam be a vezetékeket, a ledet, valamint egy trimmert amivel a led fényerejét szabályzom. Vezetéknek megfelel egy sima hangszorókábel, nekem 2,5-3 méter elég volt. A molex dugókat és aljzatot Y-kábel szétbuherálásával szerezhetitek be a legkönyebben. Kicsit macerás a szétszedése, ráadásul utána már csak forrasztani lehet az érvégeket, de talán így jobban is tart valamivel. Az egész egy könnyed mozdulattal a helyére pattintható az előlapnak köszönhetően, valamint néhány dugó csatlakoztatásával beüzemelhető:)

Természetesen lehetne tovább 'fejleszteni', pl kétszínű leddel jelezni hogy ameghajtó le van-e kapcsolva, stb...

(#16) nagymester válasza Csiaki (#1) üzenetére


nagymester
csendes tag

Nem értem a kérdésedet!!
1. Ha megy a gép, mi szükség van arra, hogy a CD/DVD meghajtót áramtalanítsuk (ha nincs benne lemez, vagy ha van benne lemez és huzamosabb ideig nincs lemezművelet, akkor leállítja a motort).
2. Ha ki van kapcsolva a gép, akkor a táp nem üzemel. Ebben az esetben ha pl. zenét akarsz hallgatni a CD/DVD meghajtón, akkor valamilyen módon a mehjatónak tápot kell adnod (5V és 12V). Ezt egy külső tápról kell megvalósítani (ezt a megoldást nem javaslom).
3. Létezik olyan megoldás is, hogy a gép bekapcsolt állapotában tud olyat, hogy a használt meghajtó kivételével minden hardware eszközt kikapcsol.

Remélem tudtam segíteni.

PII Celeron 1000, 384Mb RAM, Diamond Viper II 32Mb, Segate 120Gb 8Mb ATA133, LG GSA-4160b. volt a régi configom

(#17) mr_ricsi válasza nagymester (#16) üzenetére


mr_ricsi
veterán

''3. Létezik olyan megoldás is, hogy a gép bekapcsolt állapotában tud olyat, hogy a használt meghajtó kivételével minden hardware eszközt kikapcsol.''
Ezt csak vinyónál tudja. (A Cd/DVD meghajtók önműködően átmennek energiatakarékos állapotba.)

Sokkal kellemesebb úgy hibát keresni, ha tudod, hogy másban kell!

(#18) Csiaki válasza #51736960 (#13) üzenetére


Csiaki
csendes tag

Így van! Az nekem nem elég!

(#19) Csiaki válasza Beaver (#15) üzenetére


Csiaki
csendes tag

Köszi!Továbbittom az illetékesnek.

(#20) Csiaki válasza nagymester (#16) üzenetére


Csiaki
csendes tag

1. De nem kapcsólja ki! Áramot ugyan úgy kap. Az nekem úgy nem jó.
2. Arra semmi szükségem!
3. Ha CD/DVD-ből tápot kihúzom , attól a vinyó még nem áll meg!(ja és ez olyan megoldás amit eddig használtam, de ezt akarom le1xüsíteni)

(#21) Sanya válasza Csiaki (#20) üzenetére


Sanya
nagyúr

amúgy a sok ki-bekapcsolás többet árt a cd/dvd meghajtóknak, mint a folyamatos, de enrgiatakarékos üzemmód...

szvsz felesleges, amit csinálsz

A bortól bolondokat gondol az ember, DE A PÁLINKÁTÓL MEG IS CSINÁLJA!!!

(#22) Bandus99 válasza Sanya (#21) üzenetére


Bandus99
őstag

Biztos vagy benne, hogy tudod miert csinalja?

Van me'g ve'r a koffeinkeringe'semben

(#23) Sanya válasza Bandus99 (#22) üzenetére


Sanya
nagyúr

akkor homályosíts fel.

A bortól bolondokat gondol az ember, DE A PÁLINKÁTÓL MEG IS CSINÁLJA!!!

(#24) Bandus99 válasza Sanya (#23) üzenetére


Bandus99
őstag

ellenkezik a PH alapelveivel

Van me'g ve'r a koffeinkeringe'semben

(#25) biga válasza Bandus99 (#22) üzenetére


biga
senior tag

Miért? Mire lehet jó ez a kikapcsolósdi? Legalább privátban árulja el valaki.

''Fiatalok! Tiétek a jövő! Régebben úgy volt, hogy a miénk lesz. (Sándor György)'

(#26) Simi121 válasza Csiaki (#1) üzenetére


Simi121
aktív tag

hali! Én is csináltam egy ilyet, volt egy régi tápom amiben volt kapcsoló. Abból kiszedtem és mivel dupla soros így a 12 és az 5 voltot is lekapcsolja. Egy Y tápkáblet vágtam el, a kapcsolót bedig beépitettem egy 5.25 helyet takaró műanyagba. Nekem tökéletesen müxik.

Simi

(#27) mr_ricsi válasza biga (#25) üzenetére


mr_ricsi
veterán

Így igaz! sokkal egyszerübb valamire megoldást kitalálni, ha tudjuk, mi a célja.

Sokkal kellemesebb úgy hibát keresni, ha tudod, hogy másban kell!

(#28) Beaver válasza mr_ricsi (#27) üzenetére


Beaver
csendes tag

Az a célja, a hogy a csillaghadsereg radarjait megzavarja a kapcsolók lekapcsolásával, és így hátha a hadsereg kiadja neki az általa védett hadianyagot. :D

(#29) Bandus99 válasza Beaver (#28) üzenetére


Bandus99
őstag

majdnem :)

Van me'g ve'r a koffeinkeringe'semben

(#30) Loha válasza Beaver (#15) üzenetére


Loha
veterán

Ilyet tudsz csinálni esetleg többet is? :)
Ha igen kb. milyen árban jönne ki a dolog? :U

Nekem pl arra jó lenne, hogy ha LiveCD-zek vagy memtesztelek vagy bármit fogok csinálni ahova nem kell a vinyó, akkor mielött bekapcsolom a gépet, lekapcsolom a vinyókat, és akkor egyrészt kvesebbet fogyaszt másrészt halkabb is a gép.
Jól jöhet azoknak is akik sokat tuningolnak, és nem akarján folyton túráztatni a vinyókat...

(#31) Hequila


Hequila
őstag

Szerintem valahogy így nézhet ki:
[link]

Ez saját gépem, saját megoldásom. Nálam is 2 vinyót, és a házhűtő ventiket (5 db) kapcsolta a képen szereplő 3 kapcsoló (természetesen kizárólag áramtalanított állapotban).
A potis megoldás sem lehet sokkal bonyolultabb, párszáz forintból és egy kis munkából meg is van az egész.

''Nem kell hajó, nem kell repülőgép, | Van mit ennem, van hol aludnom még!'' Tankcsapda

(#32) macilaci78 válasza Bandus99 (#22) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Én tudom, mert priviben megkérdeztem, de nem értettem meg a választ. Amúgy meg a MODi is kitörölte azt a sok miértes kérdésre választ adó pár soros indoklást, nyilván okkal.

Azért örülök, hogy a probléma lényegét sikerült megfognom, és érdemi megoldással előrukkolnom! :DDD

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#33) matt22 válasza Beaver (#28) üzenetére


matt22
tag

Hát ez valami brutális definíció :C :C :C

(#34) Csiaki válasza Hequila (#31) üzenetére


Csiaki
csendes tag

Nekem nem akarsz csinálni?:) Sajnos én nem értek az összerakás technikai részéhez.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.