Hirdetés

2024. március 28., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Truman


Truman
senior tag

Sziasztok!

Van egy Sony Optiarc AD-7263S típusú SATA DVD íróm. Mostanában olyat csinál, hogy a tálcát nem mindig adja ki, csak többszöri próbálkozásra de akkor gond nélkül kinyílik.
Közben furcsa hangokat ad ki, de a tálca meg se mozdul.
Csináltam róla egy videót hanggal együtt: >>Katt!<<

Érdekes, a gép boot -olása közben vagy ha lemez van benne, egyből kiadja.

Hogyan tudnám orvosolni a problémát?

Az élet egy sz*r játék, de azért a grafikája nagyon ott van…

(#2) jeni válasza Truman (#1) üzenetére


jeni
félisten

Szia
Korábban lett írva,hogy a leszorító korong ami a fém házon belül a tetején van, az okozza a gondot,hírből hallottam,hogy azt a fém korongot ha kiszereled és picit körbe vágod,lecsippentve a szélénél, akkor rendesen menni fog utána!
Tegyél bele lemezt(bent hagyva mindig),ha nem akarod vagdosni a leszorító,csillapító korongot,minggyá megjavul az írod.

Ez sajnos Sony betegség!

[ Szerkesztve ]

(#3) Truman válasza jeni (#2) üzenetére


Truman
senior tag

Szia. Köszönöm a választ.
A lemezt azért nem tartok benne, mert nagyon idegesít, hogy ha kell, ha nem felpörgeti, de ideiglenesen addig ez lesz, míg nem spórolok pénzt új íróra. Sajnálom, mert ezt leszámítva tökéletesen működik.
Sajnos elég béna vagyok az ilyen mechanikai szerelésekben. Esetleg meg tudnád mutatni melyik alkatrészről van szó?

Az élet egy sz*r játék, de azért a grafikája nagyon ott van…

(#4) TA68 válasza Truman (#3) üzenetére


TA68
senior tag

Hengeres kiszerelésű DVD lemezeknél szokott lenni a henger alján (lemezek alatt)egy átlátszó műanyag korong. Ha azt teszed be lemez helyett, nem fogja pörgetni.

(#5) jeni válasza TA68 (#4) üzenetére


jeni
félisten

jó ötlet. nem is gondoltam rá. kérdés,hogy nem tesz benne kárt a mechanikában?

(#6) TA68 válasza jeni (#5) üzenetére


TA68
senior tag

Nem! :N

(#7) Truman válasza TA68 (#6) üzenetére


Truman
senior tag

Kipróbáltam. :) Erőlködik kettőt-hármat, de tényleg nem pörgeti fel. Úgy látszik nem én vagyok az egyetlen, aki ezzel a problémával kűzd, hogy már ilyen bevett szokások vannak rá. :DDD

Az élet egy sz*r játék, de azért a grafikája nagyon ott van…

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.