Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Dvd iró segitség

Hozzászólások

(#1) demy


demy
tag

megköszönném ha valaki segitene.
tegnap vettem egy dvd irót, de nem ismeri fel a dvd-rw lemezeket, (pio106)
szóval mit lehet csinűálni?
pl: freemvare vagy micsodát hogyan kell frissiteni, és mi az?

köszönöm

(#2) PPeter válasza demy (#1) üzenetére


PPeter
addikt

Mit értesz az alatt hogy nem ismeri fel? Nem lát rajta fájlokat mielőtt írnál rá? Vagy miutűn megírtad, nem olvasható? Vagy amikor írnál rá, a CD/DVD-író program azt mondja nincs benne lemez?

PPeter - Privátokat van hogy hetekig nem olvasom. Éjszaka és vasárnap ebédidőben ne hívjon senki a DVD-írós problémájával, köszi! A BURN.HU már nem az én oldalam!

(#3) Gambit válasza demy (#1) üzenetére


Gambit
őstag

Mit lehet csinálni? Használni a keresőt például. Bővebben: link

''Akár hiszed, hogy meg tudsz csinálni valamit, akár nem, mindenképpen igazad van.'' - Henry Ford

(#4) demy válasza PPeter (#2) üzenetére


demy
tag

szóval a verbatin meg még 2 fajta DVD-RW mikor berakom, azt irja nincs bent lemez vagy a meghajtó nincs kész.

(most próbáltam a TDK DVD+RW pedig gond nélkül felismeri...) de csak ezt.

(#5) demy válasza Gambit (#3) üzenetére


demy
tag

ezt a linket megtaláltam, de itt hogy hogy smint semmi nincs...

(#6) PPeter válasza demy (#4) üzenetére


PPeter
addikt

Amíg nem írsz egy dvd lemezre semmit, addig üres lemezként sem látja a rendszer.

PPeter - Privátokat van hogy hetekig nem olvasom. Éjszaka és vasárnap ebédidőben ne hívjon senki a DVD-írós problémájával, köszi! A BURN.HU már nem az én oldalam!

(#7) Gambit válasza demy (#5) üzenetére


Gambit
őstag

De miért nem ott kérdeztél, ha megtaláltad?!

''Akár hiszed, hogy meg tudsz csinálni valamit, akár nem, mindenképpen igazad van.'' - Henry Ford

(#8) khalox válasza PPeter (#6) üzenetére


khalox
őstag

Ezt valami íróprogram mondja? (Mármint, hogy nincs benne lemez...)

(#9) demy válasza khalox (#8) üzenetére


demy
tag

IGEN.

tehát mindennel minden rendben, csak a újrairhatóval van gond.

egyedül a +RW tdk-t ismeri meg.

(#10) PPeter válasza demy (#9) üzenetére


PPeter
addikt

És pontosan milyen DVD-RW lemezek ezek? 2x-esek? 4x-esek?

PPeter - Privátokat van hogy hetekig nem olvasom. Éjszaka és vasárnap ebédidőben ne hívjon senki a DVD-írós problémájával, köszi! A BURN.HU már nem az én oldalam!

(#11) demy


demy
tag

és azt a firemvare-t vagy mit hová kell telepiteni, vagy mit hogyan kell vele.?
letőltöttem az 1.08-t

(#12) demy válasza PPeter (#10) üzenetére


demy
tag

mindegyik 4x

(#13) PPeter válasza demy (#12) üzenetére


PPeter
addikt

Akkor ott a baj. A 4x-es DVD-RW lemezre azt hiszem csak firmware frissítés után (és még lehet, hogy úgy sem) fog tudni írni ez az író.

PPeter - Privátokat van hogy hetekig nem olvasom. Éjszaka és vasárnap ebédidőben ne hívjon senki a DVD-írós problémájával, köszi! A BURN.HU már nem az én oldalam!

(#14) demy válasza PPeter (#13) üzenetére


demy
tag

de a TDK +RW 4x re ir (egyedül arra)

a specifikációnál ez van
Writes to DVD-R/RW, CD-R/RW, and +R/RW
Reads DVD-R/RW, CD-R/RW, +R/RW, DVD/CD-ROM, DVD-Video, CD-Text, CD-DA, and Photo CD
Provides Ultra DMA (Dynamic Resonance Absorber) for handling imbalanced discs during high-speed recording and playback

(#15) demy


demy
tag

és ezt a Firmware frissitést hova telepitsem?

(#16) PPeter válasza demy (#14) üzenetére


PPeter
addikt

Nem érted amit írtam? Az hogy milyen DVD+RW és milyen DVD-RW lemezre ír, annek semmi köze egymáshoz. A 4x-es DVD-RW lemezekre NEM TUD írni az íród. Lehet, hogy a legújabb firmware segít, de könnyen lehet, hogy az sem gyógyír.

PPeter - Privátokat van hogy hetekig nem olvasom. Éjszaka és vasárnap ebédidőben ne hívjon senki a DVD-írós problémájával, köszi! A BURN.HU már nem az én oldalam!

(#17) demy válasza PPeter (#16) üzenetére


demy
tag

aah.
bocs, igy már értem. KÖszi

és frimware-t hogy frissitsem????

[Szerkesztve]

(#18) PPeter válasza demy (#15) üzenetére


PPeter
addikt

A meghajtóban ne legyen lemez. Indítsd el a programot, meg fogja találni az írót, értelemszerű a használata. Amíg nem mondja a végén, hogy OK, addig lehetőleg ne rúgd ki a konnektorból a gép kábelét, ne indítsd újra a gépet, ne csinálj semmit. De ahogy elnézem, talán jobb lenne ha megkérnél egy tapasztalt felhasználót, hogy csinálja meg neked.

PPeter - Privátokat van hogy hetekig nem olvasom. Éjszaka és vasárnap ebédidőben ne hívjon senki a DVD-írós problémájával, köszi! A BURN.HU már nem az én oldalam!

(#19) demy válasza PPeter (#18) üzenetére


demy
tag

ha értelemszerü lenne, nem kérdezném...

ugyanis elinditom, kijön a dosos ablakban (not found) nem találja...

(#20) demy


demy
tag

available target is not found

(#21) PPeter válasza demy (#19) üzenetére


PPeter
addikt

Jelenleg milyen firmware verzió van az íródban és milyet töltöttél most le? Hogy van az íród bekötve (primary/secondary/master/slave...)? Van-e a kábelen más eszköz mellette? Milyen alaplapod van és ahhoz milyen ATA/IDE driver lett telepítve?

PPeter - Privátokat van hogy hetekig nem olvasom. Éjszaka és vasárnap ebédidőben ne hívjon senki a DVD-írós problémájával, köszi! A BURN.HU már nem az én oldalam!

(#22) demy válasza PPeter (#21) üzenetére


demy
tag

firemware 1.05 most (1.08 töltöttem le)

a dvd iró, primary master. külön zsinóron van. és külön a cd iró. sec slave azt hiszem.
sata vinyó van.
tehát minden külön kábelen van.
alaplap- MSI K7N2 Delta Ilsr (nforce 2)
driver, amit xp rak alapból ATA/IDE

(#23) PPeter válasza demy (#22) üzenetére


PPeter
addikt

Jah, nforce chipset meg az ő driverei, lehet hogy azon nem fog menni a frissítés.

PPeter - Privátokat van hogy hetekig nem olvasom. Éjszaka és vasárnap ebédidőben ne hívjon senki a DVD-írós problémájával, köszi! A BURN.HU már nem az én oldalam!

(#24) khalox válasza demy (#22) üzenetére


khalox
őstag

Elképzelhető, hogy a frissítéshez át kell raknod secondary master-re...

(#25) PPeter válasza khalox (#24) üzenetére


PPeter
addikt

Igen, talán segíthet.

PPeter - Privátokat van hogy hetekig nem olvasom. Éjszaka és vasárnap ebédidőben ne hívjon senki a DVD-írós problémájával, köszi! A BURN.HU már nem az én oldalam!

(#26) demy


demy
tag

köszönöm.
megpróbálom...

(#27) Szabi1987


Szabi1987
aktív tag

látom már halott ez a topic :O

[ Szerkesztve ]

Golden Brown - The Stranglers

(#28) kali válasza Szabi1987 (#27) üzenetére


kali
legenda

de az alábbi nem; problema_a_dvd_cd_iroval

(#29) Szabi1987


Szabi1987
aktív tag

thx
de már haverom okit de azért köszi a gyors választ

Golden Brown - The Stranglers

(#30) Szabi1987 válasza kali (#28) üzenetére


Szabi1987
aktív tag

kali
Nem tudnál egy olyan topicot adni vagy mutatni ahol a problémámon tudnának segíte?
A következő lenne:
A netünk 3 gépre van szétosztva egy albérletben.Ha be kapcsolva a gépem,a többi gépen nagyon lassu a net,sőőt nemcsak a net hanem minden,pl:alig jön be még a google is,nekem például 5-6enterre jön be csak.Ja és ha nincs bekapcsolva a gépem akkor az égész net korrektül müködik mindkét gépen.Csak elég ha be van kapcsolva akkor se megy már a 2 gyerek nete normálisan.Mi főhetett meg a gépemben??? Memória vagy esetleg a hálókártyám szarakodik??
amugy az egész gépem nagyon lassu mostanság...(már legalább 2 hónapja)
ujat meg nem szeretnék venni mert nem nagyon van rá keret..
megköszönném ha irnál valami kis segitséget :R

Golden Brown - The Stranglers

(#31) kali válasza Szabi1987 (#30) üzenetére


kali
legenda

nem teljesen biztos, hogy hibás hardver okozza a problémát; lehet beállítási probléma, vírus, és még sok más, ezért nem nagyon lehet direktet ajánlani...

[ Szerkesztve ]

(#32) Szabi1987


Szabi1987
aktív tag

thx
de te semmi tanácsot nem tudnál adni??

Golden Brown - The Stranglers

(#33) kali válasza Szabi1987 (#32) üzenetére


kali
legenda

de; átnézetni a gépet néhány értelmes víruskeresővel (kém, reklám...stb), ha van eredmény, akkor irtás, rendszer kitisztítása! ha ez nem vezet eredményre; új rendszer felhúzása! ha esetleg valami hardveres probléma van, azt a telepítés során vélhetően észre fogod venni (sebesség...stb)

mod; látom közben a másik topikban kiegészült a leírás azzal, hogy a rendszert próbáltad újrarakni...

[ Szerkesztve ]

(#34) Szabi1987


Szabi1987
aktív tag

aha
Nemrég raktam újra az xp-t de nemsok mindent segitett.Nem irok többet ebbe a topicba mert ki fognak megint tiltani thx azért a segítségedet! :R

Golden Brown - The Stranglers

(#35) DaneilMurphy


DaneilMurphy
csendes tag

Sziasztok!
Most vettem egy LG H58N-t. Érdemes frissíteni a firmware-t? Letöltöttem, az exe file melletti readme olyan instrukciókat ír, hogy csatlakoztassam úgy, hogy más eszközt nem csatlakoztatok azon az ide kábelen, és masterre jumperoljam, úgy futtassam a firmware-t. Ez tényleg fontos (most a winchesterrel egy ide kábelen van)? Mi baj lehet, ha így elindítom az update-et?
DM

(#36) kali válasza DaneilMurphy (#35) üzenetére


kali
legenda

frissíteni mindig érdemes - és szükséges -, főként az újabb lemezek megfelelő írása érdekében. ha nem az előírtak szerint történik a firmware frissítése, az hibásan működő, vagy esetlegesen akár teljesen halott optikai meghajtót is eredményezhet...

(#37) ANT válasza DaneilMurphy (#35) üzenetére


ANT
őstag

DVD írót mindenképpen érdemes masterre jumperelni, nem csak a fw frissítés miatt. A másik feltétel (ti. ne legyen slave meghajtó a kábelen) szvsz nem létfontosságú. Én pl. sosem szedtem le a slave drive-ot, és sikerült mindegyik frissítés. Amitől igazán tartani kell, az egy áramszünet. :Y

''Soha ne add fel, ez a legnagyobb, halálos ellenség'' Replika

(#38) kali válasza ANT (#37) üzenetére


kali
legenda

azért láttam már olyat, hogy azonos ide kábelen volt egy pio író master ként, a slave ágon pedig egy lg (szemszögemből már ez sem mindig egészséges, ha egy ide kábelen két optikai dolgozik...) és a pio firmware frissítésekor az lg is kapott a jóból - ami az addig nagyszerűen működő lg írót megviselte kissé, és utána már nem akart rendesen írni...

(#39) DaneilMurphy válasza kali (#38) üzenetére


DaneilMurphy
csendes tag

Köszi a válaszokat, akkor inkább én is óvatos leszek :)

(#40) ANT válasza kali (#38) üzenetére


ANT
őstag

Ja hogy két író volt egy kábelen? Szvsz az már eleve el lett b@szva. Tudtommal azokat mindenképpen külön kábelre kell rakni. Nálam viszont a Secondary csatornán az író-olvasó találkozó semmi gondot nem okozott éveken keresztül. :)

''Soha ne add fel, ez a legnagyobb, halálos ellenség'' Replika

(#41) slaci007 válasza ANT (#40) üzenetére


slaci007
senior tag

Nálam volt hogy 4 író volt 2 kábelen és nem volt gond a egyik frissítésével sem,az áramszünet az betehet vagy ha nem stabil a gép és leáll.

[ Szerkesztve ]

Tungsram 1896-2022

(#42) skyny


skyny
tag

Jóestét MindenkiNet
Behalt a samsung dvd irom 3 év után és muszály vennem ujat,de sajnos mostanába nem nagyon tudom hogy milyet érdemes 20 ezer körül.???
Valaki tudna segiteni ebbe.Olvastam teszteket és sajnos vannak fura dolgok.
Segitségeteket előre is köszönöm

(#43) brigya


brigya
csendes tag

Van egy K7N2 Delta alaplap a gépemben és vettem bele egy SAMSUNG sata-s dvd írót, de nem tudom hogyan kell beállítani hogy felismerje. Tud valaki segíteni ebben? Köszi!!!!

(#44) audi100td válasza brigya (#43) üzenetére


audi100td
nagyúr

Valószínüleg nem fog menni a lapodban, mivel még első generációs sata vezérlője van :(

Próbáld meg visszacseréltetni egy IDE íróra.

[ Szerkesztve ]

(#45) zsolt1129 válasza brigya (#43) üzenetére


zsolt1129
addikt

Szerintem sem fog menni.Próbáld meg visszacseréltetni.

(#46) dani01


dani01
csendes tag

Sziasztok!
Segitség: keresek schaub lorenz dvdr-701használati leirást. köszönöm :U

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Dvd iró segitség
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.