Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  DVD író - gondok (téma lezárva)

Hozzászólások

(#1) Giada


Giada
újonc

Sziasztok!

Olyan problémám lenne, hogy néhány hónapja vettem egy Samsung SH-224DB dvd írót. eddig tökéletesen működött, sima 4,7GB-s mínuszos Verbatim lemezeket írtam vele, valamint a pluszos, szintén Verbatim 8,5GB-s lemezzel is szépen elboldogult. Azonban, most beruháztam néhány csomag TDK lemezre (melynek paraméterei megegyeznek a korábban használt sima Verbatiméival) és olybá tűnik, hogy nincsenek barátságban. Ami tapasztalható: ha berakom a DVD-t (több darabbal is próbálkoztam a csomgból természetesen) onnantól az egész számítógép fagy. A Nero (7-est használok) el sem indul, ameddig bent van a lemez, kapom a hatalmas homokórát, de amint kiadatom a lemezt, a program azonnal betölt. Mikor úgy indítottam a gépet, hogy a DVD benne volt az íróban, akkor folyamatosan bootolni akart róla, ki kellett adatnom újfent, hogy a gép egyáltalán elinduljon. Win XP-t használok egyébként. A Verbatim lemezekkel továbbra sincs baja a Samsung írómnak, illetve még egy csavar a sztoriban: van egy régebbi Optiarc AD-7191A DVD íróm is. Ő gyönyörűen írja a lemezt, csak kicsit lassú szegény (de neki alapból ez a baja, ezért lett véve a másik író). Természetesen ugyanozon számítógépen tesztelve a két író. Szerintetek mi lehet a gond? Eszem nincs hozzá. Gép újratelepítésnek nem akarnék nekiugrani egyből, és másik író programmal sem teszteltem, mert mint említettem a másik író rendben írja a lemezt, és az írót sajnos nincs lehetőségem másik gépben tesztelni.
_____
Még a sztorihoz annyit tudnék hozzátenni, hogy van egy WD Elements 1TB-s külső winchesterem is. Ma reggel azt vettem észre, hogy ezt az eszközt sem hajlandó a gép megfelelően kezelni, betölti a rajta lévő adatokat, de másolni rá nem enged, ill. róla sem. Folyamatosan úgy csinál, mintha minden adat törlődött volna róla, de gép restart után kiderül, hogy nem. A laptopom tökéletesen kezeli a külső HDD-t. Ebből talán arra tudok következtetni, hogy a géppel lehet gond, vagy a két probléma csak véletlen egybeesés lenne?

Szerintetek mi lehet jó megoldás? Előre is köszi a válaszokat!

Giada

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  DVD író - gondok (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.