Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Bea2005


Bea2005
csendes tag

Sziasztok,

Lécci ha tudtok segítsetek.

Vettem egy DVD írót. Beszereltem, de nem működik. :((

Ráadásul van egy DVD ROM-om is, és most annak is eltűnt a meghajtójele.

A DVD író ajtaja kinyílik, csak hiába teszek bele lemezt, ha nincs meghajtó.

Léccci segítsetek, hogy mit csinájak.

Legalább a DVd olvasót szeretném ha megint működne.

(#2) Pompi válasza Bea2005 (#1) üzenetére


Pompi
MODERÁTOR

Egy kábelre került a két meghajtó? Ha igen, akkor megfelelően vannak bejumperelve master-nek és slave-nek (esetleg mindkettő cable selectnek)? A gép indulásakor a meghajtók keresésekor látod a két optikai meghajtót? Windowsban jobbklikk a saját gépen -tulajdonságok - ott a hardver fülön az eszközkezelőben a CD/DVD meghajtók között látod valamelyiket?

[Szerkesztve]

Feel Good Inc.

(#3) PPeter válasza Bea2005 (#1) üzenetére


PPeter
addikt

Gyanítom egy kábelre tetted a két meghajtót. Ezzel nincs is semmi baj, de annál, amelyik a kábel végére esik, a meghajtó fenekén (a széles csatlakozótól balra) lévő kis ''jumper'' eszközt, azaz apró, műanyag tetővel rendelkező kupakszerű lezárót a master (MAS) állásnak megfelelő tüskepárra kell tenni, míg a közbülső csatlakozón lévő meghajtót a slave (SLA) állásba kell tenned. A rövidítéseket, hogy melyik tüskepár melyik állásnak felel meg, a tüskék felett, vagy vele egy vonalban a meghajtó tetején találod meg, felfestve, vagy belemaratva a felületbe.

[Szerkesztve]

PPeter - Privátokat van hogy hetekig nem olvasom. Éjszaka és vasárnap ebédidőben ne hívjon senki a DVD-írós problémájával, köszi! A BURN.HU már nem az én oldalam!

(#4) Bea2005


Bea2005
csendes tag

Úgy csináltam, hogy a régi Cd író helyére tettem a DVd írót. Amikor indul a gép, akkor még a fekete lépernyőben kiírja, a CD írót, ami pedig már nincs bent. Megnéztem a sajátgép...., de nem lát semmit. :(((

(#5) Bea2005


Bea2005
csendes tag

Ja és a BIOS-ban viszont benne van a DVD olvasó.

(#6) Bea2005


Bea2005
csendes tag

Na megnéztem. Valami tényleg az összekötéssel lehet, mert ha kihúzom a DVD írót, akkor bekapcsoláskor megjelenik az olvasó. Megnéztem a kábeleket is, és az a fura, hogy az olvasóhoz van az a hosszú meg jobbról egy közepes és balról egy kicsi. viszont a Cd íróhoz csak a jobb oldali meg ahosszú volt. Lehet, hogy akkor az a kicsi hiányzik bal oldalt? De olyat nem kaptam. Hol lehet olyat venni?

(#7) PPeter válasza Bea2005 (#6) üzenetére


PPeter
addikt

A bal oldali kicsi az az analóg audio kábel lehet a hangkártyához, az nem számít, amit mondtam - a jumpereket - megnézted?

PPeter - Privátokat van hogy hetekig nem olvasom. Éjszaka és vasárnap ebédidőben ne hívjon senki a DVD-írós problémájával, köszi! A BURN.HU már nem az én oldalam!

(#8) Bea2005 válasza PPeter (#7) üzenetére


Bea2005
csendes tag

Köszi, köszi, köszike. :))

Annyira kábelekben gondolkodtam, hogy csak most esett le, hogy mit kell keresni, mert összetévesztettem azzal a zsinórral. Végre működik. Köszike a segítséget és Neked is köszönöm Pompi. :)))

(#9) gergo84


gergo84
aktív tag

Sziasztok! bedöglött a dvd olvasóm, és nem tudok vele mit csinálni. Pedig jól ment. Teljesen uj, talán pár hónapos csak: Asus E616A. Az a gondom, hogy nem olvas be semmit. Csak villog, próbálja felismerni a lemezt, aztán ennyi. ráfogja hogy üres, és kész. A bios látja/felismeri, a windows látja/felismeri. Nem jelez problémát, neki az eszköz jól müködik. Ezek vannak a gépbe:
primary ide master: hdd160gb
primary ide slave: asus e616a
secondary ide master: pio dvd-rw
secondary ide slave: mobil rack

szerintetek mi lehet?
lécci segitsetek :R

(#10) gergo84 válasza gergo84 (#9) üzenetére


gergo84
aktív tag

közben megcsináltam....rossz kábelvégre dugtam :DDD

(#11) mk86


mk86
tag

Sziasztok!
Látom majdnem 8 éve nem volt itt senki. :D

Lenne olyan problémám, hogy egyik napról a másikra nem igazán működik a lemez íróm.
Egy szép napon még írtam vele filmet, de másnap mikor beraktam egy üres lemezt, felpörgött, és addig befagyott a rendszer, míg ki nem vettem az íróból a lemezt.
Sosem volt még ilyen bajom, remélem valakinek van tippje.

Win7 32 bit Home Premium van rajta, 2 Gb ddr3 rammal, és Thermaltake 470 wattos táppal.
Köszi a segítséget!

NZXT Phantom 410, Corsair 550 W , Asus Maximus VIII-Gene, i7 6700K, Corsair H80i, MSI GTX 1080ti , 16 GB HyperX Blue DDR4 1600 mHz, 480 Gb Kingston SSD, 240 Gb Corsair SSD, 1.5 Tb WD HDD,

(#12) mk86 válasza mk86 (#11) üzenetére


mk86
tag

Ok, megoldódott úgy, hogy oldódott meg. A CD-ket olvassa,a DVD-ket nem. Kuka.

NZXT Phantom 410, Corsair 550 W , Asus Maximus VIII-Gene, i7 6700K, Corsair H80i, MSI GTX 1080ti , 16 GB HyperX Blue DDR4 1600 mHz, 480 Gb Kingston SSD, 240 Gb Corsair SSD, 1.5 Tb WD HDD,

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.