Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) snt


snt
senior tag

üdv!

Segítségre lenne szükségem, mert állandó a kékhalál dvd írásnál, hol 50% környékén, hol 70-80%, változó, és általában 2 fajta kékhalál hibaüzenet:

PAGE_FAULT_IN_NONPAGED_AREA

xxx STOP: 0x00000050

Fizikai memória kilistázása kész
Fizikai memória kiíratás kész

vagy a másik hiba:

IRQ_NOT_LESS_OR_EQUAL

Fizikai memória kilistázása kész
Fizikai memória kiíratás kész

Mi a baj állandóan ? Nem csinálok mellette semmit, se net, semmi, csak hagyom a gépet h írjon, semmilyen program sem fut közben!

-Író: Pio108 (secondary master, 4x-es írás)
-Vinyó: maxtor 80GB 7200rpm (primary master umda2, többre nem képes a vinyó, nemtudom miért)
-memória: 256SDRAM

Elég régi a gépem, eddig azt hittem h nincs az XP-ben kékhalál, de nekem most már minden dvd írásnál előjön :((
Plz, segítsetek mert egy rohadt dvd-t sem tudok megírni :(( Pedig szarakodtam eleget h meglegyen az új pio108-asom..

(#2) PPeter válasza snt (#1) üzenetére


PPeter
addikt

Az író legyen egyedül a kábel végén masterként a teszt/hibakeresés idejére. Mindenféle olyan CD/DVD-író/emulátor program, ami rezidens cuccot rak fel uninstall. Intel chipsetnél (ha fent van) Intel Applicaton Accelerator uninstall, csak a sima chipset inf driver legyen fent (Intel oldalról leszedhetó a lapkakészletnek megfelelő). VIA, SiS förmedvényeknél alaplapi driver frissítés, IDE miniport driver telepítés. 40 eres, jó minőségű, szabványos hosszúságú kábel használata, a vinyónál (ha elvileg UDMA2-nél többre képes) legyen 80 eres kábele, de ha valami rackes merevlemez is van ugyanazon a kábelen, akkor győződj meg róla, hogy rack biztosan 80 eres belül. írás előtt minden felesleges program és process kilövése, tálcára leülő kis genyó programok is mehetnek a levesbe az írás idejére. Memóriahba is lehet. És végül de nem utoljára: mennyire friss telepítésű a rendszered? Karácsonyi reinstall? :DDD

PPeter - Privátokat van hogy hetekig nem olvasom. Éjszaka és vasárnap ebédidőben ne hívjon senki a DVD-írós problémájával, köszi! A BURN.HU már nem az én oldalam!

(#3) snt válasza PPeter (#2) üzenetére


snt
senior tag

Hello!

Köszi a gyors reagálást!

Hú, kb 3hetes lehet a rendszer, vagy 1 hónap, nem rég raktam újra..

primary master a vinyó edegyül a kábelen, 80eres, rackből kiszedtem
sec. master a pio108 egyedül a kábelen 80eres

daemon tools 3.47 virtual driver van, de nincs bekapcsolva, de a total commanderben van (szal végülis aktiv), kikapcsolom most akkor teljesen.

Alaplapom mercury (KOBIAN KOB KT133a, jó régi, de a honlap szerint tud udma33/66/100-at asszem, szal nem értem h miért tetű lassú a vinyó)

VIA Hyperion 4in1 felrakva!

A vinyó lassúságát és h ezáltal max 4x-esen tudok írni nem értem, ezt kérdeztem már a pio108 topicban is (sajna még nem érkezett válasz), de hogy miez a kékhalál :((

Nero 6.6, adat dvd egyébként ami írtam, remélem nem a nero lesz a ludas, mert ha jól emléxem DVDDecrypter filmek kiírsánál nem szokott meghalni.. Dehát adat dvd-t meg nem lehet decrypterrel...

Köszönöm előre a segítséget mindenkinek! (Délután leszek gépközelben, addig kérem ha vannak ötletes, tanácsok, szívesen fogadok mindent, köszönöm)

snt



(#4) I_Am válasza snt (#1) üzenetére


I_Am
veterán

Milyen lemezre írsz?

Amugy lehet a Nero-d is. Én feltenném a helyedben pl az 5.5.10.35-öt és megnézném azzal, az kevésbé macerás mint a 6-os széria.

[Szerkesztve]

Ha teszed ami a célod, akkor arra vagy hivatott az életben.

(#5) snt


snt
senior tag

Re!

Nero 6.6, Ritek lemezekre, 4x Arita és Traxdatara próbáltam, a régi Toshiba írom vitte őket simán, igaz csak 1x vagy 2x-esen, a Piommal megy frankón, csak vhol mindig eléri a kékhalál.. :((

(#6) Empire válasza I_Am (#4) üzenetére


Empire
tag

Én úgy tudom, hogy az 5.5ös Nero széria még nem ismeri a dvd írókat...

(#7) Empire válasza snt (#5) üzenetére


Empire
tag

Eszközkezelőben ''Ide/Atapi vezérlők'' menüpont alatt mit ír? Engedélyezve van a dma a winyóra? Ez okozhatja a lassulást windows alatt. A memóriát én is valószínűnek tartom. Futtasd le a Memtest nevű progit! Az tuti megmondja, ha hibás a ramod.

(#8) snt


snt
senior tag

Igen, engedélyzve a DMA, de csak umda2-ben megy, hogy miért, az rejtély számomra :F

Köszi a tippet, holnap le is tesztelem a memóriát! További ötleteket azért várok, előre is köszi!

üdv.
snt

(#9) I_Am válasza Empire (#6) üzenetére


I_Am
veterán

Én meg azt használom ha szükséges a mai napig. ;)

Ha teszed ami a célod, akkor arra vagy hivatott az életben.

(#10) snt


snt
senior tag

Hmm hmm... Ma próbáltam Decrypterrel DVD filmet (iso) kiírni, teszt írás ment 4x-esen szépen, utána indítottam élesbe, és a felénél kb megint IRQL_NOT_LESS_OR_EQUAL

nagyon érdekes és qrva idegesítő már, most hiába van pio108-am, nem tudom használni, egyszerűen meghal a gép :((
Memtest progi futott vagy 1,5 órán keresztül és nem talált hibát...

Semmi net nem ment, semmi, tűzfal, virusírtó, daemon tools ki volt kapcsolva.. Hagytam h nyugodtan írjon, teszt OK, írás már kékhalál :((

(#11) Lortech válasza snt (#10) üzenetére


Lortech
addikt

Már éppen azt kezdtem fogalmazni, hogy a memtest-t futtatása szvsz nem hoz megnyugtató eredményt...
De mivel láttam, h a teszt (gondolom szimuláció) lefut rendesen, a géped úgy tűnik rendben van, az írást leszámítva persze..
Nincs más gép, ahol ki lehetne próbálni az íródat?

Thank you to god for making me an atheist

(#12) snt


snt
senior tag

Nem hiszem h az íróval lenne a gond, mert már írtam vele egyszer ki egy filmet (első nap, mikor megvettem), és a régi Toshiba írómnál is előjött a hiba, igaz, csak 2x-esen tudott írni akkor az az író és amikor kész volt az írás, utána szállt el kékhalállal.. Szal akkor szerencsére befejezte a lemezt és utána halt meg... Most 4x-esen ír a Pio108, lehet h egyszerűen nem bírja a gépem a 4x-es írást sem??? Én akkor nagyon nem értem h miért :(( Pedig a teszt írás is lefut hiba nélkül, akkor élesben miért döglik meg a gép ? :F :F

(#13) Lortech válasza snt (#12) üzenetére


Lortech
addikt

Ezt nem értem én sem. Valaki hozzáértő leírhatná, hogy mit csinál tulajdonképpen, amikor szimulálja az írást a pörkölő program, ebből talán ki lehetne indulni. Mindenesetre én szétnéznék a kábelek háza táján, meg a biosban az ide vezérlő körül, mert ezt az udma2-es kérdést is meg kéne oldani..
Esetleg manuálisan felrakni a chipset drivereket, nem pedig az installt használni :F

Thank you to god for making me an atheist

(#14) PPeter válasza Lortech (#13) üzenetére


PPeter
addikt

Az adatátvitel az író felé ugyanúgy megtörténik szimulációnál is, csak valós írás nélkül (a lézer nem ír a lemezre, csak végignyargal az adatrögzítésre szolgáló spirális árok mentén, így kiderül, ha durván hibás a lemez, vagy nem elegendő az sávszélesség a folyamatos íráshoz - ez a teszt/szimuláció célja). Ellenben valós íráskor van visszairányú kommnukáció is, buffer manamegement és egyéb menet közbeni nyalánkságok miatt, na ez az amit nem komálnak a dzsunkán megírt alaplapi driverek.

PPeter - Privátokat van hogy hetekig nem olvasom. Éjszaka és vasárnap ebédidőben ne hívjon senki a DVD-írós problémájával, köszi! A BURN.HU már nem az én oldalam!

(#15) snt válasza Lortech (#13) üzenetére


snt
senior tag

A kábeleket átkötöm majd, de eddig másképp nem is volt hajlandó elindulni a gépem :((

IDE/ATAPI vezérlőket eltávolítottam eszközkezelőből, majd újraindítás és hagytam h újra felismerje a windows.. Semmi változás.. Arra azért kiváncsi lennék h miért UDMA2-ben megy :F

Már halvány lila gőzöm nincs mit kellene csinálni, direkt külön kábelen van a vinyó, primaray masterként (80eres kábel), de akkor is csak udma2, sőt, sztem még lassabb... :O

(#16) PPeter válasza snt (#15) üzenetére


PPeter
addikt

A BIOS-ban állítsd be erőszakkal UDMA-2 módra és tegyél be egy 40 eres kábelt. A 80 eres kábeled normál hosszúságú?

PPeter - Privátokat van hogy hetekig nem olvasom. Éjszaka és vasárnap ebédidőben ne hívjon senki a DVD-írós problémájával, köszi! A BURN.HU már nem az én oldalam!

(#17) snt válasza PPeter (#16) üzenetére


snt
senior tag

UDMA Enabled csak ennyit lehet állítani biosban.. 40eres kábelem nincs most itt sajnos, 80eres normál, bár nemtom pontosan mi számít normálnak..

(#18) snt


snt
senior tag

Helyesbítek, újraindítottam, megnéztem BIOS-ban, csak annyit lehet h:

UDMA Auto vagy Disabled

Mikor indítom a gépet, és bevillan egy pillanatra a képernyő felül az adatokkal, akkor látom azt írja ki a vinyóra h:
Primary master: LBA 81GB vagymicsoda,
a Pio108ra meg:
CDROM PIO4 (ekkor ez most mégis PIO mode4ben megy?????)

Eszközkezelő meg a vinyóra (elsődleges ide csatorna 0. eszköz) Ultra DMA üzemmód 2
a dvd írómra meg (másodlagos ide csatorna, 0. eszköz) Többszavas DMA üzzemód 2

Most vmi nagy szarkavarás lesz itt :((

(#19) PPeter válasza snt (#18) üzenetére


PPeter
addikt

Mondom, kipróbálnék egy jó kis vadiúj 40 eres kábelt a helyedben, és amíg nem derül ki, hogy a mi hiba, mindvégig maradjon egyedül a kábelen, masterként, a végén. Egyáltalán a jumper biztos masterre van állítva neki?

PPeter - Privátokat van hogy hetekig nem olvasom. Éjszaka és vasárnap ebédidőben ne hívjon senki a DVD-írós problémájával, köszi! A BURN.HU már nem az én oldalam!

(#20) krokk


krokk
senior tag

nálam ezek a hibák akkor jöttek elő amikor nem jó sorrendben raktam fel a drivereket:)
de azok nem írásnál szerencsére hanem főleg játékok közben:))
szerintem próbálj egy rendszer ujra rakást a driverek sorrendjére figyelj.
1.alaplapi driver
2.directx
3.vga
4. stb
(nem bizti hogy jó) de próbáld meg

the funniest thing about this text is that by the time you realize it doesn't say anything it's too late for you to stop reading it

(#21) snt


snt
senior tag

Felraktam az IDE miniport drivert, abban van ugye az IDETOOL, aszondja:

Maxtor UMDA6-ig support
Pio108 UDMA4-ig...

de a vinyó udma2-ben, a pio meg többszavas (multiword) dma2ben megy..
Hiába állítom be a progiba h Update UDMA4re például, újraindítás után ugyanúgy csak umd2-ben mennek... Röhej..

Majd megpróbálom az átkábelezést is...

(#22) Empire válasza I_Am (#9) üzenetére


Empire
tag

Akkor lehet h csak egyes írókat nem ismer fel. Nekem NEC 2500 van, és nem működött. Hiába, mindig tanul újat az ember! :)

(#23) Empire


Empire
tag

Próbáltál már lassabb írást? Úgyis kifagy? Ha nem, akkor sztem egyértelműen a sávszélességgel lesz baj, és amíg azt meg nem oldod, nem tudsz majd gyorsabban írni.

Szerk.: Esetleg próbálj meg másik IDE drivert letölteni, hátha az eredeti hibás!

[Szerkesztve]

(#24) God Vazzeg válasza Empire (#22) üzenetére


God Vazzeg
veterán

5.5 Neroval az 52x Lg cd-író se megy. Lehidaltam. :(

Tegnap volt ilyen gondom pont :Y

(#25) God Vazzeg


God Vazzeg
veterán

Hopp, ez 2x ment.. :(
Sorry

[Szerkesztve]

(#26) snt


snt
senior tag

Nos, felraktam új aspit a windowshoz, ma tdk dvd-rw-re nero 6.6-tal tudtam írni adat dvd-t, 2 lemezre is sikeresen (4x-es írás)!
Gondoltam akkor csak megjavult, indítottam a DVDDecryptert, dvd film iso, teszt írás, 4x-es sebességen, gond nélkül lefut... Írás élesben, de 50% körül megint meghalt!!!!! Kékhalál..
Ezt nem hiszel el, komolan már :(( Nemtudom újrarakni a winfost, mert tele van a vinyóm és ki kellene írni a cuccaimat,de írásnál mindig megdöglik :((

(#27) Hikvision


Hikvision
senior tag

Lehet,hogy már mondta valaki, de szerintem a rendszerinformációban nézegesd meg az IRQ-kat mert lehet hogy azok akadnak össze.

20 éve a PH-n.

(#28) Blackmate


Blackmate
senior tag

Csak egy lehetőséget tudok kizárni: az UDMA2 mód bőven elegendő a 4 X íráshoz. Ha megnézed a legelső konfogomat (300 Mhz AMD, 192 MB RAM), amiben a pioneer van. Na én ezzel kb 45 lemezt írtam meg eddig úgy néz ki hibátlanul.

(#29) snt


snt
senior tag

Az ok, csakhogy umda2ben sem megy sztem, hiába írja azt az xp h udma2 :((
6-8x-os írást sem bírja egyáltalán holott simán kellene, és még 4x-esnél is elszáll..
elég szar, mert kicsit drága mulatság hogyha folyamatosan elbassza így a lemezeket :((

Az nem lehet gond ugye h most csak egy 230W-os táp van bent, mert a múltkor meghalt a 300-as ?? Simán bírnia kell, cd írásnál is bírta.. Ja az az érdekes, hogy cd-t meg írt, igaz eddig egy audio cd-t írtam vele 4x-esen, ami ugye 600kbyte/sec, szal gyanakszom arra h a gép vmiért egyszerűen nem bírja el még az 5mb/sec írást sem ami kellene egy dvd 4x-es írásához... :O

(#30) Blackmate válasza snt (#29) üzenetére


Blackmate
senior tag

Teszteld le Nero-ba, hogy mit bír a HDD olvasás terén. File -> Preferences, Cache fülecske -> Test All Drive Speed

[Szerkesztve]

(#31) snt válasza Blackmate (#30) üzenetére


snt
senior tag

Köszi a tippet!

Neroval megmértem ötször, első 23mb/sec lett a többi pedig 26mb/sec!!!
Na akkor most mi a franc van ???????
DVD-re miért nem tud nekem írni ??? RAM lesz a hibás? Memtesttel 2 napja néztem őket akkor 5pass volt és 0hiba :F

(#32) snt


snt
senior tag

Még vmi, amit nem értek:

Bootoláskor a fekete képernyőn fent kiírja az adatokat, ott azt írja:

primary master: LBA ATA33 80GB asszem (tehát ez a vinyó) ok, winfos szerint is umda2ben megy, tehát az ATA33

secondary master: CD-ROM, PIO 4 (ez a dvd íróm, nade hogy a francba van ez, mert a winfos meg azt írja rá h többszavas DMA üzemmód 2ben megy!)

Akkor most a bootoláskor pio4 winfosban meg már Többsz.DMA2 ????

[Szerkesztve]

(#33) Empire válasza snt (#29) üzenetére


Empire
tag

Sztem az kevés! Milyen egyéb eszközök vannak még a gépedben? Winyók? Egyéb optikai olvasók? Proci? Vidkari? Próbálj kölcsönkérni egy 300ast. Ha úgysem, akkor több ötletem nincs.

(#34) God Vazzeg válasza snt (#32) üzenetére


God Vazzeg
veterán

Az xp felülbírálhatja (szokta is) a bios-t. Pl IRQ, DMA.

Van pl olyan hogy bios nem írja ki a vinyót, de a win felismeri és kezeli is.
Ez egy ilyen sport :D

(#35) God Vazzeg válasza snt (#32) üzenetére


God Vazzeg
veterán

Proci nincs húzva? Táp mekkora?

(#36) snt válasza God Vazzeg (#35) üzenetére


snt
senior tag

Semmi nincs tuningolva, minden alapon megy, 1.2-es duron, 256ram, gf4mx440...

csak a maxtor vinyó van primary masterként meg a dvd író sec. masterként, semmi más vinyó/optikai cucc nincs!

Nem lehet gond a táp, mert a cd-t megírta és ma 3 tdk dvd-rw-t írtam meg, már csak RW-re merek próbálkozni... Ja és csak 4x-es sebességgel írta őket, mert 6x vagy 8x-nál elszáll megint a gép.. :(

(#37) Sanya válasza snt (#36) üzenetére


Sanya
nagyúr

különös dolog, valszeg alaplappal lesz vmi bajod.

A bortól bolondokat gondol az ember, DE A PÁLINKÁTÓL MEG IS CSINÁLJA!!!

(#38) snt válasza Sanya (#37) üzenetére


snt
senior tag

Most vadászok bios frissítést... de miért íja a gép indulásnál h PIO4-ben megy az íróm ??? WinXP-ben meg hogy többszavas dma2 ...

(#39) God Vazzeg válasza snt (#29) üzenetére


God Vazzeg
veterán

230W-os táp? :Y :Y :Y

Utoljára PII-ben láttam ilyet. Vagy ez is az? :D

(#40) God Vazzeg válasza snt (#38) üzenetére


God Vazzeg
veterán

#34?

(#41) snt válasza God Vazzeg (#39) üzenetére


snt
senior tag

Igen, ez egy régi gépből megmaradt táp mint mondtam, mert a 300W-os meghalt.. De ez nem lehet gond mert cd-t írt és 3 TDK DVD+RW-t is megírt! Tesztek is simán lefutnak, nem az a gond h nem kap áramot...

(#42) God Vazzeg válasza snt (#41) üzenetére


God Vazzeg
veterán

Nincs mese, egy kiút van csak!

Nekem kell adnod az írót, oszt megint minden ok lesz :D

(#43) God Vazzeg válasza snt (#41) üzenetére


God Vazzeg
veterán

Jahh és finom tud lenni egy firmware update is :D

(#44) snt válasza God Vazzeg (#43) üzenetére


snt
senior tag

Hehehehehe... Firmware 1.14, nekem nagyon jó ez, az új firmware-ről nem voltak jó vélemények asszem, meghát amúgy sem az a hiba :)

alaplapi bios frissítés megvolt, page file törlődik leállításnál, memturbo-val ramot tisztítok, majd holnap tesztelem..
Ma írtam egy mp3-as dvd-t :C
Persze mikor Total commanderben meg akartam nézni a dvd-t, utána kék halál :O
De legalább nem írás közben.
Néztem rackben is, abban van 2 kis venti, neroval vinyó olvasási teszt: 15mb/sec :Y
Ha nincs rackben, akkor meg 25mb/sec :U

Na, holnap majd dvd iso teszt, reméljük a legjobbakat...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.