Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Dvd írási problémák a gyakorlatban! (téma lezárva)

Hozzászólások

(#1) Mc Elec


Mc Elec
csendes tag

Az a problémám hogy pl 3 + irt lemezbol a lejátszó csak kettöt olvas.mi lehet a probléma ,

Mit ér a mai világban egy kétéves proci ( vagy akármi)?

(#2) Marcus


Marcus
aktív tag

Nem tudom! :DD :DD :DD :DD

Ölni tudnék a béke Nobel-díjért!

(#3) localhost válasza Mc Elec (#1) üzenetére


localhost
Közösségépítő

Ugye nem gondolod, hogy ennyiből tudni fogjuk a választ? Tedd fel egy kicsit bővebben a kérdést, ismertetve milyen hardvereket, lemezeket, szoftvereket miegymást használsz. Mi az hogy ''nem olvassa'' ? Hogyan nem?

UI: vicceskedve: ha háromból csak kettő OK, akkor sose írj harmadikat! 1,2, kimarad, 4,5, kimarad.... :))

¤ Most már biztos: teljesen normális vagyok! ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... Mondták itt ezek a hangok is a fejemben. :)) ¤ My IP is: 127.0.0.1

(#4) Márton válasza Mc Elec (#1) üzenetére


Márton
nagyúr

rosszul irtad a 3.-at, vagy mas minosegu a nyersanyag

Emlékszem, mikor meglátogattam a vidéken élő nagymamámat, azt mondta: "fiam, egy napon még emberek fogják pazarolni az idejüket arra, hogy elolvassák amit írsz"

(#5) hawkx


hawkx
csendes tag

hello
Ma hallottam rólatok,h ti vagytok az ''agyak''! A problémám az lenne,h van egy Toshiba dvd íróm,úgy vettem,h mondták,h a tékás dvd filmeket is át tudja írni. A Scooby Doo-t vették példának. Én kihoztam már a Milliókért a pokolba és az xXx-et,de egyiket sem tudtam átkarcolni! Nero mondja,h kicsi a 4.7-es lemez. Az image fájl 7 giga. Hogy csináljam és mivel?

(#6) tomcs válasza hawkx (#5) üzenetére


tomcs
őstag

ez ilyen ''vedelmi'' cucc, a gyari dvdk nagyobbak mint amit fel lehet irni 1 irhato lemezre. megoldas a warez uton szerzett dvd, azok 4,7-re vannak osszehozva vagy atkodolhatod esetleg magadnak is. mas trukk ugy tudom nincs

(#7) hawkx


hawkx
csendes tag

hm,értem.Ajánlottak egy programot,DVD2One nevű progit.Namármost,kaptam kölcsön egy Michael Jackson dvd lemezt,műsoros. Ez is nagyobb,mint 4.7,de a dvd2one-al megtudtam csinálni,s fel is írtam nero-val,megy is szépen!most hoztam ki a scooby doo-t,s nem akarja lekapni! Te milyen programot tudnál ajánlani?

(#8) tdi


tdi
csendes tag

sziasztok tegnap vettem egy pio105-öt az a gondom hogy van egy 4db-ból álló vob meg 1 ifo-m hogyan tudnán kiírni ezt? (a nero hiányol valami bup-ot) van rá valami +oldás?
kérlek segítsetek
előre is köszönöm

(#9) Als válasza tdi (#8) üzenetére


Als
tag

Hello!

A jövő héten én is szeretnék ilyen írót venni. HA vannak tapasztalataid az íróval kapcsolatban(milyen típusú lemezeket ír, milyen problémák merültek fel), kérlek oszd meg velem emailben, nagyon megköszönném.

Als

(#10) Als


Als
tag

Mindenkinek ajánlom a Dvd95copy nevű progit, ami kb. 1,5 óra alatt az eredeti dvd-t ''repack''-olva a kiválasztott szinkronnal és feliratokkal együttt átalakítja a gyári dvd-t 4.7GBosra. NAgyon jó progi, én már sokszor használtam.

(#11) Márton válasza Als (#10) üzenetére


Márton
nagyúr

Igy van.
A DVD2ONE nevu progi meg ugyanezt csinalja 15 perc alatt :)
Igaz csak NEM CSS anyagot.

Nem tudom a dvd95copy le is rippeli-e a lemezrol a cuccot

Emlékszem, mikor meglátogattam a vidéken élő nagymamámat, azt mondta: "fiam, egy napon még emberek fogják pazarolni az idejüket arra, hogy elolvassák amit írsz"

(#12) Als válasza Márton (#11) üzenetére


Als
tag

Le bizony!

(#13) DAni198


DAni198
csendes tag

Lehet hogy két rétegű az eredeti DVD (több mint 4.7GB), olyat meg valószínüleg nem tudsz/lehet írni.

NEC MultiSpeed HD laptop, V30-as proci (turbo286 klón), 640k(-nak elég nek kell lennie), 20MB vinyó, CGA video, 640x200 LCD :)

(#14) casenoid válasza Als (#9) üzenetére


casenoid
tag


Egy apróság, hogy a Pio 105-ös nem tud néhány típusú nyers DVD-t írni 2x-esen, míg a régebbi szériák igen! Erről több külföldi fórumon volt szó és saját tapasztalatom is ez.
Még kellemetlenebb, hogy pár 'épphogyvminevevan' márkánál csak 2x-es írást engedett bármilyen író program, és garantáltan nem volt jó az eredmény.
Az előbb említett Ritek márkánál csak 1x-esen lehetett írni, azzal viszont sosem volt gondom. 10-ből egy TDK rossz lett, normál beállítások és adatmennyiség mellett.
Ezután felteheti bárki a kérdést, megéri a 4x-es Pio105, ha itthon szinte nem is láttam ilyen sebességgel írható DVD-t? Egyelőre nem, de külföldről kb 1EUR/db áron lehet rendelni net-en ilyen márkás írható DVD-R-t.
Érdemes lenne összeállni. Sajna a vám nem tudom elkerülhető e, vagy milyen tételig (összegig) vámmentes.

(#15) Tchoepi válasza tdi (#8) üzenetére


Tchoepi
tag

Hi tdi!

A bub (meglepő módon a backup-ból) az ifo biztonsági másolata. Másold le az ifo-t, nevezd át és készen vagy. Lehet írni.

Ciao

A vélemény olyan, mint a segglyuk; mindenkinek van, és senki sem kiváncsi a másikéra.

(#16) Tchoepi válasza casenoid (#14) üzenetére


Tchoepi
tag

Hi casenoid!

Firmware update? Nekem megoldotta a problémát. Egyébként több helyen is lehet kapni 4x írható DVD-R lemezeket - Sowah, MediaMarkt,...

A vélemény olyan, mint a segglyuk; mindenkinek van, és senki sem kiváncsi a másikéra.

(#17) Tchoepi


Tchoepi
tag

Hi all!

Ezt a Dvd95copy című csodaprogit honnan lehetne leszedni?

Thx.

A vélemény olyan, mint a segglyuk; mindenkinek van, és senki sem kiváncsi a másikéra.

(#18) casenoid válasza Tchoepi (#16) üzenetére


casenoid
tag

ezexerint 105-ös tulaj vagy Te is.
Azt hiszem 1.21 volt az utolsó, és a Ritekhez ez nem segített. Nem néztem azóta a firmware-t. Most mennyi a 4x-esen irható DVD-R?

(#19) Tchoepi válasza casenoid (#18) üzenetére


Tchoepi
tag

Igen, már vagy 2 hónapja birtoklok egy 105-öst.
1.30 az utolsó (1.26 a gyári, legalábbis nekem) és melegen ajánlott firmware. Link:
http://www.pioneeraus.com.au/multimedia/software/dvrup/dvr-a05up/r5ta130.exe
TDK 4x: 900 píz nettó nagyker.
Memorex 4x: 650 píz nettó nagyker.

By

A vélemény olyan, mint a segglyuk; mindenkinek van, és senki sem kiváncsi a másikéra.

(#20) casenoid válasza Tchoepi (#19) üzenetére


casenoid
tag

köszi!!!

(#21) Tchoepi válasza casenoid (#20) üzenetére


Tchoepi
tag

Szivesen. Esetleg a Dvd95copy fellelhetőségét nem bökné ide valaki? Vagy egy patch-et a demo verzióhoz? Előre is köszi.

A vélemény olyan, mint a segglyuk; mindenkinek van, és senki sem kiváncsi a másikéra.

(#22) Als válasza Tchoepi (#21) üzenetére


Als
tag

Holnapra tudok hozni, mert most oothon van. Egy ftpről szedtem le, de ott már nincsen fent.

Minden pioneer 105 tulajhoz intézném ezt a kérdést:

Most szeretnék venni egy pio 105-öst.Kérlek írjátok meg, milyen lemezeket ír, mire érdemes odafigyelnem a használata során?

mindent köszi

(#23) Tchoepi válasza Als (#22) üzenetére


Tchoepi
tag

Köszi Als! Várom holnap a progit.
A 105-ösről: eddig csak egyféle noname lemezt dobott el laser power calibration error címén (de nem is kezdte el az írást, más íróban sikerült megírni azt a lemezt, de az adatok biztonságáért nem kezeskedem). Minden másra jól írt, lemezt nem rontott. Ciao.

A vélemény olyan, mint a segglyuk; mindenkinek van, és senki sem kiváncsi a másikéra.

(#24) Als


Als
tag

Az utóbbi 3 hétben több hírdetést láttam az A...neten, miszerint a boldog tulajdonosok meg akarnak szabadulni a pár hónapos Pio 105-östől.
Mi ennek az oka?
Inkompatibilitás?

(#25) Als válasza Tchoepi (#23) üzenetére


Als
tag

Kösz, holnap reggel 10 körül jelentkezem.

(#26) Tchoepi válasza Als (#24) üzenetére


Tchoepi
tag

Én nem tapasztaltam inkompatibilitást, de akiktől én hallottam, hogy lecserélnék, azok a sony500-ast vették helyette. Az sem problémamentes, pl a verbatim lemezeket egyáltalán nem írja. :(

A vélemény olyan, mint a segglyuk; mindenkinek van, és senki sem kiváncsi a másikéra.

(#27) Márton válasza Tchoepi (#26) üzenetére


Márton
nagyúr

Az uj verbatimokat irja.

A regieket is, csak firmware-t kell frissiteni.

Emlékszem, mikor meglátogattam a vidéken élő nagymamámat, azt mondta: "fiam, egy napon még emberek fogják pazarolni az idejüket arra, hogy elolvassák amit írsz"

(#28) Tchoepi válasza Márton (#27) üzenetére


Tchoepi
tag

Köszi. Ez nem saját tapasztalat volt, csak egy barátom mondta, aki vett ilyet ca. 6 hete. Nem hiszem, hogy firmware-t frissitett volna (nem az a powerlooser tipus), de az iró dobozában egy külön lapon volt egy figyelmeztetés, hogy verbatimmal nem műxik. A sors iróniája, hogy előtte vett 20 verbatim lemezt, hogy majd milyen jó lesz neki. Aztán elbartereltük.

A vélemény olyan, mint a segglyuk; mindenkinek van, és senki sem kiváncsi a másikéra.

(#29) Als


Als
tag

A firmware csere nem ''balesetveszélyes''?
Eddig csak biost frissítettem alaplapban.....

(#30) KovacsUr válasza Als (#29) üzenetére


KovacsUr
addikt

Hm? Mármint BIOS-chipet cseréltél? Mert ha nem, akkor firmware- és BIOS update _pontosan_ ugyanakkora kaland :)

So it goes… We stand alone by standing stones and turn them into circles.

(#31) Als válasza KovacsUr (#30) üzenetére


Als
tag

Nem chipet cseréltem, csak BIOS update volt.
Bár a chip csere sem egy nagy kaland. (szvsz)

(#32) Als válasza Tchoepi (#19) üzenetére


Als
tag

Ez a firmware update Win alól indítható?

(#33) Tchoepi válasza Als (#32) üzenetére


Tchoepi
tag

Úgy emléxem igen. De ahonnan letölthető, ott tuti le van írva.

A vélemény olyan, mint a segglyuk; mindenkinek van, és senki sem kiváncsi a másikéra.

(#34) Als válasza Tchoepi (#33) üzenetére


Als
tag

Mail ment.
Elküldtem a még DVD2One (általam ismert) legújabb változatát.

Jó szórakozást :)

(#35) Tchoepi válasza Als (#34) üzenetére


Tchoepi
tag

Hálám üldözni fog. :))

A vélemény olyan, mint a segglyuk; mindenkinek van, és senki sem kiváncsi a másikéra.

(#36) Als


Als
tag

Elképzelhető, hogy majd dvd írás okán foglak mailen keresni.

Kösz

(#37) Tchoepi válasza Als (#36) üzenetére


Tchoepi
tag

Csak bátran. Jó tett helyébe... :DDD

Én kösz. Ciao

A vélemény olyan, mint a segglyuk; mindenkinek van, és senki sem kiváncsi a másikéra.

(#38) Als


Als
tag

Üdv!

Tegnap vettem egy Pio 105-ös OEM írót.
Semmi gond vele, működik.

DE....

úgy tudom, hogy a Pio írókra 3 év gari van, erre csak egyet kaptam.
Ezen a héten az egész városban(BP) csak olyan írót találtam ,amire csak 1 év gari van. Ezzel még nem is lenne baj.

DE....

Az író fedelén elég gyanús a cimke.
A típus ''CODE 105''
És valamelyik sarokban ott figyel eldugva a Pioneer felirat.
Egyébként a D..ostudióban vettem......

Hogy van ez?
Gagyi?

Kösz

(#39) Tchoepi válasza Als (#38) üzenetére


Tchoepi
tag

Mit ír ki róla mondjuk a Nero (nem mintha nem lehetne más firmware-t égetni az írókba, mint a sajátjuk...)? Vagy a pioneer saját típus és firmware azonosító software-e? Ez utóbbi letölthető ugyanonnan, ahonnan a firmware-ek. Ciao.

A vélemény olyan, mint a segglyuk; mindenkinek van, és senki sem kiváncsi a másikéra.

(#40) Als válasza Tchoepi (#39) üzenetére


Als
tag

A Nero felismeri Pio 105-ösnek, a Windows(XP) is felismerte gond nélkül.

Az is furcsa még, hogy a Chip magazin ban tesztelt Pioneer 105 -ös tálcáján szerepel a Pioneer felirat, az én masinámon meg nem.

A firmware 1.30-as.

Azért kösz, megnézem a Pio oldalon a felismerőt, bár ezek után(márminthogy a Nero is felismerte) nem hiszem, hogy szükség van erre.

???????

(#41) Tchoepi válasza Als (#40) üzenetére


Tchoepi
tag

Ha még működik is, akkor meg pláne kit érdekel. Használd egészséggel. :)

A vélemény olyan, mint a segglyuk; mindenkinek van, és senki sem kiváncsi a másikéra.

(#42) Krix


Krix
őstag

Sziasztok!

A sony500-asról mit hallottatok azon kívűl, hogy nem írja a verbatimokat?

Szeretnék venni valamilyen dvd pörkölőt, de tanácstalan vagyok +-r(w) ügyben.

If it is not broken then don't fix it!

(#43) Tchoepi válasza Krix (#42) üzenetére


Tchoepi
tag

Egy érv a +RW mellett: Jelenleg kevésbé elterjedt, ezért könyebb hozzájutni +R/+RW lemezekhez, mint a minuszosokhoz, amiből a kereslet most messze meghaladja a kínálatot.

A vélemény olyan, mint a segglyuk; mindenkinek van, és senki sem kiváncsi a másikéra.

(#44) Márton válasza Tchoepi (#43) üzenetére


Márton
nagyúr

??

Nezz fel az apronetre, mennyien kinalnak minuszos lemezt..

Mar az sem igaz, hogy az m$ a +rw-t tamogatja, mert a kov. winben mindket formatumhoz lesz tamogatas.

Emlékszem, mikor meglátogattam a vidéken élő nagymamámat, azt mondta: "fiam, egy napon még emberek fogják pazarolni az idejüket arra, hogy elolvassák amit írsz"

(#45) Tchoepi válasza Márton (#44) üzenetére


Tchoepi
tag

Ja. Kínálni én is tudok. Csak nincs. :( És az ár sem mindegy. A MediaMarkt-ban mindig van, de nem adok érte 2x árat...
Egyébiránt - bár nem írtam oda - de a nagykerekre gondoltam. Hárommal vagyok napi kapcsolatban, egyiknek sincs. Ha beesik egy ezres tétel, még aznap elfogy.

A vélemény olyan, mint a segglyuk; mindenkinek van, és senki sem kiváncsi a másikéra.

(#46) hobizoli válasza Tchoepi (#45) üzenetére


hobizoli
nagyúr

Hmmm ez azert eleg erdekes szitu...bezzeg az apronetes emberkeknek mindig van jo occsoe' elado DVD-R-s lemezuk...azok akkor honnan halalbol szedik? A nagykerek meg miert nem rendelnek tobbet, ha egyszer ekkora kereslet van ra?

Egyebkent en pluszos lemezt -a minuszozhoz kepest- 1.5-2x aron lattam boltokban...foleg a +RW-nek van huzatos ara.


hobizoli

több drón kell ;P

(#47) Márton válasza Tchoepi (#45) üzenetére


Márton
nagyúr

Az utobbi 2 honapban 3 kulonbozo apronetes emberketol rendeltem, mindegyik szallitott kesedelem nelkul.
Uj nagyker utan kene nezni :)

Emlékszem, mikor meglátogattam a vidéken élő nagymamámat, azt mondta: "fiam, egy napon még emberek fogják pazarolni az idejüket arra, hogy elolvassák amit írsz"

(#48) Tchoepi válasza hobizoli (#46) üzenetére


Tchoepi
tag

''bezzeg az apronetes emberkeknek mindig van jo occsoe' elado DVD-R-s lemezuk''

Fekete/Szürkeimport? Ausztriában úgy hallottam igen olcsók a lemezek - innen már nem kell hozzá sok fantázia...

A vélemény olyan, mint a segglyuk; mindenkinek van, és senki sem kiváncsi a másikéra.

(#49) Tchoepi válasza Márton (#47) üzenetére


Tchoepi
tag

Gratulálok az okos hozzászóláshoz... azok az emberkék korrekt számlát is adnak a lemezekről?

A vélemény olyan, mint a segglyuk; mindenkinek van, és senki sem kiváncsi a másikéra.

(#50) Márton válasza Tchoepi (#49) üzenetére


Márton
nagyúr

Jo, akkor a mult heti vasarlast mondom:
Boltban 900ert kaptam Verbatimot. Szamlaval egyutt :)
Ez markas is, es azt a parszaz ft pluszt megeri, ha megrendelonek keszul.

Emlékszem, mikor meglátogattam a vidéken élő nagymamámat, azt mondta: "fiam, egy napon még emberek fogják pazarolni az idejüket arra, hogy elolvassák amit írsz"

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Dvd írási problémák a gyakorlatban! (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.