Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Hegyirabló


Hegyirabló
veterán

Sziasztok!

Az lenne a kérdésem, hogy van a vadi új laptopomban egy Toshiba DVD-író, dualos.
Na most mikor megírok egy lemezt, akkor az belsejétől kb a lemez 1/4 részéig más színű, árnyalatú az írt felület.

Viszont mindenhol remekül vissza lehet olvasni a lemezeket, asztaliban is és más gépben is.

Mi lehet ez?

Ja, csak akkor csinálja, ha 4x-esen írok, 8-nál nem. Általában csak 4x-esen írok, biztos, ami biztos.

Szóval látott már valaki hasonlót, és córesz a dolog, vagy nem kell aggódnom.

Előre is köszi!

Aquila non captat muscas.

(#2) Hegyirabló


Hegyirabló
veterán

Nos?

Senki?

Aquila non captat muscas.

(#3) Thulcandra válasza Hegyirabló (#2) üzenetére


Thulcandra
senior tag

Egyszerűen az van hogy 4x -esen úgynézki az az iró nem clv -ben ír, hanem z-clv-be vagy megnemmondom most fejből... Mindenestre jó az úgy... PPeter nemegyszer leírta a fórumon h pontosan melyik irási stratégia csinál ilyet, nézz utána... Lényeg az hogy a lemez jó úgy...

" Ride away from falling ground, ride away from the big black cloud, ride away until the day come that we all live in a 2 wheel nation "

(#4) JagO


JagO
csendes tag

A minap írtam 1 játékot DVD+R DL lemezre (Traxdata) Alcohol 120% 1.9.5 Build 2802 verz.
számú progival, és nem műxik bár az írás sikeres volt.
A gép nem látja a lemezt ha olvasni akarom. De Nero-val le tudom szerdni a lemez tartalmát 1 *.iso fájlba és az tökéletesen müködik!
Múltkor egy 7GB-os image fájlt írtam ki úgyanilyen lemezre és 73%-nál a másolás megáll.
Hibás szakaszra hivatkozva.
Egyébkén Pioneer DVR-109-es íróm van.

Elöre is köszi. :(

(#5) Thulcandra válasza JagO (#4) üzenetére


Thulcandra
senior tag

Alapelveket olvasd el, köszönjük.

Amit csinálsz az illegális, kérem kapcsolja ki.

" Ride away from falling ground, ride away from the big black cloud, ride away until the day come that we all live in a 2 wheel nation "

(#6) PPeter válasza JagO (#4) üzenetére


PPeter
addikt

1. Az senkit nem érdekel, hogy mit írsz a lemezre, irreleváns.
2. Használj normális programot az íráshoz.
3. Használj normális DL lemezt.
4. Legyen a legújabb firmware az íródban.

PPeter - Privátokat van hogy hetekig nem olvasom. Éjszaka és vasárnap ebédidőben ne hívjon senki a DVD-írós problémájával, köszi! A BURN.HU már nem az én oldalam!

(#7) PPeter válasza Hegyirabló (#1) üzenetére


PPeter
addikt

Furcsa a jelenség, mert elvileg a 4x-es írás az ugye CLV módban megy (egyenletes az írási sebesség a lemez teljes felületén), tehát nem kellene, hogy látványosan elkülönülő sávok legyenek a megírt korongon. Könnyen lehet, hogy ez az író (erre a lemezre használt) írási stratégiájából fakad, esetleg a menet közbeni kalibráció az érzékelt lemezminőség miatt ott igazít egy kicsit a lézeren - ha a lemez végig egyenletesen olvasható, akkor nem kell félni a dologtól, de mindenképp győződj meg róla, hogy más számítógépes DVD-ROM olvasók törés nélkül, szépen be tudják olvasni a lemezeid és hogy az asztali lejátszókban is jól mennek.

PPeter - Privátokat van hogy hetekig nem olvasom. Éjszaka és vasárnap ebédidőben ne hívjon senki a DVD-írós problémájával, köszi! A BURN.HU már nem az én oldalam!

(#8) Hegyirabló


Hegyirabló
veterán

Köszönöm mindenkinek!:))

Aquila non captat muscas.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.